Şimdi Ara

Kafam karıştı, düşüncem değişti; sınır yeniden çizilmeli mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: RoyalForce

misak ı milli sınırları bize yeter.

• quote:

Orjinalden alıntı: Milanese

quote:

bı kıtapta okumustum.eskı genel kurmay baskanlarından bırı soyle dıo.ılerde turkıyeye zorluk olması ıcın bu antlasmalarla belırlenen sınırlar daglık bolgelere denk getırılmıs.ayrıca petron cıkarımları sınıra cok yakın yerde bıtıo.mesela 2-3 km daha derin olsa bızım sınırımız.kendı sınırlarımız ıcınde o petrollerden yararlanabılcez.malesef adamlar gelecegı dusunmus turkıyenın zorluklar ıcınde kalmasına sebeb olmus
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tun4

quote:

quote:

bı kıtapta okumustum.eskı genel kurmay baskanlarından bırı soyle dıo.ılerde turkıyeye zorluk olması ıcın bu antlasmalarla belırlenen sınırlar daglık bolgelere denk getırılmıs.ayrıca petron cıkarımları sınıra cok yakın yerde bıtıo.mesela 2-3 km daha derin olsa bızım sınırımız.kendı sınırlarımız ıcınde o petrollerden yararlanabılcez.malesef adamlar gelecegı dusunmus turkıyenın zorluklar ıcınde kalmasına sebeb olmus

peki bu anlaşmaları hangi süper zeki yapmış yoksa yinemi inönü

• quote:

Orjinalden alıntı: bahtiyar0011

quote:

Orjinalden alıntı: Tun4

quote:

quote:

peki bu anlaşmaları hangi süper zeki yapmış yoksa yinemi inönü

Atatürk'ün bizzat görevlendirdiği heyet. Kendisi de tabi onaylamıştır.

• quote:

Orjinalden alıntı: vural_kral

"Allah nasip eder, ömrüm vefa ederse; Musul, Kerkük ve Adaları geri alacağım. Selanik de dahil Batı Trakya'yı Türkiye hudutları içine katacağım.."
    M.Kemal Atatürk

İlk defa duyuyorum bu sözü, kaynak gösterebilir misin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

quote:

Orjinalden alıntı: vural_kral

"Allah nasip eder, ömrüm vefa ederse; Musul, Kerkük ve Adaları geri alacağım. Selanik de dahil Batı Trakya'yı Türkiye hudutları içine katacağım.."
    M.Kemal Atatürk

İlk defa duyuyorum bu sözü, kaynak gösterebilir misin?

hakket bak bende ilk defa duydum

kaynak?
  • abi paylaşım için teşekkürler ama bu dünya haritasının 18. yy. ortalarında çizildiğini az çok biliyoruz bu istenerek yapılmış bişe o zamanlar bu haritada bunu göz önünde bulundurmazlarmıydı şöle düşünün türkiyeyi bazı şeylerle oyalamazlarsa bu ülke çok gelişecek bi potansiyele sahip kürt sorunu/ sağ-sol/alevi/sünni/türban / türkiyede bi işler dönmese ki bunlar dikkat edilirse genelde 20-25 yıl arasıdır çok farklı yerlerde oalbilirdil
  • quote:

Orjinalden alıntı: Overblood

Aşağıdaki haritayı ciddiye almaya gere yok ;\ ama olsada fena olmaz yani

Kafam karıştı, düşüncem değişti; sınır yeniden çizilmeli mi?

Bunu sevdim bunu yapalım.Bu olsun yani.

• quote:

Orjinalden alıntı: indifferent_00

abi paylaşım için teşekkürler ama bu dünya haritasının 18. yy. ortalarında çizildiğini az çok biliyoruz bu istenerek yapılmış bişe o zamanlar bu haritada bunu göz önünde bulundurmazlarmıydı şöle düşünün türkiyeyi bazı şeylerle oyalamazlarsa bu ülke çok gelişecek bi potansiyele sahip kürt sorunu/ sağ-sol/alevi/sünni/türban / türkiyede bi işler dönmese ki bunlar dikkat edilirse genelde 20-25 yıl arasıdır çok farklı yerlerde oalbilirdil

O bahsettiğin konularla gündemi meşgul ederek Türkiye'yi ve Türk halkını oyalama işini yapanlar israil/mosad ve abd/cia dir.

bunlar bizi oyalamasa (biz bunlarla oyalanmasak) amerikadan önce marsa gideriz...

10 adet dittiri moktan causu uçağına 183milyon dolar para vermez o parayla 100 tane yapar 90 tanesini satardık...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.