Şimdi Ara

Yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • forumda beni tanıyorsunuz yine de kendimden bahsedeyim uzun bir yazı lütfen okuyun

ortaokulda ve lisenin ilk 2 senesi hırslı birisiyim ama hiç çalışmadım notlarım da iyi gelmiyordu 10.sınıfta bildiğiniz gibi alan seçimi oldu ve sınav hakkında pek bilgim yoktu sayısal bölümler düşünüyordum

sonrasında pandemi patlak verdi ve 11 e kadar yattım 11 gelince panik oldum fen derslerinin tyt kısmını bile bilmediğimden daha yapacak çok iş var demiştim mat da sadece lise 1 konularını biliyordum ve geometri (sıfırdım) duruyordu benim herhangi bir mesleğe çok ilgim olmadığı için ve derece yapmayı çok önemsediğimden ea ya geçtim

12 nin başında aklım say hazırlanmaya takıldı zaten psikolojik olarak zor bir seneydi (kendimi bildiğimden beri izole bir hayat yaşıyorum

üniversiteye başlamak dış dünyaya açılmak beni korkutuyordu ve insanlarla iletişime geçmekte biraz zorluk yaşıyorum) maalesef bu asosyallik gibi değil nörolojik bir sebep herneyse ben sınav gününe kadar çok ümitsizdim ta ki tyt de sınavın kolay olduğunu fark edince umutlandım ve sınavı hırsla çözdüm ve bu sene 4600 sıralama yaptım ea da ve bursu ile yks hazırlanırım (sıralama da boşa gitmesin diye) yeditepe u ticarete en yüksek sıralama ile girdim

şimdi hem korkuyorum ve okumak istemiyorum bu bölümü çünkü bana uygun değil hem de aklım 2024 te sınava tekrar girmekte

ya hazırlıkta ing. salıcam ayt fen abanıp hazırlığı geçmeyip eve dönüp 1 sene daha çalışıp giricem

ya hazırlığı geçip bölümü okurken 1.sınıfta ea hazırlanıp ilk 500 ile sabancı ceng deneyeceğim

ya da bölüme devam edeceğim ama şunu baştan söyliyim insan ilişkileri isteyen bir bölümü okumak kumar olabilir

peki hangi bölümü istiyorsun diyorsanız ben araştırmayı seviyorum kendi başıma saatlerimi verip tek bir şeye odaklanıp o alanda başarılı olmak istiyorum zaten sosyal hayatım vs olmayacağı için hangi alan olursa olsun kendimi vermeye hazırım bu temel bilim (özellikle fizik) tıp ceng veya seng olabilir
    temel bilim de işsizlik fazla olduğundan ve hazır tıp düşüyorken tıp deneyebilirim bu arada yurtdışında çalışmak istiyorum tıp okuyarak yurtdışı ne kadar mümkün onu da bilmiyorum

evet çok kararsızım yardımcı olabilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Autghust34 -- 2 Eylül 2022; 14:8:41 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• hocam yeditepe’nin çap imkanları iyi diye duymuştum araştırın isterseniz bi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kırıkla biraz zor olabilir 2024 en mantıklısı gibi eğer çap imkanları esnek değilse okulun bende mecbur 2024 te tekrar deneyeceğim

• upotemi

• Hazırlığı geçme kısmını tam anlamadım.
    Hazırlığı atlayacak İngilizce seviyesine sahip misiniz?
    Yani hazırlıktaki eğitimi almak istiyor musunuz?

Bence bir bölüme başlayın. Sonra karar verin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kirikla hazirlanmak kadar yorucu bir sey yok hocam bence cok buyuk risk. Ben yaptim pismanim.

• diamante35 kullanıcısına yanıt
    bir sonraki sene denemeyi düşünüyorum bu senenin geri dönüşü yok artık hazırlığı geçip tekrar hazırlanırım

• Mantikli olan o hocam ben de oyle yapacagim. Basarilar dilerim.

• çalışmaya başladınız mı hocam

• Yellowlamp Y kullanıcısına yanıt
    evet hocam bu sene giriyorum sınava

• Yeditepe çap imkanları iyiyse YBS ye çap düşünebilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.