Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
28.239
Cevap
578
Favori
1.711.056
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)
Giriş
    258 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: w1tchking.

Pentel Ain stein
    Hangi sertliğini önerirsiniz peki ? Gidip alayım Kızılaydan bugün ^^

SONY XPERIA™ Z5 | White
  • Onbaşı
    22 Mesaj

Ben surekli 2B kullaniyorum daha koyu yazmayi sevdigim icin. faber tombow vs denedim. Ucu ideal boyda kullandigim icin genelde uc kirmiyorum. Cok uc kirmasam da Faberde yine biraz daha narin kaliyor ufak bi zorlanmada ucu kiriyor. Tombowu denedim. Tombowda cok fazla dagiliyodu sayfalar arasinda surekli lekelenmeler ve yazida dagilmar oluyordu. En son ain steini aldim. Onda kirma dagilma yok denecek kadar az ama biraz daha acik renkte yaziyor. Cok fazla uc meraklisi degilim ama gozlemledigim bunlar oldu. Konuda uclar hakkinda daha fazla bilgisi olan ve uc envanteri geni olan arkadaslar var. Onlar daha cok isinize yarayacak bilgiler verebilirler :) Yine de denemenizi oneririm ama pentel uclar normale gore biraz daha pahali oluyor aklinizda bulunsun. :) Iyi gunler..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    erendpt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    42 Mesaj
    japonyadan gelen pentel ain stein paketinin içinden bu not çıktı. :)) gümrükte açmamış

|
    |
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: erendpt

Hangi sertliğini önerirsiniz peki ? Gidip alayım Kızılaydan bugün ^^

Alıntıları Göster
    Kırtasiyede bulursanız pentel super hi-polymer 0.5 2B uç var, deneyin derim. N11de de uygun fiyatlı satılıyor. Koyuluğu iyi, dağılma çok az ve sağlam bir uç. Ben çok beğeniyorum. Olmadı çok daha rahat piyasada bulunan ve uygun fiyatlı tombow un klasik siyah kutulu içinde 12 adet min olanını da alabilirsiniz. Ama bunun dağılması pentele göre fazla. Koyuluk olarak ise 2B si Pentelin 2B sinden daha koyu geldi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    258 Mesaj

Bugün TYT denemesine girdim. 2 tane tombow 2B uçtu gitti. Kıra kıra resmen uç dayandıramıyorum kaleme , şaka gibi . Rotring ucu bir tık daha zor kırıyorum ama silik yazmasından şikayetçiyim. Biraz koyu olsun , biraz da zor kırılsın bana yeter. Ain Stein'e yarın bakacağım. Basıp parayı alacağım bu gidişle...

My Rotring's :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erendpt -- 6 Mart 2020; 21:11:18 >
    |
    |
    Bahsedilenler: mr jingles , w1tchking.

SONY XPERIA™ Z5 | White
  • Er
    0 Mesaj
    İzmire bu sene okumak için yeni geldim ve hala kalem merakımı ve aşkımı dindirecek bir kırtasiye bulamadım her türlü modeli bulacağım bir kırtasiye, birde dış dünyayla iletişimi kesilmiş diyebileceğimiz eski şeyler bulacağım kırtasiyelere ihtiyacım var lokasyon olarak bayraklı Karşıyaka Çiğli civarları tercihim. Şimdiden teşekkür ederim

|
    |
  • Teğmen
    144 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MAVİT

Evet arkadaslar son zamanlarda pıyasada ve ıntenette versatıl kalemlerıyle sıkca adı duyulan unıball'ın bır kalemını tanıtacagım.

ADI:uniball shıft

FIYATI:15 usd (internet fiyatıdır)

URETICI/ÜLKE:japonya

Versatıl kalemlerde yenı yenı adını duyursada gercekten versatil kalem pıyasasında yenılıklere onculuk edebılecek kalemler ureten unıball

'shıft'le karsımızda shıft'ın farklı mekanızması uc saklama ozellıgı gercekten ektıleyıcı kalemımız kullanıcılarına uc kalınlıgı konusunda gercekten genıs

bır yelpaze sunuyor kalemın bu genıs uc tercıhı kalemın farklı amaclarda kullanımını kolaylastırıyor nasıl mı?

söyle acıklayım eger teknık cızım ıcın bır shıft alacaksanız 0.35 0.5 gıbı uc kalınlıklarını tercıh edebılıyorsunuz yazım ıcın kullanmayı dusunursenızde 0.7 sını alabılırsınız

kısaca kalem sızı seceneksız bırakmıyor

kalemın mekanızmasına gelecek olursak mekanızması unıball'ın ılerı teknolojısını yansıtıyor kalemın metal tutacak kısmını ıtıp hafıfce cevırdıgınız an

karsınıza sabıt bı uc kısmı cıkıyor ve bu aynı ıslemı ters bı sekılde tekrarlayarak ıcıne gırıyor yanı kullanıcıya tasıma konusunda gercekten buyuk bı avantaj saglıyor

kalem ucu verırken cok bonkör davranmıyor rotrıng rapıd gıbı ucu cimri kullanıyor.basımı oldukca rahat olan bu kalem kullanıcının bu konuda sıkıntı yasamasını engellıyor kapagının arkasında

kalemın cussesıne yakısmayan kucuk sıyah bı sılgı yer alıyor kullanmaya pek ıstek gostermeyecegınız bı sılgı olmus dıye dusunuyorum.kalemın tutma yerınde kavucuk bulunmaması rahatına duskun kullanıcı ıcın pekde

memnun edıcı bırsey degıl tabıkı metal tutma yerı seven ve kalemı genelde cebınde tasıyan kullanıcılar ıcın mukemmel bır kalem olduguna emınım.

tasarım acısından kullanıcıyı tatmın edecek bu kalem gercekten kendını bellı eden bı tasarıma sahıp kalemın uc saklama ozellıgıde buna eklenınce kalem ben burdayım demeye baslıyor.ayrıca kalemın agırlık merkezının

ön kısmında olması yazım rahatlıgı saglıyor metal tutma yerıne karsın ve kalem gorundugu kadar agır degıl standart bır agırlıga sahıp

ARTILAR VE EKSILER

+Kalemın ıcıne gıren uc kısmı gercekten etkıleyıcı tasıma konusunda basarılı

+kalemın mekanızması unıball'ın bu alanda bende varım demeye baslayacagının sınyallerını verıyor

+genıs uc secenegı kalemı begenıpte uc secenegı ıcın alsam mı almasam mı dıye celıskıye dusen kullanıcılara sıkıntı yaratmıyor

+tasarım acısından gercekten guzel bır cızgı yakalamıs kalem

-kalemın metal tutacak yerı rahatına duskun kullanıcı ıcın pek hos bı durum olmasada kalemın tasarımını olumsuz yonde etkılemıyor

-----------------------------------------------------------------------------------------------

'mr.turan28' nickli arkadaşımıza video incelemesi için teşekkür ederiz.

video hakkında yorumlarım:video hazırlanıs açısından gayet güzel çeşitlilikleri gösterilmiş bazı eksikler var ancak ilk deneyim olduğu için göz ardı edilebilir.kalem tam bi çizim kalemi değil çizim kalemine yakın özellikleri var ancak uç derecesi göstergesi bulunmamakta arka kapak kısmına konulsa taşıması kolay bir çizim kalemi diyebilirdik.

kalemi videolu görmek işteyen arkadaşlar için video incelemeye eklenmiştir.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

tugberk23

cok ıyı bı tercıh arkadasım
    |
    |

• Yüzbaşı
    468 Mesaj

0,5 te mi kırdınız 07 de mi ? Ain steinler çok pahalı malesef. Keşke biraz daha uygun olsa. 800 modelini kaça aldınız acaba ? Soldaki roller kalemin modeli nedir ?
    |
    |

0.5'de kırıyorum hocam. 0.7'sini 5 yıldır kullanıyordum. Başka uç arama gereksinimi bile duymadım.
    Ain Steinler pahalı ama vakit bulursam gidip alacağım. Rotring 800 hakediyor
    Benim ikinci 800'üm bu. 200 liraya hepsiburada'dan almıştım. İlki bir arkadaşın yere düşürmesi sonucu ön kısmından eğildi. Newell Rubbermaid'e yollayınca bedelsiz sıfırını yolladılar. Şuan memmunum. Güzel kalem.
    Rotring Rollerpoint.
    |
    |
    torquehp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

SONY XPERIA™ Z5 | White
  • Yüzbaşı
    468 Mesaj

Bilgisizliğimi maruz görün bahsettiğiniz firma nedir acaba ? Yurt dışından mı aldınız ? Cultpens gibi bi site mi ?

|
    |

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp hocam

Türkiyede , hepsiburadanın kendisinden aldım. Newel Rubbermaid, Türkiye Rotring Distribütörü. Ayrıca yollanan arızalı Rotringlere de bakıyorlar. Kullanıcı hatasıysa da sıfırını yollayıverebiliyorlar bazen.

Almayı düşünüyorsanız basın parayı alın. Rotring'in 10/10'luk bir desteği var.

|
    |

SONY XPERIA™ Z5 | White
  • Yüzbaşı
    468 Mesaj

Sağolun. Peki resimde tikky modellerinin solundaki pilot kalem gibi duranın modeli nedir ?

|
    |

Rotring Rollerpoint

|
    |
  • Teğmen
    110 Mesaj
    Penac Tlg pro 0.7

Grip 2011 Beyaz

Grip 2011 Siyah

Uni kuru toga Standart

Grip plus

Pilot Shaker

Pensan Next iq

Arkadaşlar kalem satıldı

Imanuelkant a teşekkürler

İlgilenen PM atsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rose 15 -- 11 Mart 2020; 20:24:45 >
    |
    |

• Er
    4 Mesaj
    elimde 1 adet hediye gelmiş 0.7 uçlu caran d'ache 844 var. sadece denemek için birkaç kez yazı yazdım.rotring 600 üm bana yettiği için satmak istiyorum. ilgilenen olursa pm ile iletişime geçebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hargaks1 -- 11 Mart 2020; 20:58:26 >
    |
    |

--Sneijder Graffix 0.3--
    Kalemi temiz şekilde kullandım ve hala kullanıyorum. Başka bir kaleme geçiş yapmak istediğimden bu kalemi satmak istiyorum.
    Özellikle Konya'da olanlar iletişime geçebilir.
    İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufcanöztürk -- 13 Mart 2020; 0:20:53 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: erendpt

Bugün TYT denemesine girdim. 2 tane tombow 2B uçtu gitti. Kıra kıra resmen uç dayandıramıyorum kaleme , şaka gibi . Rotring ucu bir tık daha zor kırıyorum ama silik yazmasından şikayetçiyim. Biraz koyu olsun , biraz da zor kırılsın bana yeter. Ain Stein'e yarın bakacağım. Basıp parayı alacağım bu gidişle...

My Rotring's :

Sınavlarda iğne uçlu kalem yerine kurşun kalem kullanmanı öneririm. İlla ki uçlu kalem kullanacaksanız faber castell grip tarzı kalem veya uç kırılmaya karşı yapılmış olan pentel orenz, kuru toga öneririm. Başarılar.
    |
    |

• Teğmen
    110 Mesaj
    Satılık Graph 1000 For Pro neredeyse kullanılmadı

65 tl İlgilenen PM atsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rose 15 -- 23 Mart 2020; 19:36:37 >
    |
    |
    |
    |
HızlıCevap
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
Bey Azura
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.