Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (1404. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.094
Cevap
598
Favori
1.920.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14021403140414051406
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende hafif olan light versiyonu var tect 2way in. Metal olan 1000 versiyonunu kullanmadım maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rotring rapid pro nasıl arkadaşlar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keterpele

uç içine giriyor ve içinde kalıyorsa kavrama grafit tozu yüzünden kayganlaşmış olabilir yada içinde bir parça kaldığı için düzgün kapanmıyor olabilir. kalemin ön kısmını çıkar, elinle metal ağzın aç 3 parça olarak açılan kısmı alkol ile temizle (alkol yoksa kolonya da olur). kuruduğundan emin olunca topla kalemi bi dene.

eğer yaylanma mekanizmasının çok hassaslaştığını kastediyorsan yayı kısalmış olabilir. kalemi önden aç yayı kontrol et. kırmızı kısım aşağı bakacak şekilde tuttuğunda yayın o kırmızı yere kadar uzanıyor olması gerek. uzanmıyorsa arka kapağı çıkar, silgiyi çıkar, kalemi boşalt sonra ön taraftaki kavramayı plastiğinden tut çek boruyu arkasındaki metal silgi zarfından çıkar. yayı borudan çıkartıp dikkatlice elinde uzat. 1 cm yada biraz daha uzun olabilir. sonra topla kalemi bi dene. yaydansa düzelir.
    Hocam merhaba. Sorun ilk anlattığınız gibi, yayda sorun yok fakat uç içine kaçıyor bir daha çıkmıyor. Kolonya ile temizledim baktım verim alamıyorum balata spreyi ile daldım Hiç yol kat edemedim. Zaten beş senedir bendeydi, yeni bir şeyler araştırmanın vakti geldi gibi. Teşekkür ediyorum.

• Hatay/İskenderun ici
    sa.Pentel graph 1000
    Pentel smash
    Grip 2011 Buzlu Siyah
    Grip 2011 Beyaz
    Pensan next iq
    Grip 2010 mavi
    Tombow sh300
    Uni kuru toga
    Penac Tlg pro
    Faber castell grip plus
    Pilot Shaker H1010
    Satılıktır, uygun fiyata verilir

• tct123_gs kullanıcısına yanıt
    Mekanizması kötü o paraya 600 daha iyi.Ama şöyle yapabilirsin yanında bide scrikss simo alırsın onun mekanizmasını ona takarsın öyle olabilir uyuyorlar.
  • Aurangzeb kullanıcısına yanıt
    O kadar para ver mekanizması kötü olsun oldu. Boşverin hocam almamak daha iyi ya.

• Rotring Rapid Pro arka kapak kayboldu.Bir yerden bulabilir miyim yoksa gitti mi güzelim kalem?
  • Pentel smash ve pentel kerry satan var mı

• Mustafa510626 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Rica etsem paslanan pro nun fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

• zipkin35 kullanıcısına yanıt
    Pro malesef hakki rahmetine kavustu millet niye inanmadi anlamadim kizil bir renk vardı üzerinde

• Zebra tect 2way sonunda aldım. Bir arkadaş önermişti ve DH'de bir konuda da bu kalem başka bir arkadaşın favorisi idi. Merak ettim. Araştırdım. Plastik ve metal gövde olmak üzere iki versiyonu varmış. Gerçekten metalini zor buldum. Özellikle gümüş versiyonu (0.5) amazondan pahalıya patlıyor. Ben de 0.3 Türkiye'den buldum. Bir de 0.5 alırım gövdeyi değiştiririm diye düşünmüştüm ki maalesef değişmiyor.

Kalem 0.3 normalde 0.3 kullanırım ama maliyet hep.
    Gümüş rengini sevdiğim için. Alayım dedim ve gövde değişmiyor.

Kalem full metal gövde. Biraz ağır bir kalem. Scrikss graph x gibi değil. Pentel 500 gibi de değil. Gövde plastik olaymış aynı pentel 500 diyebilirdim.

Yazı yazmak güzel daha yeni geldi. Pentel 500un yerine bunla yazı yazarım diye düşünüyorum.

Sallayarak uç çıkarma özelliği efsane. Kullanmadığınız zaman kilitleyebilirsiniz.

Şimdilik memnunum. Hoşuma gitti gümüşü gerçekten güzel. Keşke gövdesi değiştirilebilseydi. O zaman işte bu derdim. Yakında kırmızı 0.5 versiyonunu almayı düşünüyorum.

Kalemi bana önerdiği için zıpkın arkadaşıma da teşekkür ederim.
    KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

Ne kadara aldınız hocam?

• OmerOnur06 kullanıcısına yanıt
    68.90di ilanda hocam.

metal 0.3 ü nerden aldınız hocam. merak ettim link ekleyebilir misiniz?

• Hocam maalesef ekleyemem. 68.90 idi ve herhalde ellerinde 1 tane kalmış. GittiGidiyor üzerinden almıştım. Gözükmüyor şimdi.

• Böyle :( KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

• bende uc çıkarmayla uğraşmak istemiyorum shake modeller epey var ama sizin eklediğiniz resimlerden sonra kalem hoşuma gitti. nasip artık. teşekkürler ayrıca hızlı cevap için.

• Amazonda satılıyor hocam kırmızı modeli isterseniz alabilirsiniz. Rica ederim. :)

• Kalemistan satıcınin adı. Faturaya baktım şimdi. İlk pentel 500 kalemimi tekrar iade ettiğim onermedigim satıcıdan almışım 😂. Neyseki bunda sorun çıkmadı.

ucu çok çıkarıyor mu hocam? kırma yapıyor mu? hepsiburada da 64e var. kararsız kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crowler -- 11 Şubat 2020; 20:45:0 >
  • 
Sayfa: önceki 14021403140414051406
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.