Şimdi Ara

KAF 1-2DEN SONRA KAREKÖK MÜ 345 Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben hayatımda ilk defa matematik soru bankası çözüyorum o yüzden bu konularda fazla bilgili değilim ama forumda iyi sıralarda olan insanlar genel olarak karekök ve 345 yayınlarını beğeniyorlar.

Ancak bir iki yerde gördüm kaf kitapları karekök soru tarzına çok benziyormuş. Bu doğru mu? Doğruysa iyi aslında kaf1-2 bitirdikten sonra 345in sbsini bitirdikten sonra başka soru bankası çözmeye fırsat kalmadan denemelere girişeceğim. Ancak 345den de emin değilim. kaf1-2 ve 345i düzgün bir şekilde çözmem denemelerde iyi bir sonuç getirmek için yeterli olur mu? (Dilciyim hedefim 25 civarı yapmak)

345 dışında var mı güzel mat sbler? Bry b belki? Kafam karışık

• Kaf 1 için çok uzun gereksiz uzun diyolar dostum. Yani tek çift sayılara o kdr zaman ayırmanın mantıği ne anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kaf1'i bitirdim. Gerçekten çok uzun ve gereksiz. Ama Kaf 2 gayet iyi bence. Karekök Bilgi Sarmal ve Yayın Denizi TEK çözüyorum. Sarmalın problemleri çok hoş ve ösym dilini anlatan sorular bence. Karekök ve fen bilimleri ise tıpkı kaf. Fark yok

• quote:

Orijinalden alıntı: amonrazed

Ben kaf1'i bitirdim. Gerçekten çok uzun ve gereksiz. Ama Kaf 2 gayet iyi bence. Karekök Bilgi Sarmal ve Yayın Denizi TEK çözüyorum. Sarmalın problemleri çok hoş ve ösym dilini anlatan sorular bence. Karekök ve fen bilimleri ise tıpkı kaf. Fark yok

Problemler için herkes apotemi öneriyor problemler için onu çözmeyi planlıyorum. Karekök filan tıpkı kaf gibi olması iyi bir şey mi yani karekökün soru tipi osymye yakın mıdır? 345mi çözmek avantajlı karekök mü kaf çözen biri için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

Kaf 1 için çok uzun gereksiz uzun diyolar dostum. Yani tek çift sayılara o kdr zaman ayırmanın mantıği ne anlamadım

Doğru diyorsun bazı yerlerde çok sıkıntı yaşatabiliyor aldık artık yapacak bir şey yok
  • Bana karekökü hocam vermişti. Bilseydim benzer olduğunu kafı almazdım. Bi arkadaşım apotemiyi bitirdi. Endemik çözuyo şuan. Endemiki daha çok beğendiğini soyluyor. Ben de endemik almayi düşünüyorum

• quote:

Bana karekökü hocam vermişti. Bilseydim benzer olduğunu kafı almazdım. Bi arkadaşım apotemiyi bitirdi. Endemik çözuyo şuan. Endemiki daha çok beğendiğini soyluyor. Ben de endemik almayi düşünüyorum

Hocam peki o kişi netlerde kaç civarı yapıyor benim daha temelim tam oturmadı tabii kaf1-2 bitirince az çok bir şeyler olur 1 test kitabıyla ocağa kadar pekiştirmek istiyorum bildiğim kadarıyla endemik denemeleri iyi oluyormuş. Sbsi zor mudur? Yani 30-35 net yapan biri için tabii kolay olabilir ama kaf1-2 bitirince geo hiç şuan yapmadığım için 15-20 yapan biri için nasıl olur?
  • O arkadaşım ygs denemelerinde 130 yapiyor. Mat genelde 33-34. Fen lisesindeyiz. Ben 30 yapiyorum matta. Genel 115 civarı. Ama ben hukuk istiyorum

Endemik zordur. Geometri için benim de kötüydü. Her gün farkli konulardan birer test çözuyorum epey gelişti. Mesela günde 9 geo testi çözuyorum. 3 üçgen 3 dörtgenler 2 çember daire 1 analitik şeklinde. Geo epey gelişti böyle sana da tavsiye ederim. 11 in başinda matematik denemesinde ygs de 8 netim vardi

• quote:

O arkadaşım ygs denemelerinde 130 yapiyor. Mat genelde 33-34. Fen lisesindeyiz. Ben 30 yapiyorum matta. Genel 115 civarı. Ama ben hukuk istiyorum

Endemik zordur. Geometri için benim de kötüydü. Her gün farkli konulardan birer test çözuyorum epey gelişti. Mesela günde 9 geo testi çözuyorum. 3 üçgen 3 dörtgenler 2 çember daire 1 analitik şeklinde. Geo epey gelişti böyle sana da tavsiye ederim. 11 in başinda matematik denemesinde ygs de 8 netim vardi

Hocam peki matın üzerine ne kadar düştünüz kaf1-2 en azından kaf2 çözdüğünüzü düşünüyorum onun dışında karekök çözdünüz mü yoksa başka neler yaptınız? Geometri için elimde bry a ve b var. Siz hangi kaynakları kullandınız? Birde okul açıldıktan sonra haftada 2 günü geoya ayırarak ocak ayına kadar 10 soruda 5 yapacak kıvama gelebilir miyim yoksa çok mu az süre vermiş olurum geoya?

• Karekök çöz kardeşim sonra deneme geç

• Kaf 2 de problemlere kadar bitti diğer parabolde tk lar bitti. Ben bu sene ilk dönem tenefüslerde ve okul çikişlari bir saat ful mat çaliştim. Boş derslerde hep matematik çözdum. Cözemediklerimi kestim. Denedim sürekli. İkinci dönem ise geoya başladim geoyu yapamiyodum çok uğraştim masada ağladiğimi biliyom bi saat. Geometri için bak şöyle yaziyim:

Güray Küçük ucgenler fasikülü

Karekok ygs(çok basit) üçgenler kısmı

Birey b gelişim(üçgenler kısmı bitti)

Yukarida yazdiklarim ikinci dönem oldu.

Yaz tatilinde ise:

Birey B Dörtgenler Cokgenler

Karekök Dörtgenler Çokgenler

Tümay Dörtgenler Fasikulu

Birey B Çember daire

Karekök ygs çember daire

Şuan karişik test cözüyorum aşagidakilerden

Birey C en iyisi

Fen Bilimleri yıldız

Güvender çok güzel

Çağrışım(çok kötü)

• quote:

Kaf 2 de problemlere kadar bitti diğer parabolde tk lar bitti. Ben bu sene ilk dönem tenefüslerde ve okul çikişlari bir saat ful mat çaliştim. Boş derslerde hep matematik çözdum. Cözemediklerimi kestim. Denedim sürekli. İkinci dönem ise geoya başladim geoyu yapamiyodum çok uğraştim masada ağladiğimi biliyom bi saat. Geometri için bak şöyle yaziyim:

Güray Küçük ucgenler fasikülü

Karekok ygs(çok basit) üçgenler kısmı

Birey b gelişim(üçgenler kısmı bitti)

Yukarida yazdiklarim ikinci dönem oldu.

Yaz tatilinde ise:

Birey B Dörtgenler Cokgenler

Karekök Dörtgenler Çokgenler

Tümay Dörtgenler Fasikulu

Birey B Çember daire

Karekök ygs çember daire

Şuan karişik test cözüyorum aşagidakilerden

Birey C en iyisi

Fen Bilimleri yıldız

Güvender çok güzel

Çağrışım(çok kötü)

Dostum peki şuan ki geometri netlerin ne alemde? Bayağı farklı kaynaktan çözmüşsün

• Denemelerde sorular parabolden polinomdan kümelerden felan gidiyo. Geometri artık oluyo yani 10 soru varsa 7-8 yapıyorum. Ama ayrica geo denemesi çözmedim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Denemelerde sorular parabolden polinomdan kümelerden felan gidiyo. Geometri artık oluyo yani 10 soru varsa 7-8 yapıyorum. Ama ayrica geo denemesi çözmedim

Teşekkür ederim dostum umarım yarın ki denemem güzel geçer. Sana başarılar dilerim umarım istediğin bölümü tutturursun
  • Teşekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simetri den sonra direkt karekök cozmustum bence 345 çözün sonra karekök çözün. Böyle daha fazla yararlanacaginizi düşünüyorum.

• amonrazed A kullanıcısına yanıt
    bilgi sarmalın seviyesi nasıl sınava yakınmı önerirmisiniz hocam
  • konuyu okumadım ama kaf 1 gereksiz. barış hoca kaf serisinin çoğunda çıkmış sorulara ve karekökten (ç)aldğı sorulara yer vermiş. mesela kaf4 çözdüm bu sene türevde yaklaşık 1000 soru vardı sanırsam karekök çözdüğümde farkettimki bazı sorular birebir aynı. hatta ondan önce problemler 1-2-3-4 derslerini almıştım kitabı yoktu bende karekök ygsden çözüyordum aynı zamanda problemleri bildiğin kopyalamışlar

yani kısaca diyeceğim kafları çözdüysen 345-endemik tarzı zorlayacak kitaplara yönel. LYS için ama kesinlikle karekök lys mat-geo çözülmeli

• Sarmalın ösym tipi testleri ve sarmal testleri gayet güzel. Problemlerdeki her testi güzel. Sona gittikçe ösym tarzı. Ama konunun ilk testleri vakit kaybı. İyiyim diyosan direk son testleri çöz zaten kitabi eline alinca neresinin iyi olduğunu anlarsin hocam

• amonrazed A kullanıcısına yanıt
    teşekkürler dostum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.