Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (280. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.094
Cevap
598
Favori
1.920.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

Merhaba arkadaşlar, Rotring Tikky II 0.7'nin Parlak Gümüş&Mavimsi bir rengi vardı, çok aradım bulamadım, bulabileceğim bir yer var mı? Ya da elinde olup da örnek foto koyabilecek olan

fotoğrafını buldum, ekledim, biraz da araştırdım, tikky II 2005 limited edition serisiymiş, 16 Kasım'da forumdan bir arkadaş almış hatta aynı foto vardı

bana cevap verecek olan yok mu

Alıntıları Göster

Bugün baya yer gezdim Konya'da, sarı renginden 8-10 tane buldum farklı yerlerde, 1 tane mor/bordo olandan bulduk onu aldık, mavi/gümüş olanından hiçbiryerde bulamadık.

Ben de kendime pentel graphgear 500 aldım 15 TL'ye

Başka büyük bir yerde klasik ince rotring buldum, orjinal dedi adam, 7 TL'ydi güvenemedim sadece 0,7'si vardı, forumda orjinallik belirtilerine bakayım öyle alayım dedim. Germany yazıyordu klips kısmında

• quote:

Bugün baya yer gezdim Konya'da, sarı renginden 8-10 tane buldum farklı yerlerde, 1 tane mor/bordo olandan bulduk onu aldık, mavi/gümüş olanından hiçbiryerde bulamadık.

Başka büyük bir yerde klasik ince rotring buldum, orjinal dedi adam, 7 TL'ydi güvenemedim sadece 0,7'si vardı, forumda orjinallik belirtilerine bakayım öyle alayım dedim. Germany yazıyordu klips kısmında

Ben tikky aldigimda üstümde rotring bandrolü vardi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar kalemkutusu.com da olmayan bir kalemi kalemmerkezi.com da buldum.hatta kalemkutusu.com o ürün tedarik edilemiyor demişti.inşallah sorunsuz gelir elime ulaşır.sanırım son birkaç tane stoklarında kalmıştı.site tasarımı falan pek hoşuma gitmedi ama yinede mağzaları falan olmasından dolayı güvendim.bakalım ne olacak.gelince haber veririm.eğer daha önce kalemmerkezi.com dan alışveriş yapan varsa belirtirse sevinirim.merak ediyorum sorun olacak mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

Ben tikky aldigimda üstümde rotring bandrolü vardi

Aldığımız tikky II 2005 limited edition mor olanda bandrol vardı ama bu rotringlerde bandrol tam yapıştırılmıyor, yani rahatlıkla orjinalden sökülüp sahte olana takılabilir diye düşünüyorum

Bu en eski ince olan 1. nesil rotringin orjinalliğini nasıl anlarız? Forumda da araştıracağım zaten de buraya da yazayım dedim, bir kırtasiyeci silgi kısmındaki metalik yerde bişeyler göstermişti zamanında, biraz araştırayım... Adam orjinal dedi, Pentel'i de 19,50 TL demişti, başka yerden 15,00 TL'ye aldım da, ince rotringin malzemesi çok sert, görüntüsü mat geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 25 Aralık 2011; 18:33:49 >

• arkadaşlar bugün rotring rapid aldım.. ilk izlenimlerim süper test çözüldüğü yönünde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ec38

arkadaşlar bugün rotring rapid aldım.. ilk izlenimlerim süper test çözüldüğü yönünde :)

Hayırlı olsun.Güle güle kullan.
  • Pilot The Shaker kalemi en ucuz nerden bulabilirim?
    Satmak isteyenlerlede gorusebilirim. Sifir olucak yalniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ec38

arkadaşlar bugün rotring rapid aldım.. ilk izlenimlerim süper test çözüldüğü yönünde :)

Hayırlı olsun.Güle güle kullan.

tşkler.. sağolun
  • Elinde Rotring Tikky I olandan bir ricam olacak...

Arka metal kapağını açtıktan sonra silgisini metal kısmıyla birlikte çıkartarak sadece silgi kısmının (iğne+silgi+metal kısmı) fotosunu çekip koyabilir mi?

Orjinalliğin en iyi anlanabileceği yer orasıymış sanırım

Rotring sitesinden alıntı...

bonus foto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 25 Aralık 2011; 22:09:07 >

• Tikky orjinalmi tartışması çok fazla yapılmıştı ama ne yazıkki ortak bir kanaat oluşmamıştı.Elinizdeki orjinalmi belkide ömür boyu bilemeyeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 26 Aralık 2011; 2:34:03 >
  • bulunsun
  • quote:

Tikky orjinalmi tartışması çok fazla yapılmıştı ama ne yazıkki ortak bir kanaat oluşmamıştı.Elinizdeki orjinalmi belkide ömür boyu bilemeyeceğiz.

silginin metal kısmının ucu tırtıklı, o uç kısım inceldiği anda tırtıklı kısım 1-2 mm daha devam ediyor, orjinallerde bu şekildeymiş
  • Arkadaşlar merhaba,
    Size birşeyler danışmak istiyorum. Uzun zamandır araştırdığım kalemler var ve en sonunda bunların sayısını 3'e indirgeyebildim. Aşağıda yazacağım kalemlerden hangisini tavsiye edersiniz acaba? Tavsiye eden arkadaş nedenini de belirtirse çok minnettar kalırım. Aşağıda yazdıklarımdan pentel smash biraz daha ilgimi çekti açıkcası ama; yine de sizlere de danışmak istedim. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

1-) Pentel Smash
    2-) Pentel Graph1000
    3-) Rotring Rapid Pro
  • Çakmada olsa tikky I bulaydım iyiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkay

Arkadaşlar merhaba,
    Size birşeyler danışmak istiyorum. Uzun zamandır araştırdığım kalemler var ve en sonunda bunların sayısını 3'e indirgeyebildim. Aşağıda yazacağım kalemlerden hangisini tavsiye edersiniz acaba? Tavsiye eden arkadaş nedenini de belirtirse çok minnettar kalırım. Aşağıda yazdıklarımdan pentel smash biraz daha ilgimi çekti açıkcası ama; yine de sizlere de danışmak istedim. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

1-) Pentel Smash
    2-) Pentel Graph1000
    3-) Rotring Rapid Pro

Yazım yapacaksan smash iki kalemdende üstün.Pentel graph 1000de güzel kalem ama daha çok teknik çizim kalemi.İki kalemide alabilirsin tabii ama Rotring rapid pro ağır bir kalem olduğu için herkes beğenmiyor.Rotring rapid pro diğer iki kalemdende 2 kat daha ağır bir kalem.Senin için ne kadar önemli bilmem ama smash ve rotring 600 gibi kalemler Türkiyede bulunmadığı için herkesde olmaz elindeki kalem.Buda senin için önemlimi bir not olarak söylemek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 26 Aralık 2011; 18:13:42 >

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

1-) Pentel Smash
    2-) Pentel Graph1000
    3-) Rotring Rapid Pro

ne için kullanacaksın ? Metal kalemle yazı yazmada zorlanır mısın ? Beklentin nedir ? Bana kalırsa tabiki rapid pro al.hem malzeme kalitesi hem ağırlığı mekanizması ve içine giren ucu ile aralarından sıyrılıyor.rotring 600 un 90 tl ye geldiği bu günlerde ona en yakın kalite kalem 45 tl lik rapid produr.hatta beklersen perşembe elime bir tane geçecek ve ayrıntılı inceleyecegim.ama illaki hafif olsun yazı için olsun biraz da adı olsun dersen smash al.ayrıca belirtmek isterim bende de smash var.

• quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

1-) Pentel Smash
    2-) Pentel Graph1000
    3-) Rotring Rapid Pro

Yazım yapacaksan smash iki kalemdende üstün.Pentel graph 1000de güzel kalem ama daha çok teknik çizim kalemi.İki kalemide alabilirsin tabii ama Rotring rapid pro ağır bir kalem olduğu için herkes beğenmiyor.Rotring rapid pro diğer iki kalemdende 2 kat daha ağır bir kalem.Senin için ne kadar önemli bilmem ama smash ve rotring 600 gibi kalemler Türkiyede bulunmadığı için herkesde olmaz elindeki kalem.Buda senin için önemlimi bir not olarak söylemek isterim.

Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Ve rotring rapid pro ağır kalem dediğiniz gibi ve bana göre dezavantajlı bir özellik bu. Ve smash ile ilgili aklımda soru işaretleri var açıkcası. Bunları rica etsem yanıtlayabilir misiniz? Smash'in uç kısmı içeri girmiyor, bu özellik uzun kullanım sonucu bir sorun yaratır mı? Özellikle yanlışlıkla yere düşme gibi durumlarda uç kısmı hemen zarar görür mü? Ve smash'in malzeme kalitesi ne düzeyde acaba? Ve üretimi durduruldu bu kalemlerin diye biliyorum dediğiniz gibi, kimsede olmamasıda hoş birşey tabii ki. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkay -- 26 Aralık 2011; 18:25:36 >

• Bende bir arkadaşımda graph 500 ü gördüm 20TL ye almış buradan , kargoyla hiç uğraşmayayım yarn birgün gidip alayım diyorum. Arkadaş oldukça memnunmuş kalemde bir elime tikky i diğerini 500 ü aldım uç çıkarması bile ahenkli 500 ün.
  • Berkay

Valla hocam malzeme kalitesini forumda alan ve kullanan herkes çok beğendi.(mnf.trb nickli arkadaş hariç).Belki arkadaşın metal kalemlere olan sevgisinden olabilir.Uc işine gelince biraz dikkat edeceksin.Devamlı düşürürüm dersen problem olabilir.Bende cebimde felanda taşıyorum şimdilik bir sorun olmadı ama dediğim gibi biraz dikkat etmek gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 26 Aralık 2011; 18:28:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Bende bir arkadaşımda graph 500 ü gördüm 20TL ye almış buradan , kargoyla hiç uğraşmayayım yarn birgün gidip alayım diyorum. Arkadaş oldukça memnunmuş kalemde bir elime tikky i diğerini 500 ü aldım uç çıkarması bile ahenkli 500 ün.

graphgear 500 mu graph500mu ? Aradığınızı bulmanıza sevindim :)

• 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.