Şimdi Ara

Kahve bağımlılığı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar günde 3-4 tane 3in1 içiyorum içtikçe içesim geliyor favorilerim nescafe bol krema-bol kahve ve jacobs 3in1.

sizin de böyle bir bağımlılığınız var mı?

• Bayramlarda, Akraba ziyaretlerinde bile ikram edilğinde içmiyorum, nedense hiç sevmiyorum. Çayı da sadece kahvaltıda içiyorum...
  • Tamam anladık kahve içebiliyosn çık git şimid
  • Kahve Seviyorsan Boaters'ın Aromalı Kahveleri Var, Onlarıda Dene, İşte O Zaman Bağımlı Olursun
  • ne yap et o kahveyi azaltmaya bak yoksa ilerde başına iş alırsın

herşeyin fazlası zarardır unutma
  • yok.
  • kahve metabolizmayı hızlandırır.ama fazlasıda zarardır.ayrıca senin o 3in1 dediğin kahvelerin saf kahve olmadığınıda unutma.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: arseniCem

ne yap et o kahveyi azaltmaya bak yoksa ilerde başına iş alırsın

herşeyin fazlası zarardır unutma

hocam daha ayrıntılı bilgi verebilirmisin?_
  • 3in1 kadar berbat bi kahve yok. normal cam şişedeki nescafeler bile 50 kat daha güzel
  • Kahve bağımlılarından kahve tavsiyesi alalım o zaman?
    Böyle marketlerden vs. alınabilecek olsun yani cafe falan olmasın.
  • erkek adam koyu sade kahve içer

diyerekten tartışmayı başlatıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzil

erkek adam koyu sade kahve içer

Sütsüz kahvemi olurmuş
  • alışmadığımdan olsa tuhaf geliyor..bir bardakta 2 mini paket sade kahve içiyorum anca ii geliyor..
  • şöyle bir yazı buldum nette.

Kahvenin Faydaları Yararları Zararları

Kahve: Tropikal bölgelerde yetişen, 6-8 metre yüksekliğinde, kışın yaprak dökmeyen bir ağaç olan kahve ağacının meyvelerinin kurutulup kabuklarından ayrılmasıyla elde edilen kehve çekirdeği yüz yıllardır severek tüketilen bir içecek olan kahvenin anamaddesidir.

Kahvenin Faydaları: Uyarıcı etkisi ile uykuyu açar, vücuda dinçlik ve enerji verir. Beyni uyararak dikkati toplamaya yardımcı olur. Kan dolaşımını ve solunumu hızlandırır. Kalbi kuvvetlendirir. Sindirimi kolaylaştırır. Cilt kanserine karşı koruyucudur. Uyuşturucu maddelerle zehirlenmelerde faydalıdır. Astım ve nefes darlığında faydalıdır. Öksürüğü keser. Boral bozukluğu ve Depresyona iyi gelir. İdrar söktürür ve böbrek taşlarını düşürmeye kısmen katkıda bulunur.

Kahve nasıl kullanılır? Kahve çekirdeği kurutulup öğütüldükten sonra suda pişirilerek kahve içeceği elde edilir ve bu şekilde tüketilir.

Kahvenin Zararları: Sürekli kahve içmek bağımlılık yapabilir. Uyarıcı etkisi nedeniyle fazla tüketilmesi uykusuzluk, çarpıntı ve sinir bozukluğuna neden olabilir. Yüksek tansiyonu ve basuru olanlara tavsiye edilmez. Ülseri olanlar ve hamileler de içmemelidir. Kabızlık yapabilir.
    İki fincan kahve; öğrenme, hafıza ve dikkat konusunda yüzde 60'lık bir artış sağlıyor! Zekayı parlatan kafein, adrenalin seviyesini yükselttiği için de vücut kimyası bozuluyor.....

Kafeinin zararlı olduğu kanısı yaygın olsa da, az miktarda alındığında yarar sağladığı da biliniyor. Women's Health dergisi, 'insanı kendine getiren' bu sihirli maddenin artı ve eksilerini masaya yatırdı.

* Uzun süreli tüketimi zararlı mı?
    Böyle bir efsane var çünkü sigara kullananlar, kullanmayanlara göre kafeinin iki kat daha hızlı sindirir. Ayrıca sigara kullananların daha çok sağlık problemleri vardır. Ama aslında buradaki suçlu nikotindir, kafein değil!

YORULMAK BİLMEZSİNİZ
    * Vücut kimyasını bozuyor mu?
    Evet, çünkü kafein doğal bir uyarıcıdır. İki bardak sert kahve içtiğinizde aldığınız 250 miligram kafein, kan dolaşımındaki adrenalini üç katına çıkartır ve solunum hızını artırır. Dopamin seviyesini artırarak zevk merkezlerini uyarır.

* Performansı artırır mı?
    Kafein, yorulmayı geciktirdiği için egzersiz için kişiyi yüzde 10 ile 15 oranında teşvik eder. Hafif bir ağrı kesici etkisi de olan kafein, yorgunluk hissettirmeden uzun süreli egzersiz yapılmasını sağlar.

BAĞIMLILIK YAPTIĞI DOĞRU
    * Sürekli içince bağımlılık yapar mı?
    Zamanla kafeine karşı bağışıklık kazanırız. Vücut alışık olduğu miktarda kafein almadığında, asabiyet yaşanabilir. Daha fazla kafein tükettikçe, içilmediği zaman bu tip reaksiyonlar da artar. Ancak birçok kişi tüm günü bir bardak kahveyle geçirebiliyor, bırakan da çok...

* Zekayı açar mı, dikkati artırır mı?
    Bir işe koyulmadan evvel içilecek bir bardak kahve hiç de kötü bir fikir değil. Bir araştırmada; iki bardak kahve içildiğinde alınan kafein miktarı bir grup insana verilince öğrenme, hafıza ve dikkat oranlarının yüzde 60 arttığı görülmüş.

• quote:

Orijinalden alıntı: compitir

Kahve bağımlılarından kahve tavsiyesi alalım o zaman?
    Böyle marketlerden vs. alınabilecek olsun yani cafe falan olmasın.

Bir arkadaşım tchibo'nun kahvelerini çok övmüştü daha denemek fırsat olmadı
    Burdan

• quote:

Orijinalden alıntı: Method Man

şöyle bir yazı buldum nette.

Kahvenin Faydaları Yararları Zararları

Kahve: Tropikal bölgelerde yetişen, 6-8 metre yüksekliğinde, kışın yaprak dökmeyen bir ağaç olan kahve ağacının meyvelerinin kurutulup kabuklarından ayrılmasıyla elde edilen kehve çekirdeği yüz yıllardır severek tüketilen bir içecek olan kahvenin anamaddesidir.

Kahvenin Faydaları: Uyarıcı etkisi ile uykuyu açar, vücuda dinçlik ve enerji verir. Beyni uyararak dikkati toplamaya yardımcı olur. Kan dolaşımını ve solunumu hızlandırır. Kalbi kuvvetlendirir. Sindirimi kolaylaştırır. Cilt kanserine karşı koruyucudur. Uyuşturucu maddelerle zehirlenmelerde faydalıdır. Astım ve nefes darlığında faydalıdır. Öksürüğü keser. Boral bozukluğu ve Depresyona iyi gelir. İdrar söktürür ve böbrek taşlarını düşürmeye kısmen katkıda bulunur.

Kahve nasıl kullanılır? Kahve çekirdeği kurutulup öğütüldükten sonra suda pişirilerek kahve içeceği elde edilir ve bu şekilde tüketilir.

Kahvenin Zararları: Sürekli kahve içmek bağımlılık yapabilir. Uyarıcı etkisi nedeniyle fazla tüketilmesi uykusuzluk, çarpıntı ve sinir bozukluğuna neden olabilir. Yüksek tansiyonu ve basuru olanlara tavsiye edilmez. Ülseri olanlar ve hamileler de içmemelidir. Kabızlık yapabilir.
    İki fincan kahve; öğrenme, hafıza ve dikkat konusunda yüzde 60'lık bir artış sağlıyor! Zekayı parlatan kafein, adrenalin seviyesini yükselttiği için de vücut kimyası bozuluyor.....

Kafeinin zararlı olduğu kanısı yaygın olsa da, az miktarda alındığında yarar sağladığı da biliniyor. Women's Health dergisi, 'insanı kendine getiren' bu sihirli maddenin artı ve eksilerini masaya yatırdı.

* Uzun süreli tüketimi zararlı mı?
    Böyle bir efsane var çünkü sigara kullananlar, kullanmayanlara göre kafeinin iki kat daha hızlı sindirir. Ayrıca sigara kullananların daha çok sağlık problemleri vardır. Ama aslında buradaki suçlu nikotindir, kafein değil!

YORULMAK BİLMEZSİNİZ
    * Vücut kimyasını bozuyor mu?
    Evet, çünkü kafein doğal bir uyarıcıdır. İki bardak sert kahve içtiğinizde aldığınız 250 miligram kafein, kan dolaşımındaki adrenalini üç katına çıkartır ve solunum hızını artırır. Dopamin seviyesini artırarak zevk merkezlerini uyarır.

* Performansı artırır mı?
    Kafein, yorulmayı geciktirdiği için egzersiz için kişiyi yüzde 10 ile 15 oranında teşvik eder. Hafif bir ağrı kesici etkisi de olan kafein, yorgunluk hissettirmeden uzun süreli egzersiz yapılmasını sağlar.

BAĞIMLILIK YAPTIĞI DOĞRU
    * Sürekli içince bağımlılık yapar mı?
    Zamanla kafeine karşı bağışıklık kazanırız. Vücut alışık olduğu miktarda kafein almadığında, asabiyet yaşanabilir. Daha fazla kafein tükettikçe, içilmediği zaman bu tip reaksiyonlar da artar. Ancak birçok kişi tüm günü bir bardak kahveyle geçirebiliyor, bırakan da çok...

* Zekayı açar mı, dikkati artırır mı?
    Bir işe koyulmadan evvel içilecek bir bardak kahve hiç de kötü bir fikir değil. Bir araştırmada; iki bardak kahve içildiğinde alınan kafein miktarı bir grup insana verilince öğrenme, hafıza ve dikkat oranlarının yüzde 60 arttığı görülmüş.

neskafe oluyor ya küçük paketlerde sadece kahve var içinde süte katıyosun o kavanozlardakiyle aynısımı acaba değişik bişey katıyorlarmı acaba

• Bir zamanlar bende çok içerdim hemde 2in1 olanından.
    Ama artık bıraktım ve çok uzun zaman sonra şimdi 3in1 içtim ve bu konu denk geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

quote:

Orijinalden alıntı: uzil

erkek adam koyu sade kahve içer

Sütsüz kahvemi olurmuş

hadi ya şekersiz olurmu hiç ?

• Türk kahvesi
  • bende neredeyse her gün Türk kahvesi içiyorum önceden nescafe 3 ü 1 arada içiyordum,yalnız mısır çarşısındaki kurukahveci Mehmet efendi'den Türk kahvesi almaya başlayınca nescafeyi nadir içiyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.