Şimdi Ara

Kadınlara askerlik zorunlu olmalı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
4
Favori
13.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 133
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 75
  • Ortalama Mesaj Aralığı 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 24
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • megatr670 (75 mesaj) 88mph (14 mesaj) strategen (12 mesaj) Rindaman (6 mesaj) zerenerhan (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (98 mesaj) Mobil (42 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (110 mesaj)
  • @
328 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kadınlara askerlik zorunlu olmalı!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    697 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

Kadına askerlik gelmeli mi bilmem ama askerliğe para sokmanın çok büyük bir ikilik unsuru olduğunu düşüünyorum. Yapamayan Anadolu çocukları giderken 18k verip kurtulmak vicdani değil. Yapmak istemeyene belirli süre devlet hizmeti zorunluluğu gelmeli bence...

Onun yerine askerlik hizmetinin gönüllü olması daha mantıklı değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ghostofsparta, Daydream33, Urzais100, uğur37, drangela61, oboynukisa, kazimerd89, agahefendi10, mali76, rza_35, süsse, Motörbreath, crypto81, rick dangerous, Wes7, Almbyskrlbnm, charleston, devrankaptan, AX400, ersno, natureltiqqy, Alpheratz
  • Yüzbaşı
    987 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: megatr670

hocam neden imkansız olsun sanki günlük hayatta kadınlarla erkekler bir araya gelmiyor gibi konuşuyorsunuz
    Benim imkansız dediğim bir araya gelmeden asker olmaları

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    631 Mesaj

Allah'ın malları ya  

|
    |
    *2017 Nissan Pathfinder SL 4WD *2006 Toyota Avalon Limited *2015 Honda Civic 1.6 Elegance ECO LPG Otomatik *2008 Opel Astra HB 1.3 CDTI Enjoy Easytronic *2012 Hyundai i30 1.6 CRDI Elite Manuel *2010 Chevrolet Cruze 1.6 LS Otm. *2001 Ford Focus HB 1.6 Ambiente Otm.
  • Yüzbaşı
    324 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    BurNIng

Her şey tamam bir bu eksikti,derdinizi deleyim sizin ben!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    905 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Lenova Elentra

Öyle bişey yok. Bizde olsaydı gay artışı olurdu, pembe tezkere sayısı artardı. Olsa bile çok nadir.

Alıntıları Göster

Dünyada bile lezbiyen sayısı gay sayısından fazladır yani kadınların lezbiyen olma olasığı erkeklerin gay olma olasığından fazla

Orijinalden alıntı: megatr670

Ben üniversite okuduğum için uzatıyorum birnevi kaçıyorum.Bütün akrabalarım ve arkadaş ortamım askerliği gözünde büyütüyor.Daha önce konu açmıştım herkes askerlik yapmayan etek giysin gibi şeyler söyledi.Hemde kadınlara normal askerlik değil,kendilerini savunma bilgilendirme amaçlı gitmelerinin doğru olduğunu söylemiştim.

Ne okuyorsun ne is yapacaksin bilmem, ama okul biter bitmez hemen ise giremeyeceksen askerligi hemen yap.

|
    |

Konu sahibinin dedigi; kendileriji savunmayi ogrenip, ezdirmezler kocalarina. Siddetin de bi nevi onune gecilmis olur.

Konudakilerin dedigi; Biz yapiyosak onlarda yapsin. Feministler anyayi konyayi gorur. Biz zorluk cekiyoruz o kadar onlarda cekmeli.

Lmao.

Promises will go unfulfilled and faith will be let down.
  • Binbaşı
    1101 Mesaj

Askerlik biterde, sen ömür boyu yemek yap, çocuklara bak, temizlik yap, bulaşıkları yıkada göriyim ben seni kim askermiş o zaman görürsün.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/0c/d0/db/0cd0db33566e7b7cc5e942ed667ac0ee.png&t=0&width=480&text=1

Ülkemiz spor'dan çok uzak özellikle kadınlar o yüzden o denli fiziksel zorluklara dayanabileceklerini sanmıyorum bide kadınlar çok narin yetişiyor. Bi market alışverişi bile zor geçiyor "ben taşıyamam"  araç kullanmak isterler gelirler mahallenin ortasına bırakırlar ondan sonra eşine in çek derler adam saç baş yolar. Hepsi böyle değil tabi ama büyük oranda sıkıntı yaşarız 

|
    |

İşte bahsedilen hastalıklı bakış açısını çok güzel anlatmışsın. Sağlıklı düşünce, "biz zorluk çekiyoruz onlarda çekmeli" değil, "bizde zorluk çekmemeliyiz" olmalı. İlk düşünce şekli toplumu bir adım bile ileriye götürmez, ikincisi ise ileri götürür.

|
    |
    IcyTea Lemon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kadınlar 1-0 geriden başlıyorsa erkekler 7-0 geriden başlıyor.

1-İş bul

2-Zeki ol

3-Tipin olsun

4-Kas gücün olsun

5-Para

6-Para

7-Para

|
    |
    megatr670 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2103 Mesaj

Maalesef günümüz şartlarında insanlara "gönüllülük" esası ile bir şeyleri yaptırmak çok zor dostum. Sivil toplum kuruluşlarına gönüllü bulamıyoruz doğru düzgün.

Bu eşitlik ilkesine aykırı olur ayrıca. Yapmayan benim tercihimdi yapmadım der evet ama yapanlar bir platformda toplanıp ben yaptım, ayrıcalık istiyorum, şu şu taleplerim var gibi isteklerde bulunabilir.

|
    |
    Wilter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ülkede tecavüzden şiddetten çerez gibi kadınlar oluyor o abaza ortamda neler olur kim bilir? Önce toplumu kadına seks objesi olarak bakmamaya öğretip sonra da tabi ki de askerlik yapmasından yanayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkem0707 -- 16 Ağustos 2020; 11:40:8 >
  • Yarbay
    2103 Mesaj
    Bu arada burası İsrail değil. Erkek egemen bir kuruma kadın almak çok zor. Ama şunu söyleyeyim zorunlu olsa idi kadınlarımız da en az erkeklerimiz kadar hakkıyla yapardı gorevini ona eminim.

|
    |

Yav ne alakasız saçma konular açıyosunuz

askere gitsin, tecavüze uğramaz kendini savunabilir falan yazmışsınız

olm ne düşük seviye tiplersiniz ya

ne delikanlılık kalmış, ne racon.. verirsen kendine bakmasını bilmeyen tek kaş türk barzosuna interneti, 3 5 kıZa yazar, baktı ki olmuyor herkesten red yiyor

gelir böyle konular açar, ortalığı bulandırır

sen fazla tutulma bu konulara.. senin askerde ayıkladığın patatesi kadınlar ömürlerinin sonuna kadar ayıklıyor

Orijinalden alıntı: Ozbi

Askerlik biterde, sen ömür boyu yemek yap, çocuklara bak, temizlik yap, bulaşıkları yıkada göriyim ben seni kim askermiş o zaman görürsün.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/0c/d0/db/0cd0db33566e7b7cc5e942ed667ac0ee.png&t=0&width=480&text=1

Erkek de hovarda zaten karısına çocuğuna bakmıyor

|
    |

|
    |
  • Teğmen
    212 Mesaj

Askerdeki erkeklerin ERKEK olduğunu bilsem evet diyeceğim de daha sivilde zapt edemiyoruz askeriye ortamında ortaya çıkabilecek zararı tahmin etmesi güç. Belki günün birinde akşam 10'dan sonra kızlar sokakta korkmadan dolaşmaya başlayabilirlerse bunu tartışabiliriz gönül rahatlığıyla.

|
    |

Kadınlar 1980'li yıllardan beri askerlik yapıyor,

Savaş uçağı için kadın pilot alınmasına 1986-1987 civarı başladı..

Esas sıkıntı askerlik yapan kadınlar sivil hayattaki davranışlarının aynısını askeriyede de devam ettiriyor.

Birde Amerikan ordusunda çalışan kadınlar ve erkekler boş zamanlarında ilişkiye girebiliyorlar..

|
    |
Reklamlar
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Web Tasarım
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.