Şimdi Ara

Kadınlara askerlik zorunlu olmalı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
4
Favori
13.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 133
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 75
  • Ortalama Mesaj Aralığı 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 24
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • megatr670 (75 mesaj) 88mph (14 mesaj) strategen (12 mesaj) Rindaman (6 mesaj) zerenerhan (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (98 mesaj) Mobil (42 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (110 mesaj)
  • @
328 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kadınlara askerlik zorunlu olmalı!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Benim şahsi görüşüm kadınlarda askerlik yapsın.Tabiki virüsü filan işin içine katmadan söylüyorum.İnsanın ezilme,tecrübe,özgüven kazandığı yerlerden birisidir askerlik.
    Bunu kadınlar içinde uygulamamız gerekir.

Tüm birlik,komutan herkes kadın olacak.Bu sayede özel hayat zorluğu vs. çözülmüş olacak.
    Tıpkı erkekler gibi kadınlarda kendi başının çaresine bakmayı askerlikte öğrenebilecek.

Mesela kadına şiddete dair eğitimler ve bilgilendirmeler verilecek ve kadına şiddetin önüne geçilebilecek.
    Ego diye birşey kalmaz, hayatın zorluklarını öğrenirler vs. vs.

Ailede hem erkek hem kadın varsa durumu olmayanlar için ertelenebilir.
    Sizin görüşünüz nedir?
    (konuyu öne çıkarırsanız sesimizi duyurabiliriz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megatr670 -- 15 Ağustos 2020; 17:19:28 >

• Anlayacaklarını sanmıyorum.biz erkekler olarak askerliğe evet ya da hayır diyemiyoruz.Askere giderlerse onların egosu söner bence
    Olmalı zaten herkes anayasaya göre eşit ise askerlik erkeklere nasıl anayasa da yazan görev ise onlarada uygulanasın
    • Kadınlar iki sene erken emekli oluyor
    • Kadınlar, anne-baba sigortasından ve yetim aylığından yaş sınırı olmaksızın yararlanırken; erkekler 18'ine kadar, okuyorlarsa da 25 yaşına kadar yararlanabiliyor.
    • Erkeklere askerlik zorunlu iken, kadınlara değil.

Tabii medeni kanunlara hiç girmedim. Tamamen erkek aleyhine zaten.

Aksine erkekte olup da kadın da olmayan hiçbir hak bulamadım. Bariz bir şekilde kadınların daha fazla hakkı var.

Sosyal hayattaki eksiler-artılar mevzusu tamamen varsayıma dayalı. Kimsenin hayatı, sırf cinsiyeti üzerinden bir kefeye konamaz. Feministlerin, "pozitif ayrımcılık" adına bir bahanesinden başka bir şey değil.

Eşitlikte, her pozitifin bir de negatifi olur. Fakat, erkeğe "negatif ayrımcılık" denmez; kadına "pozitif ayrımcılık" denir.

Kültür, gelenekler sırf zorluk getiriyo diye insanların eşit olma hakkınımı çizelim yani?

Askerlik uğranılan tacize,sosyal hayatının kısıtlılığına ne katkıda bulunur ne zararda acıtasyon yapma bence

Kadın zaten doğduğundan beri tacize uğruyor, uğramamak için uğraşıyor. Yakın akrabalar, okul, iş vs. Birde askerde tacizi mi ekleyelim? Tüm birlik kadın olsa ne olur? Ayrıca hayatın zorluklarını demişsin, zaten kadın olarak 1-0 geriden başlıyorlar hayata, neyin zorluğu? Rahat rahat arkadaşları ile çıkamaz, ailesi kısıtlar, sokakta arkasına bakmadan yürüyemez. Hayatın zorluğunu zaten bizden fazla yaşıyorlar.

• Uzaklaştırılmış 7 gün cezanın, 6 gün 26 dakika kadarı kaldı.

Kadın erkek eşitse , onlara da askerlik olmalı

Buna hiçbir kadın evet demez daha doğrusu diyemez, feminizm ego üzerine kuruludur. Bunu anlamadan olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Konu Sahibine Özel

Anlayacaklarını sanmıyorum.biz erkekler olarak askerliğe evet ya da hayır diyemiyoruz.Askere giderlerse onların egosu söner bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    danger-gddr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1828 Mesaj
    Avrupa'da değiliz kendine gel

Mukemmel ve yerinde bir karar olur ! Feministlik neymis bir orduda yapmaya kalksinlar !

Kadın zaten doğduğundan beri tacize uğruyor, uğramamak için uğraşıyor. Yakın akrabalar, okul, iş vs. Birde askerde tacizi mi ekleyelim? Tüm birlik kadın olsa ne olur? Ayrıca hayatın zorluklarını demişsin, zaten kadın olarak 1-0 geriden başlıyorlar hayata, neyin zorluğu? Rahat rahat arkadaşları ile çıkamaz, ailesi kısıtlar, sokakta arkasına bakmadan yürüyemez. Hayatın zorluğunu zaten bizden fazla yaşıyorlar.

Kültür, gelenekler sırf zorluk getiriyo diye insanların eşit olma hakkınımı çizelim yani?

Askerlik uğranılan tacize,sosyal hayatının kısıtlılığına ne katkıda bulunur ne zararda acıtasyon yapma bence

88mph kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    512 Mesaj
    Olmalı zaten herkes anayasaya göre eşit ise askerlik erkeklere nasıl anayasa da yazan görev ise onlarada uygulanasın

Ya da zorunlu askerlik kalkmalı :D

Konu Sahibine Özel

Dostum onların böyle olmasını isteyen insanlar.Tacize uğramaması için,şiddet görmesi için kendini nasıl savunacağını öğrenebilir.Zaten komutanlarda kadın olursa yabancılık çekmezler.Dediğin çok dar görüşlü birşey son paragrafın erkeği kadınıda yok, burda öneri veriyoruz.

• Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bunu biz yapıyoruz kadınlarda askerlik yapsın diye söylemiyorum.Heryer kadın şiddeti, yanlış seçimler ve feminazi ile doldu taştı.Bunun önüne geçmek istiyorum.

|
    |
    Aswattha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hem öyle hemde aynı şekilde kadın şiddetten ve egosundan da kurtulmuş olur.

|
    |
    hazarcep kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Avrupa'da değiliz ama kadın ve erkek eşitsizliğini zirvede bırakan bir ülkeyiz.Bu da düşmanlığa yol açıyor.Artık bıktım bir yabancı kadınlara bakıyorum birde bizimkilere.Selam verince dava açan,evliyim diyen😒
    Zaten benim bildiğim bi İsrail var kadınların askerlik yaptığı ne avrupası?

|
    |
    lazer__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1226 Mesaj
    +1

|
    |
  • Yüzbaşı
    577 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: megatr670

Bunu biz yapıyoruz kadınlarda askerlik yapsın diye söylemiyorum.Heryer kadın şiddeti, yanlış seçimler ve feminazi ile doldu taştı.Bunun önüne geçmek istiyorum.

Hepsinin çözümü de militarist kadın yetiştirmek mi?  

Kendini nasıl savunacağını öğrenmesi demek tacize tecavüze ya da ahlaksız tekliflere karşı korunacak demek değil. Kaldıki erkeklerin taciz ve şiddetini kadını koruyarak, saklayarak ya da eline silah vererek çözemezsin. Erkekleri eğiteceksin ve cezaları arttıracaksın bu kadar basit. Cezaların arasında kimyasal hadımda olacak.

|
    |
    megatr670 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kadınla erkek zaten eşit değil toplumda. Askere almak aradaki farkı iyice açar... Yani nadir avantajlı oldukları şey askerlik, onuda yaptıralım diyorsunuz.

Ha bu arada zorunlu askerlik kalkmalı asıl. Bırakın kadınada yaptırmayı.

|
    |
    Aimstein kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kötüler hep vardı idam dahi versen hep olmayada devam edecek.Kadın birisiyle evleniyor,şiddet görüyor ama boşanmaya tenezzül etmiyor.Gidiyor nerede psikopat varsa onu buluyor.Bu ve benzeri şeyler için kadınlarada eğitim verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

|
    |
  • Teğmen
    219 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Kadınlar 1-0 geriden başla,herkes tacizci caydırıcı cezalar verelim gibi kelimelerin pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.Askerlik zorunlu olmasa halkın büyük bir kısmı tiktoktaki gibi değişik,üflesen uçan adamlardan ibaret olurdu.Bunları kadınlarada çevirmek en iyisi bence

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Sohbet
Gülüş Tasarımı
Radyo Dinle
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,576
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.