Şimdi Ara

Kadınlara askerlik zorunlu olmalı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
4
Favori
13.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 133
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 75
  • Ortalama Mesaj Aralığı 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 24
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • megatr670 (75 mesaj) 88mph (14 mesaj) strategen (12 mesaj) Rindaman (6 mesaj) zerenerhan (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (98 mesaj) Mobil (42 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (110 mesaj)
  • @
328 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kadınlara askerlik zorunlu olmalı!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

hocam sizin uzmana danışmanız lazım.Size göre kadınlar heryerde tacize uğrar bundan kendini sakınmalıdır vb.
    fakat cinayetlerin %100'ü yanlış eş seçimine dayandığını görüyoruz.Taciz ise işyeri vb ortamlarda olmaz zaten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    88mph kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

kendini savunmayı öğrenmiyor ama

|
    |
    sinanakgl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

taksicilik yapınca bile kendini övüyorlar ama doğru düzgün işe sahip olan kadın sayısı çok az,tersi olsaydı ülke daha iyi bi durumda olurdu.Zengin eş seçme derdindeler onu bile doğru düzgün yapamıyorlar.Nerede psikopat manyağın teki varsa ona varıyorlar.
    2020'de bile hala hesabı erkek mikadın mı öder tartışması içerisindeyiz.Çalışmamaları çok normal.

|
    |
    Venomv kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Savaş oluyor ülkede ama

|
    |
    Mars Portakalı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    466 Mesaj
    Hayret meri.ler damlamamış henüz

|
    |
  • Yüzbaşı
    634 Mesaj

Artık onlar operasyonlara katılmıyor. Profesyenel ordu o işlere bakıyor...

|
    |
    megatr670 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ülkede zaten profesyonel ordu var. Suriyede falan olanların normal asker olduğunu sanmıyorsun herhalde? Savaş çıkma olayına gelince hangi savaş nasıl savaş? En son suriyede, radikal islamcılarla birlikte ABD'nin tetikçiliğini yapıyordu ordumuz.

|
    |
    alierdgn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bence sen önce bir uzmana danış hem kadın nefretinin altında yatan nedenleri çıkarsın (kadınlara uzak olmak, gizli eşcinsellik vb.) hemde okuduğunu anlama kısmında yardımcı olsun. Çünkü ben bana göre demedim, araştırmaya göre dedim;

https://t24.com.tr/haber/yok-istedi-universite-arastirdi-turkiyede-cinsel-taciz-orani-yuzde-93,480365?

10 kadından 9'u cinsel tacize uğruyor hala konuşuyorsun. Oranın büyüklüğünün farkında değil misin?

|
    |
    megatr670 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Taciz-tecavüz suç değil mi? Gider başvurursun savcılığa.

Her mağdura fazladan hak mı verelim? Nasıl bir mantık bu?

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: alierdgn

zorunlu askerlik kaldırılmalı diyenler sanırım orta doğuda olduğumuzu unutuyor. her an savaş çıkma ihtimali var, çok ciddi bir savaşta sadece 600000 asker yetmez. gerçi siz şimdi suriyelilere de savaş varken niye ülkenizden kaçıyorsunuz diyorsunuzudur. e aynısını siz yapacaksınız sanırım?

Asker lazım ise bedelli neden var? 2-3 hafta eğitimle mi asker olunuyor?

|
    |
    Konu Sahibine Özel

Konuyu kişisele çevirmeye gerek yok.Bende zaten taciz ve cinayetleri çözebilmek adına konuyu açtım.Konuyu okumamışsın hemde ahkâm kesiyorsun.
    Ki zaten senin dediğin gibi erkekler taciz etmesin diye cezalar arttırılırsa zirve yaşanır diye düşünüyorum.Senin ortamın twitter git oraya İstanbul sözleşmesini savun veya değişik feminazik tavırlarını orda sergile burda tartışarak anlaşamayız.

|
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Daha yaşadığın ülkeden bir habersin cahil cahil konuşuyorsun. Cezalar, indirimler vs. ortada. Mağdura hak değil, en başta "mağdur" sıfatını almalarını engelleyeceksin. Sürekli ezilen, şiddet gören kesimin 2-3 tane hakkına bile göz dikiyorsunuz. Erkek dediğin (en azından modern tabirle alfa erkekler) ezilene, güçsüze sahip çıkar, korur, kollar. kadınları korumak için verilmiş azıcık haklara bıdı bıdı laf etmez. Nasıl adamlarsınız anlamıyorum arkadaş. Ya yaşınız 15, ya hayatınızda size sevgi veren bir kadın, annenizde dahil olmamış. Taciz oranları ortadayken burda daha fazla rezil etmeyin kendinizi.

|
    |
    strategen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Erken emekli olmak, anne baba sigortasından yararlanmak, nasıl taciz-tecavüzden koruyor?

|
    |

Erkege zorunluyken kadina olmamasi sacma. Erkege , devlet ekstra tazminat versin askerlik yaptigi icin ben 6 ayimi dinci yobazlar icin harcamak istemiyorum dogdugum ulkeyi secemedigim icin.

|
    |
    zerenerhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    325 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 88mph

Daha yaşadığın ülkeden bir habersin cahil cahil konuşuyorsun. Cezalar, indirimler vs. ortada. Mağdura hak değil, en başta "mağdur" sıfatını almalarını engelleyeceksin. Sürekli ezilen, şiddet gören kesimin 2-3 tane hakkına bile göz dikiyorsunuz. Erkek dediğin (en azından modern tabirle alfa erkekler) ezilene, güçsüze sahip çıkar, korur, kollar. kadınları korumak için verilmiş azıcık haklara bıdı bıdı laf etmez. Nasıl adamlarsınız anlamıyorum arkadaş. Ya yaşınız 15, ya hayatınızda size sevgi veren bir kadın, annenizde dahil olmamış. Taciz oranları ortadayken burda daha fazla rezil etmeyin kendinizi.

"Sürekli ezilen, şiddet gören kesimin 2-3 tane hakkına bile göz dikiyorsunuz. "

Peki, üniversitede, yaş haddi yüzünden sigortadan faydanalamayan, GSS ödemek zorunda kalan, yetim aylığı alamayan. Hatta 30 yaşına geldiği için, lisans okusa bile, düzenini bozup askere gitmek zorunda kalan bir erkek ile ;

onunla aynı sınıfa giden yine 30 yaşında, taciz-tecavüze uğramamış, evine istediği gibi erkek atan, kimsenin karışmadığı bir kadın arasındaki fark, bu çizdiğin tabloda tam olarak nereye denk geliyor?

• Yüzbaşı
    325 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 88mph

Kömür madenlerinde, tersanelerde can veren,

Askerde, polislikte şehit olan,

Okuldan alınıp tornacıya verilen,

Nafakadan onbinlercesi hapis yatan,

erkek değil mi?

Popülizm, demagoji yapacaksak buyur buradan yak.

• Yüzbaşı
    845 Mesaj

Kadınlar sürekli erkeklerin yaptığı her işi yapabiliriz diyor evet haklılar o zaman er meydanına. Askerliğin sadece erkekler için görev olması bence çok büyük bir haksızlık. Askere gitmeyen erkekler bedelli için yine 35 bin tl veriyor. Bütün erkekler bu parayı verecek ya da askere gidecek (hayati tehlikesi de var) ama kadınlara yok. Kadın ve erkek eşittir ayrım olmamalı.

|
    |

"Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir, doğru yoldan sapmaktır." Mustafa Kemal Atatürk

• Çavuş
    67 Mesaj

Kadın birlik veya tabur olur zerre sorun olmaz, itiraz edenlerin hepsi bedelli ler zaten  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    zerenerhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sırf tacize uğramamış kısmını alsak bile 10'da 1'ine... Basit matematik... Yinede açıklayayım, 10 kadından 1'ine... Neyse boşa uğraşıyorum gerçekler rakamlar ortada. Bundan sonrası kişinin anlayışına veya vicdanına kalmış.

|
    |
    strategen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kardeşim taciz ile askerliğin ne ilgisi var? Toplumun her vatandaşının güvenlik hakkı vardır kimse kimseye dokunamaz en ağır cezalar verilmeli. Konuyu saptırma.

Askerlik konusu ilkel zamanlardan beri kalan çok deşilmeyen bir mevzu. Günümüzde herkes eşittir ayrımcılık olamaz o yüzden madem askerlik diye bir görev belirlemiş devletimiz onlar içinde bu görev olmalı. Askerliğin hayati tehlikesi var ben yapıyorsam o da yapacak. Çağımızın gereği eşit olmaktır.

Ben mesela inşaat mühendisiyim meslekçi asteğmen olarak yaptım. Kışlaların mutfak, tuvalet, çatı onarımlarını yaptırdım denetledim. Bizim fakültede kadın arkadaşlar vardı onlarda yapabilirdi bunu. Eğitimini aldılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRkronos -- 16 Ağustos 2020; 18:3:11 >
    |
    |

"Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir, doğru yoldan sapmaktır." Mustafa Kemal Atatürk

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Canlı Tv izle
Sohbet
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Gülüş Tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.