Şimdi Ara

Kahve Demleme İçin *HAP* Bilgiler (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
292
Cevap
162
Favori
29.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wsup

Merhaba, kahveler.net adresine baktınız mı? Orada kullanıcıların daha ayrıntılı bilgi ve denenmiş paylaşımları mevcut diye hatırlıyorum.

Tamam , bakıyorum
  • wsup kullanıcısına yanıt
    Google da bunu buldum

Tavsiye Edilen Öğütme Dereceleri:

- Türk kahvesi için 5-10 klik

- Espresso için 10-15 klik

- Mokapot için 15-20 klik

- V60 için 20-25 klik

- Aeropresso ve French Press için 25-30 klik
  • akoray A kullanıcısına yanıt
    Hangi makinaya göre bu klikler?
  • kayhanpulurbey kullanıcısına yanıt
    Comandante C40 MK III el değirmeni için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wsup kullanıcısına yanıt
    1100 TL offf benim için çok pahalı.
  • kayhanpulurbey kullanıcısına yanıt
    her öğütücünün kendi ayarları vardır. comandante el değirmenlerinin ferrarisi gibi bir ürün. bütçenize uygun bir değirmen edinebilirsiniz. tek dikkat etmeniz gereken bıçaklı değil, dişlili olması.
  • Muhteşem bir konu. Elinize sağlık. Hayran kaldım kahve sevginize.
    Umarım benimde sizin gibi kahve vitrinim olur. Bayıldım resime.
  • daniel_wellington D kullanıcısına yanıt
    o paraya alabileceğiniz en iyi makinadır. 3 senedir kullanıyorum gayet tatminkar.
  • kolay ve lezzetli espresso yapmak için moka pot denen cezveyi de kullanabilirsiniz. Moka pot hakkında detaylı bir yazıyı da buraya bırakıyorum. moka pot ile nasıl kahve demlenir?
  • Kahve Demleme İçin *HAP* Bilgiler

yavaş yavaş şu instant kahveyi bırakayım diyorum bizde şu demlikten var kutusunda "make tea and coffe" yazıyor ama internette pek bir şey bulamadım ortadaki süzgeçe kahve koyup sıcak su eklesem demlenir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi splinterfalcon4798 -- 22 Ocak 2018; 1:26:46 >
  • Benim de mesajım bulunsun

• splinterfalcon4798 kullanıcısına yanıt
    Öğütülmüş Filitre kahve alıp fincan başına iki kahve kaşığı kahveyi koyun.

Kaynamıs suyun icine kahve dolu metal filitreyi üç dört dakika demlenmeye bırakıp icmeyi deneyin.

Zevkinize göre süt ve şeker ilavesi yapabilirsiniz.

Keyifli içimler...

• Merhabalar bir kahve makinası almak istiyorum bütçem 200 TL +-50

Ne önerirsiniz şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar, nescafeden sıkılmamdan dolayı daha önce denemediğim filtre kahveye başlamak istiyorum.

İlk etapta masraf yapmak istemediğimden ve çobu işe çok vakit ayıramayacağımdan french presste karar kıldım, ayrıca evde baharat, kahve öğütücü var ama bu aleti önermemişler nedense, açıkcası başka makina alacak ya da her gün çektirecek imkanım yok.

Bu durumda ne önerirsiniz bana, yumuşak içimli seven biri olarak hangi kahveyi nereden en kolay alabilirim

Teşekkürler

• -shadow-- kullanıcısına yanıt
    cevaplar için tşk ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Arkadaşlar, nescafeden sıkılmamdan dolayı daha önce denemediğim filtre kahveye başlamak istiyorum.

İlk etapta masraf yapmak istemediğimden ve çobu işe çok vakit ayıramayacağımdan french presste karar kıldım, ayrıca evde baharat, kahve öğütücü var ama bu aleti önermemişler nedense, açıkcası başka makina alacak ya da her gün çektirecek imkanım yok.

Bu durumda ne önerirsiniz bana, yumuşak içimli seven biri olarak hangi kahveyi nereden en kolay alabilirim

Teşekkürler

Hocam uygun fiyat için sözen değirmen alabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar,

az kavrulmuş Türk kahvesi arıyorum. evde içmek için .

günde 2 kupa ( 1 kupa 2 fincan ) türk kahvesi içmekteyim.

bu konuda tavsiyeniz ne olur.

saygılarımla.
  • merhaba bir büyük fincan kahve için ( büyük fincanlar yani en az 250-300 ml vardır herhalde) kaç tatlı kaşığı filtreye kahve konulmalı.

yani ben makina almadan önce nescafe goldun üzerine sıcak su ekleyerek içerdim. Bir tatlı kaşığı yaklaşık 2, 2,5 gram kahve alıyor benim için yeterli oluyordu bu.

makine için oran farklı mı yoksa yine bir büyük fincan için 1 tatlı kaşığı yeterli mi? İzlediğim videoda adam bir fincan için bir 9 gram ölçeklik kahve koyuyordu makineaya , çok gibi geldi sanki gözüme o kadarı anlayamadım ben.
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    yemek kaşığı 7-9 gram
    çay kaşığı 3-4 gram alır

1 fincan için 1 -1.5 yemek kaşığı atın. Daha sonra azaltır veya arttırırsınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Un Kurabiyesi

yemek kaşığı 7-9 gram
    çay kaşığı 3-4 gram alır

1 fincan için 1 -1.5 yemek kaşığı atın. Daha sonra azaltır veya arttırırsınız
    anladım , kahve makinasının yanında ölçü kaşığı var galiba da ben yine de emin olamadım , teşekkürler bilgi için . yani 3 büyük fincan için 3 dolu dolu yemek kaşığı yeterli olacaktır herhalde.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.