Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (1365. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.099
Cevap
598
Favori
1.920.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13631364136513661367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Böyle deyince merak ettim. Tecrübe ettiğiniz modelleri yazabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: torquehp

Hocam merhaba. Ohto markasında 1500 ile 1000 serisi arasında(1500
    5-1005 gibi) ne tür farklar bulunmakta?
    1500 de bastığın zaman ne kadar uç çıkarsın, onu ayarlayabilirsin

• torquehp kullanıcısına yanıt
    Rakuten daha ucuz görünüyor bazı kalemlerde ama bütün mağazaların Türkiye gönderimi yok ve ek olarak ne kadar vergi çıkar, takipli kargo ne kadar tutar, takipsiz alırsanız ne zaman gelir gibi soruların cevabını bilemiyorsunuz. Amazon.jp son fiyatı vergi ve kargo dahil verip dhl ile gönderim sağlıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM

1500 de bastığın zaman ne kadar uç çıkarsın, onu ayarlayabilirsin

Alıntıları Göster
    Amazon tr de 1005 için iki özellik te yazıyor. Hem uç ağzının ne kadar dışarı çıkavağı, hem de bastığınızda ne kadar uç çıkarabileceğiniz yazıyor. Acaba yalnış mı yazmışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: torquehp

Amazon tr de 1005 için iki özellik te yazıyor. Hem uç ağzının ne kadar dışarı çıkavağı, hem de bastığınızda ne kadar uç çıkarabileceğiniz yazıyor. Acaba yalnış mı yazmışlar

Alıntıları Göster
    aynı değil. ikisinde demir uç içeri girer. 1505p de de bastığin zaman az mı çok mu uç çıkarsın onu ayarlarsın. bende 0.3 var 1500p nin . taş gibi kalem ama biraz ağır

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

• Amazon jp deki kalemlerin ucızluğuna sevinirken kargonun pahalılığımı görünce üzüldüm. Yok tavsiyesi olan? 34 liralık pentel smash 95 lira oluyor.

• Yeni gördüm konuyu başarılı.
    Hocam görmek istediklerimi saysam daha kolay olur sanırım.Zebra Drafix 1000,Tombow Monotech 1000,en eski nesil Pilot Automac ve rotring 700 hocam.

• Arkadaşlar Pentel graph 1000 gönderildiğine içinde 5-6 tane uç oluyor ,o uçların türü ne? 2b olmadığına eminim.

• IntZTü kullanıcısına yanıt
    HB oluyor genelde.
  • AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM kullanıcısına yanıt
    Promecha. 500p serisi nasıl sizce. Bana full metal hövde için ucız geldi. Ama içini, mekanizmasını vöremedim internette. Acaba gören bakan var mı? Onda her iki ayar da yok sanırım.

• genova88 kullanıcısına yanıt
    Hocam her markette 2b var hb bulamadım .
    Kitapta bir yerin altını çizince kömür gibi oluyor, elin kazara üzerinden geçince ders kitabını leş ediyor.

• IntZTü kullanıcısına yanıt
    HB ve altını kullanmanızı öneririm, marka olarak en iyiside Pentel Ainstein'dır.
    Bende var 500P. Elimden geldiğince açıklamaya çalışayım.
    Promecha serisinin en ucuz ve en düşük segment kalemi. Gövde full alüminyum, fakat çok hafif bir kalem 10-11 gram civarı olması lazım. 1000 ve 1500 le kıyaslanmayacak kadar hafif. Dediğiniz gibi diğer ikisinde olan hiçbir özellik yok bunda. Klasik sabit 4mm uçlu kalem. Resimlerde göründüğünden çok daha ince ve şık duruyor. Tutmaç kısmı kağıda uzak kalıyor yazarken, ama sorun değil, alışılır. Tutmaç kısmının verdiği his güzel, elden kaymıyor pek.
    Kullanma amacınız önemli, eğer çoğunlukla yazı için kullanacaksanız 500P veya 1000P öneririm. 1500 uzun yazımda pek gitmez, çok şık kalem. Fakat dengesi iyi değil, arkada kalıyor biraz ağırlık merkezi. Ve fazla uzun geliyor bana. Bana kalırsa ucunun da gizlenebilir olmasından ve kaliteli hissiyat verdiğinden 1000P alın derim. Ama yine de deneyerek almanız daha iyi olur.

• https://auctions.yahoo.co.jp dan açık arttırma usulü kazandığım kalemler yaklaşık 10 günde elime ulaştı. Kalemlerin bana maliyeti yaklaşık 500 tl civarı tuttu.

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

• mr jingles M kullanıcısına yanıt
    Hocam içi açılıyor mu? Mekanizması nasıl, metal mi? Plastiknaksam var mı? Nereden kaça aldınız?

Ben tamamen açmayı denemedim, onu bilemiyorum. Ama 500P'nin iç borusu siyah sert plastik boru. Sağlam duruyor. Uç çıkan kısmın iç malzemesi pirinçten, zaten ucunu açarsanız belli oluyor. O kısımda gayet kaliteli.
    Ben geçen sene kalemkolikten almıştım 55 liraydı sanırım.

Ben bi kere açıp atmıştım buraya fotoğraflarını ama çok uğraştırıyor onu söyleyeyim

• august landmesser kullanıcısına yanıt
    P200 tavsiye ederim. Veya 50 ye bulursanız Penac Tlg Pro.

• 
Sayfa: önceki 13631364136513661367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.