Şimdi Ara

Kalbim sanki yerinden çıkıcak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
1.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Ben başından anlatayım sizde bana belki yardımcı olursunuz. Günlerden birgün klasik koltugumda uzanıp netflixden dizi izlerken birden bir çarpıntı meydana geldi. Tabi bunun ardında şaşkınlık korku heyecan derken dahada bi hızlandı yerinden cıkacak gibiydi. Sonrasında kollarım bacaklarım uyustu nefesim daraldı ve direncim düştü attım kendimi balkona az nefes aldım su içtim vs. Sonrasında geçti amma velakin bu bende korku duygusu olusturdu ve üstünden 2 ay geçmesine rağmen elim halen sol göğsümde 2 kez acile gittim ekg cektirdim ikiside birşeyin yok dediler. 1 kere kardiyolojiye gittim yine ekg cektiler birşey cıkmadı ben üsteledim eko cektiler doktor birşeyin yok kalp kapagında kücük bir daralma gözüküyor oda mühim birsey değil dedi sakince istersen ilaç yazabilirim dedi. Herneyse ondan sonra göğüs hastalıklarına gittim ciğer röntgeni cektirdim temiz cıktı solunum solunum cihazında nefes alıp verişime baktılar o da temizdi ama ben kendimi inandıramıyorum birseyimin olmadıgına. Spora da gidiyorum ondan da olabilirmi diye düsünüyorum ama spora gideli 1 ay oluyor. cok kötü bi durum hayat kalitesini cok fazlasıyla etkiliyor 2 aydır sıklıkla sol kolumun dirsek bölgesi uyusuyor ve karnımda sanki birileri alttan vuruyor derecesinde oynama oluyor ayriyeten kalbimin carpıntısı kulağımda atıyor demem o ki umarım bana yardımcı olursunuz :)

• panik atak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • laveya kullanıcısına yanıt
    hocam onu diyende cok oldu amcamda da panik atak var. Çarpıntı yasadıgım ilk günler otomatikmen internete girip yazdım cizdim kalp krizi, fıtık, inme, felç, kanser, damar sertleşmesi, aort damar genişlemesi gibi söylemler olunca daha bi kötü oldum ister istemez böyle şeyleri düşününce dahada bi çarpıyor.
  • Kerim.ozkann K kullanıcısına yanıt
    tamam işte o yazıları görünce psikolojik olarak daha da hastalanmışsındır ve öleceğini düşünüp panik atak geçirmişsindir bence psikoloğa gitmelisin veya passiflora iç hiç yan etkisi yok tamamen doğal bir ilaç rahatlatır seni

• Hocam gene öyle bir şey hissedersiniz olabildiğince güçlü öksürün
    Su içmek nedir yav :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kafeini alkolu antidepresani yemegi uzuntuyu vs fazla kacirmissindir.carpinti heyecan asıri efor vsde her insanda olur.yani binevi paniklemissin

• kafein ve sigarayi kes. stresten uzak dur. bi psikiyatriye gorun.

• Uyuşukluk hariç tüm belirtileri ben de yaşıyorum. 7-8 ayda bir bana da oluyor. Bazen 2 gün üst üste yaşayabiliyorum. Ergenliğe girdikten sonra başladı. 4 sene önce kontrole gittiğimde sana dedikleri gibi kalp kapakçığında hafif bir çökme var ama sorun edecek bir durum yok dedi. Sporunu yapabilirsin rahatça dediler. O gün bugündür düzenli oluyor bana da. Alıştım artık.

• bir psikolog olarak söylüyorum büyük ihtimal panik atagınız var bir an önca bir psikolog ile görüşün
  • Benim de çarpıntı ve kalbimde ağrı oluyordu bı ara dedim cidden gidiyorum 2 3 kere ayrı kardiyolojiye gittim doçent baktı bir şey yok dedi o kadar şaşırdım ki panik atak galiba psikiyatriye gitmeni oneririm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Netfilixe asık olmuşsun hocam

• Hocam senin halinden olayı yaşamışlar anlar 2005 yılnda çocukken sırlar dünyasını izleyip yatmıştım gece aniden çarpıntıyla kalktım kalbim yerinden çıkacak gibiydi o gün nefes darlığı ve kalp ağrısı başladı bende aradan 15 sene geçti hala devam ediyor şu yazıyı yazarken dahi nefes darlığı yaşıyorum çözüm için zibilyon tane göğüs ve kalp doktoruna gittim ama nafile hayatımı mahvetti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Change1 -- 14 Ekim 2019; 11:36:41 >
  • Change1 kullanıcısına yanıt
    Yemin ediyorum illet bir şey ya Allah göstermesin kimseye
  • Kerim.ozkann K kullanıcısına yanıt
    hafif bir atak geçirmiş olabilirsin. çarpıntı nefes darlığı vs. bunlar panik atak ya da anksiye atağında olur. ben de 4 ay önce anksiyete atağı geçirdiğimde nefes alamıyordum koşup dışarı atmıştım kendimi bütün vücudum yanıyordu titriyordu. bir sürü test yaptırdım hepsi temiz sonuç anksiyete... fizyolojik bir sıkıntın yok kafaya takma fazla.
  • gren kullanıcısına yanıt
    Ama 2 aydır atlatamıyorum
  • 18 Sene boyunca 10 barcak kahve icmemisimdir. Ağzıma sigara sürmedim. Ama stres varya stres
  • StativeDread kullanıcısına yanıt
    Aklımdan cıkaramıyorum küt küt küt atıyor cok kötü bi durum
  • Tuyuh kullanıcısına yanıt
    hocam böyle şikayetle başvuran varmı ? ve fayda eder mi psikolog yardımı ?
  • arslanyusuf09 kullanıcısına yanıt
    cok kötü bi durum. Benim üstelik kollarımda uyuşuyor. soluğu psikologda alıcaz bu gidisle zaten
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.