Şimdi Ara

kaldırılabilir.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
4.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İzmir
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satıcının geri iade alması lazım.İlanda eksik bilgilendirme var.İlanda zaten 1 haftalık işlemci yazıyor.Faturası olmadan nerden bileceğiz 1 haftalık olup olmadığını?
    Bunu ilanda belirtmesi gerekirdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @uiKSilveR -- 24 Nisan 2009; 21:48:42 >
  • quote:

Kimden: tigria
    Kime: NIKEmRe
    Tarih: 23 Nisan 2009; 22:23:42
    Başlık: Cevap: Cevap:????

hocam şehir dışındayım (istanbulda) ve netim sıkıntılı msja cvp yazamadım. size ürünü tray olarak alıp oşekilde sattığımı söyledim. tray işlemcinin anlamını bilmyorsunuz sanırım? tray işlemci kutusu fanı garantisi faturası olmayan işlemci demektir. benm hakkımda topik aççmak isterseniz açın tabi eğer hakkınız varsa sonuna kadar arayabilirsiniz. eminim hak yerini bulacaktır. iyi forumlar dilerim

Madem tray şekilde satıyorsun bana trayın nedemek oldugunu soruyorsun neden ilanda işlemci tray dır diye belirtmiyorsun???????

İşlemciyi kargoladıktan sonra bana tray diyorsun dürüstlükmüdür bu sence ???????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 24 Nisan 2009; 21:18:09 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• quote:

Tarih: 22 Nisan 2009; 18:53:46
    Başlık: Cevap: e5200

ilanda fan yada garanti mi yazyor? fan olsaydı yada garanti diger ilanlardaki gibi
    E2160 Fatura (kendi adıma 17.04.2008) + Garanti Belgesi + Fanı mevcut
    şeklinde olurdu. ilanımda yazmayan ve olmayan şeyleri talep edyorsun.
    sorun çıkaran sensin ben satıcı olarak ilanımda yazanların herzaman arkasındayımdır ancak sen sürekli olmayan şeyleri talep edyorsun.

Ozaman ilanında belirtçeksin ürün traydır diye 1 haftalık işlemci diye başlık atıp insanları yanıltmıcaksın

• quote:

Tarih: 23 Nisan 2009; 23:23:59

sana gönderdiğim msjlara bakarsan görürsün artık bu konuyu uzatmayalım. ne yapmak istyorsanız yapın ben size önceden söyledim. adalette mi ararsın nerde arasın beni ilgilendirmez. size bunları söyledikten sonra bana ürünü isteöyorum demediniz. ve sorunuza gelirsek olmayan şeyleri talep edyorsun ve cevabım iade almyorum.

Sana garanti belgesinide unutma diye pm attıgımda 110 tl hesabıda idi ve işlemciyi istemiyorum dediğimdede garantisiz oldugunu öğrenip işlemciyi kargolamış bulundun üstelik fansız yolladın. Ben senin işlemcini almak için kendi işlemcimi sttım fanıyla birlikte 4-5gündür senin yüzünden sistemimi topluyamıyorum başkasının sistemini kullanıyorum. İSTEMİYORUM ARKADAŞ İŞLEMCİNİ HER TÜRLÜ HAKKIMI ARICAM SEN MERAK ETME!

• quote:

Tarih: 24 Nisan 2009; 0:33:16

forumdaki moderatörlere durumu sordum onlarde benmle aynı şekilde düşünyor. buyrun istedğiniz yere benmle ilgili başlık açın. iyi forumlar.

Forumda seninle aynı görüşte olan birisi olduguna inanmıyorum seden başka !!!!!!!!!!!!!!!!!!

• İlanların %50 sinde fatura garanti kullanım süresi varsa özürleri yazmamakta.Son moda ilan şekli "Temiz e5200 nakit 100 lira teklifler PM'den" şeklinde olmakta.

İlanlara bu bilgilerin ve resim koyulmasının zorunlu hale getirilmesi acilen gerekmekte.

Alıcılar dasatıcı çok güvenilir forumun tanınan kişilerinden değilse resim görmeden sabit telefonda konuşmadan lütfen ürün almasınlar.

Mağdur arkadaşımıza geçmiş olsun.Adam gibi ilan açmayan daha baştan suçludur.Burası sah-ibin-den sitesine dönmeye başladı ilgililerin dikkatine.

Sonuç olarak satıcının malı alıp üstüne kargo paralarını ödemesi gerekmekte.
  • kesinlikle satıcın ürünün garanti, aparat ve fatura durumunu ilanda yada pm den açıkça belirtmeliydi........

bilinçli olarak yapılmışmı bilemeyiz ama burdaki durum hiç etik değil .......

geçmiş olsun ama alıcınında biraz uyanık olması ve doğru soruları sorması lazım ödemeyi yapmadan önce....
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakooo23 -- 24 Nisan 2009; 22:08:52 >
  • Satıcı yanıltıcı ve eksik bilgi vermiş her halükarda geri iade almak zorunda

Bu ilan reklamlara benziyor ürün 20tl inanılmaz fiyat diyorlar atltan süratle bir yazı geçiyor (bilmem kaç tl alışveriş bir seferde yapılırsa bu fiyat geçerlidir vs gibi)

Normal hak gözeten ilanda şöyle yazmalıydı

1 Hafta önce forumdan bilmem kim nickli elemandan alınmış yurtdışı garantisiz tray (fansız) E5200 işlemci 110tl satılıktır.
    (Ki zaten bunu belirtirseniz 110tl fiyatı vereni rüyanızda görürsünüz... Buradaki eksik bilgi ard niyettir.)

126Tl sıfır tr garantili box işlemci varken 110 yurdışı garantisiz tray işlemciyi kimse almaz sattım kurtuldum demek günü kurtarmaktır.

Nerede ise her ilanın altına ne zaman nereden alındı fatura garanti varmı diye yazmaktan bıktım...

Herşeyin ötesinde alış verişte söz konusu malın satışı etkileyecek özrü veya niteliği varsa ve bunu alıcıya bilerek söylemiyorsanız birilerinin hakkına giriyorsunuz demektir.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi centerland -- 24 Nisan 2009; 22:21:45 >

• allah koyalık versin.

o arkadaşın günahını almak istemem ama bi ürün konusunda bende sıkıntı yaşamıştım. tam olarak anlaşmadan daha parasını yollamadan bana ürünü yollamıştı. bende ister istemez geri gönderdim geldiği gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dranov

100-200 lira için kalp kırmaya bu kadar sorun çıkarmaya değer mi?Satan arkadaş ürünü eksik bilgi ile sattığı için ürünü geri alması gerektiği kanısındayım,fansız olduğunu yazsa belki 100 lira edecek ve kaybı 10 lira olacak,10 lira için insan ismini kötületir mi?

hocam yorumunuz bana bi acayip geldi?
    yani 20 ytl için adam öldürülen bi ülkede 100-200 ytl için sizce kalp kırmaya değermi sizce??
  • ilanın SS i alınmış resim gibi ortada, centerland arkadaşın dediği gibi eğer tray garantisiz dese kimse almayacak. uyanık vatandaş alışveriş konusunda tecrübesiz insanı bulmuş, kaldıki herkesin tecrübesi olmak zorunda değil mutlaka ilanda malın durumu hakkında açıklama yapmak zorunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ewerpower -- 24 Nisan 2009; 23:01:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: themafıa

quote:

Orjinalden alıntı: dranov

100-200 lira için kalp kırmaya bu kadar sorun çıkarmaya değer mi?Satan arkadaş ürünü eksik bilgi ile sattığı için ürünü geri alması gerektiği kanısındayım,fansız olduğunu yazsa belki 100 lira edecek ve kaybı 10 lira olacak,10 lira için insan ismini kötületir mi?

hocam yorumunuz bana bi acayip geldi?
    yani 20 ytl için adam öldürülen bi ülkede 100-200 ytl için sizce kalp kırmaya değermi sizce??

kötüleri degil iyileri örnek almak lazim

polyanacilikta oynamamk lazim

bencede 100-200 lira için kalp kırmaya degmez .

kafa kırılabilir ama yeri gelirse
    sana bi ilginç acayip yorum daha ..

• quote:

Orjinalden alıntı: centerland

Satıcı yanıltıcı ve eksik bilgi vermiş her halükarda geri iade almak zorunda

Bu ilan reklamlara benziyor ürün 20tl inanılmaz fiyat diyorlar atltan süratle bir yazı geçiyor (bilmem kaç tl alışveriş bir seferde yapılırsa bu fiyat geçerlidir vs gibi)

Normal hak gözeten ilanda şöyle yazmalıydı

1 Hafta önce forumdan bilmem kim nickli elemandan alınmış yurtdışı garantisiz tray (fansız) E5200 işlemci 110tl satılıktır.
    (Ki zaten bunu belirtirseniz 110tl fiyatı vereni rüyanızda görürsünüz... Buradaki eksik bilgi ard niyettir.)

126Tl sıfır tr garantili box işlemci varken 110 yurdışı garantisiz tray işlemciyi kimse almaz sattım kurtuldum demek günü kurtarmaktır.

Nerede ise her ilanın altına ne zaman nereden alındı fatura garanti varmı diye yazmaktan bıktım...

Herşeyin ötesinde alış verişte söz konusu malın satışı etkileyecek özrü veya niteliği varsa ve bunu alıcıya bilerek söylemiyorsanız birilerinin hakkına giriyorsunuz demektir.

edit:imla

Benim gibi düşündüğünüz için hepinize Teşekkür ediyorum arkadaşlar hepimizin başına gelebilir böyle bir durum ve satıcı hala olayın farkında diğil bence tigria ...!

İnanın kendisine güzelce izah ettim güzellikle halledelim uzamansın ne sen üzül ne ben diye ama arkadaşın amacı belli ne yapıyorsan yap dedi bu şekilde sonuç alamassam kaymakamlıkta böyle internetteki sorunlu alışverişlerle ilgili bir masa varmış oraya başvurcam elimdeki kanıtlarla..!

Garantisiz işlemciyi napayım diyorum bana işlemci çabuk bozulan bişiy diğil diyor şaka gibi yaaa

• Emre bencede yanlış yanıltıcı bir ilan olmuş.. Sonuçta herkes işlemci alışverişini fan ile yapıyor. Yok ise belirtilir. İşlemcinin zor bozulması faturanın olmamasına sebep değil.. Forumda art niyetli arkadaşlar çoğalıyor. Artık sadece kendi şehrimizdeki ilanlara bakıyoruz.. Arkadaş ürünü almasa bile üst konu olması forumdan arkadaşların ilgisini çekecektir. Alışveriş yapmak konusunda 2 kere düşünülecek birisi olarak ekledim!
  • Kardeşim geçmiş olsun çok üzüldüm valla, bu yapılanlar sanki bana yapılıyor gibi geliyor...
    kime yaplıdığı önemli değil, ortada bir haksızlık varsa canım sıkılıyor... ayıp, vallahi ayıp billahi ayıp yaaa...
    utanmanız yok Allah'tan korkunuzda mı yok... bundan sonraki alışverişlerde daha dikkatli olmakta fayda var...
  • İlanda belirtilmiş veya belirtilmemiş ben bunları geçtim , benim alışveriş anlayışıma göre eğer 2. el ürün alıp satıyorsak 1 hafta deneme müddeti veya sorgusuz sualsiz iade hakkı olmalı ,bu hak satıcı tarafından tanınmalı , sıfır ürün satılıyorsa garanti vs. varsa zaten bir sorun olduğunda alıcı servisler aracılığıyla halledecektir , her iki durumda da karşılıklık güven, saygı esasdır , görüyorum ki ne güven ne de saygı kalmış , elden çıkarılmış ve alınan paranın üstüne yatılmış , yazıktır günahtır 110 TL para . biraz da alıcı arkadaşın yerine koymalıyız kendimizi (satıcı arkadaş için diyorum)

Eğer ürününe güveniyorsan gönder arkadaşım ürünü hakkını da helal et kusura bakma yanlış anlaşılma olmuş diyeceksin , ALIŞVERİŞ AHLAKI BENCE BUDUR ...
  • arkadşlar şehir dışında oldugumdan yazıyı tam okuyamadım ama sadece şunları söylemek isterim.
    1-ürünü yollamadan önce kendisine faturasız ve garantisiz oldugunu oldugunu çünkü tray aldım ve o şekilde sattığımı söyledim. ve ben bunu kargolamadan önce söyledim. ki ilanımda da faturalı ve garantilidir ibaresi geçmyor.
    2- ve yine kargolamadan önce forumdan bir arkadaşdan aldıgımı ve kişinin şahsi garanti verdiğini ama zaten işlemcilerin kolay kolay bozulmayacagını söyledm. bu konuşmada kargolamadan önce oldu
    3- kargo p.tesi yaptım ve arkadaşın o gün sadece bana salı günü elime ulaşmaz ise işlemciyi almaktan vazgeçeceğini söyledi bunun dışında ürünü istemedğini söylemedi
    4- arkadaşın uzlaşmacı yaklaşım anlayışı eğer ürünü geri almaz isen sana referans olarak olmusuz şeyler yazarım, forumda sennle ilgili başlık açar rezil ederim ve hukuki yollara başvururum mudur? benm kendisine verdiğim cevap ise eger haklıysan hakkını alırsın eğer hakkının olduguna inanyorsan hakkını ara dedim
    5- işlemcinin piyasadaki fiyatı beni ilgilandirmiyor alıcının bunu önceden düşünmesi gerekir. ürünü aldıktan sonra piyasa fiyatına bakıp bunun sıfırı bukadarmış zaten düşüncesi beni bağlayan bir kısım degil.

ve şimdi sorarım arkadaşa. TRAY işlemcinin ne demek olduğunu bilmyor mu ki durumu kendisi mağdur olmuş gibi yansıtyor?

şehir dışındayım oyüzden pek giremyorum. oyüzden cevaplarım geç yazabilirim. iyi forumlar

• quote:

Orjinalden alıntı: Chaoss

İlanda belirtilmiş veya belirtilmemiş ben bunları geçtim , benim alışveriş anlayışıma göre eğer 2. el ürün alıp satıyorsak 1 hafta deneme müddeti veya sorgusuz sualsiz iade hakkı olmalı ,bu hak satıcı tarafından tanınmalı , sıfır ürün satılıyorsa garanti vs. varsa zaten bir sorun olduğunda alıcı servisler aracılığıyla halledecektir , her iki durumda da karşılıklık güven, saygı esasdır , görüyorum ki ne güven ne de saygı kalmış , elden çıkarılmış ve alınan paranın üstüne yatılmış , yazıktır günahtır 110 TL para . biraz da alıcı arkadaşın yerine koymalıyız kendimizi (satıcı arkadaş için diyorum)

Eğer ürününe güveniyorsan gönder arkadaşım ürünü hakkını da helal et kusura bakma yanlış anlaşılma olmuş diyeceksin , ALIŞVERİŞ AHLAKI BENCE BUDUR ...

ürünüme elbette güvenyorum ancak işlemcimi satıp başka bir işlemci almışım ben sağlam ürün vermişim ve ne perfomansında nede kozmetik olarak kusuru bulunmyor neden deneme süresi vereyim ki? bu söylediğiniz şey sıfır ürün satan şirketlerde bile olmuyor lütfen mantıklı yorumlar yapalım. ve üstüne yatılmış gibi bilip bilmeden yorumlar yapmayalım.

• Satıcı kişi, tray olduğunu ,garantisiz olduğunu belirten PM SS ini yada msn konuşmalarını foruma koymalı, iddialar havada kalmasın

Bunu eklerse zaten sorun satıcı da değil, alıcıda olduğu belli olur,ekleyemezse o zaman alıcı haklı olur, yargısız infaz yapmak daha ayıptır,kişileri karşılıklı dinlemek lazım,Sorunlu alışveriş şeklinde konu açmadan önce kendi aranızda çözümlemeniz gerekir....Ayrıca (alıcı/satıcı)iddialarınızı somut nesnelere dayandırmanız herkes açısından uygun olur,zira konu amacından çıkmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cydonia -- 25 Nisan 2009; 0:33:39 >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_31059111/mpage_1/key_e5200%2Chaftalik%2Cislemci%2C110//tm.htm#31096244

peki ben hepsini anladim da 1 haftalik ibaresi nedir neye göre 1 haftalik bunuda açiklayin kafamizda soru işareti kalmasin .
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.