Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (1215. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.094
Cevap
598
Favori
1.920.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12131214121512161217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oha çok güzeller alttaki Pilot S20 siyahı çok beğendim özellikle mat olması çok güzel. Allah Allah. Amazona ne zaman gelir acaba ya

Bir sorum olacak ayrıca. Pentel Smash gibi yazma kalemi yok malum S20 onun kadar başarılı mı?
  • orenznero amazondamı varmı ben bulamadım galiba. birde türkiyeye ne zaman gelir bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elevator

ben de geçen bir japon'un videosunu izliyordum ve bu renk nedir diyordum. meğersem yeni renkmiş. iyi olmuş. siyah rengini severim ama ahşap havası vermiyor ne yazık ki.
    https://www.youtube.com/watch?v=iwsB2WtTqPQ

pro-use 171'in de fiyatı pro-use 2 ile eşit. o yüzden sağlam bir şey olmalı. bekliyoruz. bize gelmesi yine çok uzun sürecektir.

Yazın Türkiye'de olacakmış Pro-Use 171 Çelik Kalem'in dediğine göre. Fiyat da aşağı yukarı Pro-Use II le benzer olursa tadından yenmez.
    Siyah S20 düşündüğüm gibi birşey olursa yeryüzünün en iyi tutuşlu kalemini görebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerim5100

quote:

ben de geçen bir japon'un videosunu izliyordum ve bu renk nedir diyordum. meğersem yeni renkmiş. iyi olmuş. siyah rengini severim ama ahşap havası vermiyor ne yazık ki.

pro-use 171'in de fiyatı pro-use 2 ile eşit. o yüzden sağlam bir şey olmalı. bekliyoruz. bize gelmesi yine çok uzun sürecektir.

Yazın Türkiye'de olacakmış Pro-Use 171 Çelik Kalem'in dediğine göre. Fiyat da aşağı yukarı Pro-Use II le benzer olursa tadından yenmez.
    Siyah S20 düşündüğüm gibi birşey olursa yeryüzünün en iyi tutuşlu kalemini görebiliriz.

bunu dediğinize göre bu siyah, mat siyah oluyor öyle mi? öyleyse alırız ikincisini :D

• s20 ile smash farklı. tutuş hissiyatı falan farklı. smash hem hafif hem çok olmasa da rahat. s20 biraz ciddiyet isteyen bir kalem. bence smash'ten daha iyi ama uzun yazım için onun kadar uygun değil.
  • quote:

quote:

quote:

bunu dediğinize göre bu siyah, mat siyah oluyor öyle mi? öyleyse alırız ikincisini :D

Yok mat değil. Baya ağaç ama diğerlerine göre biraz daha yumuşak. Napkin Cuban daki gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yok mat değil. Baya ağaç ama diğerlerine göre biraz daha yumuşak. Napkin Cuban daki gibi

ama aynı malzeme mi yine?

• quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Oha çok güzeller alttaki Pilot S20 siyahı çok beğendim özellikle mat olması çok güzel. Allah Allah. Amazona ne zaman gelir acaba ya

Bir sorum olacak ayrıca. Pentel Smash gibi yazma kalemi yok malum S20 onun kadar başarılı mı?

Halihazırda amazon.co.jp de gözüküyor. 16 dolara yakın bir fiyatı var.
    Bence Smash kadar iyi bir yazı kalemi S20. Ergonomik, yeterince hafif ve sağlam.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ama aynı malzeme mi yine?

Resimlere bakınca çok benziyor. Muhtemelen o olabilir.

• arkadaşlar merhaba stabilo pen 68 tarzı kalın keçe uçlu daha uygun fiyatlı bi öneriniz var mı acaba. birde pentel graph 1000 in uçu düstü yamuldu daha sonra düşüp kayboldu bi çözüm var mı acaba sadece ucunu alabileceğimiz bi yer.

• Pro-Use 171 alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogzo

arkadaşlar merhaba stabilo pen 68 tarzı kalın keçe uçlu daha uygun fiyatlı bi öneriniz var mı acaba. birde pentel graph 1000 in uçu düstü yamuldu daha sonra düşüp kayboldu bi çözüm var mı acaba sadece ucunu alabileceğimiz bi yer.

Rotring 600/800'lerin yedek parçaları var da Graph1000'i hiç duymadım. Distribütörü ararsanız belki size yardımcı olabilirler.
  • Khiron K kullanıcısına yanıt
    Evet bence de. Baya iddialı bir kalem olacağa benziyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mr jingles

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yakşamlar beyler insan mıyız

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

Pazartesi vurgunu Hayırlı olsun hocam

İlk inceleme ve yorumu bekliyoruz..

EDİT: Platinum logosu ve made in ibareleri var galiba yeni olarak. Japan yetmemiş made in diye iyice belli etmişler menşeini

Valla biraz öyle oldu sağolun

Aslında daha detaylı bir inceleme yapmak isterdim ama şu an o kadar müsait değilim. Ama kısa ciddi özet geçeyim:

1- Tutuşu gümüşe göre daha iyi. Mat kaplama olduğu için elden kaymıyor.

2- Dediğiniz gibi Made in Japan ve logolu Platinum yazısı var ekstradan.

3- Silgileri farklı. Yeni silgi Rotring 600'lerdeki gibi.

4- Mekanizma demontajı çok gözüme çarptı. Eskisi gibi tutmaç kısmı o-ring ile tutturulmamış.

5- Kötülemek gibi olmasın ama yeni kalem klasik modelden daha hafif olabilir. Artık nereden kestilerse

Özetle 80 verilir mi, daha iyi tutuşu olduğu için verilebilir. Ama ilk tercihe konur mu orasını bilemedim

Bu ayrıntılı fotoğraf iyi oldu hocam,sagolun

Galiba siyahın daha hafif olması, uç borusu ile alakalı olabilir. Görünüşe göre gümüşe göre daha ince ve şeffaf gibi bir boru kullanmışlar. Bu da eskisine kıyasla bir nebze hafif yapabilir kalemi.Aslında yeni iç mekanizma daha basit olmuş gibi uç kısmı da eskisindeki pirinç kaplama değil sanırım :(

Tutuş hissi dediğiniz gibi, daha iyi olmuştur gümüşe kıyasla, sonuçta mat malzeme kullanılmış. Bu artı bir özellik.

Mat siyah iyidir, çokta sevdiğim klasik bir renk. Fakat nedense özellikle bu kalemde, gümüş renk bana daha göz alıcı ve şık geliyor. Ama böyle güzel bir ton kullanmaları da başarılı olmuş.

Açıkçası bu iç mekanizmayı gördükten sonra, şöyle geldi bana ;sanırım daha maliyetli olan mat malzeme kullandıkları ve kasaya biraz daha özendikleri için,iç mekanizmayı biraz ikinci plana atmışlar. İlgimi çeken diğer durum, bu kalem aslında o kadar da popüler değildi sadece gümüşü varken. Kalem aynı kalem ama yeni renk gelince insanlar acayip bir şekilde kalemi yağma noktasına geldiler Renk algısı çok önemli bir olay hakikaten

Aynen klasiktekinden daha ince boru.
    Evet klasikte tutmaç kısmı o-ring le tutturulmuştu o yüzden daha sağlam duruyor. Siyahtaysa uçla tutmacı iç içe döndürülecek şekilde yapmışlar.Klasikte o-ring ayrılmıyordu bunda ayrılıyor ama borudan çıkmıyor CaranD'Ache 888'ler gibi.
    Gümüş hem kalınlık halkası olsun, hem parlaklığı açısından olsun daha uyumlu ve göz alıcı gibi. Ama mat siyah ta tutuş olarak baya iyi bir kalem olmuş. Gümüş olanda hafif bir kayma vardı bunda hiç öyle bir şeye denk gelmedim.
    Bakalım sene sonuna doğru bunun satışları göz önüne alınarak Gold ve Rose Gold renkleri gelecek. Bu kalem de Dünya'da ilk olarak Türkiye'de satışa sunulmuş. Zaten Platinum'un TR Distribütörü Çelik Kalem istemiş bu farklı renklerden üretmeyi.

Evet Türkiye ye özel üretim olmuş. Diğer renkler nasıl olacak, merak ediyorum. Keşke iç mekanizmayı aynı kullansalarmış daha iyi olurdu. Gümüşün mekanizması daha sağlam geldi bana. Ben şimdilik bunu pas geçeceğim, ama belli olmaz tabi Pro use II yi ve diğer renkleri de bi görmek lazım, beklemedeyim bakalım

Hocam yalnız şöyle bir durum var. Buradaki hemen hemen herkes Pro-Use I'i bir yıldan uzun zaman önce almıştır. En azından ben 2014 gibi aldım. Ya yeni üretim Pro-Use I'lerde de mekanizma böyleyse

Yalnız şunu farkettim. Kalem mekanizma olarak da demontaj olarak da Rotring 600'e çok benziyor. Silgisi falan da birebir aynı neredeyse.

Aslında o da ayrı bir konu. Ben de 2015 te almıştım. Ama şimdikiler mekanizma olarak nasıl bilmiyorum. Eğer hakikaten siyahın ki gibiyse sıkıntı bence. Elimizdekilerin kıymetini bilmemiz lazım. Basış hissi nasıl peki hocam, griyle aynı mı?

Ses olarak aynı da hissiyat olarak biraz daha yumuşak gibi

Valla dediğiniz gibi elimizdekilerin kıymetini bilelim yoksa bir tane daha almak icap ederse vay halimize

Aslında bilmiyoruz da yenileri nasıl. Bir gün bakmak lazım detaylı.

Bakalım, durum nasıl olacak. Yeni üretimleri görmemiz lazım...

Yeni bir Rotring 600 vakası geliyor olabilir

Büyük ihtimal

Öyle bir şey olursa köşeyi döndük

Antika olur artık bizdekiler.Kulağa da hoş geliyor ilk nesil pro use lar...

Aynen 1 sene sonra görürüz artık ebay de
    Platinum Pro-Use I 1st Gen/Series
    NOS Condition

• Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    Off of ne olacak bu işin sonu bilmiyorum

Daha kızıl S20 ye yeni adapte olmaya çalışırken hem de :)

Bamboo ve siyah çok iyi duruyor. Açık kahverengi şimdiki kahve den farklı gelmedi bana. Ama diğer ikisi çok iyi.

Pro use 171!! Bu da özel bir şeye benziyor. Bekleyip göreceğiz. Umarım tatmin ederler.

• quote:

Bamboo ve siyah çok iyi duruyor. Açık kahverengi şimdiki kahve den farklı gelmedi bana. Ama diğer ikisi çok iyi.

Pro use 171!! Bu da özel bir şeye benziyor. Bekleyip göreceğiz. Umarım tatmin ederler.

Hepsinden alıcaz kaçarı yok artık
    Pro-Use 171 gerçekten güzel görünüyor. Muhtemelen Pro-Use II paralarına gelir. Çok merak ettim içindeki sistemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerim5100 -- 26 Nisan 2017; 2:24:38 >

• Bence S20(en azından sahip olduğum kalemler arasında) en iyi tutuş hissi olan kalem.

Ahşap malzeme aslında çok risklidir. Ama adamlar öyle bir yapmış ki saygı duymamak elde değil. Ne cilanın dozu fazla kaçırılıp çok kaygan olmuş, ne de katıksız sert ağaç hissi veriyor. Tam kıvamında ayarlanmış ve bunu yaparlarken ahşabın dokusu da hiç kaybolmamış. Üstelik gövdeye o kıvrımlı yapıyı vermek hele ki ahşap malzeme için çok zor iş, ne kadar fabrikasyon ürünü olsa da.

Elden kaymıyor ve uzun yazılarda bile çok rahat kullanımı var. Dengesi de harika

• quote:

quote:

Hepsinden alıcaz kaçarı yok artık
    Pro-Use 171 gerçekten güzel görünüyor. Muhtemelen Pro-Use II paralarına gelir. Çok merak etti içindeki sistemi.

Öyle görünüyor durum :) Ama özellikle yeni renkler arasında bambu rengi çok daha ilgi çekici duruyor. Diğer yeni açık kahve tonu, klasik kahvenin yanında sönük kalmış gibi. Siyah çok şık duruyor. Ama dışarıdan bakınca çok belli etmiyor gibi ahşap olduğunu. Yeni renkler arasında sıralamam şöyle şimdilik;

Bambu, siyah, açık kahve . Ama kızılın albenisi hiçbirinde yok hala..
    Pro use 171 de heyecan verici gerçekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr jingles -- 26 Nisan 2017; 2:13:38 >

• Amazon jp için bir daha mı üyelik açmak gerekiyor?

Ve tr'ye yolluyorlar mı?

• S20 nin asıl bombası koyu yeşille olmalıydı bence. Ahşap ve koyu yeşil tonu...

• 
Sayfa: önceki 12131214121512161217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.