Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.094
Cevap
598
Favori
1.920.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    parker ı.m
    scrikss
    caran d'ache
    evet kardesım bı kac onerı benden bı bak hosuna gıtmezse senın ıcın bır daha bıseylere bakarız

• reKLizMa
    kardesım smash'ı turkıyede bulman neredeyse 1000de 1 ıhtımal ama pentelın smash yerıne urettıgı aynı model yapısına sahıp bır kalem onerebılırım
    pentel xs
  • frt-_-ctn
    onerın için tesekkurler kardesım
  • Rosenrot
    bilgilendirme için tesekkürler
  • nsılsnı kardeş
  • Akin_tr
    mesajını anlamadım kardesım
  • Uzun zamandır konuyu takip ediyorum, arada tavsiyeler de veriyordum, şimdi de benim bir tavsiyeye ihtiyacım var. Rotring Rapid aldım birkaç ay önce, kısmetse LYS ye kadar o kalemle götüreceğim, kayıp-bozulma söz konusu olmayacak inşallah. Ancak okulda sınavları tükenmez kalemle yazdığımızdan bir de tükenmez ihtiyacım oldu. Şu an faberin o üçgen olanlarının tükenmezlerinden kullanıyorum (grip 2011 di sanırım) ancak plastikleri eridi ve pek de memnun değilim. Lamy Safari nin tükenmezleri nasıldır? Şekle önem veririm, Caran d'ache gibi ortası şişman tasarımlardan nefret ediyorum. Cross kalemim de var, ancak ince geliyor kullanamıyorum. Lamy Safari tam uygun gibi gözüktü, bitince tekrar kartuş da alınabiliyor sanırsam. Nasıl, iyi midir?
  • nbaps3
    Kardesım kalın kalem sevıyorsan ıdeal dıyebılırım fakat cok fonksıyonlu olsun zarıf olsundıyorsan diplomat magnum'a bı bak derım kalem kutusunda multı fonksıyonlu kalemler bolumunde diplomat markasına bakarsan bulabılırsın fakat bıraz fıyat farkı var bı bak derım ben
    tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİT -- 16 Ağustos 2010; 0:48:47 >
  • kardesım bı kac tukenmez kalem onerecektım ama lamy safarıyı dusunmussun sen ben yınede baktım senın ıcın stılde onemlı deyınce parkerın yenı tasarımda bı kalemını onereyım dedın fıyat konusunda bı bılgı vermenı ıstedım senden ama yınede safarının fıyatını cok asmadan bı kalem onerısı verıyorum
    tıkla
    sınavlarında basarılar dılerım kardesım bu arada
    caran d'acheyı pek sevmesende su modelıne bı bak derım
    tıkla
    son olarakta scrıkss ın su modelıne bı bak kardesım
    tıkla

• merhabalar
    ben de yeni dönem için sağlam(bu yıl bolca not tutucam, sınavlar da var), şık ve rahat bir mekanik kalem istiyorum.Ben de tam bir kalem hastasıyımdır(tecrübeliyimdir aynı zamanda ama burada daha tecrübeli arkadaşlarımız var belli ki).iki tane kalem seçtim.birincisi Lamy Safari.Kalemin renkleri kesinlikle çok güzel.aynı zamanda sağlam da duruyor.kötü tarafı 0,5 uçlu olması(ben 0,7 severim) ki tüm gördüğüm Lamy Safari'ler 0,5 idi.Link de vereyim:http://www.kalemkutusu.com/urun.aspx?kt=3&m=1&uid=708

ikincisi de Pentel GRAPH1000.bu kalemi elime almıştım ama 30 lira olduğundan o gün yanımda o kadar para yoktu.biraz ağır bi kalem ama ağır oldu kadar sağlam da duruyor.ele de oturuyor açıkçası.linki de bu:
    http://www.kalemkutusu.com/urun.aspx?kt=3&m=42&uid=3749

önerilerinize açığım ama bu iki kalemi de değerlendirmenizi rica ediyorum.özellikle Lamy'de gözüm kaldı

• hocam rahatlık bakımından ve daha az eli ağrıtması bakımından hangisini önerirsin

- rotring tikky 2
    - faber castell grip 1347
  • David Gilmour
    kardesım sana soyle deyım genel anlamda baktıgın kalemlerı dusunursek safarının 0.7sini bulamazsın pentelin modelide çizim kalemidir cebıne koyuyorsan senı rahatsız edecektır sıkca kalemını dusuruyorsan ucu yamulacaktır.sana 2 tane kalem onerıyorum cok mukemmel bı tasarımı olmasada ısını gorecek guzel kalemler
    tıkla
    tıkla
    bu ıkı kalem favorım ısın acıkcası fıyat ve performans acısından frosty benım lıstenın basındakı kalemım
    senı rahat ettırecegıne emınım

• by_rda
    gosterdıgın ıkı kalemden faber daha rahattır ancak tıkky 2 daha saglamdır bu ıkı kalemın tek karsılastırması bu olur tabı rotrıngın cızım kalemı oldugunu saymazsak
  • rotring rapid pro yu test etme fırastım oldu. rotring uzun biaradan sora ii bi iş çıkartmış ama süper değil . 10 üzerinden 8 verdim ben. Bilmiyorum kullansam tutma yeri nekadar yorar . 60 lira fiyatı var.
  • balkanli
    Genel bı degerlendırme beklerız kardesım rotrıng rapıd pro rapıdın tutma yerını ozletecek gıbı
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAVİT

balkanli
    Genel bı degerlendırme beklerız kardesım rotrıng rapıd pro rapıdın tutma yerını ozletecek gıbı

@MAVİT

Kardeşim kalemin dış görünüşü çok janti.Pentelin teknik serisi için çok iyi bir rakip. Yani bence caran dache ile aynı fiyat yada artı eksi 5 lira oynaması gereken bi kalem oldugunu eklemeden geçemiycem. Tutma yeri pentelin graphgear 1000 , graph 600 ve graph gear 500 modellerine göre bence daha rahat. Ama kendi kullandıgım modellere göre uzun yazımlarda sorun olabilir. 0.5 ile ile yazdım ağırlık olarak elede oturuyor. Ucu pentelin modelleri gibi teleskobik değil. Ama çizimlerde arka rahat görünür. ( :) bu kadar inceledim ama kendime yine kimsede olmayan bi kalem aldım:).Koleksiyon için tabi , SCHMIDT FEINTECHNIK DS 50 alman malı). parası olan kacırmasın derim rapid pro 1.kalem yapılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balkanli -- 15 Ağustos 2010; 17:30:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MAVİT

David Gilmour
    kardesım sana soyle deyım genel anlamda baktıgın kalemlerı dusunursek safarının 0.7sini bulamazsın pentelin modelide çizim kalemidir cebıne koyuyorsan senı rahatsız edecektır sıkca kalemını dusuruyorsan ucu yamulacaktır.sana 2 tane kalem onerıyorum cok mukemmel bı tasarımı olmasada ısını gorecek guzel kalemler
    tıkla
    tıkla
    bu ıkı kalem favorım ısın acıkcası fıyat ve performans acısından frosty benım lıstenın basındakı kalemım
    senı rahat ettırecegıne emınım

frosty'leri hiç güzel bulmuyorum.itici gelen bişey var.adi kalemler göze kötü gelir ya, aynen öyle.elime aldığımda bu durum değişir mi acaba

Lamy Safari'nin 0,7'ni bulamazsam almam çünkü 0,5 kullanmaktan nefret ederim.

Graph100'e gelirsek, ben günde kesinlikle 2 defa düşürürüm kalemi.çok sert değil de sadece sıradan aşağı düşer.bu sorun yaratır mı.ikincisi not alırken rahat mıdır.hızlı ve uzun not alma süreçlerinde eli yorar mı.rotring rapid elimi çok yoruyor örneğin.

beğendiğim kalemler hep 0,5 çıkıyor.bana şık ve rahat bir kalem lazım bi de 0,7 olmalı.caran d'ache'de böyle kalemler varsa bir iki tanesini söylersen sevinirim.çünkü çok sağlam olduklarını belirtmişsiniz.

bir de çok pahalı, ışıltılı olmasını da istemem.modern durması daha güzel.miras bırakmıycam sonuçta

bu arada MAVİT, herkesle tek tek ilgilendiğin için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi David Gilmour -- 16 Ağustos 2010; 8:50:14 >

• balkanli
    yeni kalemlerin hayırlı olsun kardesım gule gule kullan yeni katılımlarını beklerız
  • David Gilmour
    önemli degil kardesim sana soyle deyım kardesım frosty'İ sparıs verdıgımde fıyatı tamamlamak ıcın verdım elime aldıgımda gercekten farkı hıssetım sana 2 tane önerim olacak su an bu kalemlerı kullanıyorum ben 1.frosty 2. metal ıkısıde caran d'achenın fıyatları dıyer modellerıne gore cok ucukta degıl aslında.sımdı senın kalem dusurme sorununu goz onune alırsak çizim kalemlerı senın ıcın uygun degıl ısın acıkcası cunku %90 oranında bukulme yapıyor uc kısımları ve buda kalemı kullanmanı tamamen engellıyor benım sana onerım
    frosty metal
    yınede tasarımı farklı bı kalem arıyorsan tombow zoom derım eger ınce kalemlerle yazmayı sevıyorsan alabılırsın ama 0.5 kullanmak zorunda kalırsın
    su an ıcın sana kalıte saglamlı acısında onerebılecegım marka caran d'ache
  • NASILSIN DEMEK İSTEDİM
    allah orucunu kabul etsin kardeş
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.