Şimdi Ara

Kadir Has Üniversitesi DH Topluluğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
873
Cevap
11
Favori
40.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kadir Has Üniversitesi Donanım Haber Topluluğu

-------------------- Kadir Has Üniversitesi Videoları --------------------
    Tüm videolara ulaşmak için >> Tıklayınız

Black Eyed Peace Videosu

Meşhur Grease Müzikali !

I Need A Hero !

Üyeler

1) takeiteasy > Yönetim Bilişim Sistemleri (Boğaziçi Ünv. MIS, Yatay Geçiş soruları için aşağıya bakın)
    2)_ibrahim_ > Elektronik Mühendisliği
    3) sezarsone > Bilgisayar Mühendisliği
    4) Odysséus > Uluslararası Finans
    5) mert361 > Bilgisayar Mühendisliği (mezun)
    6) djefecan > Bilgisayar Mühendisliği
    7) dogyman > Hukuk Fakültesi
    8) hotlevel > Enformasyon Teknoljileri
    9) the_gunner > Hukuk Fakültesi
    10) Anjeliqué >Uluslararası Finans 3.Sınıf
    11)F1SECO >Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme (Selimpaşa)
    12)BelieveMe > Yönetim Bilişim Sistemleri
    13)CappyDH > Bilgisayar Mühendisliği
    14)berk1934 > Bankacılık ve Sigortacılık
    15)Alper1907 > Yönetim Bilişim Sistemleri

Okulun Resmi Facebook Sayfası > http://www.facebook.com/Khasedutr

Üniversitemizin İmzası
    Bölümünüzü Gerekli Yere Yazın İmza Kodunda Yoksa BÖLÜMÜNÜZÜN ADINI YAZIN yazar imzanızda
    [size=2][center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_42214526/mpage_1/f_/key_//tm.htm#42531714][image]https://store.donanimhaber.com/56/81/ca/5681cae21883536ea9aa7d5a6af2f85e.png[/image] 
    [color=#023681][b]Kadir Has Üniversitesi DH Topluluğu[/link][/size][/b][/color]
    [b][size=1]Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi -Yönetim Bilişim Sistemleri [/size][/b][/center]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    MIS Bölümü Hakkında
    quote:

Merhaba,
    Pek çok kişi mesaj atmış aynı konu için, o yüzden tek bir mesaj yazıp herkese yollamaya karar verdim.
    Kadir Has Üniversitesi güzeldir. MIS de geleceği olan bir bölüm.
    Okulun yurtdışı imkanları da güzel. Ancak burslu girenlerle paralı okuyanlar arasında bariz bir bilgi farkı var. Bu fark derslerin seviyesinin aşağı çekilmesine sebep oluyor.
    Paralı okuyan arkadaşların büyük bir kısmı okumaya isteksiz ve bu da motivasyonu aşağı çekiyor. Ancak başarılı olan yine oluyor,KHAS'taki arkadaşlarım güzel yerlerde staj yapıyor çalışıyor. Olay kişide bitiyor...

İş bulursunuz,MIS bitirip de işsiz kalan olmaz. Kendinizi geliştirmeniz lazım.
    Özellikle bölüm başkanı Hasan Dağ ve Öğr. Görevlisi Işıl Hoca oldukça yardımcı ve candan insanlardır. Gidin görüşün kendileriyle,yardımcı olurlar.
    Tercih döneminde benim aklımdaki soru işaretlerini ortadan kaldıran ve Kadir Has'ı tercih etmemi sağlayan onlardır.

2010'da girdim ben Kadir Has'a ilk seneyi güzel bir ortalamayla bitirip burs aldım okuldan ve ABD'ye gittim 1 sene okudum.
    Döndüğümde Boğaziçi Üniversitesi MIS'e yatay geçiş yaptım.
    Şu an Boğaziçinde son sınıftayım.
    Eğer kendinize güveniyorsanız ve illa ki MIS istiyorsanız rotayı Boğaziçine çevirin.

Kariyer anlamında mutluyum,iş-staj konusunda bir sıkıntım yok.

Stajımı dünyanın en büyük danışmanlık firmalarının birinde yaptım (Yaptığım esnada Kadir Has'ta okuduğumu belirtmek isterim)

Bölüme çok severek ve isteyerek girdiğim için hiç bir zaman sıkılmadım. Ne bölüm seçerseniz seçin bu en büyük kriter olmalı sizin için. "Hayatım boyunca yapacağım işi sevecek miyim ? "

Merak ettiğiniz bazı konuları şu blogumda okuyabilirsiniz
    https://misokuyoruz.wordpress.com/
    Ayrıca Murat Girgin'in bu blogu da oldukça faydalı
    http://www.misjournal.com/

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takeiteasy -- 22 Temmuz 2013; 14:07:41 >

• hangi bölümdesin???bir arkadaşım kazandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musanna -- 18 Ağustos 2010; 10:19:06 >
  • yönetim bilişim sistemleri
  • daha ben bu konuyu açacaktım iyi etmişin dostum elektronik mühendisliği
  • populasyonumuz cok masallah bakalim kac kisi olacagiz
  • bilgisayar mühendisliği
  • sezarsone okuldan sağlık raporu istiyorlar senin bi bilgin varmı nerede yapılacak falan sağlık ocağı olur mu ?
  • Bir mektup gelmiş eve işte tebrik ediyormuş kayıt belgeleri falan yazıyormuş (yurtdışında olduğum için ben görmedim) sabıka kaydı da istiyorlarmış
    napcaz şimdi yandık
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ibrahim_

sezarsone okuldan sağlık raporu istiyorlar senin bi bilgin varmı nerede yapılacak falan sağlık ocağı olur mu ?

evet sağlık ocağından alınabiliyormuş.
  • bugün aldım çok dandik birşey :D para filan da almadılar @takeiteasy vatan caddesinde emniyetin yanında kaymakamlıkta veriyorlar 5 dk bitiyo işin
  • Hepsi formalite yaa başka birşey değil.
    Okul sigorta yapıyor mu acaba bazıları yapıyor diye hatırlıyorum :s
  • takeiteasy sizde hazırlık var mı?
  • Var ama okumak konusunda kararsiz kaldim
    Buyuk ihtimal gecerim ama kalsam mi diye dusnuyorum
  • bizim dersler ingilizce anlatılıyormuş bnm ingilizce o kadara yetmez :D kalırım ben ama ilk 2 sene yine ingilizce dersi var anlamadım birşey zor valla :D
  • Şöyle bir duyum aldım okulda dersler ingilizce anlatılıyor (benim bölümümde de ) deniliyor ama uygulamada öğrencilerin çoğu dersleri anlayamadığı için yine türkçe eğitim veriliyormuş yani ingilizce pek sallanmıyormuş diye duymuştm.Benim için ingilizce olması daha iyi eğer öyle olursa ben de hazırlığa kalırım yok denildiği gibi ise geçerim sınavı.
    Zaten hazırlığı yarım dönemde bitirme olanığımız var sanırım öyle de yapabilirim

uff kafam karışık bu konuda
  • KHÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - Uluslararası Finans

• takeiteasy şu konu başlığındaki olacak umarımı kaldır artık :D artık bi topluluk olduk nede olsa ingilizce konusunda da sonuçta hep uygulama yapmicaz ama ingilizceyi iyi öğrenmek lazım erasmusa filan katılırsan bide
  • tamam kaldiririm 4kisilik cekirdek aile anca oluruz ama olsun havamizi bozmasin iki kelime :D
    oyle dusunursen tabi bireysel ingilizce seviyesi onemli oluyor lisede veya oncesinde iyi ingilizce almissan erasmus sorun olmaz,yok yeterli degil diyorsan bedavadan ingilizce kursu iste okumanin bi zarari olmaz :D .benim takildigim teknik kavramlar terimler falan ogretiliyorsa hazirlikta ve onlar etkin olarak kullaniliyorsa sikinti olabilir okumamak.
    Toefl a girmeyi dusunuyordum bu yaz calisacaktim ama bi rehavet coktu calisamadim :D

dilde 3 bininci oldum bu sene oylesine girmstm :D
  • senin ingilizcen iyi demek ki ben lisedede çok öğrenmedim öyle ama tahminimce dersde göreceğin terimleri ana hazırlıktan sonra ki 2 yıl olan ingilizce dersinde verebilirler araştırmak lazım
  • Evet öyle denebilir
    Doğru olabilir yoksa o ingilizce dersleri ne işe yarayacak ki?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.