Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kafamız iyiydi, para istedik vermediler, biz de öldürdük'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
45
Cevap
1
Favori
9.913
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Kafamız iyiydi, para istedik vermediler, biz de öldürdük'
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    169 Mesaj
    İTÜ elektrik mühendisliği bölümünden bu yıl mezun olan Halit Ayar (23) geçen cuma arkadaşları Sinan Nalçacı ve Tolga Ozan ile Beyoğlu'nda buluştu. Gençler, Şişhane'deki metro istasyonunda beklerken yanlarına Emrah Yaşar ile Erhan Kurdal geldi. Bu kişiler gençlerden para istedi. Olumsuz yanıt alınca önce Halit Ayar'ı sonra Sinan Nalçacı'yı bıçakladılar.

Yara almayan Tolga Ozan ise hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Ağır yaralanan Halit Ayar yaşamını yitirdi. Sinan Nalçacı ise hastanede tedavi edildi. Almanya'da yüksek lisans yapmayı planlayan ve Enka Spor Kulübü'ne bağlı bir yüzücü olan Halit Ayar dün Emirgan Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı
    GERİ
    Bursada Bugün - Bursa bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa
    MENÜ
    "Kafamız iyiydi, para istedik vermediler, biz de öldürdük"
    Güncel, 09 Eylül 2019 Pazartesi, 08:33
    İstanbul Beyoğlu'nda para isteyen saldırgan tarafından bıçaklanarak öldürülen 23 yaşındaki mühendisin cenazesinde arkadaşları vahşete tepki gösterdi. Acılı anneyi, mühendisin saldırıda yaralanan arkadaşı teselli etmeye çalıştı.

"Kafamız iyiydi, para istedik vermediler, biz de öldürdük"

İTÜ elektrik mühendisliği bölümünden bu yıl mezun olan Halit Ayar (23) geçen cuma arkadaşları Sinan Nalçacı ve Tolga Ozan ile Beyoğlu'nda buluştu. Gençler, Şişhane'deki metro istasyonunda beklerken yanlarına Emrah Yaşar ile Erhan Kurdal geldi. Bu kişiler gençlerden para istedi. Olumsuz yanıt alınca önce Halit Ayar'ı sonra Sinan Nalçacı'yı bıçakladılar.

Yara almayan Tolga Ozan ise hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Ağır yaralanan Halit Ayar yaşamını yitirdi. Sinan Nalçacı ise hastanede tedavi edildi. Almanya'da yüksek lisans yapmayı planlayan ve Enka Spor Kulübü'ne bağlı bir yüzücü olan Halit Ayar dün Emirgan Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı.

'Katilleri getirin'

40 yıldır Emirgan'da yaşayan Ayar ailesinin yakınları ve komşularının yanı sıra Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de cenazeydi. Ayakta zor duran mühendisin annesi Hanife Ayar (46) oğlunun tabutuna sarılıp, "Neden buradasın oğlum? Katilleri bana getirin. Evladımı benden aldılar. Bunun bir rüya olmasını çok istedim ama değil" diyerek ağladı. Halit Ayar'ın iki kardeşi de tabutun başındaydı. Vahşete isyan eden emekli polis baba Mehmet Ayar da "Katiller yakalansa da yüreğimdeki ateş sönmez. Benim oğlum gitti, geleceğini çaldılar" dedi.
    Katil cezaevinden izinli çıkmış!

Katil zanlıları Emrah Yaşar (27) ile Erhan Kurdal (27) Beyoğlu'nda saklandıkları evde dün yakalandı. Saldırganlardan Emrah Yaşar'ın gasp suçundan tutuklu olduğu Kırklareli Cezaevi'nden 1 hafta izinli olarak çıktığı ortaya çıktı. Kurdal'ın da gasp, hırsızlık ve uyuşturucu suçlarından sabıkalı olduğu öğrenilirken, cinayeti itiraf ettikleri belirtildi. Bıçağı kullandığı öne sürülen Emrah Yaşar'ın ifadesinde "Kafamız iyiydi, para istedik vermediler, biz de öldürdük" dediği öğrenildi.
    Almanya'ya gidecekti'

Halit Ayar'ın yüzücü arkadaşı İrem Damar "İki kişinin gözaltına alınması bir şeyi değiştirmez. Halit geri gelmeyecek. Bu vahşet son mu olacak, biz sokakta nasıl güvende olacağız" dedi. Ayar'ın üniversiten arkadaşı Mert Durmuş ise "Halit elektrik mühendisliği üzerine yurt dışında yüksek lisans yapmak istiyordu. Bugün dil sınavları vardı. Almanya'ya gidecekti. Orada eğitimini tamamlayacaktı. Ama hayallerini yok ettiler. Bunu yapanlar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır." Cenazeye katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de "Bir vahşetle karşı karşıyayız" dedi.

http://www.bursadabugun.com/haber/kafamiz-iyiydi-para-istedik-vermediler-biz-de-oldurduk-1172994.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ya arkadaş cezaevinden izinli çıkmak ne demek yahu.
    Askerde bile ER e böyle kolay izin vermiyorlar.
    Oldu olacak adama 5 yıldızlı otel tutun salın.
    Adam zaten Buna suçtan tutuklu imiş
    Beş parasız salarsan ilk yapacağı iş para bulmak, tecavüz filan zaten

Kılıçdar defalarca "Ülkede hiç kimsenin can ve mal güvenliği yok" dediğinde alay edenler dönsün şimdi şu olaya bir daha baksın.

Bu suçun ortakları var.

Gasp, yaralama, ölüme sebep olma... bunlar çok ağır suçlar. Ama gezsinler diye izin veriliyor. Çok garip.

Adamın belki 10 tane sabıkası var ama açık cezaevinde kaldığı için izin alabiliyor.

Böyle adaletin içine edeyim. Bu olaydan sonra alıp kapalıya koysan ne olur koymasan ne olur.

Kılıçdaroğlu yine her zamanki gibi haklı çıktı ülkede hiç kimsenin can guvenligi yok demişti ben Suriyeli yada Afgan falan çıkar sanmıştım katili neyse denetimli serbestlik bu değil bu şekilde insan içinde dolasamaz

İstanbul'un bir çok semtinde belli bir saatten sonra sokakta dolaşmaya korkar oldum. Doğma büyüme İstanbul'dayım 37 yaşımdayım ve inanın bu cesaret ben de kalmadı. Sokakta artık düzgün insanlar yok, nerede ne kadar sorunlu kişi varsa sokağa salmışlar. Dışarıdan (Suriye,Afganistan,Özbekistan, artık daha neresi varsa) gelenlerde cabası.

İç işleri, emniyet, devlet nerede ne işle meşgul diye soruyorum, cevabı bulamıyorum. Bu kadar da olmaz olmamalı diyorum. Geleceğime ve bu ülkenin düzeleceğine dair zerre kadar umudum yok. Tek dileğim böyle bir olay başıma gelmeden, yada dengesiz bir sürücünün aracının altında kalmadan şu dünya'dan huzur içerisinde göçüp gitmek.

Halit Ayar'a Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

Toplum icin bir parazit varolmamasi gereken bir pislik oldugunu kanitlayan bu pislikler neden sokakta gezebiliyordu

Yav Allah aşkına bu nasıl adalet adam sokakta gasp yapmis hırsızlık yapmis uyusturucu icmis bu yuzden hapse girmiş topluma zararlı oldugu KANITLANMIS

Tekrar bu şerefsizi nasil salarsiniz topluma? Ustelik 1 haftalik izinle? Ulan orasi otel mi nasil izin veriliyor disari cikmalarina oldu olacak ceplerine de para koysaydınız bellerine de silah verseydiniz

• Teğmen
    169 Mesaj
    Ya arkadaş cezaevinden izinli çıkmak ne demek yahu.
    Askerde bile ER e böyle kolay izin vermiyorlar.
    Oldu olacak adama 5 yıldızlı otel tutun salın.
    Adam zaten Buna suçtan tutuklu imiş
    Beş parasız salarsan ilk yapacağı iş para bulmak, tecavüz filan zaten

Gasp, yaralama, ölüme sebep olma... bunlar çok ağır suçlar. Ama gezsinler diye izin veriliyor. Çok garip.
  • Yarbay
    3307 Mesaj
    Merhametten maraz doğar, hep böyledir

Toplum icin bir parazit varolmamasi gereken bir pislik oldugunu kanitlayan bu pislikler neden sokakta gezebiliyordu

Yav Allah aşkına bu nasıl adalet adam sokakta gasp yapmis hırsızlık yapmis uyusturucu icmis bu yuzden hapse girmiş topluma zararlı oldugu KANITLANMIS

Tekrar bu şerefsizi nasil salarsiniz topluma? Ustelik 1 haftalik izinle? Ulan orasi otel mi nasil izin veriliyor disari cikmalarina oldu olacak ceplerine de para koysaydınız bellerine de silah verseydiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Böyle adaletin içine edeyim. Bu olaydan sonra alıp kapalıya koysan ne olur koymasan ne olur.

Bize gülerler sevgili dost. Göçmen kuşlara uzun uzun dalar, bize gülerler. Yastıkları başlarının altında değil, boğazlarının üstündedir, bize gülerler. Kirpikleri her solukta biraz daha oturur gözlerine, bize gülerler. Aynı fotoğraf solar hepsinin duvarında, bize gülerler. Sararmış otlar gibi konu­şurlar, bize gülerler. En uzun yolları yarım saatte biter, bize gülerler. Bir tahta sandalyedir büyüklükleri, bize gülerler. Bir cümleye sıra sıra dizilirler, bize gülerler. Birbirlerinin gölgesinde üşür, bize gülerler. Topraklarından başka yalnızlıkları yoktur, bize gülerler. Yüzleri, dökülmüş birer dükkan tabelasıdır, bize gülerler. Herkes birbirinin yüz yıl sonra söyleyeceğini bilir, bize gülerler. Takvimlerinde, çizilmiş bir tek gün yoktur, bize gülerler. Bir suç telaşıyla sıç­rarlar rüyalarından, bize gülerler. ..
  • Emekli Admin
    12730 Mesaj
    İstanbul'un bir çok semtinde belli bir saatten sonra sokakta dolaşmaya korkar oldum. Doğma büyüme İstanbul'dayım 37 yaşımdayım ve inanın bu cesaret ben de kalmadı. Sokakta artık düzgün insanlar yok, nerede ne kadar sorunlu kişi varsa sokağa salmışlar. Dışarıdan (Suriye,Afganistan,Özbekistan, artık daha neresi varsa) gelenlerde cabası.

İç işleri, emniyet, devlet nerede ne işle meşgul diye soruyorum, cevabı bulamıyorum. Bu kadar da olmaz olmamalı diyorum. Geleceğime ve bu ülkenin düzeleceğine dair zerre kadar umudum yok. Tek dileğim böyle bir olay başıma gelmeden, yada dengesiz bir sürücünün aracının altında kalmadan şu dünya'dan huzur içerisinde göçüp gitmek.

Halit Ayar'a Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 9 Eylül 2019; 11:8:38 >

|
    |

Kadın cinayeti olur bütün herkes yas tutar. Bu çocuk gencecik yaşta öldü tık yok. Medyanın da Allah belasını versin.

|
    |
    rap şarkıcıların duyar(!)lı besteleriyle farkındalık yaratmayacak,
    ne olacak ki çok normal bir şey bu genç öldü, hep oluyor bu.

bu ülkedeki vahşet sorunu sadece bir x sıfatında uygulandığı zaman önemli(!) olur. bu x sıfatı mesela kadın olur, ermeni olur, kürt olur, doktor olur, kadın olur, polis olur, kadın olur, asker olur, kadın olur... kadın demişdim dimi, he iyi.

bu tür sorunlar vahşet sorunu olarak benimsenmedikçe hiç bir şey çözülmeyecek
    |
    |
    Demekki suc bunlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatikanli Mumin -- 9 Eylül 2019; 12:40:1 >
    |
    |
  • Teğmen
    136 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ashley j williams

Lan bunlar kendini psikopat zannediyor ya.

Bunlara izin verenler, bunlara ceza kesemeyenler, ve hümanistlerde suçludur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ashley j williams -- 9 Eylül 2019; 12:44:44 >
    |
    |

|
    |
    Boyle suclarda idam gelmeli. Amerika'da uygulanan sistem nasilsa, arastirilsin uygulansin. Mesela amerika nasil, neye gore idam ediyor, bilenler bilgi verebilir mi? Biz de boyle bir sistemi getiremez miyiz? Uluslararasi anlasmalar yuzunden mi getirme sansimiz yok?

Olay idam cezasını getirmekten ziyade onu uygulayacak adam gibi hukuk sisteminin olmaması, iki gün sonra Hilal Kaplan sağ kalıp Canan Kaftancıoğlu idam edilmemeli.
    |
    |
    Zooteknist93 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    77 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Rouvax

Olay idam cezasını getirmekten ziyade onu uygulayacak adam gibi hukuk sisteminin olmaması, iki gün sonra Hilal Kaplan sağ kalıp Canan Kaftancıoğlu idam edilmemeli.
    Siyasi suclara degil de insana karsi uygulanan suclar icin getirilebilir. Tecavuz, cinayet vs. gibi.

|
    |

asker de 40 gun izin kullandım
    |
    |
    sarkat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfa:
Reklamlar
google reklamları
Masal
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
5,655
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.