Şimdi Ara

Kalbimden gelen değişik ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
40
Cevap
1
Favori
60.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi sorun bitmeden diğer bi sorun çıkıyor. Kendimden bıktım artık bu kadar mı sorunlu olur bi insan. Yaklaşık 5-10 gündür kalp tarafımdan, nefes alıp verdikçe fokurdama gibi bir ses ve bir şey oluyor. Genelde sabit bir şekilde oturduğum ve uzandığım zaman oluyor. Hani böyle içi sıvı dolu olan bir şeye su gibi, kamışla nefesinizi üfleyip kabarcıklar oluşması gibi bir şey buda. Kalbimden mi geliyor ciğerimden mi anlamadım. Sol tarafa kalbimin orda ve devamlı olmuyor.

Çok dikkatimi bozuyor ve rahatsız ediyor. Sanki nefes alıyorum ve o nefes kanı köpürdetiyor gibi

• O ses kalbinizden degil cigerlerden geliyor kalp oyle ses cikarmaz uzandiginiz zaman cigerler sirtiniza yaslanir mukus sesi o duydugunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: pertry

O ses kalbinizden degil cigerlerden geliyor kalp oyle ses cikarmaz uzandiginiz zaman cigerler sirtiniza yaslanir mukus sesi o duydugunuz

Hocam sadece sol taraftan ve kalp bölgesinden geliyor. Akciğerimde mi bi problem var acaba ? Önceden böyle bir şey yoktu, durup dururken çıktı
  • Bence bi hekime gorunun sadece ses var diyorsunuz agri veya daha degisik semptomlar ve kan testleriyle teshis konulabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: pertry

Bence bi hekime gorunun sadece ses var diyorsunuz agri veya daha degisik semptomlar ve kan testleriyle teshis konulabilir
    usta kusura bakma da arabamısın sen sorunlu parça tıkırtı yapsın korkma hiç bişi yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulfikar

usta kusura bakma da arabamısın sen sorunlu parça tıkırtı yapsın korkma hiç bişi yoktur.

Ya yememe içmeme dikkat eden birisi değilim. Zayıf bi vücudum var zaten. Her ay farklı bi sorun çıkıyor sinirlerim bozuluyor. Şimdide bu olay çıktı bi bu eksikti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masdera

quote:

Orijinalden alıntı: zulfikar

Ya yememe içmeme dikkat eden birisi değilim. Zayıf bi vücudum var zaten. Her ay farklı bi sorun çıkıyor sinirlerim bozuluyor. Şimdide bu olay çıktı bi bu eksikti

Alıntıları Göster
    Hocam aynı sıkıntıyı ben yasıyorum suan ve cıddı cıddı bır fokurtu ıle bırlıkte agrı soz konusu... Sıze ne teshısı koydular?

• quote:

Orijinalden alıntı: freepasscomment

Hocam aynı sıkıntıyı ben yasıyorum suan ve cıddı cıddı bır fokurtu ıle bırlıkte agrı soz konusu... Sıze ne teshısı koydular?

Alıntıları Göster
    Beyler bu konuyu açtığım zaman hiçbir şey yemiyordum ve yukarıda dediğim gibiz zayıf birisiydim. O zaman 58 kg falan olmam lazımdı. Aradan 8-9 ay geçti şuan 72 kg oldum. Hergün salata vs düzenli besleniyorum. Açıkçası düzgün yemek yedikten sonra bu tür sorunlarla karşılaşmamaya başladım.
  • quote:

Beyler bu konuyu açtığım zaman hiçbir şey yemiyordum ve yukarıda dediğim gibiz zayıf birisiydim. O zaman 58 kg falan olmam lazımdı. Aradan 8-9 ay geçti şuan 72 kg oldum. Hergün salata vs düzenli besleniyorum. Açıkçası düzgün yemek yedikten sonra bu tür sorunlarla karşılaşmamaya başladım.

Alıntıları Göster
    Hastalığının tıptaki adı: Kalp Fokurdaması its a joke!

Midenizden gelmediğinden eminsiniz değil mi?Hani açken falan mideniz sürekli çalkalanır gibi olur da o ses olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDenier

Hastalığının tıptaki adı: Kalp Fokurdaması its a joke!

Midenizden gelmediğinden eminsiniz değil mi?Hani açken falan mideniz sürekli çalkalanır gibi olur da o ses olabilir.

Alıntıları Göster
    Sebebi MVP(mitral valv prolapsusu)dur arkadaşlar. Doğuştan olur, çoğu kişide olur. Zayıf yapılıysanız bu sesi duyar ve rahatsızlığı hissedersiniz. Kapakçıkların ara sıra kaçırma yapmasıdır. Önemli değildir, hayati değildir. Ama böyle cins cins şeyler yapar işte. Halk arasında üfürme olarak geçer, ara sıra çarpıntı yapar. Çok takmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrOwl

Sebebi MVP(mitral valv prolapsusu)dur arkadaşlar. Doğuştan olur, çoğu kişide olur. Zayıf yapılıysanız bu sesi duyar ve rahatsızlığı hissedersiniz. Kapakçıkların ara sıra kaçırma yapmasıdır. Önemli değildir, hayati değildir. Ama böyle cins cins şeyler yapar işte. Halk arasında üfürme olarak geçer, ara sıra çarpıntı yapar. Çok takmayın.

Alıntıları Göster
    Psikolojikte olabilir aslında yoktur ama siz birşeyler hissedersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnraksy

Psikolojik değil. Bağırsaklarda gazın nasıl dolaştığını hissediyorsanız, kapakçıdaki kaçırmayı da zayıflıktan dolayı bu şekilde hissetmeniz mümkün. Barizdir.
  • quote:

quote:

Psikolojik değil. Bağırsaklarda gazın nasıl dolaştığını hissediyorsanız, kapakçıdaki kaçırmayı da zayıflıktan dolayı bu şekilde hissetmeniz mümkün. Barizdir.

Bende carpinti nedeiyle gittim ekg felan oldum stresten vs psikolojik cikti
  • quote:

quote:

quote:

Bende carpinti nedeiyle gittim ekg felan oldum stresten vs psikolojik cikti

MVP zaten etkisini stres, kafein gibi şeyler sonucunda gösterir. Çoğu insanda olduğu için hastalık olarak sayılmaz. Doktorlar söyleme gereği duymazlar

Ben de ara sıra yaşarım bunları. Mühim bir şey değil, bazen rahatsız edici oluyor. Takmamak lazım.

• quote:

Bi sorun bitmeden diğer bi sorun çıkıyor. Kendimden bıktım artık bu kadar mı sorunlu olur bi insan. Yaklaşık 5-10 gündür kalp tarafımdan, nefes alıp verdikçe fokurdama gibi bir ses ve bir şey oluyor. Genelde sabit bir şekilde oturduğum ve uzandığım zaman oluyor. Hani böyle içi sıvı dolu olan bir şeye su gibi, kamışla nefesinizi üfleyip kabarcıklar oluşması gibi bir şey buda. Kalbimden mi geliyor ciğerimden mi anlamadım. Sol tarafa kalbimin orda ve devamlı olmuyor.

Çok dikkatimi bozuyor ve rahatsız ediyor. Sanki nefes alıyorum ve o nefes kanı köpürdetiyor gibi

genel sağlık kontrolünü yaptır yinede

• Arkadasin dedigi gibi zayifliktan oluyor. Ne zaman kilo aldim bi skintim kalmadi
  • quote:

Arkadasin dedigi gibi zayifliktan oluyor. Ne zaman kilo aldim bi skintim kalmadi
    konuyu hortlatmış olacağım ama bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. hiçbir sağlık problemim yoktu geçen ağustos ayında bir anda sol tarafta kola vuran bir ağrı başladı hareket edemeyecek hale geldim, sol göğsümde hem kalp atış seslerimi duyuyordum (öyleki dışardaki insanlar dahi duyabiliyordu ) hemde nefes alıp verdikçe ağrı iyice artıyordu. acilde ilk kas spazmı dendi ve kas gevşetici iğne vuruldu geçer denildi geçmeyince tekrar acile gittim.
    ekg ve kan testi yapıldı önemli bir şey yok denilerek yine ağrı kesici verildi. sonrasında dahiliye ve kalp doktoruna gittim akciğerde ağır enfeksiyon ve kalp ritmi çok hızlı denilerek antibiyotik tedevisi ve ritim düzenleyici ilaçlar verildi. tam geçmemekle beraber 3--4 ay problem yaşamadım. son 1,5-2 aydır kalp hizasında nefes alıp verdikçe hem sıvı varmış gibi hissediyorum hemde bronşları hissediyorum (nefes aldıkça süngerin esneyip gerilmesi gibi binlerce hava boşluğunun açılıp kapandığını hissediyorum) geceleri sol tarafıma yatınca uyuyabiliyorum. sırt üstü veya sağ tarafıma dönünce ağrıdan uyanıyorum.
    haftalardır 4-5 farklı doktora gittim. kan tahlilleri-solunum testi-röntgen-bilgisayarlı ilaçlı tomografi çekildim. ama bahsettiğim ağrının sebebi bulunamadı.
    doktorlar akciğerde ve kalpte sinir olmadığı için bu tarz bir ağrı hissedememen lazım diyorlar.
    toraks bt de 3 adet nodül ve sol akciğer apikal bölgede (ağrıyı hissettiğim bölge, ancak bu durumda ağrı yapmaz denildi) ekstraplevral yağ mesafesinde genişleme çıktı.
    nodüllerin kanser riski varmış takip edilecek ancak bu durumunda ağrıyla ilgisi yok denildi. son olarak prof.dr ye tahlillerle beraber muayene oldum oda aynı şeyleri söyledi ek olarak fizik tedavi önerdi. yaşam kalitem çok düştü ağrıya teşhis konulamaması psikolojimi ciddi ciddi bozdu. fikri olan, benzer durum yaşayan arkadaşlar varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: by.ertugrul

konuyu hortlatmış olacağım ama bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. hiçbir sağlık problemim yoktu geçen ağustos ayında bir anda sol tarafta kola vuran bir ağrı başladı hareket edemeyecek hale geldim, sol göğsümde hem kalp atış seslerimi duyuyordum (öyleki dışardaki insanlar dahi duyabiliyordu ) hemde nefes alıp verdikçe ağrı iyice artıyordu. acilde ilk kas spazmı dendi ve kas gevşetici iğne vuruldu geçer denildi geçmeyince tekrar acile gittim.
    ekg ve kan testi yapıldı önemli bir şey yok denilerek yine ağrı kesici verildi. sonrasında dahiliye ve kalp doktoruna gittim akciğerde ağır enfeksiyon ve kalp ritmi çok hızlı denilerek antibiyotik tedevisi ve ritim düzenleyici ilaçlar verildi. tam geçmemekle beraber 3--4 ay problem yaşamadım. son 1,5-2 aydır kalp hizasında nefes alıp verdikçe hem sıvı varmış gibi hissediyorum hemde bronşları hissediyorum (nefes aldıkça süngerin esneyip gerilmesi gibi binlerce hava boşluğunun açılıp kapandığını hissediyorum) geceleri sol tarafıma yatınca uyuyabiliyorum. sırt üstü veya sağ tarafıma dönünce ağrıdan uyanıyorum.
    haftalardır 4-5 farklı doktora gittim. kan tahlilleri-solunum testi-röntgen-bilgisayarlı ilaçlı tomografi çekildim. ama bahsettiğim ağrının sebebi bulunamadı.
    doktorlar akciğerde ve kalpte sinir olmadığı için bu tarz bir ağrı hissedememen lazım diyorlar.
    toraks bt de 3 adet nodül ve sol akciğer apikal bölgede (ağrıyı hissettiğim bölge, ancak bu durumda ağrı yapmaz denildi) ekstraplevral yağ mesafesinde genişleme çıktı.
    nodüllerin kanser riski varmış takip edilecek ancak bu durumunda ağrıyla ilgisi yok denildi. son olarak prof.dr ye tahlillerle beraber muayene oldum oda aynı şeyleri söyledi ek olarak fizik tedavi önerdi. yaşam kalitem çok düştü ağrıya teşhis konulamaması psikolojimi ciddi ciddi bozdu. fikri olan, benzer durum yaşayan arkadaşlar varmı?

Alıntıları Göster
    en baba kalp kapakçığında sızıntı vardır.bende var doktor önemsiz bişey dedi . rahat ol

• Aynısı babada oldu sol tarafın kitlendi nefessiz kaldım röntgen çektirince akçiğerimde hava tespit ettiler ve tüp taktılar 3 gün yattım ve çıktım ama 20 gün sonra aynı şey tekrar başıma geldi ve şimdide aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: by.ertugrul

Ee benim yasim 17 ve ayni problemleri bende yasiyorum 2 gun once gece 23.30 sulari arkadasi yolcu etmek icin disaridaydik ve bi anda sirtimdan bi agri girdi bu agri sol omuzuma ardindan kalbime yanisidi ve sol kolum uyustu ayni zamanda boymuma dogru bi agri cikti hastahaneye gittik acile bana once tasiyonum olculdu 18 cikti sonra ekg cekildim igne oldum tansiyonum 11 oldu ve daha sonra kan aldilar rontgen istediler hepsinin sonuclari temiz cikti ardindan bi ekg daha istenildi onada bakildi temiz denildi ve igne olfum ciktim ertesi gun kardiolojiye gittim temiz cikti dahiliueye gittim gene temiz cikti ama su ses ve sirtimin sol kurek kemiginin altinda. Egilip kalkarken bi agri ve sanki bi sivi varmis gibi hissediyorum bu gun de gogus hastaliklalrina gittim bunun icin derdimi anlatamadan raporlarima bakti sigara varmi dedi evet dedim ve bu sonuclar yanlis dedi taha donanimli bi hastahaneye git dedi de odasindan cikardi bilmiyorum yani onun sebebi ne olabilir .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.