Şimdi Ara

Kağıda gizli işaret nasıl koyabilirim ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
4
Favori
2.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yemekhaneyi neden değişmiyorsunuz? Neticede bu olayın sonucunda üç kağıt yaptığını fark ettiğinizde değişeceksiniz. Neden şimdi değişmiyorsunuz ki? Adama da sorun bi türlü mutabık kalamıyoruz niye böyle oluyor diye, bakalım ne diyecek?
  • Hocam, her çalışan için kimlik kartı yaptırın. Tanesi 5 TL'ye falan yapılıyor. Her ay 50 tane fiş fazla gelse 350 TL yapar. O fiyata kart yaptırın, kartı yanlarında taşısınlar 7 TL'yi de çalışanlara verin. Yemekçiye kartı gösterip özel menüyü alsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatihTSFC -- 1 Temmuz 2019; 1:55:15 >
  • Matbaacılar ile irtibata geçip istediğiniz şekil seri nosu olan makbuz koçanı tarzı fiş bastırın en basit yolu bu olur.
  • her kağıda seri numara ver
  • Takip bakalım nasıl çözülecek sonucu yazın ha hocam
  • mor otesi isikta gozuken saydam murekkepler var onlarla işaret koyun. sonrada ay sonunda sayarsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wonky -- 1 Temmuz 2019; 3:0:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wonky

mor otesi isikta gozuken saydam murekkepler var onlarla işaret koyun. sonrada ay sonunda sayarsiniz
    bunu yazmaya gelmiştim gidiyorum
  • Ailemde benzer bir iş yapıyor. Matbaadan özel fiş bastırdık. Kaliteli kağıt kullandık, 100lüsü 8 liraya geldi. Yemek 12 lira zaten.

Kaşe işi bizdede kötü bitti. Daha sonra özel okumalı kart vermeyi düşündük, o da 1000 küsür liraya geliyodu kartlarla vs beraber. Onun da sahtesinin yapılabildiğini görünce özel fiş bastırmak en mantıklısı geldi.

Dükkan içerisinde satılan sayı belli, fiş sayısı belli olduğundan artık sorun çıkmıyor. 1-2 yine para kaçıran adam var gibi ama fişten kaynaklı değil
  • İsim yazacaksın kimlik kontrolüyle verecek sonra millet böyle şey mi olur falan diyecek ama senin sorunun değil
  • Aynı sorunu bende yaşadım, matbaa arkadaşa HER BİRİ BENZERSİZ VE KARMAŞIK SERİ NUMARALARINDAN OLUŞAN ufak yemek fişleri yaptırdım, yani fişler sırasıyla 1-2-3-4-5-6 gibi gitmiyorda fişin birinde 5465465 öbüründe 54645641352 yazıyor gibi falan, sonra bunları dağıtmadan bu ay bunları dağıttım diye bilgisayara not düştüm, fişler geldiğindede .html yapıyorum dosyayı f3 yapıp seriyi yazıyorum listede varsa tamam yoksa yok, löpçük gibi kaldılar.
  • Kagitlar coksa hepsini üst üste koy sonra yandan cizgi cek. Tek tek o cizgiler gözükmez.
  • Neden bu kadar kafa yordunuz ? Her kagidin numarasi olsun kagitlari verirken sirayla verin yemegi alirkende ayni sirayla alsinlar ve cikista kagidi teslim etsinler sizde ayni sira numarasiyla kagitlari toplamis olursunuz .
  • kartlarinizin sayisina gore belirlediginiz cümlelerin harflerini kodlayin. ay sonunda hesaplamasi zor olsa da adam senin kağıdını taklit edemez sen cümlelerini biliyorsun kaç tane olduğunu
  • Ne saçma bir konu ya
  • Editlicem hocam ay sonunda
  • Kendine kaşe yaptir.
    Matbaalarda yapılıyor ucuz bir sey.

Gidip kasenin aynisini yaptirtacak kadar da duzenbaz degildir herhalde bu işin arkasindaki kişi
  • Koçanlı bilet tarzı birsey. 2tarafada kişinin adını soyadını yazın.
    Bizim milletle uğraşması çok zor.
  • try1241 T kullanıcısına yanıt
    Hocam aklınıza geldi mi bilmiyorum ama seri numaralı matbaada A00001 diye yada her ayın rakamı ile başlasın temmuz için 700001 yemek fişlerini çalışanlara verirken aylık verip not alın yada pul sistemine geçin, bizim çaycı bu sistemi kullanıyor hem uzun ömürlü hem taklidi zor

Kağıda gizli işaret nasıl koyabilirim ?

• 1. yöntem: Çay fişi gibi fiş bastırsın yemekçi, atıyorum 500 adet, siz koparıp koparıp çalışanlara verirsiniz, sayı hep 500 olarak kalır
    2. yöntem: Fişlere numaratörle seri no verin.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.