Şimdi Ara

Kahve Demleme İçin *HAP* Bilgiler (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
292
Cevap
162
Favori
29.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam hangi makineyi aldınız ? bi de kaşığın ss atabilir misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Un Kurabiyesi

hocam hangi makineyi aldınız ? bi de kaşığın ss atabilir misiniz?
    bunu aldım hocam https://www.hepsiburada.com/delonghi-icm15210-filtre-kahve-makinesi-p-MTDELICM15210

şuan yanımda değil makina maalesef ama izledim youtube videosunda adam bir büyük fincan kahve için bir ölçek kahve atıyordu. Ne bileyim sanki bana 7-9 gram almaz gibi geldi o ölçek.

yarın ölçeği kahve doldurup yemek kaşığına koyup kıyaslayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 16 Eylül 2018; 19:58:8 >

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsn hocam

küçük bi kaşıksa 5 gramdır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harika bir konu, şu an buram buram kahve kokusu burnuma geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

selamlar,

az kavrulmuş Türk kahvesi arıyorum. evde içmek için .

günde 2 kupa ( 1 kupa 2 fincan ) türk kahvesi içmekteyim.

bu konuda tavsiyeniz ne olur.

saygılarımla.
    Az kavrulmuş istiyorsanız çeşitli 3. dalga kavurucuların Afrika ve Güney Amerika kahvelerini karıştırarak güzel bir içim sağlayabilirsiniz. Tavsiye edeceğim oran %60 Güney Amerika %40 Afrika veya %70 Güney Amerika %30 Afrika şeklinde olur.

Tüm bunları söylerken kendi öğütücünüz olduğunu varsayıyorum.
  • hocam hap bilgiler için emeğinize sağlık. Allah razı olsun.

giriş sayfasını okuyup ilk yorumumu yazıyorum. aradaki sayfalarda çok değerli katkılar yapıldığına eminin onları da fırsat buldukça hatmedeceğim. emeği geçenlere şimdiden teşekkürler.

iki yıl önce araştırmalara başlayıp, işin doğası gereği yapılan seramoni zahmetli geldiği için "nespresso" nun bana daha uygun olduğuna karar verdikten sonra hem makine hem de kapsülleri pahalı olduğu için vazgeçtiğim bir uğraştı/hobiydi/keyifti kahve.

şimdi ise maddiyatı biraz düzeltince, ara vermeden önce de dikkatimi çeken delonghi kombi kahve makinasını (bco431 modelini aldım) alarak bu yola indik bakalım. kahve siparişi vereceğim ancak küreselleşmenin nimeti mi? diyelim bedduası mı? bin tane çeşit olduğu için bodoslama sipariş veremiyorum. bin çeşit içinden ayırabildiğim kadarıyla seçenekleri daraltmaya çalışıyorum.
    (3. dalga kahveciler/kahveleri arasında savrulup duruyorum şu günlerde.)

amacımız tabi ki uygun fiyata en kaliteli ürüne ulaşmak.(enpara kampanyası var göz atın uyguna gelirmi bilmem ama)

şu an durduğum köşeden; yeşil çekirdekleri içime hazırlamak baya uzakta durduğu ve hakkını verebileceğime inanmadığım için çekilmiş kahve alarak başlayacağım.

kombi kahve makinasının yapısı gereği filtre kahve ve espresso türevleri hazırlanabildiği için varsa her ikisi için de çekirdek ve kahveci önerilerinize açığım.

saygılar arkadaşlar.

• Kesinlikle kahve öğütücüsü alıp kendi kahvenizi içmeden önce öğütüp öyle içmelisiniz. Daha önce hep çekilmiş sipariş ediyordum.kahve ne olursa olsun hemen hemen aynı tatları alıyordum. Öğütücü alıp çekirdek şeklinde sipariş verdim. Sonuç mükemmel

• Kalita wave 185 ile kahve nasıl demlenir
  • Arkadaşlar Selamlar

1500 tl bandında kahve makinesi arıyorum, Siemens’in Arçelik’in felan 1-2 modelini gördümde emin olamadım, iyi yorumlar olduğu kadar insanı makineden soğutan yorumlarda var, kahve hayranları olarak sizin şuanki piyasada önerebileceğiniz en iyi alternatfiler nelerdir ? Şuanda ilk gözüme çarpanlar: Delonghi esam 2600 ve Siemens TI303203RW

Acilen yardımcı olursanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saintvicious22 -- 22 Mayıs 2019; 14:49:37 >
  • Şahsi görüşüme göre profesyonel düzeye yakın olmadığı sürece bu banddaki makinelerden benzer kahveleri elde edeceksinizdir, kaliteyi de büyük oranda kahvenizin tazeliği, öğütme derecesi, hazırlanış şekli belirleyici olacaktır. Çok pahalı bir makinede bayat kahve ile ya da taze olsa da sizin yanlış hazırlamanız sebebiyle de kötü kahveler alırsınız. Zaten aynı makinede bile aynı kahveleri almanız kolay olmuyor. Bende BES 864 var, yine de her kavurduğumda, ve her aldığım espressoda aynı tadı yakalayamıyorum.

@afanesavo kolombiya supremo uygun fiyatı ve lezzeti ile her iki demleme için yeterli olacaktır. Ama 100 grdan fazla çekilmiş almanızı önermem.

• Evde pratik ekipmanlarla en iyi cold brew'i nasıl yaparım? Youtube tamamen goygoy üzerine dönmüş. Şunu yapıyorum ve beğeniyorum dediginiz tarifleri duymak isterim beyler.

• Eline, emeğine sağlık hocam ansiklopedi olmuş resmen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Lancer

Eline, emeğine sağlık hocam ansiklopedi olmuş resmen.
    Çok teşekkürler.

• filtre kahve makinem bozuldu bende artık evdeki kahve makinesi ile demliyorum.
  • Kafam çok karışmış durumda makine olarak şunda kararlıyım:Delonghi ec685m
    Ancak bir de şu makineyi gördüm filtre kahve makinem var ama bu daha profesyonelmiş gibi geldi iki makinende yorumları kötü değil.
    Bir diğer makine de şu(filtre kahve ve espresso makinesi):Delonghi Bco421Combi
    Makine ikisinden biri kafama yatmış durumda ancak öğütücü olarak kafam ciddi derece de karışık DelonghiKg79 kimisi iyi derken kimiside espresso için yetersiz diyor.
    Modifiye ederek galiba daha iyi oluyormuş ancak komple makineyi de bozabilirim elim pek yatkın değil çıkarıp takma işlerine.
    Sizce öğütücü olarak ne almalıyım?
  • Orta düşük bütçelerde kg79 ve sözen internetin gözdesi, ben de ilk sözen aldım ama yatıyor, benim için hayal kırıklığı oldu. Espresso için tavsiyem kendi araştırmanızı yapın, kafanıza bütçenize uygun olanı alın deneyin, bazen fazla gurmelik yapayım diye insanlar onu bunu beğenmez olabiliyor hiçbirimiz gurme değiliz, ha beğenmezseniz iade hakkınız var olmadı az bir zararla satarsınız gider hatta kar bile edebilirsiniz. Ben geçen ay kampanya yakalayıp 2500 liralık kulaklık aldım şu an satsam kar bile edebilirim.

Kg79 modifiye ile kullanan çok var yapan bir kişiyle tanışıp buluşup yaptırmayı deneyebilirsiniz de.
    Aklıma gelen seçenekler bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nokmen -- 6 Eylül 2019; 7:36:51 >
  • Merhaba kahve sever forum üyeleri,

Mevcutta kullanmış olduğum tchibo cafissimo compact makinem var,

Bu yaz antalyada tatil yaptığım otelde barmen taze kahve çekirdeğinden çekerek güzel bir espresso yaptı. Resmen tadına bayıldım.

Bu olaydan sonra kapsüllü makine alarak hata yaptığımı farkettim.

Kahveyi çok seviyorum.

Artık bu işin içine iyice girerek güzel bir espresso makinesi almak istiyorum. Tabi capuccino ve latte de yapsın istiyorum çünkü eşim espresso pek içemiyor.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Herkese teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar merhaba,
    Uzun zamandır elektrikli değirmen almayı düşünüyorum. Şuan italyadayım ve bir Bialetti mağazasında elektrikli değirmeni ile karşılaştım. Ürünü almak mantıklı mıdır, kaliteli ürün müdür? Daha önce bu markanın öğütücüsü ile ilgili konuşulmuş bir yazı bulamadım. Bir fikir almak istedim buradan

• merhaba arkadaşlar, hario v60 02 dripper seramik ürününü iki kez satın aldım. hep kırıyorum, en fazla 1-2 sene gidiyor. yine çok fzla para vermek istemiyorum hario markası için. geçen sene aldığımda başka marka yoktu ama bu sene türkiyede üretilen seramik ürünlerin olduğunu gördüm.https://www.kahveciniz.com/index.php kütahya porselenin var, epinox markasının var. deneyen var mı acaba, demleme açısından nasıl olduğunu merak ediyorum. neredeyse 3 katı hario orjinal.
  • crazyofc1 kullanıcısına yanıt
    Hario’nun plastik olanını alın. Çakma olanlarla aynı para.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.