Şimdi Ara

Kadir Mısıroğlu : Karl Marx Bir Cinnidir Benden Duyun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
2
Favori
3.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Prank
    Baya ilginç geldi.
    İlginç gelmesi daha ilginç hocam.

Bir insana "cinni" demek için arka plana Osmanlı teması koyup ardından sadece lafla "yaşadığı yeri gördüm, Das Kapital'i yazdıran şerir cinnilerdir" demek yetmez. İspat gerekir.
  • Şaka gibi ya.Bu adamlara itibar edenler de var.
  • Prank kullanıcısına yanıt
    Yani ben "Sayın Mısıroğlu doğru söylemiyor, Marx kesinlikle cinni değildir" demiyorum. Sadece bir kişiye cinni demek için sağlam deliller olması gerektiğini söylüyorum. Çok kesin konuşuyor, "büyük ihtimalle cinnidir" bile demiyor "Marx böyledir" diyor.
  • Sene 2013 hala cinlere inananlar var...
  • cinni mi?
    cinler bu kadar zekimi?
    cinler kitap yazabiliyormu?
    bunların teknolojileride var ozaman?
    bunların aleminde benzinin litresi kaç lira?
    askeri ücret alan cin evini geçindirebiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FamePesindekiCocuk

Sene 2013 hala cinlere inananlar var...

Konuya yanlış argümanla dahil olmuşsunuz hocam. Birbirine yakın kelimeler olsa da Cin ile cinni kavramları farklıdır, ayrıntıları nette bulabilirsiniz.

Madem cinlerin olmadığınız düşünüyorsunuz ondan da bahsedeyim. Cinler günümüzde çok farklı amaçlarla kullanıldığı gibi Kur'an 'da geçiyor. Vatikan'ın cinleri kullandığı bilinir, hatta bu varlıkları istihbarat elde etmede kullanan servisler bile var. Cinlere inanmayan Kur'an 'ı kabul etmemiş olur. Tabi müslüman değilseniz problem yok.
    Şarlatan olmayan bir cinciyi bulun (piyasada şarlatanlık yapan fazla maalesef), gidip sadece anne-baba adınızı ve doğum tarihinizi söyleyin. Sizin secerenizi ortaya döksün, yakın geçmişinizle ve uzak geçmişinizle ilgili ortaya bir çok bilgi koysun. Denemesi bedava. Yalnız sonunda küçük dilinizi bile yutabilirsiniz dikkat edin.

"Sene 2013 hala cinlere inananlar var..." demek kolay. Cesaretiniz varsa ve eğer İzmir'deyseniz size birini tavsiye edeyim, sizi hiç tanımayan bu kişiye gidin ve sadece bahsettiğim kısa bilgileri vererek geçmişinizle ilgili en ince detayları bile karşısınzdakinden dinleyin. Daha önce bir arkadaşın sıkıntısı için arayıp çözüm bulmuştuk. İzmir'den Ankara'ya telefonla bilgi alarak çözüm üretti, gerekli malzemeleri de 30 TL gibi ufak bir masraf karşılığında kargoyla arkadaşa yollamıştı. İsterseniz telefonla arar rica eder ve adresini alıp size bildiririm. Referans vermeden tlefonda cevap vermez, çünkü piyasada şarlatanlık amaçlı cinlerle uğraştığını söyleyenlerin sayısı daha fazla ve kendisi de bundan rahatsız. Sadece tanıdık insanların sıkıntılarıyla ilgileniyor, açıktan bu işlere girip şikayetlerle falan uğraşmak istemiyor. Dediğim gibi bu işlerle iyi amaçlar için uğraşan insanlar İstanbul'da da var. Ankara'da hiç duymadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Navigasyonel -- 7 Kasım 2013; 10:24:00 >

• Böyle insanların saçmalıkları ile zihninizi dolduracağınıza, açın bir bakın Marx Das Kapital'inde ne yazmış, ne anlatmak istemiş, amacı neymiş. İnsan kendi düşünüp araştırmalı, ideallerini kendisi belirlemeli. Başkasının şunu düşün dediği şeyi sorgusuz sualsiz kabul ediyorsa o kişi zaten düşünemiyordur.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881 -- 7 Kasım 2013; 12:35:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Navigasyonel

quote:

Konuya yanlış argümanla dahil olmuşsunuz hocam. Birbirine yakın kelimeler olsa da Cin ile cinni kavramları farklıdır, ayrıntıları nette bulabilirsiniz.

Madem cinlerin olmadığınız düşünüyorsunuz ondan da bahsedeyim. Cinler günümüzde çok farklı amaçlarla kullanıldığı gibi Kur'an 'da geçiyor. Vatikan'ın cinleri kullandığı bilinir, hatta bu varlıkları istihbarat elde etmede kullanan servisler bile var. Cinlere inanmayan Kur'an 'ı kabul etmemiş olur. Tabi müslüman değilseniz problem yok.
    Şarlatan olmayan bir cinciyi bulun (piyasada şarlatanlık yapan fazla maalesef), gidip sadece anne-baba adınızı ve doğum tarihinizi söyleyin. Sizin secerenizi ortaya döksün, yakın geçmişinizle ve uzak geçmişinizle ilgili ortaya bir çok bilgi koysun. Denemesi bedava. Yalnız sonunda küçük dilinizi bile yutabilirsiniz dikkat edin.

"Sene 2013 hala cinlere inananlar var..." demek kolay. Cesaretiniz varsa ve eğer İzmir'deyseniz size birini tavsiye edeyim, sizi hiç tanımayan bu kişiye gidin ve sadece bahsettiğim kısa bilgileri vererek geçmişinizle ilgili en ince detayları bile karşısınzdakinden dinleyin. Daha önce bir arkadaşın sıkıntısı için arayıp çözüm bulmuştuk. İzmir'den Ankara'ya telefonla bilgi alarak çözüm üretti, gerekli malzemeleri de 30 TL gibi ufak bir masraf karşılığında kargoyla arkadaşa yollamıştı. İsterseniz telefonla arar rica eder ve adresini alıp size bildiririm. Referans vermeden tlefonda cevap vermez, çünkü piyasada şarlatanlık amaçlı cinlerle uğraştığını söyleyenlerin sayısı daha fazla ve kendisi de bundan rahatsız. Sadece tanıdık insanların sıkıntılarıyla ilgileniyor, açıktan bu işlere girip şikayetlerle falan uğraşmak istemiyor. Dediğim gibi bu işlerle iyi amaçlar için uğraşan insanlar İstanbul'da da var. Ankara'da hiç duymadım.

hocam diyorsunuz ki "izmirdeki arkadaşa gidip sadece anne-baba adınızı ve doğum tarihinizi söyleyin. Sizin secerenizi ortaya döksün, yakın geçmişinizle ve uzak geçmişinizle ilgili ortaya bir çok bilgi koysun. Denemesi bedava. Yalnız sonunda küçük dilinizi bile yutabilirsiniz dikkat edin."

birde diyorsunuz ki"Referans vermeden tlefonda cevap vermez, çünkü piyasada şarlatanlık amaçlı cinlerle uğraştığını söyleyenlerin sayısı daha fazla ve kendisi de bundan rahatsız. Sadece tanıdık insanların sıkıntılarıyla ilgileniyor, açıktan bu işlere girip şikayetlerle falan uğraşmak istemiyor."

ben burada müthiş bir çelişki olduğunu anlıyorum.hem herşeyi biliyor cinlerden,ama nedense insanlardan tanıdık,referans falan istiyor,şikayet falan olursa uğraşmamak için.hiç referansla tanıdıkla uğraşmadan cinler ona başı derde girip girmeyeceğini söylemiyormu acaba.
    arkadaşlar bırakın bu işleri.
    herşey O nundur.O geçmiştekini ve gelecektekini,açığa cıkarılanı ve gizleneni her şeyi bilir.ve dilediği kadarını bildirir.eğer cinler herşeyi bilmiş olsaydı hz süleymanı cam fanus içine ölü olarak koyup,öldüğü anlaşılmasın diye destekledikleri tahta değnek ile yaşıyor gibi gösterilip, cinlere senelerce kölelik yaptıramazlardı.cinler öldüğü an bilip hepsi kaçardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: HavvasTeknolojisi

cinni mi?
    cinler bu kadar zekimi?
    cinler kitap yazabiliyormu?
    bunların teknolojileride var ozaman?
    bunların aleminde benzinin litresi kaç lira?
    askeri ücret alan cin evini geçindirebiliyor mu?

Bir de benim bildiğim cinlerin genel olarak fiziksel özelliklerinden bahsedilir.İnsanlardan zeki olmadığı hatta hafızasının zayıf olduğu o yüzden sürekli bir şeyler uydurduğu söylenir,İslam alimlerince.Tabiki de ben cinlere falan inanmıyorum.Hiçbir hacı-hocaya da itibar etmem.
  • quote:

hocam diyorsunuz ki "izmirdeki arkadaşa gidip sadece anne-baba adınızı ve doğum tarihinizi söyleyin. Sizin secerenizi ortaya döksün, yakın geçmişinizle ve uzak geçmişinizle ilgili ortaya bir çok bilgi koysun. Denemesi bedava. Yalnız sonunda küçük dilinizi bile yutabilirsiniz dikkat edin."

birde diyorsunuz ki"Referans vermeden tlefonda cevap vermez, çünkü piyasada şarlatanlık amaçlı cinlerle uğraştığını söyleyenlerin sayısı daha fazla ve kendisi de bundan rahatsız. Sadece tanıdık insanların sıkıntılarıyla ilgileniyor, açıktan bu işlere girip şikayetlerle falan uğraşmak istemiyor."

ben burada müthiş bir çelişki olduğunu anlıyorum.hem herşeyi biliyor cinlerden,ama nedense insanlardan tanıdık,referans falan istiyor,şikayet falan olursa uğraşmamak için.hiç referansla tanıdıkla uğraşmadan cinler ona başı derde girip girmeyeceğini söylemiyormu acaba.
    herşey O nundur.O geçmiştekini ve gelecektekini,açığa cıkarılanı ve gizleneni her şeyi bilir.ve dilediği kadarını bildirir.eğer cinler herşeyi bilmiş olsaydı hz süleymanı cam fanus içine ölü olarak koyup,öldüğü anlaşılmasın diye destekledikleri tahta değnek ile yaşıyor gibi gösterilip, cinlere senelerce kölelik yaptıramazlardı.cinler öldüğü an bilip hepsi kaçardı.

Ortada çelişki falan yok hocam.

Bir kere şunu bilmek lazım: Cinler gelecekten haber veremezler. Geçmişle ve o andan kısa süre önce yaşananlarla ilgili bilgi verebilirler. Tabi yalancısı var, doğrusu var, kafiri var, Hz.Muhammed'e inanan müslümanı var... Ortalama ömürlerinin bizlere göre çok fazla olduğu söylenir.

Malumunuz üzere piyasada şarlatanlık amaçlı cin-büyü işleriyle uğraştığını söyleyen bir çok düzenbaz var. İnsanların da haliyle bunlara karşı genel olarak bir önyargısı var. O yüzden bu işlerle doğru dürüst uğraşan kişiler reklam yapmazlar, internet sitesi falan açmazlar, zaten sokakta görseniz o işlerle uğraştığını da bilmezsiniz. Sadece yardımcı olma amaçlı tanıdıklarına, yakın çevrelerine ve onların yönlendirmesiyle gelenlere kapılarını açarlar. Bunda anlaşılmayacak bir şey yok. Bir örnek daha vereyim, imamların hepsi değil ama bir kısmı bu işleri bilirler.

Diğer yandan:
    Cinlere inanmak İslamın gereği. Kur'an 'da geçiyor, Hz.Muhammed de "ben insanlara ve cinlere peygamber olarak gönderildim" diyor.
    Yani bir insan "Ben müslümanım ama cinlere inanmam" diyemez. İnanmıyorum derse Kur'an 'ı kabul etmemiş olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Navigasyonel

quote:

Cinlerden haber alıyorum şöyle olaylar yaşanmış vs. denmesinin sebebi cinlerin bizden çok çok daha uzun yaşamasıdı . Yani orada olduğundan veya olanları bildiğinden rahatlıkla anlatabiliyor ama inanmamak en doğrusu fitneye yatkın oldukları için.
    Ayrıca arkadaşında dediği gibi Müslümanım diyen adam cinlere inanmak durumundadır zira Cin suresi var yahu nasıl inanmam diyebilir. Kuran'ı reddeden Müslüman olamayacağına göre Kuran'da geçen birşey gerçektir Müslüman için yani cinler vardır.

• cinni dediği adamın yazdığı kitapları okuyup anlayabilmiş mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demonchild

cinni dediği adamın yazdığı kitapları okuyup anlayabilmiş mi acaba?

Siz okuyup anladıniz da ne oldu acaba?

Üstadın çoğu kitabı mevcut bende ve gerçekleri yazmış. Gerçek tarihi öğrenmek isteyenler okuyabilirsiniz kitapları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üç harfli der eskiler, üç harfli olsak ne olur olmasa ne olur? Onların da müslümanı var olmayanı var? Biz de Allahın yarattığı bir kuluz onlarda islam inancına göre. Marx'ın ne olduğu ile alakalı bu bilgi ne işimize yarayacak ki? Polemik çıkarmaktan,gündeme oturmaktan başka bir işe yaramayan açıklama.
  • Cinlere sadece müslümanlar değil Hristiyanlar da inanırlar.

Bu cin işiyle kötü amaçlar için uğraşanlar maalesef ağrılıklı olarak büyü yapmada yardım alıyorlar. Büyü Kur'an 'da yasaklanmıştır. Bir de karşılarına gelen vatandaşın geçmişiyle ilgili bilgi verip önce şaşırtıyorlar, geçmişiyle ilgili ince detaylar verilen kişi bu aşamada cinci denen şahsa güveniyor, sonra da bu cinciler ciddi rakamlar isteyerek karşısındaki kişinin güya geleceğiyle ilgili bilgi veriyorlar. Yani kafadan sallama bilgilerle insanların iyi niyetlerini suistimal ediyorlar.

İyi amaçlar için uğraşanlar ise cinlerden büyü-nazar bozmada, kendilerince önemli mekanların korunmasında, kaçırılan veya ortadan kaybolan insanların hayatta olup olmadığıyla ve nasıl bir ortamda olduğuyla ilgili bilgi almada yardım alıyorlar. Benim bildiklerim bunlar, çok daha faklı alanlarda da yardım alıyor olaiblirler. Tabi iletişime geçtikleri cinler müslüman olanlar, sayıları sınırlı olduğu için her zaman her yerdeki olaylarla ilgili bilgi veremiyorlar. Anlatılana göre bir müslüman cin öncelikle müslüman olanlardan bilgi alıyor, eğer aranan kişiyle ilgili müslüman cinlerden bilgi alamıyorsa diğerlerine danışıyor. Yalnız kafir cinlerin çoğunun yalan-yanlış bilgi verdiği söyleniyor. Cinlerin de aynen bizler gibi kendi aralarında inananı-inanmayanı, müslümanı, kafiri vs. vs. bulunuyor. Özellikle dalgacı ve yalancı cinlerden çok bahsedilir.

Benim de lise çağında cinlerle ve Allah'a dair bazı konularla ilgili tereddütlerim vardı. Bu cin meselesiyle ilgili bir olay başıma geldi, tereddütlerim büyük oranda silindi gitti. Birisi çoğunlukla yalnız olarak geçirdiğim bir gün önceye ait öyle detaylı bilgiler verdi ki korkudan titredim. Resmen yalnız olduğum zamanlarda beni hiç kimsenin göremeyeceği durumlarda neler yaptığımı, nelerle uğraştığımı bir bir anlattı. Yer, zaman, mekan olarak detaylı şekilde o anlatırken ben korktum ve o günden sonra cinlerle ilgili aklımda en ufak bir şüphe kalmadı.

En son 2 yıl kadar önce bir arkadaşın eşine musallat olan 2 dalgacı cinle ilgili İzmir'deki kişiyle görüştük, kısa sürede sorunu çözdü sağolsun. Evli olan arkadaşım o güne kadar eşini 2 ayrı psikoloğa ve 3 ayrı psikiyatıra götürmüştü, tabi bunlardan başta haberim yoktu. Aile mahremiyeti yüzünden kimselere anlatamamışlar, eşi evde yalnız kaldığında sürekli olarak etrafında fırıl fırıl hareket eden, aynanın karşısına geçtiğinde bir anda arkasında beliren varlıklar görüyormuş. Tabi bunları bizim arkadaşa ilk anlattığında arkadaş önce bir psikoloğa götürmüş. O çare olmayınca bir başkasına gitmişler, ardından birkaç psikiyatr ve son olarak Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dikimevi Kampüsündeki bir hocaya kadar gittiler. Terapiler, ilaç kullanımı derken sorun bir türlü çözülmüyor. Kızcağız psikolojik olarak zaten bu süreçte çöktü. Biz arkadaş çözüm bulamayınca sağa sola sorarken biri aklına "cinler olabilir mi" diye bir soru atmış. İşte o aşamadan sonra arkadaş konuyu bana açtı. Geçmişte lise çağındayken yaşadığım olayı anlatmıştım, cinlerle uğraşan birinin bir gün önce sabahtan akşam 5'e kadar neler yaptığımı bir bir anlattığını ona söylemiştim. O da bu kadar uğraşı sonunda çok inanmak istemese bile çaresiz kaldığı için "cinler" olasılığını değerlendirmeden edemedi. Kısa bir araştırma yaptık, daha önce benzer ihtiyaçlar üzerine İzmir'deki biriden fayda görmüş bir arkadaştan adını ve telefonunu aldık. Şaşırdım tabi, diğer arkadaşın verdiği isim yıllar önce bana 1 gün öncesiyle ilgili neler yaptığımı tek tek anlatan kişiydi. Meğer o işlerle uraşmayı bırakmamış, sürekli olarak insanların dertlerini çözmeye çalışmış. Aradan 15-16 yıl geçmiş ve ben bunu aradım, kendimi tanıttım, çok zor tanıdı ama beraber bulunduğumuz yerleri anlatınca hatırladı. Sonra da arkadaşın eşinin sıkıntısı olduğunu, cinlerden şüphelendiklerini söyledik. Telefonu arkadaşa verdim, sorun yaşayan kişinin adını, anne-baba adını ve doğum tarihini isteyip yarım saat sonra aramamızı istedi. İkinci aramamızda telefona arkadaşın sıkıntı yaşayan eşini istedi, ad-soyad- tarih dışında hiç bir detay vermememize rağmen başladı anlatmaya... Toplamda 2 tanesinin kendisiyle dalga geçtiği, gün içinde süpürge yaparken, mutfaktayken, ana karşısına geçince vs. vs. korkuttuklarını ve dalga geçtiklerini anlattı. Fiziksel görünümlerinden bahsetti. Kızcaız zaten telefnda şaşırdı kaldı ve aynen doğruladı. Daha sonra İzmir'deki bu kişi hatırladığım kadarıyla arkadaşın eşine bir diyet verdi, sadece aklımda tavuk-balık kaldı, bunun gibi belli gıda ürünlerini hiç tüketmemesini istedi. KArgoyla ufak bir koli göndereceğini söyledi ve anlatacaklarını harfiyyen yapmlarını istedi. Toplamda 2 ay kadar sonra tamamen bu sorundan kurtuldular. En komiği de şuydu: Yıllar önce tıpkı benim de dediğim gibi arkadaşımın eşi "cinlerle ilgili kafamda oturmamış şeyler vardı, inanmakta zorlanıyordum, artık hiç şüphem kalmadı" dedi.

Başına gelmeyen bilemez. Tabi gönül ister ki insanın başına böyle şeyler gelmesin ve bir şeyi göremediği için inkar etmesin. Bu olaydan sonra bir başka arkadaşın ortadan kaybolan kayınbiraderi için de aynı kişiye başvurduk. Nişanlı olan kayınbiraderi düğünlerine 3 ay kala nişanlısıyla ortadan kaybolunca haliyle aile telaşa düştü. Savcılık, cep telefonu takibi falan sonuç vermeyince aynı vatandaşı arayıp hayatta olduklarıyla ilgili bilgi aldık. Biz sadece ad-soyad, ana-baba adı ve doğum tarihi verdikten sonra kısa sürede bilgi geldi. Kaybolan kişilerin eşgalleri, üzerlerindeki kıyafetler falan bire bir tutuyordu. Bulundukları mekanla ilgili sadece odanın içindeki detaylar, yanlarında biri olduğu, binanın dış renk bilgisi verildi. Yanlarınbdaki kişinin eşgali ve binayla ilgili detaylar bir araya gelince anladılar ki bir arkadaşının evine kaçmışlar. İstanbul Ümraniye taraflarında bir evdi ve gidip orada bu ikisini basıp enselediler. Acaba öldü mü kaldı mı diye endişelendikleri kişiler arkadaşının evinde yakalandılar. Düğüne onlar açısından çok zaman var ve bu zamanda meğer gelin hanımın gebeliği ortaya çıkacak diye kaçmışlar. Kaçınca kurtukacalarını sanmışlar, düğüne yakın iki ailenin birbirine girmesindense kaçıp endişe etsinler ve 1 ay sonra telefonla arayıp baştan yumuşatıp geri döneriz demişler, gençlikte işlenen cahillik işte. Yerleri belli olunca yedikleri fırçaların, ailelerinden işittikleri hakaretlerin haddi hesabı yok.

• Koskoca Marx'ı Marksizm'i cinle filan açıklamak.Şu Orta Çağ'dan biran önce kurtulsak artık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levandoski

quote:

Orijinalden alıntı: demonchild

cinni dediği adamın yazdığı kitapları okuyup anlayabilmiş mi acaba?

Siz okuyup anladıniz da ne oldu acaba?

Üstadın çoğu kitabı mevcut bende ve gerçekleri yazmış. Gerçek tarihi öğrenmek isteyenler okuyabilirsiniz kitapları

Gerçek tarih

Gerçek tarih isteyen uzaktan yakından bulaşmasın bu adama.
  • Dediğim gibi ben herhangi bir cin tecrübesi yaşamadım.Yaşayan çok duydum ama onlar da sonradan bilimsel açıklamasına ulaştıklarını söylediler.Bir metafiziki varlık karşıma çıksa bile inanmam çünkü beynin etki altında sürekli bir şeyler görmeye veya duymaya yönelik programlandığı ispatlanmıştır.Çoğu insan da bunu gözlemleyebilir.Beyin sürekli bir şeyler görmek ister.Mesela bir perdeye belli belirsiz bir bakış atsanız bu perde size bir insan suretini anlatabilir.Bir maskenin çukur bölümüne baktığınızda beyniniz belli belirsiz bir yüz oluşturacaktır size.Cinlerle uğraşan insanlar da sanırım böyle olayları çok kurcaladıkları ve kafalarına çok taktıkları için cin sandığı suretler görür.Beyni daha önce depoladığı görüntüleri belli belirsiz karmaşık yapıda sinirlere iletir ve bambaşka bir görüntü oluşturabilir.Cinlerle evlilikmiş,musallat olmakmış falan bunlar kusura bakmayın ama bronz çağı öğretilerinden başka bir şey olamaz bana göre.Siz inanırsınız bir şey diyemem.Hatta bir papazın anlattığına göre gençliğinde kamp yaparken bir ses duymuş ve bu ses şeytanın sesi demiş.Gerçekten şeytanın sesi demiş ve bu onu ileride papaz olmaya yöneltmiş.Sonradan kamp kurduğu bölgedeki kuşların çıkardığı seslerin şeytani seslere benzediği hatta isminin de şeytan kuşu olduğunu öğrenmiş.Beyin bazı ses ve görüntüler yaratma konusunda çok iyidir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.