Şimdi Ara

Kahve Demleme İçin *HAP* Bilgiler (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
292
Cevap
162
Favori
29.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mzkral

Starbucksta yaptıkları gibi soğuk filtre kahve yapımı nasıl olur evde?Bardagi buzla doldurup uzerine french presste demledigim kahveyi dökerek olur mu? Kahveyi soğuk su ile mi demlemem lazım?

Aslında her ikisi de olur. Açıklamada 4. maddede detaylarını bulabilirsiniz.
  • Yakın zamanda bir moka pot ve öğütücü almayı düşünüyorum, yanında bir de süt köpürtücü alırsam sütle beraber iyi sonuçlar elde eder miyim yoksa sade içim mi önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: William Axl Rose

Yakın zamanda bir moka pot ve öğütücü almayı düşünüyorum, yanında bir de süt köpürtücü alırsam sütle beraber iyi sonuçlar elde eder miyim yoksa sade içim mi önerirsiniz?

Bu tamamen sizin tercihiniz. Her iki şekilde de keyifle içersiniz ama süt köpürtücülerle prof. makinelerin ürettiği yoğun kremamsı köpük elde etmek zor diye biliyorum.
  • Bugünlerde de cold brew iyi gidiyor
  • Eğer oda sıcaklığındaki sütü köpürtmek isterseniz öyle pilli çırpıcı türevi basit köpürtücüler malesef pek işe yaramaz. Ama süt biraz soğuk olursa o zaman güzel yapıyorsunuz. Bu işni biraz püf noktası süt biraz soğuk olacak köpürtme bittikten sonra zaten böyle kremaya yakın bir kıvamda oluyor böyle düz zeminde sağa sola doğru oval hareketler çizip köpürttüğünüz hazneyi döndürerek karıştırın ki daha akıcı kıvam olsun. Profesyonel çözümlerde tabi bu işler farklı da basit köpürtücü ile de çok güzel yapılabiliyor.
  • Başlangıç
  • French presstr yaptığım hiç bir kahve köpürmüyor bir şeyi yanlış mı yapıyorum

• yapay cafein basın 5 gün uyumazsınız
  • Çok güzel bir yazı hazırlamışsınız emegine sağlık.

.

Dünyanın en ucuz "evde kahve kreması yapma makinesini (kendi icadim_ve sadece 0.50 TL)

size tanıtarak ben de birkac pratik yontem ile katli sağlayacağım inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: Survival

French presstr yaptığım hiç bir kahve köpürmüyor bir şeyi yanlış mı yapıyorum

Köpürmekten kasıt blooming ise (görsellerde bolca resim bulabilirsiniz) onu ancak taze kavrulmuş ve yeni öğütülmüş kahve ile elde edebiliyorsunuz. Biraz zaman geçince artık blooming olmuyor.
  • Teşekkürler.
    Yönteminizi merakla bekliyoruz.
  • kahve dünyasından french press almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stormed

kahve dünyasından french press almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz?

Tam olarak nasıldır bilemiyorum ancak karşılaştırma yapıp kendiniz karar verebilmeniz açısından önce bir starbucks yapıp oradakini görüp inceleyin (bilmiyorsanız) derim, sonra fiyat kalite olarak kendiniz karar verirsiniz. Genelde onlar ürünleri serbest alanda tuttukları için kendiniz açıp bakabiliyorsunuz ben öyle yapmıştım.

Piyasada en çok tutulan starbucksta satılandır.
  • nokmen kullanıcısına yanıt
    biraz bakındım genelde en kaliteli ve dayanıklıları bodum marka olanlar denilmiş genelde
    filtre kahve olayına yeni geçtim ben hocam , a-101den delonghi ıcm2b makineyi aldım 4-5 gün önce
    ama french press olayınada merak ettim
  • Evet bodum ve starbucks en çok tercih edilenleri. Sonra benim kullandığım ikea ürünleri geliyor. Hem çok daha ucuz hem de çok sağlam ve kaliteli tavsiye ederim.
  • 2 hafta önce filtre kahve serüvenim başladı makine ile
    şimdi french press olayına geçmeyi düşünüyorum ama suyu presse eklemeden 1-2 dakka bekleme , ekledikten sonra 3-4 dakka demlenmesini bekleme olayında soğuma fazla olmaz mı kahveyi nası sıcak bi şekılde hazır edebilirim ?
  • Ben dışarıda genelde filtre kahve veya americano içiyorum.

Evde bu tarz çözünebilir kahveden kullanıyorum. Filtre kahveden ne farkı var. Bu da mı 3ü1 arada tarzı sahte bir şey.

Kahve Demleme İçin *HAP* Bilgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Annalise -- 9 Temmuz 2017; 18:10:29 >
  • Annalise kullanıcısına yanıt
    Suda çözünen, posa bırakmayan kahve denilen şeylerin hiçbiri kahve değil, kimyasal. 3ü1'daki kahve ile bu kahvenin bir farkı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stormed

2 hafta önce filtre kahve serüvenim başladı makine ile
    şimdi french press olayına geçmeyi düşünüyorum ama suyu presse eklemeden 1-2 dakka bekleme , ekledikten sonra 3-4 dakka demlenmesini bekleme olayında soğuma fazla olmaz mı kahveyi nası sıcak bi şekılde hazır edebilirim ?

Kahve esasında çay gibi çok sıcak içilen değil her sıcaklıkta ayrı bir keyif alınabilen bir içecektir. Öncelikle kahveyle ilgili bu şekilde bir ön bilgi vermiş olalım.

French pressde önce press aleti ve bardaklar kaynar suyla ısıtılırsa, 95 derecelik su 4 dk bekleme sonunda ve demlenip bardağa konulduğunda çok fazla soğumayacaktır.
  • nokmen kullanıcısına yanıt
    hocam tüm konuyu okudum baya tecrübeli kişiler var ,bilmediğim o kadar şey
    evet kahvenin kaynar şekilde içilmediğinide okudum 95-96 derece felan denilmiş , ben bu arada geçen 6 dakika boyunca soğuma fazla olur diye endişe ettim. Peki dediğiniz gibi yapayım
    Bir de unutmadan sorayim hocam , makine ile yaparken evdeki fincan ort 160-170 mg felan civarı ona karşılık 7-8 gram felan atıyorum , kahve brazil mild bu oran sizce nasıl yeni başlayan biri için ?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.