Şimdi Ara

Kafein tüketiyor musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sınavlara hazırlanırken kafein tüketiyor musunuz? Tüketiyorsanız miktarı ne kadar?

https://www.caffeineinformer.com/death-by-caffeine

Bu siteden kilonuzu ve kafein içeren ürünü girerek maksimum miktarı öğrenebilirsiniz. Benim 12 fincan Türk kahvesiymiş,50 mg fincan başına.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 bardak amerikanoymuş filtre kahveyi bulamadım ama o da aynıdır herhalde bende tam 3 içiyorum zaten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tizreftar

105 kilo musun kardeş 12 bardak baya çokmuş, kafein zararlı da kilo daha zararlı değil mi

7-8 bardak demiş herhalde onu içsem çarpıntıdan giderim. Güzel siteymiş bu arada teşekkürler.

"105 kilo musun kardeş 12 bardaksa, kafein zararlı da kilo daha zararlı değil mi"

1.88 boyundayım,kilomun büyük bir kısmı kas kütlesi.

"7-8 bardak demiş herhalde onu içsem çarpıntıdan giderim. Güzel siteymiş bu arada teşekkürler."

O yüzden yukarı limit olarak koymuşlar,sınav günü heyecan olsun diye o miktarı alsammı diye düşünüyorum = D. Önemli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilgecandede58

3 bardak amerikanoymuş filtre kahveyi bulamadım ama o da aynıdır herhalde bende tam 3 içiyorum zaten

Ne kadar bir süredir tüketiyorsunuz? Tolerans oluştu mu yoksa kaffeinden hala etki alabiliyor musunuz?

• ölceksin falan diyo lan ben anlamadım
  • kafeinden etki almayalı uzuuun zaman oldu hocam. Artık bağımlıyım doz arttırmam gerekiyor ama sabit tutuyorum
  • Bilgecandede58 kullanıcısına yanıt
    benide kesmiyor 5falan içiyorumda etki etmiyor ama bıraksam içmesem acayip oluyorum psikolojikmidir, 1hafta falan içmeyip günde 1e düşürsem nolur acaba
  • Hayir,arada turk kahvesi

• quote:

Orijinalden alıntı: mimaradayıxxx

benide kesmiyor 5falan içiyorumda etki etmiyor ama bıraksam içmesem acayip oluyorum psikolojikmidir, 1hafta falan içmeyip günde 1e düşürsem nolur acaba

Benim bildiğim kadarı ile kafein Adenosine resepsörlerine kolaylıkla bağlanabildiği için beyin bu resepsörlerden daha fazla üretmek zorunda kalıyor,kafein beyin yapısını değiştirdiğinden dolayı bıraktığınız zaman yan etkilerini görüyorsunuz. Etki etmesini istiyor iseniz belirli bir süre kafeini bırakmanız gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: koloby0223

ölceksin falan diyo lan ben anlamadım

Şayet ki orada söylenen maksimum liniti aşar iseniz ölme riskiniz yüksek,ondan bahsediyor = ).

• İnanır mısın bilmem ama daha kahve içmedim hayatımda hadi bakalım ne kadar dayanıcam annem babam ablam bağımlı :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Eels

İnanır mısın bilmem ama daha kahve içmedim hayatımda hadi bakalım ne kadar dayanıcam annem babam ablam bağımlı :(

Şayet ki yeteri kadar enerjik hissediyorsanız kafein tüketmenize gerek yok,kafeinde düzgün kulanıldığında oldukça etkili bir araç fakat bağımlı olupta bırakınca oldukça ağır etkilere neden oluyor. İradenize güveniyor iseniz deneyin derim = ).

• evdeki paketler bitsin ara vercem biraz bunlar bayatlamadan içmem lazım sdadaıdsj bağımlı gibi hissediyorum kendimi
  • Artık beyazlatıcı bile kullanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgecandede58

evdeki paketler bitsin ara vercem biraz bunlar bayatlamadan içmem lazım sdadaıdsj bağımlı gibi hissediyorum kendimi

Siz direk bağımlısınız = )

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.