Şimdi Ara

Kafa karıştıran karşılaştırma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen oyle hatta daha ucuza k-x alinir saniyede 4.7 seri cekim govdede titresim engelleme daha yuksek iso basarisi 1.5x crop asp-c sensor AA pille calisma 25dk 720p video kayit gibi avantajlari var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet__01

Aynen oyle hatta daha ucuza k-x alinir saniyede 4.7 seri cekim govdede titresim engelleme daha yuksek iso basarisi 1.5x crop asp-c sensor AA pille calisma 25dk 720p video kayit gibi avantajlari var.

video çok tat vermez diye düşünüyorum peki sizce gövde kalitesi ve bu AA pille çalışma olayı sıkıntı yaratırmı sizce? batarya olsa daha sağlıklı çekmezmi
  • http://forum.donanimhaber.com/m_74016958/tm.htm

Bir bakın derim, teklif fena değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

http://forum.donanimhaber.com/m_74016958/tm.htm

body için değilde lens için söylediniz sanırım? karşılaştırınca sadee otofokus ve shutter speed artısı gözüktüğünü gördüm
  • Govdenin malzemesini kastediyorsan plastigi basarili elde oyuncak hissi yaratmiyor tuslar kaliteli tekerlek digerlerine oranla daha zayif ama bir sorun yasamadim vizor kucuk sayilmaz oynayan tikirti yapan pek birsey yok birtek manuel fokus auto fokus swichi biraz sert.AA pil olmasi bence daha iyi2 takim yedegim var bittigi an hemen yedekleri takiyorum. Bir takim ortalama 500 cekim yapiyor.

• quote:

Govdenin malzemesini kastediyorsan plastigi basarili elde oyuncak hissi yaratmiyor tuslar kaliteli tekerlek digerlerine oranla daha zayif ama bir sorun yasamadim vizor kucuk sayilmaz oynayan tikirti yapan pek birsey yok birtek manuel fokus auto fokus swichi biraz sert.AA pil olmasi bence daha iyi2 takim yedegim var bittigi an hemen yedekleri takiyorum. Bir takim ortalama 500 cekim yapiyor.

pilin sonlarına doğru güç azlığı yüzünden acaba daha mı az kaliteli çekiyor diye işkillenirim ondan tırstım:) arkadaş piyasadada hiç k-x yokki neden satılmıyor anlamadım; koskaca sahibinden.comda 1 tane var sadece oda pahalı biraz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piszenci

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

http://forum.donanimhaber.com/m_74016958/tm.htm

body için değilde lens için söylediniz sanırım? karşılaştırınca sadee otofokus ve shutter speed artısı gözüktüğünü gördüm

Fiyat/fayda açısından başarılı.. İşi geliştirince de bir tane Nikon D 7000 alırsınız oh mis..
  • İkisi arasında hiç düşünmeden 30D'yi seçerim. K-x kullandım, yüksek ISO avantajı var ama fotoğraf kalitesi olarak 30D daha iyi.
  • quote:

quote:

Govdenin malzemesini kastediyorsan plastigi basarili elde oyuncak hissi yaratmiyor tuslar kaliteli tekerlek digerlerine oranla daha zayif ama bir sorun yasamadim vizor kucuk sayilmaz oynayan tikirti yapan pek birsey yok birtek manuel fokus auto fokus swichi biraz sert.AA pil olmasi bence daha iyi2 takim yedegim var bittigi an hemen yedekleri takiyorum. Bir takim ortalama 500 cekim yapiyor.

pilin sonlarına doğru güç azlığı yüzünden acaba daha mı az kaliteli çekiyor diye işkillenirim ondan tırstım:) arkadaş piyasadada hiç k-x yokki neden satılmıyor anlamadım; koskaca sahibinden.comda 1 tane var sadece oda pahalı biraz...

kalite düşmesiyle alakası yok öyle birşey olsa li-ion bataryalı cihazlarda da aynı şey olurdu.

Geçen gün 550TL'ye k-x satıldı pentaxturkiye sitesindeydi sanırım.

• quote:

quote:

quote:

kalite düşmesiyle alakası yok öyle birşey olsa li-ion bataryalı cihazlarda da aynı şey olurdu.

Geçen gün 550TL'ye k-x satıldı pentaxturkiye sitesindeydi sanırım.

aynen onu kaçırdığıuma üzüldüm şimdi 650 liraya var 25k da shutteri. başka da yok piyasada zaten..

@coxackie ; hocam neye dayanarak böyle bir kanıya vardınız acaba, örnekleri varmı bildiğiniz, bütün testler hdr olsun titreşim önleyici olsun k-x i hedef gösteriyor?

örnek:http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_30D-vs-Pentax_K-x

tek artısı Pentaprism olarak gözüküyor kağıda dökünce

• Canon daha profesyonel, fotoğraf kalitesi k-x'e göre daha iyi. Bu iki cihazın karşılaştırıldığı fotoğraf testi bulmak zor. Çünkü ikisi de eski cihazlar, 30D ile aynı sınıfın ve aynı dönemin makinası da değil k-x. O yüzden fotoğraf testi bulamayız.

Canon 20D arkadaşımda vardı, ben de kullandım dolaylı olarak, fotoğraflarını beğenmiştim. K-x kendim aldım, kullandım, beğenmedim, çünkü fotoğraflarda keskinlik yoktu, fazlasıyla yumuşak fotoğraflar veriyordu, beğenmediğim için K7'ye geçmiştim, onun fotoğraf kalitesi bir tık daha iyiydi, ama yine keskinlik yoktu.

Pentax düşünürsen K10D efsanedir, K100D ve K200D de alınabilir, üçü de güzel cihazlar. K10D bulmak da mümkün. Başka bir mevzu da lensler, Canon'da çok fazla alternatif var, ikinci elde çok uygun fiyatlara bulabilirsin, Pentax için lens bulmak da hayli zor, tabi bu lens ihtiyacına göre değişir, ayrı konu. Çoğu kişi "bana 1-2 lens yeter" diye düşünebilir, o da bulunabilir zaten.

• İbrahim (@ikarahal), şöyle bir fotoğraf eklemişti.

K10D ile Kx in aynı islemlerden gecirildigi raw crop ornekleri:
     Kafa karıştıran karşılaştırma

Üst sıra k-x, alt sıra k10d.
  • Shutter sayisina pek takilma zaten ortalama omru 100.000 olarak belirlenmis. Makinede sorun yoksa cok takilma perdeye. Yaninda neler var pil sarj aleti canta gibi seyler varmi

• 30d çok eski alınmaz bence ben 60D kullanıyorum bir kere denemek için güneşin dik olduğu saatte 13:00 1/8000 pek öyle beni tatmin ettiğini söyleyemem
  • 1/8000, bu rakama pek çıkacağını düşünmüyorum, özel bir amacın yoksa tabi. şuana kadar 1,4 diyaframda bile klasik portre vs. çekimlerimde bile 1/8000 ihtiyacı duymadım.
  • K10d guzel makine ancak buradaki olay cdd ile cmos sensorlerinin birbirine avantajlarini kiyaslamaya giriyor. Hanggisi secilirse digerinin eksigi hissedilecektir burda ihtiyaclar devreye giriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

İbrahim (@ikarahal), şöyle bir fotoğraf eklemişti.

K10D ile Kx in aynı islemlerden gecirildigi raw crop ornekleri:
     Kafa karıştıran karşılaştırma

Üst sıra k-x, alt sıra k10d.

kağıt üzerinde k-x k-10dyi eziyor; k10d de canon 30d yi eziyor. kararsız kaldım şimdi k-x ya da 30d diyordum k10d yi elemiştim k10d bunu görünce daha cazip geldi nedense.. ayrıca aynen dediğiniz gibi bu beni bir en fazla iki sene idare etmesi için alacağım lens 1-2 tane yeterli şu an için bir geniş birde 50mm alsam keser beni ama şimdi canonun lensinemi yatırım yapsam yoksa k10d alıp rahatmı etsem bilemedim :)

• ahmet__01 kullanıcısına yanıt
    @ahmet_01 ; piller zaten sarjlı pil bilmiyorum verirmi yazmamış onu; çanta da yok yanında hiçbirisinin...

@batucan57 ; hocam eski makine bayağı farkındayım fakat bu bütçeye mecbur en iyi makineyi almak zorundayım eski de olsa... ben shutter sped kuş çekimi için düşünüyorum saniyede 4-5 çekse yeterli
  • ahmet__01 kullanıcısına yanıt
    ihtiyaçları nasıl kıyaslayalım? ikrahalin bir kıyaslamasında görmüştüm galiba cmos'lu 30d keskinlik anlamında daha iyiydi CCD'li k10d ise yakın çekimlerde renk doygunluğu açısından daha keskin ve renkliydi
  • O yüzden kıyaslamada kağıt üzerinde yazılanlar yetersiz kalır. K10d diğerlerinden daha iyi fotoğraf kalitesi açısından. Kuş çekimi düşünüyorsun, hangi lensle? İşin içine ornito girince durumlar değişir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.