Şimdi Ara

Kafama takılan birkaç soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aklıma takılan birkaç soru var;

Toplama bir bilgisayar topladık diyelim her ürünü farklı farklı yerlerden satın almışız.Atıyorum vatan gibi mağazalarda montaj ücretini ödeyerek montaj yaparlar mı? yoksa çekmiser davranırlar mı?

Gtx 2060 super vs gtx 2080 ile karşılaştırma yapacak olsanız hangisini seçerdiniz?

i7 9700k veya i9 9900k gibi anakartlarda thunderbolt girişi ve wifi var mıdır?

i9

i7

Evet arkadaşlar aklıma gelenleri sordum.Daha sonra aklıma gelirse konuyu editlerim.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

• Kendin monte et. Kablo düzeni hariç zor değil. Kazak giyip halı üstünde kaymadığın sürece bozamazsın.

Hadi vatan güvenilir diyelim. Bir bilgisayarcıya gittiğinde senin kartı tamir görmüş bir kart ile değiştirmeyeceği ne malum? Takarken bozarsa ürün bozuk gelmiş diyeceği garanti zaten.

Amd bu kadar önde iken gidip intel işlemci alma. Ekran kartı ise para meselesi.
  • xentios kullanıcısına yanıt
    Ben de ayrı yerlerden alıp kendim anakart-işlemci-kasa montajını yapmaya cesaret edemediğim için, yerel bilgisayarcılara da güvenmediğim için hepsini inventustan aldım, 200-300 fazla ödedim ama içim rahat
  • quote:

Orijinalden alıntı: xentios

Kendin monte et. Kablo düzeni hariç zor değil. Kazak giyip halı üstünde kaymadığın sürece bozamazsın.

Hadi vatan güvenilir diyelim. Bir bilgisayarcıya gittiğinde senin kartı tamir görmüş bir kart ile değiştirmeyeceği ne malum? Takarken bozarsa ürün bozuk gelmiş diyeceği garanti zaten.

Amd bu kadar önde iken gidip intel işlemci alma. Ekran kartı ise para meselesi.
    1-)hocam ben cesaret edemem kendim montaj etmeye. tonla para vericem.yanlış falan yaparım.

2-) işte bende mahalle arası bilgisayarcılardan bahsetmiyorum.böyle büyük markalar yada bilindikyerler çekimser davranır mı ?

3-) hocam benim küçüklükten gelen amd fobim var. O yüzden amd ye hiç yakınlaşmak istemiyorum.

4-) ben 2080 super ile düz 2060 arasındaki performans farkını sormuştum.yani 2080 super verilecek paraya değer mi düz 2060 karşısında.

5-) bide dediğim anakartlarda thunderbolt ve wifi giriş/çıkışı var mıdır?

• İlk kez kendi pc mi topladım ve montajını kendim yaptım hiç bişiy den anlamadığım halde ve uefi format atıp pc açtım tereyağın kıl çeker gibi korkma dan yapıcaksın pc işin de kimseye güvenmeyin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deswaaa

İlk kez kendi pc mi topladım ve montajını kendim yaptım hiç bişiy den anlamadığım halde ve uefi format atıp pc açtım tereyağın kıl çeker gibi korkma dan yapıcaksın pc işin de kimseye güvenmeyin
    Hocam odamdaki 5 tane kocaman dolap/masaları kendim montaj ettim.Ama onlarla bu bir değil
  • Su video'yu izlediginizde tam olarak hangi kismi zor geliyor? Yapamayacaginizi dusundurtuyor? DK olarak soylerseniz bakip bi yardimci olalim.

• Emin ol çok daha kolay pc montajı resim atim bak dur

Bu şekil de yapıcaksın işlemci takması en önemlisi
    Tamamen kendim kurdum anlamadığım halde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.