Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (1216. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.085
Cevap
598
Favori
1.919.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12141215121612171218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen katılıyorum.

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

Şunun gibi bi rengi olsa kesin atlardım. Gerçi şimdi de siyahını alıcam gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HolyDemiJohn -- 27 Nisan 2017; 1:11:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HolyDemiJohn

Aynen katılıyorum.

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

Şunun gibi bi rengi olsa kesin atlardım. Gerçi şimdi de siyahını alıcam gibi duruyor.

Evet, belki bir ton koyusu
    Siyah konusunda kararsızım ben, tam o ahşap havasını veremeyebilir :( Bu üç yeni renk içinde bambu yu alırım herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr jingles -- 27 Nisan 2017; 1:10:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mr jingles M kullanıcısına yanıt
    Ben bu kalemi biraz daha koyuydu diye hatırlıyorum zaten. Burda fotoğraftan öyle çıkmış. Bu arada bende fotoğraf görünmüyor ama linkten galiba veya image, simage kodları çalışmıyor.
  • quote:

Ben bu kalemi biraz daha koyuydu diye hatırlıyorum zaten. Burda fotoğraftan öyle çıkmış. Bu arada bende fotoğraf görünmüyor ama linkten galiba veya image, simage kodları çalışmıyor.

Bende de mobilde görünmüyordu, mini sürümden açtım. Aslında kafamdaki renk, çam yeşili gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr jingles -- 27 Nisan 2017; 1:14:49 >
  • HolyDemiJohn kullanıcısına yanıt
    Şimdi oldu, görünüyor. Evet fena değil bu renkte

Linki değiştirdim. Çam yeşilini bilemedim tam da herhangi bi yeşil tonunda olsa her şekilde güzel olurdu bence, ilerde illaki bi tane çıkarırlar.
  • quote:

Linki değiştirdim. Çam yeşilini bilemedim tam da herhangi bi yeşil tonunda olsa her şekilde güzel olurdu bence, ilerde illaki bi tane çıkarırlar.

Umarım çıkar. Kızıldan sonra, can alıcı bir renk olur

• Çükütüs kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba.

Bir arkadaşımın da aynı sizin gibi smashinin ucunu yamultmuştu. Kalemlere ilgim olduğu için bana getirdi.

Sorunu şu şekilde hallettim. Kalemi, eğilen ucu yukarı bakacak şekilde masaya yerleştirdim. Sonra penseyi aldım. Sol elimle kalemin grip kısmından sıkıca masaya doğru baskılarken sağ elimdeki pensenin ucuyla (bakınız penseyi kullanmıyoruz, sadece demirini kullanıyoruz) kontrollü bir şekilde bastırdım.

Ufak ufak bastırın sonra ucun sürekli gelip gelmediğine bakın. Olana kadar devam :)

Bu arada arkadaşımın ucunda aman aman bir yamulma yoktu ancak aynı sizin dediğiniz gibi birkaç defa basınca ucu kırıp kusuyordu...

• Beyler yardımınıza ihtiyacım var, bastırarak yazan biriyim geçenlerde scrikks graph x aldım ama sürekli kırılıp kırılıp duruyor,genelde çok yazı yazarım kullanma amacım yazı öncelikli olacak, bana ne tavsiye edersiniz sürekli kırılmayacak bütçem 50-60 en fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazilimcisair

Beyler yardımınıza ihtiyacım var, bastırarak yazan biriyim geçenlerde scrikks graph x aldım ama sürekli kırılıp kırılıp duruyor,genelde çok yazı yazarım kullanma amacım yazı öncelikli olacak, bana ne tavsiye edersiniz sürekli kırılmayacak bütçem 50-60 en fazla

Pentel smash
    Pentel graph 1000
    Pentel PG5
    Platinum pro use 1(60 ı geçebilir ama max 70 e bulunur)
    Pilot S10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr jingles -- 28 Nisan 2017; 18:45:25 >
  • Rotring 500 mü yoksa Scrikss Graph-X mi? Hangisini tercih etmeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emou

Rotring 500 mü yoksa Scrikss Graph-X mi? Hangisini tercih etmeliyim?

Rotring 500 alın. Scrikss in tek avantajı ucu içine giriyor. Başka da hiçbir yönden 500 den üstün değil. Dikkatli kullanırsanız sabit ucun da sorun olacağını sanmıyorum.

Rotring 500'ü elime aldığımda çok hoşuma gitti. Fakat önceden hafif kalemler kullanmam nedeniyle biraz ağır geldiğini söyleyebilirim. Rotring 300 biraz daha hafif ama dış gövde nedeniyle gönlüm Rotring 500'den yana. Eğer Rotring 500 alternatifi ve çok az daha hafif bir kalem öneriniz var ise önerinizi almak isterim. Teşekkürler.
  • Kerim5100 kullanıcısına yanıt

Böyle bir video buldum
  • quote:

Rotring 500'ü elime aldığımda çok hoşuma gitti. Fakat önceden hafif kalemler kullanmam nedeniyle biraz ağır geldiğini söyleyebilirim. Rotring 300 biraz daha hafif ama dış gövde nedeniyle gönlüm Rotring 500'den yana. Eğer Rotring 500 alternatifi ve çok az daha hafif bir kalem öneriniz var ise önerinizi almak isterim. Teşekkürler.

Rotring 500 ağır değil aslında alışınca rahat olur. Bana kalırsa zaten rotring 500 35-40 lira olmuş onun yerine hem daha rahat hem de daha iyi olan pentel smash veya graph 1000 e bakabilirsiniz 500 e göre daha hafifler ve yazı için daha idealdir. Bunların fiyatları da 55-60. Ama özellikle graph 1000 daha uzun süre götürür..

• quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Böyle bir video buldum

Yastıklama dediği bu işte sanırım Oleenu'daki gibi. Sert basınca içine kaçıyor uç kırmasını engellemek için. Benzer özellik Press-Man'de de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr jingles

quote:

Rotring 500 ağır değil aslında alışınca rahat olur. Bana kalırsa zaten rotring 500 35-40 lira olmuş onun yerine hem daha rahat hem de daha iyi olan pentel smash veya graph 1000 e bakabilirsiniz 500 e göre daha hafifler ve yazı için daha idealdir. Bunların fiyatları da 55-60. Ama özellikle graph 1000 daha uzun süre götürür..

Graph 1000, Amazon'da 7 dolar. Oradan bakılabilir.

• Max 50 tl bütçe ile alınabilecek kaliteli dolma kalem arıyorum.
    Bitişik el yazısı yazıyorum. Kolay aksın istiyorum.
    Zahmet olmayacaksa öneriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolSnow

Max 50 tl bütçe ile alınabilecek kaliteli dolma kalem arıyorum.
    Bitişik el yazısı yazıyorum. Kolay aksın istiyorum.
    Zahmet olmayacaksa öneriniz nedir?

50'ye kaliteli dolmakalem zor hocam Platinum Preppy bile 20 lira neredeyse :(
    Pelikan Pelikano gibi birşey alsanız bile en az 70TL gibi rakamları gözden çıkarmanız lazım
  • Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    Tamam bütçemi 100 tl yapabilirim.

Piyasada scrikks marka dolma kalemler var. Kalitesini bilmiyorum. Nasıldır?

• 
Sayfa: önceki 12141215121612171218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.