Şimdi Ara

Kadınlara askerlik zorunlu olmalı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (4 Mobil) - 1 Masaüstü4 Mobil
5 sn
259
Cevap
4
Favori
13.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 133
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 75
  • Ortalama Mesaj Aralığı 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 24
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • megatr670 (75 mesaj) 88mph (14 mesaj) strategen (12 mesaj) Rindaman (6 mesaj) zerenerhan (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (98 mesaj) Mobil (42 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (110 mesaj)
  • @
328 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kadınlara askerlik zorunlu olmalı!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    32 Mesaj
    1- Aslında askerliğin erkeklere de zorunlu olmaması lazım.

2-Kadına şiddetin çözümü kadınları da şiddete alıştırmak değilde,erkeklere fiziksel gücün bir üstünlük olmadığının öğretilmesi lazım.

Not:Dediklerine kesinlikle katılmıyorum çünkü askerlik tamamen otoriteyi öğretir bu normal hayat için iyi değil.İnsanların bir birine karşı üstünlük kurmaya çalıştığını düşünün(Kadına şiddetin asıl sebeblerinden biri de bu değil mi?)o toplum ne kadar dayanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belih Emre Canki -- 16 Ağustos 2020; 21:11:58 >
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

şiddet hep vardı,varolmayada devam edecek.Senin dediğin ile teröristleri adam edelim demekle fark yok.

Askerlik başlığı altında kadınlara özel olarak askerlik sağlanırsa mesela onlarıda sabahın erkeninde kaldırıp, eğitim verip otoriter edersek dediğin gibi birde üstüne kendini erkeklere karşı nasıl savunabileceklerine dair eğitim verirsek cinayet ve şiddet gibi unsurların azalacağını düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Belih Emre Canki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

gitsinler hocam sonuçta ölmeye değil eğitime gidecekler.Birsürü bilgisi olmayan kadın var.Şimdi benim kız kardeşim gidip kendini ite kopuğa savunmayı öğrense kötü mü olur?

|
    |
    performer999 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Empati kurarak cevap verdiğimdendir😉

|
    |
    -dead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

hocam ben sizi yukarıdaki arkadaş ile karıştırdım verdim sanıyorum.

Ünideyim askerliği uzatıyorum ama bu askerliği bilmediğim anlamına gelmez sizin etrafınızda da birsürü askerliğini tamamlayan kişi yok mu?

Kadınlarda nefret duysun kimseye ağam, paşam çekmesin.

Amacım kötü değil kadın şiddet ve cinayetlerini azaltmak adına bilgi ve eğitim verilebilir dedim.

Zaten kadınlarda gitsin şehit olsun demiyorum.Böyle birşeyde hem eşitlik hemde kadınların hayatı iyiye gider diye düşünüyorum 👍

|
    |
    Rindaman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    281 Mesaj
    Ben eskiden bayanların askerlik yapması gerektiğini düşünürdüm ama artık öyle düşünmüyorum. Şimdi durduk yere hanımın bedelli askerliğinin parasını ödemeye hiç niyetim yok.

|
    |
  • Yarbay
    9314 Mesaj

askere giden kadınlar çıkışta çocuk sahibi oluyor mu peki ?

|
    |
    fractal design kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Millet ne saçma şeyler yazmış. Yok kadınlar kendini savunacakmış yok birşey öğretilecekmiş...

Askerde böyle şeyler yok. Sanki dört dörtlük eğitim veriliyor. Biz nasıl 6 ay hizmetçilik yaptık onlar eşitiz deyip duruyorlar onlarda yapsın olay bu kadar basit.

Eşitlikte kanunen eşitiz o anlama gelir. Onun çocuk doğurması veya farklı yapıda olması yaratılışla ilgili bir olay bu kanunen eşitliğin konusu değil.

Tekrar yazıyorum astsubay ve subay alımlarına başvurmayı biliyorlar o zaman cinsiyet ve kadın olmak gibi bir durumları olmuyor ama bedava askerlik için millet kadınlar için bahaneler uyduruyor.

|
    |

Orijinalden alıntı: IcyTea Lemon

Konu sahibinin dedigi; kendileriji savunmayi ogrenip, ezdirmezler kocalarina. Siddetin de bi nevi onune gecilmis olur.

Konudakilerin dedigi; Biz yapiyosak onlarda yapsin. Feministler anyayi konyayi gorur. Biz zorluk cekiyoruz o kadar onlarda cekmeli.

Lmao.

Burası bir forum. Değişik düşüncelerin ortaya atılması gayet doğal.

quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

Askerlik biterde, sen ömür boyu yemek yap, çocuklara bak, temizlik yap, bulaşıkları yıkada göriyim ben seni kim askermiş o zaman görürsün.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/0c/d0/db/0cd0db33566e7b7cc5e942ed667ac0ee.png&t=0&width=480&text=1

Her kadın 21 yaşına bastığında temizlik yapmak, bulaşık yıkamak, çocuk bakmak zorundadır diye bir kanun mu var? Yapmadığı zaman inzibat zorla mı yaptırıyor?

Geçiniz bu masalları.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: -dead

Yav ne alakasız saçma konular açıyosunuz

askere gitsin, tecavüze uğramaz kendini savunabilir falan yazmışsınız

olm ne düşük seviye tiplersiniz ya

ne delikanlılık kalmış, ne racon.. verirsen kendine bakmasını bilmeyen tek kaş türk barzosuna interneti, 3 5 kıZa yazar, baktı ki olmuyor herkesten red yiyor

gelir böyle konular açar, ortalığı bulandırır

sen fazla tutulma bu konulara.. senin askerde ayıkladığın patatesi kadınlar ömürlerinin sonuna kadar ayıklıyor

Ya nasıl da demagoji yapılıyor. Rasyonel konuşmak bile imkansız oldu.

Sen gerçekten, tüm kadınların sabah akşam patates soymaya MECBUR mu olduğunu düşünüyorsun. İnan bana kız arkadaşlarımın çoğununun doğradığından daha fazla patates doğramışımdır.

Böyle bir algı var; sanki her kızın kafasına silah dayayıp ev işi yaptırıyorlarmış gibi. Daha çamaşır, bulaşık makinesi nasıl çalışır bilmeyen kızlar gördü bu gözler.

|
    |

• Teğmen
    184 Mesaj
    bknz: İsrail. Adamlar bu olayı çok güzel çözmüş.

|
    |
  • Çavuş
    89 Mesaj

ömür boyu yemek yap, çocuklara bak, temizlik yap, bulaşıkları yıkamak bunlar zorunlu degil yapmak zorunda degilsiniz yapmayabilirsiniz

|
    |
    Ozbi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Türk kadını dünyanın en şanlı ordusunun askerlerini doğurmuştur...Gerisi teferruattır.

Beni yanlış anlama lütfen, sana karşı bir negatifliğim de yok ama inan kadının askere gitmesi hiçbir işe yaramaz diye düşünüyorum..

Onlar da sıradan şekilde askere gidip gelecek, farklı farklı binlerce kız yine onbinlerce senaryo ile karşılaşacak.

Askere gidip gelen çok insan oldu, bir değişiklik yok.

Şimdi para verip gitmeyen olacak, kaçan olacak, zaten 6 ay dediğin gidip orada türlü türlü ayak işi yapıp gelecekler çünkü erkekler de aynı durumda.

Anca iş hayatı görmüş biraz geç giden insan daha fazla sorumluluk alacak ve iş bilmez embesil sürüsü tipler bunların sinirlerini daha kötü bozacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 17 Ağustos 2020; 3:58:27 >
    |
    |
    megatr670 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Konu Sahibine Özel

değişik düşünce olsa,anafikri anlamadı insanlar sanki küfretmişim gibi saldırıyorlar.Burası forum dediğin gibi

|
    |
    strategen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Kadınlara lafımız yok zaten.Herkes Zübeyde hanım gibide değilki hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megatr670 -- 17 Ağustos 2020; 4:2:36 >
    |
    |
    suntoday kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

haklısınız aslında olmayacak duaya amin demek gibi birşey ama yinede ileride askerlik sistemi değiştirilirse bence kadınlarda yapmalı.

|
    |
  • Yarbay
    6785 Mesaj

Oraya gidip hamile kalmış insanlar bile çıkacaktır. Sonra ayıkla pirincin taşını.

|
    |
    megatr670 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Konu Sahibine Özel

hocam bu aşının cinsel yönde azaltıcı olduğunu duymuştum bilginiz var mı?

madem böyle birşey varsa kadınlarada uygulanabilir.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Gülüş Tasarımı
Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,436
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.