Şimdi Ara

Kaldırıma Park Cezası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz hafta şirket aracıyla şehir dışına çıkmam gerekti. Kendi arabamı her zaman olduğu gibi park yeri arıyorum. Boş gördüğüm uygun bir yere bırakmak zorunda kalıyorum. Oturduğum evin etrafında doğru düzgün park yeri yok. Sokaklar her yer arabadan geçilmiyor. Bu nedenden dolayı ben de arabayı kaldırıma park etmek durumunda kaldım. iki teker kaldırımda iki diğer iki teker ise yerdeydi Ancak şehir dışında olduğum gün trafik cezası yazılmış. Yolu engelleyecek olsa ve trafik olan bir sokak olsa anlayacağım ama hiçbir kimseyi rahatsız etmeyecek durumdaydı. Birde şöyle birşey var. Sanki park yerleri var da biz parketmedik. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Soygun değil ney bunun adı?

Edit: Kaldırıma park etmenin yasak olduğunu bende biliyorum. Kaldırıma park etmeyi savunmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ctrlshft -- 27 Haziran 2020; 19:3:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hep otoparklı sitede oturmadık. 7 sene Mecidiyeköy de yokuşlu sokakta oturdum saat 17.den sonra park yeri bulunmayan bir yerdir bilenler vardır.

Park yeri bulamadığım zaman yokuşun başındaki otoparka bırakırdım. Az yürümedim yağmurda karda eve.

O yüzden merak etme benim gibi davrananların başına gelmez :)
  • Bunun adı kural.
  • Yaya kaldırımı park yeri değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaldırıma park etmiş bir de ağlıyor. Çekici ve otopark parası da almışlardır umarım. Yazanın elleri dert görmesin
  • ceza doğru.kuralları çiğneyemezsın
  • Konu sahibi ile ilgili değil. Benzer konu:

Corona döneminde, sokaklar tenha olduğu için birçok sokakta kaldırımda araba park ediliyordu.Normalde kaldırım yanına bile araç park edilemeyen sokaklarda, kaldırımın tam ortasına, kendi yeriymiş gibi rahat ve kaşarlı sekilde park edili halde biçok araç vardı.

• Bizim buraya gel bura serbest arkadaşın abisi akülü sandalye ile çıkartık oda bizle neyse stadın orada vardı bu dediğin olay ve o geçemedi bizde o da dahil olduğu fotoğraflar ile fotoğrafları cimere attık çünkü onun yolu kapanmıştı gelen il emniyet yazısı ise ihbarı öyle Kabül etmemeleri idi
    Daha önceden de polisi çağırmıştık yine böyle inemiyordu polis 20dk bekledik gelmemişti

• Kaldırıma park edilmez. Zorunluluk diye bir şey olamaz. Ankarada kaldırıma çıkan her arabayı şikayet ediyorum geliyorlar ya çekiyorlar ya da ceza yazılıyor. Kaldırımı kapatması önemli değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: whitewolf101

Kaldırıma park etmiş bir de ağlıyor. Çekici ve otopark parası da almışlardır umarım. Yazanın elleri dert görmesin
    Umarım birgün senin başına da gelir, benzer durum da o zaman anlarsın hissettiklerimi. Biz senin gibi park yeri olan, otoparkı olan yerde oturmuyoruz. Devlet bizden aldığı vergilerle bunları da düşünmek zorunda, park yeri yok diyorum yoookkkk. Anlıyor musun? Napsaydım sokağın ortasına mı bıraksaydım arabayı? Mecburiyetten bıraktım o şekilde. Devletin yasaları herkese işlemiyor maalesef. Aynı yere günde 10 larca araç bırakılıyor ve bu ceza sadece 10da 1 ine yazılıyor. Böyle yasa mı olur kardeşim? Devlet her boş bulduğu araziye daire yaptırtmayacak. Otopark yapmayı da akıl edecek. Önce siz dünyayı gezin ondan sonra konuşun. Syg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ctrlshft -- 27 Haziran 2020; 19:5:36 >
  • Hocam, olayın başına gelecek olursak sorun çok, bir apartman projesinde otopark yoksa bildiğim kadarıyla belediyeye bir pay ödeniyor, belediye de bununla her mahalleye otopark yapması gerekli.

Yani sonuçta arabayı sırtınıza alıp eve götürecek haliniz yok

Kaldırıma park konusuna gelince maalesef haklı bir ceza, kaldırımdan yaşlısı geçer, çocuğu geçer, Bebek Arabası geçer, tekerlekli sandalyelisi geçer hiç biri geçmese de orası yayalar için. Keşke her şey en başından doğru devam etse de siz buna maruz kalmasaniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yılan Serdar -- 27 Haziran 2020; 19:11:36 >
  • İsabetli ve yerinde bir ceza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 27 Haziran 2020; 19:56:59 >
  • Ctrlshft kullanıcısına yanıt
    Hep otoparklı sitede oturmadık. 7 sene Mecidiyeköy de yokuşlu sokakta oturdum saat 17.den sonra park yeri bulunmayan bir yerdir bilenler vardır.

Park yeri bulamadığım zaman yokuşun başındaki otoparka bırakırdım. Az yürümedim yağmurda karda eve.

O yüzden merak etme benim gibi davrananların başına gelmez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitewolf101 -- 27 Haziran 2020; 20:29:48 >
  • Ctrlshft kullanıcısına yanıt
    Siz haklısınız ancak kaldırıma park etmek de yasak. Burada suç belediyelerde. Yıllarca otopark yapmayan binalardan para aldılar otopark yapacağız diye ama sonuç ortada. O toplanan paraları ya yediler ya da abuk subuk yerlere harcadılar. sorsanız vatandaş için çalışıyorlar.

• Evet haklısın otopark konusunda ama kesilen ceza da haklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zQrba -- 27 Haziran 2020; 21:17:16 >
  • Malesef özellikle İstanbul’da çözülemeyen büyük bir çıkmaz sizin yaşadığınız durum
    Sizde haklısınız ceza da.
    Her an basımıza gelebilecek bir durum. Kısa vadede de belediyelerin çözebileceğini sanmıyorum.
    Geçmiş olsun size.

• 35 senelik evimiz var ve garajı var.

Evi yenilemeyi planlıyoruz ve garajın nasıl olacığını şimdiden planlamaya başladık.

Diyeceğim bu kadar bir müteahhite kalsa bodruma bile ev yapmaya kalkar.

Ama burada suç sadece müteahhitte değil suç evi alanda da var belediyede de var.

Siz garajsız ev almasanız belediyede garajsız eve izin vermese bu sorun olmazdı

• İstanbulda ve diğer büyük şehirlerde Japonların sistemi uygulansa daha mantıklı olur. Büyük araç alırken park edilecek yer göstereceksin, yoksa git küçük araç al.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.