Şimdi Ara

Kadınlara askerlik zorunlu olmalı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
4
Favori
13.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 133
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 75
  • Ortalama Mesaj Aralığı 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 24
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • megatr670 (75 mesaj) 88mph (14 mesaj) strategen (12 mesaj) Rindaman (6 mesaj) zerenerhan (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (98 mesaj) Mobil (42 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (110 mesaj)
  • @
328 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kadınlara askerlik zorunlu olmalı!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
  • Uzaklaştırılmış 26 gün cezanın, 25 gün 22 saat 20 dakika kadarı kaldı.

Selamına karşılık verse sen de buradan güç alıp yaklaşsan kadına, bir psikopat çıksan, kadının hayatını zindan etsen... Üzgünüm ama cidden böyle düşünüyoruz. Komik ve fazla panik bir düşünce diye düşünebilirsin ama günümüz dünyası böyle bir yer. İki gün sonra bir olay olsa, kadın da ona kuyruk sallamasaymış diyorlar böyle iğrenç bir dünya işte. Kimin helal kimin çiğ süt emdigini ilk başta bilemediğimiz için soğuk ve uzak davranıyoruz. Bu size egolu olarak görünüyor olabilir ki zaten egolu olanlar da oldukça fazladır ama olayın aslı daha çok kadınlardaki bu korku. Esasında hukuk sistemimiz güçlü olsaydı bu korkuya gerek duymazdık ama böyle bir sistemde kendimizi kendimiz korumak zorundayız. Başka da bir çare görünmüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    megatr670 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    905 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: megatr670

hocam insanların lezbiyen olması için koğuşta bir araya gelmesine gerek yokki heryerde olabilirler.Askerlik gibi ağır yasalar içeren biryerde insan nasıl sevgi ve cinselliğini lezbiyenlik yönünde ilerletebilirki?

Askerlik sıkı bi yer ya karşı cins yok sürekli istemediğin işlerle uğraşıyorsun birde kadınlar giyip soyunurken erkeklerden daha rahatlar birbirlerine karşı o anda gözü dönebilir üniversitedeyken kızlar anlatıyordu meraktan birbirlerinin memelerini elleyip öpüşüyorlarmış üniversite yurdunda oluyorsa askerde neler olmaz dedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Vay arkadaş konu nasıl bu kadar tuttu. Meğer ne dertliymiş millet   

|
    |

son yaşanan mevzulardan sonra askerlik ne kadar askerlik bilemiyorum biz askerken telefon kullanamıyorduk ankesörlü telefondan sms atmış adamım şimdi askerlere bakıyorum tiktok çekmekten başka bişey yapmıyorlar

askerliğim bitmesine 15 gün kala sevdiğim kızdan ayrıldım düşünsene oda askerde ve sevdiği adam askerdeyken terkediyor en çokta bunu yaşamaları lazım

üst devreleriyle uğraşmaları lazım

10 dk lık molada koşa koşa ankesörlü telefonun başına gitmeleri lazım hey gidim

|
    |
    Hani eşitlik değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    77 Mesaj

bir kadın olarak neden olmasın diyorum askeriye de de kadın komutanlar yok mu sanki

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Kurtuluş Savaşında Türk Kadını kendini göstermiştir. Ayrıca eğitime gerek yoktur. Olağanüstü durumlarda yine üzerine düşecek görevleri yerine getirecektir.

Onun yerine insanlara adeletten korkmayı hukukun üstünlüğünü aşılasan işler daha kolay olur nasıl ki amerikada 2 adam tartışırken birbirlerinin diplerine kadar girip birbirine hakeret eder fakat kimse kimseye vurmaz vuramaz çünkü biliyokarki ilk darbeyi kim vurursa hayatı kayıcak hukuğun üstünlüğünün farkında herkes bunun bilincinde olmalı insanlar kanunlar caydırıcı olmalı işte ozaman toplum daha güvenli ve huzurlu olur

Orijinalden alıntı: 88mph

Söylediğin tüm kadın adına olumlu şeyler kadınların yaşadığı asıl zorlukları geçirmiyor. Taciz, tecavüz, şiddet, baskı. Her 10 kadından 4'ü cinsel saldırıya uğruyor hayatının bir döneminde. Her 10 kadından 9'u ise cinsel tacize. Neredeyse her kadın cinsel tacize uğruyorken "2 sene erken emekli oluyorlar" ama derken utanır insan. İyi işte işyerinde tacize uğrama ihtimalini 2 sene erkenden sonlandırmış oluyorlar.

https://t24.com.tr/haber/yok-istedi-universite-arastirdi-turkiyede-cinsel-taciz-orani-yuzde-93,480365

Kadın kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenirse zaten bu saydıklarınız olmaz.

Kadın erkek eşit diyorsunuz dimi? O zaman her konuda eşit olacaksınız. Kadınlar şöyledir böylediyor diyorsanız zaten kadın erkek eşit değil demiş oluyorsunuz.

Askerlik zorunlu olacaksa kadınlara da zorunlu olmalıdır katılıyorum buna sonuna kadar.

|
    |

• Binbaşı
    1866 Mesaj
    Kadınlar da askerlik yapabilir, atalarımız kadınlar da at üzerinde cenk ederlerdi. Zorunlu olmasına gerek yok, zaten ordumuz da kadın komutan ve subaylarımız var. Ama gönüllü olarak tamamen kadınlardan oluşan birlikler kurulabilir.

• Binbaşı
    1391 Mesaj

1 hafta sürmez koğuşlarda kavga çıkar.

|
    |

Kadınlar askerlik yapsın tabi.Kadın erkek esıt sonucta.Yani bir erkek yeri geldiginde dogum da yapmali.Insana merhamet etmeyi insanları kucaklamayi ogrenir.Bir erkek yeri geldiginde kocasina evet de demeli kadin erkek esit sonucta.Ulan şu s.k kafalı japon askeri kendini erkek sanan ne oldugu belli olmayan tayfa olmasa varya kadınlar başa taç olur.Adam gelmiş bir de konu açmış.Sen ilk once bir adam akilli erkek olmayi becer de sonra kadinlarin ne yapmasi gerektigini tartisirsin.

Orada Tugay'a girerken bir koluma iki diğer koluma bir tane aşı yaptılar ama dürüst olmak gerekirse acemi'de pek bi cinsel uyarılma olmadı

fakat usta birliğinde konfora ulaştığın zaman duşta asılıyorsun yani, sivilde neyse ustalıkta benim için askerde de aynısıydı.

Acemi'de zaten vakit yok sabahın köründe kalk içtima yap, milletin sigarasını topla sonra komutanlara selam dur, eğitime gir boş vaktin olmuyor.

anca akşam yedi'de eğitim bitince temizlik boyama vs derken 10 gibi yatırıyorlardı.

|
    |
    megatr670 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

kadınlara saldıranlar kendine yeten şehirli ve eğitimli kadınları baz alıp saldırıyor.

oysa kırsal da sofrada kadının yeri koyundan sonra geliyor.

Orijinalden alıntı: mrslimshady

Kadın erkek eşitse , onlara da askerlik olmalı

Dostum,kadın ve erkek eşit değildir.

Allah erkeği kadından 1 derede üstün yaratmıştır fakat askerlikle alakalı yazmadım bunu.

Kadınlarda askerlik yapabilir kanımca.

Şahsi görüşüm kadınlar ile erkekler eşit değildir. Adalet söz konusudur. Feminizmleri bilmem. Ama kadın ile erkek gücü ve sabrı bir değil.

|
    |

Askerlik yapmış biri olarak söyleyebileceğim belli başlı şeyler var.

Öncelikle askerlik yapmak insana neredeyse hiçbir şey katmıyor. Türkiye'ye, TSK'ya, halkımıza dair fikirler veriyor sadece.

Askerliğini geçmiş dönemlerde riskli yerlerde yapmışları tenzih ediyorum. O ayrı bir dünya. Ancak günümüzde aslen sivil olan, hizmetini yapmaya gelmiş er böyle risklere sokulmuyor. Sokulmamalı da zaten. 1 aylık vasat eğitim almış askeri 10 yıldır dağda maymun olmuş teröristin karşısına çıkarmak bir çeşit katillik idi.

Neyse, geçmişte bu gibi zorlu ortamlar içinde askerlik yapmış arkadaşları tenzih ederim, kalanı için konuşayım: Askerlik tırt bir hizmet. İşe yarar bir hizmet de değil.

Askerde ne öğrendim?

1) Askerde üniversite okumamış gençleri beklediğimden çok daha iyi buldum. Üniversite okumuş gençleri de beklediğimden çok daha kötü buldum.

2) Yozluk devletin geneline sirayet etmişse, TSK da bu yozluktan nasibini alır. Yozluk TSK'da da vardır.

3) Bir askeri personel vergisiz olduğu için, çok düşük maliyetlerle işlerin yürütüldüğünü düşünüyor olabilir. Ancak o hammadde bu ülkenin milli kaynağıdır. İsraf edilmemelidir. Ancak TSK personelinin genelinde bu mevhum yoktur. Toros ile Albayını almaya gelen çocuğa araba niye soğuk diye azar kayar albay. Çocuk da o noktada sabah uyanınca arabayı çalıştırır. Araç 1 saat rolantide çalışır. O arada çocuk hazırlanır, içtimaya katılır. Araç fırın gibi olur zaten 1 saatte... Albayını almaya gider. Albay için bu normaldir mesela.  Bana göre ise en basitinden bir şuursuzluk halidir. Şuurlu, bilinçli bir şekilde bu kararı vermiş ise albay, bana göre kendisi milli kaynakları emikleyen birisidir.

----------------------

Bunlar dışında pek bir şey öğrenmedim.

Bu bağlamda askerlik hizmetinin büyütülecek bir tarafı yoktur. Öncelikle askerlik hizmetinin amacının ne olduğunu tekrar düşünelim. Amaç olası bir savaş durumunda savaşa az ya da çok hazır milyonlarca asker yaratmaktır. Bu sayede de potansiyel düşmanın maliyetlerini yükseltmektir. Savaş kararı nihayetinde bir muhasebe işidir. X'i istiyorsun ve bunun için bir başka ülkeyi tepeleyeceksin. X'in değeri ne? O ülkeyi tepelemenin maliyeti ne? O maliyetin altına giremeyeceksen veya X için o maliyete katlanmaya değmeyecekse vazgeçersin. O savaş hiç çıkmaz. Maliyet deyince aklınıza sadece para gelmesin. Tepeleyeceğin ülkede öldürülecek askerin de topraktan bitmedi. Binlerce eve ateş düşecek. Bu bir maliyet. Bu savaş ülkenin içinde siyasi bir karmaşa yaratacak. Bu bir maliyet. Verdiğin kayıp arttıkça bu karmaşa artacak. Belki seni koltuğundan edecek. Bu bir risk. Gibi gibi... Ama sonuçta karar süreci bir maliyet muhasebesi işi. Savaşa hazır milyonlar barındırmak da karşı tarafın maliyetlerini teoride arttıran bir eylem.

Peki biz, sivil halk, askerlik hizmeti boyunca savaşa ne kadar hazırlanıyoruz? Hemen hemen hiç. Askerliğim "subay astsubayın hizmetini görmek" ile özetlenebilir.

O zaman öz mantığa geri dönmek lazım. Günümüzde ciddi bir temel askeri eğitim 3 ayda verilir. Askere aldığın herkese 3 ay boyunca bu katı eğitimi ver. Sonra sal adamı. Adamı subayın astsubayın hizmetine verme. Eğit. Sonra da sal.

Vicdani redçilere de seçenek sun: "3 ay askerlik veya 6 ay kamu hizmeti." Bir çok insan hem daha kısa olduğu için, hem de askerlik gelenek olduğu için askerliği seçecektir. Vicdani redciye de söyleyecek sözün olur: "Askerlik zorunlu değil. Sivil hizmet Avusturya'da da var. (sıkıyorum) Danimarka'da da var. Git onlara ağla". Bitti... Temiz.

Kısa dönem uzun dönem yok. Paralı askerlik yok. Herkese 3 ay. İstemeyene de 6 ay sivil hizmet.

-------------------------

Bu noktada Türk milletini de ikna et bir şekilde, mümkünse kadınlara da al askere. Mis. Çiçek. Temiz. Onlara da 3 ay askerlik veya 6 ay kamu hizmeti zorunlu olsun. Bitti gitti aga.

|
    |

• Yarbay
    11238 Mesaj
    Kızımı devlete teslim ederim diyorsun yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillForYou! -- 17 Ağustos 2020; 16:15:51 >

Yardım talepleriniz için, lütfen özel mesaj atmayın.
  • Yüzbaşı
    673 Mesaj

Diyelim ki oldu. Olacak şey şu olur. tepeye eğitim alanına gittikten sonra komutan der ki : hadi çayımı getirin beraber yaptığımız kekleri yiyip kocalarımızı çekiştirelim.

Sonra biter o askerlik biz de yaptık derler. :)

|
    |
Reklamlar
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Masal Oku
Ekonomi
kripto para haberleri
Gülüş Tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.