Şimdi Ara

Kafanıza göre film tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
7
Favori
3.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu sıralar filmlere odaklamaya karar verdim. İzlediğim filmlere göre veya kafanıza göre tavsiye verebilirsiniz
    (Editlediğim zamanlara göre iki satır boşluk bırakıyorum 'İzlediklerim' kısmına)
    İzlediklerim:
    The Shawshank Redempt(Evet yeni izledim 10/9.3) (https://www.bobiler.org/monte/film-sacmalatmaca--198831)
    Butterfly Effect(10/8.5)
    Interstaller(Bilim kurgu sevenler için güzel, ben pek bilim kurgu izlemeye alışık değilim ama bu film bağladı biraz kendine)
    American History X(Tavsiye ederim 10/9.0)
    The Godfather 1-2(evet bunu da yeni izledim ) (1. film 10/9, 2. film 10/8.5)
    V For Vendetta(bunu da yeni izledim )
    El Cuerpo(Sonunda şok oldum, 10/8.6)
    Seven(10/7.5)

Just Before I Go(Eh 10/7)
    Deadpool(Evet yeni izledim 10/8)(Sıkıcı süper kahraman filmlerin farklı olduğu için 8 verdim, yoksa batman harici hepsi 5-6 veririm)
    Shutter Island(10/9.1)
    Wolf Of Wall Street(Fazla cinsel şey var. -3 cinselliğin abartılmasından 10/6)
    The Revenant(Kalite 10/9)
    The Pianist(Tüylerim diken diken oldu bazı sahnelerde 10/9.2)
    The Usual Suspects(Kurgu 10/8.4)
    Detachment(Birkaç sahnede gözüm yaşardı, izlediğim en sağlam dramlardandı 10/8.5)

Thank You For Smoking(Diyalogları ve konusu güzel hazırlanmış bir film ancak sonlara doğru sıkıldım ve 30 dk kala çıktım 10/6.5) (sigara içmediğim için belki de )
    Leon: The Professional(10/9.2)
    Good Will Hunting(10/9.0 + Robin Williams + Matt Damon)
    Hunger(Açlık grevi ve politik tutsaklar 10/7.5)
    A Good Year(Konusu "iş adamı olup para kazanmak mı? Sevdiği insanla olup mutlu olmak mı". Fakat cidden güzel işlemişler konuyu. İngiliz/Fransız karışımı bir film. Normalde böyle filmlere klişeleşmiş ve sıkıcı mutlu sonlar olduğu için pek sıcak bakmam, ancak bu iyiymiş 10/8.5)
    Butterfly On A Whell(Başlarda olan şeyden dolayı kesin sıkıcı bir film dedim. Fakat ilerledikçe olaylar farklılaştı. İzleyin görün 10/8.5)
    Demolition(Çılgın, hayatını sorgulayan bir adam 10/8.5)
    Goodfellas(Kısaca mafya filmi. Bir başyapıt 10/8.5) (10 vermeme sebebim beni yine de pek etkilememesi. Oyunculuklar/sahneler/diyaloglar mükemmel ancak bana hitap etmedi mi desem bilemedim)

Fight Club(10/7.5)
    Brimstone(Şiddet ve sapıklık fazla bile olsa aşırı dinin insanlar üzerinde etkisini gösteriyor 10/8.5)
    Zombieland(Kafa dağıtmalık güzel bir zombi filmi 10/7.5)
    Back to the Future(Bu tür filmleri zaten severim, film apayrı güzel olmuş 10/8.5)
    Prestige(Bir Christopher Nolan klasiği... Tavsiye ederim 10/9.4)
    The Mechanic(Jason Statham klasiği 10/7)(Jason Statham <3)

The Danish Girl(Başka bir bakış açısı ve müthiş oyunculuk 10/8.5)
    Ex Machine(Abaza bir şirket çalışanının sonu. Ancak film bazı yerlerde etkilemedi desem yalan olur 10/8)
    Shame(Seks bağımlısı birinin hayatı. Fazla cinsel sahne var, rahatsız oldum sonlara doğru iyice 10/7)
    The Intouchables(Dramdan mizaha kadar bir sürü şeyi barındıran ve iki muhteşem başrol oyuncusunun olduğu film 10/8.7)
    No Escape(Klasik Hollywood filmi, bir sürü yeri atlayarak geçtim, sarışın adamı Jackie Chan filmlerinden sevdiğim için 10/7)
    This Is England(Devamı olsa izlerdim dediğim ırkçılık, aşırı milliyetçilik üzerine bir çocuğun bakış açısına göre film 10/8.7)
    Predestination(Bilgi vermek istemiyorum film hakkında 10/8.9)
    The Host(Kurgusu güzel bir bilim kurgu denilecek film 10/7.8)
    The Game(Sonunda adamın sakin kalmasına sinir krizi geçirdim ama güzel bir film 10/8.3)
    The Departed(Efsane bir aksiyon filmi. Kim kimi vuruyor belli değil. Leonardo DiCaprio, Matt Damon 10/8.9)
    Blood Diamond(Bugün bu filmin çekildiği yere vizesiz gidebileceğimizin konusunu gördüm. Güzel bir aksiyon filmi bu arada. Leonardo DiCaprio 10/8.4)
    Django Unchained(Bir Tarantino filmi. Hikayesi ve oyunculuğu konusunda beni çeken film(10/8.5)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kendi Merakımla İzlediğim Filmler(Tavsiyede Yazmayan Filmler)
    I Robot(Biraz Hollywood filmi ancak izlenebilir yine de 10/7.9)
    Pirates Of Silicon Valley(Steve Jobs ve Bill Gates üzerine bana ilginç gelen bir film. Hayatlarını detaylı bilmediğim için bir şey diyemiyorum 19/7.8)
    The Lobster(Tavsiye ettiğim ve genellikle sessiz bir film. Oyunculuklar ve hikaye harika 10/8.4)
    Patch Adams(Başroldaki adamın hiç kötü bir filmi yok. Her zamanki gibi güzel bir biyografi filmi. Hem eğlendiren hem üzen 10/8.7)
    Jerry Maguire(Konusu dikkat çekici olan, katil beyaz yakalı insan olmak istemeyen güzel bir biyografi 10/8.4)
    A Beautiful Mind(Böyle filmleri hep sevmişimdir 10/8.9)
    Braveheart(Film adından çıkarın her şeyi 10/8.9)
    Bruce Almighty(Jim Carrey klasiği. Imdb puanının düşük olma sebebi din üzerinden böyle bir film çekmesidir 10/8.5)
    Evan Almighty(Bu da üsttekinin ikincisi ancak başrol oyuncusu Jim Carrey değil, haber spikeri. İlkine oranla farklı olmuş ancak ilk film hatrına izlenir diyorum 10/7.8)
    Donnie Darko(Felsefe, bilim, gerilim, korku barındıran güzel bir film 10/8.9)
    El Laberinto Del Fauno(Sevimli ve dramatik bir fantastik film 10/7.9)
    Gladiator(Türünün tek ve en iyi örnek filmi derim. Çünkü bu tür filmler genelde çoğu çöp oluyor 10/9)
    Gone Girl(Psikopat bir insanın filmi 10/8.7)
    Kill Bİll 1-2(Tarantino'ya saygılar 10/9)
    Saving Private Ryan(Tom Hanks klasiği, savaş ve gerçekçilik konusunda benim gözümde hala türünün en iyi filmi olan bir film 10/9.2)
    The Cable Guy(Kara mizah olarak nitelendirileceğimiz Jim Carrey filmi. Cable Guuuy 10/8.5)
    The Green Mile(Stephen King+Tom Hanks+Micheal Jatter+Faresi=9.3)
    Das Leben Der Anderen(1984 okumuş biriyseniz bunuda izleyin. Keşke bu tür bir dizi olsa 10/9.2)
    The Truman Show(Film konusu harika. Veee Jim Carrey 10/8.7)
    Wonder Woman(Klasik süper kahraman filmi. Başrolde güzel bir kadın var diye övmeme gerek yok. 2 saatlik filmin 30 dksi zaten kadının vücudunu gösterip arkaya müziği koymakla geçti. Birkaç yavaşlatılmış sahne güzeldi sadece. 10/6.9)
    Zombieland(Çılgın bir zombi filmi 10/7.8)

- Memento da izledim ama uykulu halimle izledim sevemedim pek(evet sevmedim)
    - Edit: Memento izledim ve 10/9.3, dinç kafayla odaklanarak izlemenizi tavsiye ederim.

Çook fazla film izlemişimdir Jackie Chan, aksiyon filan ama onları yazmıyorum, yeni çıkan filmlerin zaten çok 20/1 ini izliyorumdur. Konudaki tavsiyelere göre izleyeceğim tamamen.

Daha şuan bile tamamen konudaki filmlerden oluşan izlemeyi planladığım 30 film var.
    Önerilen filmi listeme ekleyip cevap vermediğim arkadaşlar olabilir ancak kolpaçino harici tüm filmleri listeme ekledim. Eklemediklerimi mutlaka önceden izlemişimdir. İlk defa duyup izleyip sıkılıp bıraksam bile konuya yazarım.

Son güncelleme tarihi 07.09.2017

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requizm -- 7 Eylül 2017; 2:5:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Demolition

Dag 2

Fight Club

12 angry men

American History X

Inception

The intouchables

Sevginin Gucu

Fury

Yildizlar arasi
  • Dostum bu filmi kesin izle..

• PK
  • quote:

Orijinalden alıntı: SevgilisiOlanMan

Demolition

Dag 2

Fight Club

12 angry men

American History X

Inception

The intouchables

Sevginin Gucu

Fury

Yildizlar arasi

Fight club,inception, interstaller izlemiştim, digerlerini ekliyorum listeye eyvallah hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: adanalivlkn1234

PK

İzlemiştim eyv hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

Dostum bu filmi kesin izle..

Eyv hocam ekliyorum listeye

• Prisoners
  • quote:

Orijinalden alıntı: samtiger

Prisoners

Ekledim

• Up

• looper

changeling

zombieland

• Marvel Serisi Avengers-İron man - Thor - Captain America

Back to the Future

Predestination

Oceans Eleven

Prestige
  • 12 öfkeli adam

İyi kötü ve çirkin

Ucuz roman (Şiddetle tavsiye ediyorum)

Sorayayı taşlamak (Kadınlara yapılan haksızlık ve doğudaki cahillik konulu öneririm)

Goodfellas

• İtalyan işi

Lucy

Predestination

Ayı Teddy

Okyanusta Av

• Teşekkürler

• 1. Accountant
    2.Sonsuzluk Teorisi

her iki filmde 2016 yapımı olup beğeneceğini düşünüyorum
  • Göçebe filmini tavsiye ederim
  • Kolpacino kol

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.