Şimdi Ara

Kadınlara askerlik zorunlu olmalı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
259
Cevap
4
Favori
13.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 133
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 75
  • Ortalama Mesaj Aralığı 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 24
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • megatr670 (75 mesaj) 88mph (14 mesaj) strategen (12 mesaj) Rindaman (6 mesaj) zerenerhan (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (98 mesaj) Mobil (42 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (110 mesaj)
  • @
328 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kadınlara askerlik zorunlu olmalı!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

kimse kadınlardan ağır iş yapmasını beklemiyor ama anafikri anlamışsınız👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Lenova Elentra kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6289 Mesaj

Eskiden Bulgaristan'da vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Kim yapmıyor askerlik hocam 6 ay askerliğide adamdan saymıyorsunuz.Hemde askerliğin süresine laf yok.
    Ortaya seçenek sundum yaş ve zeka seviyesinide belirlediğinize göre çok akıllı bir insansınız👏

|
    |
    kimbehicayy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

sizinkide şu "kadınlar doğum yapıyor erkeklerde yapsın o zaman"
    kaç kere söylemem lazım bunun kadınlar ve ülkeye katkısı olabilir teorisini ortaya sundum sizde bizi değil yazdıklarımı eleştirin

|
    |
    88mph kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: megatr670

erkekler askerlik yapınca adam oluyor yapmayan küçümseniyor, kadınlar onlara özel askerlik yapınca militarist oluyor bravoo👏👏

Yoo ben zeki olup da askerlik yapmayanları küçümseyen tek bir insan bile görmedim. Adam olmak için askere gitmeye ihtiyacı olan varsa da üzüldüm ona.

ghostofsparta, Daydream33, Urzais100, uğur37, drangela61, oboynukisa, kazimerd89, agahefendi10, mali76, rza_35, süsse, Motörbreath, crypto81, rick dangerous, Wes7, Almbyskrlbnm, charleston, devrankaptan, AX400, ersno, natureltiqqy, Alpheratz
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

hm bu daha kötü😂
    demekki toplum zeki değil 😂

|
    |
    Wilter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    68 Mesaj

Askere git, 6 ay kira, aidat ve yakıt parası ver ama sıfır gelir sıfır maaş. Benim takıldığım nokta bu. İşte 6 ay iflahımı kesebilirdi. Bedelliye başvurdum. Yine bir o kadar borçlandım. İşte bazen bu eşitsizliğe takılıyorum. Bir tane arkadaş bedelli kredisi çekti. Üstüne nişanlandı. Askerden gelince evlenmeye çalıştı. Kız tarafı çocuğa acımadı her haltın en lüksünü istediler. Mesela 2 saatlik gelinlik kirasına 5 bin lira borçlandırdılar. F segmenti yanlış duymadınız günlüğü en az 4000 lira olan f sınıfı süper lüks araba kiralamasını istediler. Daha uygun kiralık bir SUV'ye ikna ettik. Adam altı üstü öğretmen zaten bedellisini zor ödüyor. Kızı bekletmemek için bedelli yaptı ( aaa senin askerliğin mi var bir de diye tavır yapmış.) Abi erkek olmak zor. Valla zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodbyeeverybody -- 15 Ağustos 2020; 21:51:27 >
    |
    |
    No Smoking

Topuklu ayakkabı ile askerlik yapamazsın ama .

• Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Biz spor ayakkabı ile mi yapıyorduk 😂

|
    |
    No Smoking kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj

Gitsin yapsınlar. Astsubay ve subay alımlarına başvurmayı biliyorlar. Zorunlu askerliği de yapsınlar. Eşitlik deyip duruyorlar. Al sana kanunen eşitlik.

|
    |

kadınlarda kendi başının çaresine bakmayı askerlikte öğrenebilecek.

askere gitmiş miydiniz?

Konu Sahibine Özel

Takıldığınız konuya bak kadınlar bırak askerlikte kendi başının çaresine bakmayı ermiş olurlar

|
    |
    Rindaman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 14 saat 22 dakika kadarı kaldı.

Hatta daha ağır olmalı. Silah kullanmak, kesici aletler kullanmak, dövüş sporları gibi konularda ciddi eğitim verilsin. Kadın kendini savunabilsin.

|
    |
    Türklük, Atatürk ve Cumhuriyet vazgeçilmezim. Küfür edene küfür etmekten çekinmem. Dini bütün gruplar tehlikelidir ve düşmanımdır. Din eğitimini sadece Devlet verir, gerisi çıkarcıdır. Fesli köpek, Armağan gibi Türk düşmanlarını örnek verenlerle çarpışırım.
  • Yarbay
    6798 Mesaj

gittiniz mi?

|
    |
    megatr670 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bunun sorumlularından biri hatta en büyüğü de mevcut yasalar ve TCK.

|
    |
    88mph kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    31 Mesaj
    Kadınlar askerlik falan yapamazlar whahsha güldürdün gece gece eskiden belki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1278 Mesaj

Askerliğin amacı ülkeye savaş zamanında asker temin etmektir, insanlara özgüven kazandırmak değil.

Kadına askerlik gelmeli mi bilmem ama askerliğe para sokmanın çok büyük bir ikilik unsuru olduğunu düşüünyorum. Yapamayan Anadolu çocukları giderken 18k verip kurtulmak vicdani değil. Yapmak istemeyene belirli süre devlet hizmeti zorunluluğu gelmeli bence...

erkeğin sırf erkek olduğu için askerlik yapmak gibi bir yükümlülüğü olamaz. bu uydurulmuş bir yükümlülüktür.

zorunlu askerliğin devlet tarafından dayatılması için geçmişte çok sayıda örgütlü kadın hareketi olmuştur. günümüz modern dünyasında erkeklerin zorla askere götürülmelerinin temelini atanlar büyük ölçüde kadınlar olmuşlardır. kadınların geçmişte birçok farklı ülkede ve birbirlerinden bağımsız olarak başlattıkları bu faaliyetlerin isimleri ve wikipedia sayfaları bile vardır.

biz: "erkeksiniz, vatanı korumak erkeğin görevidir" gibi bir dogma ile yetişmiş olduğumuz için bu durumu pek sorgulamamıştık. ama, işin aslı şu ki, vatanı korumak "erkeğin" görevi değildir, vatanı korumak vatan içindeki herkesin ortak görevidir.

ben şimdi burada şunu söylerdim: "zorunlu askerlik tamamen kalkmalıdır. erkek cinsine özel zorunlu askerlik kavramı, geçmişte kadınların da kurulsallaşmış çabaları ile dayatılmış bir zalimliktir"
    bunu söylerdim, ama, söylemeyeceğim, çünkü, bu zorunlu askerlik kavramı öylesine dayatılan bir şey ki "insanları askerlikten soğutma" diye suç kanunu bile var. bu yüzden şöyle söylüyorum: "askerlik çok güzel, gidin ölün, IŞİD sizi diri diri yaktığında haberlerde gündem olmayacaksınız, kimse sizin için helal olsun demeyecek, ama olsun, siz gidin, çok güzel bi şey zorunlu askerlik, iyi ki varsın zorunlu askerlik, çok yaşa zorunlu askerlik"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 16 Ağustos 2020; 2:6:37 >

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Ekonomi
Web Tasarım
Sohbet
Gülüş Tasarımı
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,950
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.