Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.094
Cevap
598
Favori
1.920.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BluePage

Pentel okadarda f/p değil ben diyeyim. 0.9 ucunu kullandım pek fark göremedim aynı şekilde mavi silgiyide kullandım beğenmedim, faber silgiler daha kaliteli. Bence pentel biraz pahalı bir marka faber gibi f/p markalarına göre

Ucdanmı bahsediyorsun yoksa herhangi bir kaleminden mi ?

Eğer ucdan bahsediyorsan ben 15 yıllık 0.7 kullanımından sonra direk bu uclar ile 0.5'e geçtim bir kere uc kırmadım.Daha doğrusu geçiş için bana süper aracı oldu.Faber 0.7 kullanıyorum arada kalem denemek için uc kırıyorum valla.

Birde yanlış bir kanı vardı hepimizde yada atladığımız bir konu. 0.5 ucda hangisi iyi dediğimizde x marka daha koyu yazdığı için x marka iyi diyorduk.Oysa 2bler nerede ise hep aynı koyulukta yazar.Yani koyu yazsın diye gider farklı farklı 2b uclar alırdık ama atladığımız konu bunun 2b ile değil 3b,4b'ye geçiş ile olacağı idi.Hani şu uc daha iyi ve koyu yazıyor diye peşinden koşmuyorum.Onun yerine 3b ye geçmek lazım.Vay anasını 10 sene şu uc daha koyu yazıyor diye kandırılmışım.Tabii 3b ve harflerden o zamanlar hiç haberim yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 28 Aralık 2011; 22:50:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

Pentel okadarda f/p değil ben diyeyim. 0.9 ucunu kullandım pek fark göremedim aynı şekilde mavi silgiyide kullandım beğenmedim, faber silgiler daha kaliteli. Bence pentel biraz pahalı bir marka faber gibi f/p markalarına göre

Eğer ucdan bahsediyorsan ben 15 yıllık 0.7 kullanımından sonra direk bu uclar ile 0.5'e geçtim bir kere uc kırmadım.Daha doğrusu geçiş için bana süper aracı oldu.Faber 0.7 kullanıyorum arada kalem denemek için uc kırıyorum valla.

En kaliteli uç dersen şuana kadar gördüğü en iyisi caran dache kırmızı kutu. Ebayda 1 kutu uç 5 dolardı en son Bende caran dache metal içinde 3-4 tane uç olarak geldi. İmkanım olursa pentel ile karşılaştırıcam ama 5 dolar bir kutu ucada veresi gelmiyor insanın

• quote:

quote:

quote:

En kaliteli uç dersen şuana kadar gördüğü en iyisi caran dache kırmızı kutu. Ebayda 1 kutu uç 5 dolardı en son Bende caran dache metal içinde 3-4 tane uç olarak geldi. İmkanım olursa pentel ile karşılaştırıcam ama 5 dolar bir kutu ucada veresi gelmiyor insanın

Dave'in blogunda uc şampiyonasında pentel ain ile finale kalan uctu ama finalde hüsrana uğramıştı ain karşısında.

• Ben de geçen pentel ain'e çok baktım, hatta smash aldığım satıcıda HB vardı, 2B olsa alırdım yanında, kargodan kurtulurdum en azından, sonra vazgeçtim, 2 kutu kalem ucuna 7 lira+kargo vermek çok geldi, değmez dedim

Ek olarak, pentel ain uçlarda bir kutuda 40 adet var, Tombow 0,5 2B uç da 50 kuruşa bulunabiliyor içinde 12 tane var

1 adet Tombow uç: 4,17 kuruş
    1 adet Pentel ain uç: 16,58 kuruş

Yani yaklaşık olarak 4 katına geliyor malesef, bence değmez, kalitesine lafım yok ama Tombow gibi ciddi bir rakibi varken alınması çok da uygun değil.

Pentel fiyatı için referans olarak bu linki aldım, Türkiye'ye gönderim yapanlardan en ucuzu buydu, 1,99$ uç, 1,50$ kargosu var
    http://www.ebay.com/itm/Pentel-Hi-Polymer-Ain-0-5mm-B-pencil-lead-40-leads-/280716541634?pt#ht_1246wt_1037

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 28 Aralık 2011; 23:24:37 >

• pentel graph 1000 .3 aldım malesef pişmanım 2 kelime yazınca uç hemen erıyor ( bitiyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

Ben de geçen pentel ain'e çok baktım, hatta smash aldığım satıcıda HB vardı, 2B olsa alırdım yanında, kargodan kurtulurdum en azından, sonra vazgeçtim, 2 kutu kalem ucuna 7 lira+kargo vermek çok geldi, değmez dedim

Ek olarak, pentel ain uçlarda bir kutuda 40 adet var, Tombow 0,5 2B uç da 50 kuruşa bulunabiliyor içinde 12 tane var

Yani yaklaşık olarak 4 katına geliyor malesef, bence değmez, kalitesine lafım yok ama Tombow gibi ciddi bir rakibi varken alınması çok da uygun değil.

Pentel fiyatı için referans olarak bu linki aldım, Türkiye'ye gönderim yapanlardan en ucuzu buydu, 1,99$ uç, 1,50$ kargosu var
    http://www.ebay.com/itm/Pentel-Hi-Polymer-Ain-0-5mm-B-pencil-lead-40-leads-/280716541634?pt#ht_1246wt_1037

Pentel ain stein daha yakışıklı duruyor ama birde bu tarz yurtdışında almak isteyenler varsa 5-6 dolar verip takip numaralı alsalar hiç fena olmaz.

• Geçenlerde mecburiyetten tombow 0.5 uç aldım.Allahım bukadar rezil bir uç olamaz.Faber ve rotring uçla yağ gibi akan kalem uç kırmaktan 1 kelime zor yazdım.Sınav
    anında oldu bide bunlar.Allahtan testti ve boşluk doldurmalarda zorlandım.Tövbe birdaha alırsam.Zaten nereye koyduğumuda unuttum.Bi ara uçlar çürükmü ne dedim kendi kendime
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

Ben de geçen pentel ain'e çok baktım, hatta smash aldığım satıcıda HB vardı, 2B olsa alırdım yanında, kargodan kurtulurdum en azından, sonra vazgeçtim, 2 kutu kalem ucuna 7 lira+kargo vermek çok geldi, değmez dedim

Pentel ain stein daha yakışıklı duruyor ama birde bu tarz yurtdışında almak isteyenler varsa 5-6 dolar verip takip numaralı alsalar hiç fena olmaz.

çok alışverişim oldu da hiç takip numaralı almadım, gerçi ufak alışverişlerdi 5~6$'lık, alıyordum, unutuyordum, bir bakıyordum posta gelmiş... hatta öğrenciyken ev 5. kattı asansör yoktu, üstüne bir de dış kapı zili çalışmıyordu, postacı apartmanın girişine merdivene bırakıp gidiyordu

quote:

Orijinalden alıntı: GaMeSToNeBLuee

Geçenlerde mecburiyetten tombow 0.5 uç aldım.Allahım bukadar rezil bir uç olamaz.Faber ve rotring uçla yağ gibi akan kalem uç kırmaktan 1 kelime zor yazdım.Sınav
    anında oldu bide bunlar.Allahtan testti ve boşluk doldurmalarda zorlandım.Tövbe birdaha alırsam.Zaten nereye koyduğumuda unuttum.Bi ara uçlar çürükmü ne dedim kendi kendime

0.5 Tombow 2B ucu kaç yıldır kullandığımı unuttum, başka uç kullanamam, sizinki sahte ya da bayat olabilir mi? Üniversitedeyken sene başında 12'li kutu alırdım 6 liraya...

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 29 Aralık 2011; 0:19:18 >

• Pilot The Shaker ın videosunu çekmiyormusun hocam?
  • crazyarif

Aldığın ürün miktarı ve fiyatı düşük olduğu için 10 dolar felan önemli değil ama biraz yüksek olunca sıkıntı olabiliyor.Yani senin postacının ürünü merdivene,kapıya koymasıda insanlığa sığacak bir şey değil.Sadece senin postacı için değil birçoğu öyle yapıyor ama yapmayanda var.Yani biri gelip postanı alıp gitse Allah'a emanetsin.Gerçekten çok şanslımışsın.Umarım son aldığın ürünlerde sorunsuz eline geçer ve güzel günlerde kullanırsın.

Zaten takip numarasız kargonun hiçbir güvencesi olmadığı için aldığında da doğal olarak risklerine katlanıyorsun.10-15 dolar içinde 5-6 dolar kayıt parası çok olabiliyor işin doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 29 Aralık 2011; 0:23:11 >
  • Bulunduğum yerde şöyle bir fiyat olarak baktım;
    pılot sharker=25tl
    pentel grapgear1000=40tl
    pentel graph500=20 tl
    buna göre hangisini almalıyım yada neden hiçbirini almamalıyım fiyatlar çok pahalıysa bunuda söylerseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeFuDa

Bulunduğum yerde şöyle bir fiyat olarak baktım;
    pılot sharker=25tl
    pentel grapgear1000=40tl
    pentel graph500=20 tl
    buna göre hangisini almalıyım yada neden hiçbirini almamalıyım fiyatlar çok pahalıysa bunuda söylerseniz sevinirim

fiyatlar normalden fazla.tabi internetten kargo falan aynı fiyata gelir.yani beğendiysen al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnf.trb

quote:

pılot sharker=25tl
    pentel grapgear1000=40tl
    pentel graph500=20 tl

fiyatlar normalden fazla.tabi internetten kargo falan aynı fiyata gelir.yani beğendiysen al.

Fiyat ne yazıkki dolar ile birlikte artış gösteriyor.Geçen gün forumdan bir abimiz bir kırtasiyeciye gitmiş.Pentel graph 1000 için 43tl istemişler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mnf.trb

quote:

pılot sharker=25tl
    pentel grapgear1000=40tl
    pentel graph500=20 tl

Fiyat ne yazıkki dolar ile birlikte artış gösteriyor.Geçen gün forumdan bir abimiz bir kırtasiyeciye gitmiş.Pentel graph 1000 için 43tl istemişler.

Gittiginiz yer sanki biraz pahali biryer. Biraz pazarlik gerekiyor. Size sunu soyleyebilirim ki sadece cizim icin almiyorsaniz pilot the shakeri aradan cikartin. Pentel grapgear 1000 bence guzel alinabilir. Ama graphgear 500un kalitesi 1000e cok yakin. Bazi ozellikleri daha iyi. %50 fiyat farki da var. Ben olsam graphgear 500 alirdim.

• Arkadaşlar geçen gün pentel graph600 siyah 0,5 versatil kalem almıştım. Kalemde üretim hatası var, yazı yazarken mekanizma kalemin içindeoynuyor sürekli uç kırılacakmış gibi hissediyorsunuz. Aldığım yerden 2 defa değiştirdim sonuç aynı. Yerine graph 500 aldım daha iyi, graph 600'ü tavsiye etmiyorum arkadaşlar, kesinlikle almayın.
    Bu arada 10 rengine kadar topladığım rotring tinky 2 leride vakit bulursam resimlerini ekliyeceğim. Eksik renk siyah
  • pilot sharker ı merak ediyorum sallamalı olmasını flan o oyüzden dikkatimi çekti en iyisi grap500 almak
  • Arkadaşlar biliyordum böyle olacağını şansımı denemiştim.kalemmerkezi.com dan caran dache metal siparişi verdim.2 gündür tedarik de.bugün aradım yarın da bakıcaz son olarak size haber vericez dediler.iptal ettirdim.şimdi gidip uniball shift alıcam.görünüşü malzemesi ve değişik mekanizması beni cezbetti açıkcası.birde pentel aine karşı iddialı bir uç alıyorum.STAEDTLER MARS micro kutusu 3 usd.bakalım nasıl çıkacak.bir de kuru toga alıcam denemelik.bakalım nasıl olacak hayırlısı.en çok UNI-BALL Shift i merak ediyorum.600ün yerini kapabilir gibi.
  • merhabalar bende kendimce kalem biriktiririm yıllardır. öyle özenerek değil belki ama elimde birkaç güzel kalem vardır. pentel smash dahil. harika kalemdir. scanman e tekrar teşekkürler.
    bu aralar uniball kuru toga almaya kafayı takmış durumdayım. fakat internette sadece kalemmerkezi.com ve cimriamca.com da bulabildim. aralarında 2 tl gibi fark var. fark önemli değil fakat hangisinin daha güvenilir bir site olduğuna karar veremedim. alışveriş yapanlarınız varsa bu sitelerden yorumlarınızı almak isterim ya da ben bu kalemi nasıl satın alabilirim.
    birde eskiden bende var olan fakat uzun zamandır bulamadığım, muhtemelen kaybettiğim tikky 1 serisinden de bir kalem almak istiyorum.sitede güvenilir alabileceğim kimse varmıdır? öğrenmek isterim.
    teşekkürler.
  • arkadaşlar ben daha önce pensan kullanmıştım.. içne giden mekanizmanın acayip şekilde yay sesi geliyordu.. sonra bir ara hoşuma gittiği için rapide çok benzeyen fakat çin malı bir kalem aldığımda 3 tllik kalemin mekanizmasından yay sesi gelmediğini farkettim.. ve geçen aldığım rapidden de o ses gelince bu olayı ispat için video çektim.. sizce neden kalitesi düşük bir üründen bu rahatsız edici ses gelmiyorda 10 tl ye aldığımdan geliyor..

http://www.youtube.com/watch?v=uyhRueHuFAs&feature=youtu.be
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackpearlll

merhabalar bende kendimce kalem biriktiririm yıllardır. öyle özenerek değil belki ama elimde birkaç güzel kalem vardır. pentel smash dahil. harika kalemdir. scanman e tekrar teşekkürler.
    bu aralar uniball kuru toga almaya kafayı takmış durumdayım. fakat internette sadece kalemmerkezi.com ve cimriamca.com da bulabildim. aralarında 2 tl gibi fark var. fark önemli değil fakat hangisinin daha güvenilir bir site olduğuna karar veremedim. alışveriş yapanlarınız varsa bu sitelerden yorumlarınızı almak isterim ya da ben bu kalemi nasıl satın alabilirim.
    birde eskiden bende var olan fakat uzun zamandır bulamadığım, muhtemelen kaybettiğim tikky 1 serisinden de bir kalem almak istiyorum.sitede güvenilir alabileceğim kimse varmıdır? öğrenmek isterim.
    teşekkürler.

forumda sslazioo adlı arkadaş var.Rotring'in türkiye bayisi gibi bir şey Ben şu ana kadar 3-4 kez alışveriş yaptım kendisinden.Ondan alabilirsin tikky 1

• 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.