Şimdi Ara

Kadınlar ve Sokak Hayvanları Erkeklerden Değerli(dir) mi?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
9
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kadınlar ve Sokak Hayvanları Erkeklerden Değerli(dir) mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    50 Mesaj
    Bugün bir haber gördüm. Genç bir kızımız öldürülmüş. Üzüldüm. Ama aklıma başka düşünceler geldi.

Hergün belki de binlerce erkek öldürülüyor, işkence görüyor, dayak yiyor, savaşıyor, zulüm görüyor vs. Ama bunların hiçbiri haber değeri taşımıyor. Haber yapılsa dahi ( milyonda birdir ) gündeme bomba gibi düşüp gündemde kalmıyor. ( İstanbulda güpe gündüz sokak ortasında bıçaklanıp öldürülen üniversiteli genci hatırlayın, unutmadıysanız tabi. ) Neden?

Afedersiniz ama sokakta kışt denilen kedi, köpeğin saldırısına uğrayan tekir, arabanın ayağını ezdiği fino köpeği, ayağı olmayan karabaşa takılan tekerlekli yürüteç bile bu ülkede daha çok kıymet görüyor ve insanlar ona emin olun daha çok üzülüyor - seviniyor.

Bir erkeği bunlardan daha değersiz kılan şey tam olarak nedir? Algımızın yönetildiğini düşünüyorum. Hele bazı erkekler var ki bazı yerleri yalamaktan dilleri kahverengi olmuş.

Ben kadın düşmanı falan değilim. Sadece herşeye hakettiği kadar değer verilmesi gerektiği taraftarıyım. Bugün bu ülkede kadın olmak bırakın ezilen olmayı, ezen olmak demektir. Her alanda bizlerden daha üstünler, daha üstün haklara sahipler. Hatta sokak hayvanları bile bizden daha üstün haklara sahipler.

Bu durumların baş sebebini de, feminist aile bakanları ve tayyyyibin kızı sümeyyyye olarak görüyorum. Bütun bu algıların topluma yerleşmesinde en büyük pay bence hükumetin.

Siz siz olun bunlara artık sessiz kalmayın. Kahverengi olmuş dilinizi silin, kendinize gelin.

Yakın zamanda feministin tam zıttı olacak bir grup oluşursa benide üye olarak yazın. Kadın zulmüne son :)

|
    |

• zaten bu öldürülen kadınların çoğu da kendi çalıp kendi oynuyor, yani haber değeri falan yok doğal seleksiyon sadece.

geçen merve kotan mı ne haberi çıkmıştı, sakalı saçı garip kekonun tekiyle çıkmış, sonra ayrılınca beklendiği gibi keko bunu öldürmüş, hak etmiş demiyorum, kimse ölmeyi hak etmez ama insan zeki bir varlıktır, sen efendi erkekleri reddedip, ay heyecan olsun, ay aksiyon, maço erkek istiyorum diye elin kekosuyla çıkarsan gelip seni öldürür de, yüzüne kezzap da atar, kısacası ne yapmaz ki? sonra da haber yapıp kadın cinayeti falan zırvalıyorlar, adım gibi eminim aynı kadın hayatta olsa yine o kekoyu efendi bir erkeğe tercih ederdi.
  • Binbaşı
    1136 Mesaj
    Sebebi erkekler. Adam 250 gram icin benligini satıyor. Erkeklerin izni olmasa neyse

Hayvanlarda gereksiz duyar kasıyor ahmaklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

geçen merve kotan mı ne haberi çıkmıştı, sakalı saçı garip kekonun tekiyle çıkmış, sonra ayrılınca beklendiği gibi keko bunu öldürmüş, hak etmiş demiyorum, kimse ölmeyi hak etmez ama insan zeki bir varlıktır, sen efendi erkekleri reddedip, ay heyecan olsun, ay aksiyon, maço erkek istiyorum diye elin kekosuyla çıkarsan gelip seni öldürür de, yüzüne kezzap da atar, kısacası ne yapmaz ki? sonra da haber yapıp kadın cinayeti falan zırvalıyorlar, adım gibi eminim aynı kadın hayatta olsa yine o kekoyu efendi bir erkeğe tercih ederdi.
    |
    |
    Bu hesap tamamen hayal ürünüdür; belirtilen görüşler belirli bir şahsa değil, kozmosun derinliklerinde yaşayan bir Reptilian kabilesine bile ait olabilir. Bu hesap zamanı geldiğinde kendini imha edecektir.
  • Teğmen
    117 Mesaj
    Anlamadığın şey şu ki erkeği öldüren de erkek. Bir kadın tarafından öldürülen erkek sayısı ile bir erkek tarafından öldürülen kadın sayısı arasında dağlar var. Kadına şiddet toplumumuzda büyük bir sorun, kanayan bir yaradır ve daha çok dile getirilmesi gerekir.

Ha işin suyunu çıkarıp, babasız büyüyecek kızı özgür kız belleyecek kadar gerizekalı ve erkek düşmanı olmak ayrı. Onlar hastalıklı düşüncelere sahip vakalar.
    Eskiden sokaktaki kedi, köpeği falan sevip başlarını oksardim. Ama son yıllardaki bu gereksiz algılar, kedi köpeğin canı insandan daha değerli diyenler yüzünden, onlardan da nefret etmeye başladım. Belediye keşke toplasa hepsini de kurtulsak. Kadınlar zaten kendi sonlarını kendileri hazırlıyor büyük çoğunlukla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Berlin93

Anlamadığın şey şu ki erkeği öldüren de erkek. Bir kadın tarafından öldürülen erkek sayısı ile bir erkek tarafından öldürülen kadın sayısı arasında dağlar var. Kadına şiddet toplumumuzda büyük bir sorun, kanayan bir yaradır ve daha çok dile getirilmesi gerekir.

Ha işin suyunu çıkarıp, babasız büyüyecek kızı özgür kız belleyecek kadar gerizekalı ve erkek düşmanı olmak ayrı. Onlar hastalıklı düşüncelere sahip vakalar.
    Doğru söylüyorsun, erkekleri öldürenler de genelde erkek. Ancak geçen yine haber izlerken dikkatimi çeken bir ayrıntıyı seninle paylaşayım. Sende dikkat edersen işin ne boyutta olduğunu anlayacaksın.

Bir hanım kocasını öldürmüş, haberin açıklaması şöyle : Fi tarihinde fi yerinde eşinin uyurken boğazını kesen kadın konuştu " öldürmeseydim o beni öldürecekti " . Sonrasında kadının ne çektiğine dair cümleler " eşini her gün dövüyordu eve içkili geliyordu vs "

Yani? Cinayetin neden işlendiğini, kadına hak vereceğimiz şekilde yansıtıyor. Her ne kadar öldürmeyi doğru bulmasak ta izlediğimiz haber sayesinde kadının canına tak etmiş demekki falan diyoruz

Sana yemin ediyorum ya aynı kanal dı yada başka bir kanaldı tam ondan emin olamıyorum ama aynı kanaldı diye düşünüyorum. Bu sefer ki haberin konusu bir adam karısını öldürmüş.

Haberin sunum şekli şöyle: " cani koca karısını kesti " " fi tarihinde fi yerinde eli kanlı koca karısını 30 yerinden bıçakladı" Sonrasında kadına şiddete dair konuşan birkaç uzman. Sonrasında haber spikerinin kadına şiddete dair özlü sözleri.

Ana ba ba ba ba! Kardeşim kimse bu cinayetin neden işlendiğini konuşmayacak mı? İnsan birini öldürecek hele ki karısını. 30 bıçak darbesi bide bir tanede değil.

Sözün özü şu arkadaşım. Erkeği kadın öldürmüş, erkek öldürmüş, kimsenin umrunda değil. Kimse kimseye durduk yere 30 kere bıçak saplamaz. Cinayeti savunmuyorum ama insan psikilojisinin canı ciğeri karısına 30 bıçak saplamak için belli şeylerden geçmesi gerekir. O adama sormak lazım ne oldu da yaptın bunu? Günümüzde edepsizlik hayasızlık almış başını yürümüş, kimseyi " neden " lerini bilmeden yargılamayın.

Kadına şiddeti kesinlikle savunmuyorum. Kadını el üstünde tutalım katılıyorum. Ama rica ederim bunları yaparken erkeği itin bir tarafına sokmayalım.

• Teğmen
    136 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tuketiciserdar

Doğru söylüyorsun, erkekleri öldürenler de genelde erkek. Ancak geçen yine haber izlerken dikkatimi çeken bir ayrıntıyı seninle paylaşayım. Sende dikkat edersen işin ne boyutta olduğunu anlayacaksın.

Bir hanım kocasını öldürmüş, haberin açıklaması şöyle : Fi tarihinde fi yerinde eşinin uyurken boğazını kesen kadın konuştu " öldürmeseydim o beni öldürecekti " . Sonrasında kadının ne çektiğine dair cümleler " eşini her gün dövüyordu eve içkili geliyordu vs "

Yani? Cinayetin neden işlendiğini, kadına hak vereceğimiz şekilde yansıtıyor. Her ne kadar öldürmeyi doğru bulmasak ta izlediğimiz haber sayesinde kadının canına tak etmiş demekki falan diyoruz

Sana yemin ediyorum ya aynı kanal dı yada başka bir kanaldı tam ondan emin olamıyorum ama aynı kanaldı diye düşünüyorum. Bu sefer ki haberin konusu bir adam karısını öldürmüş.

Haberin sunum şekli şöyle: " cani koca karısını kesti " " fi tarihinde fi yerinde eli kanlı koca karısını 30 yerinden bıçakladı" Sonrasında kadına şiddete dair konuşan birkaç uzman. Sonrasında haber spikerinin kadına şiddete dair özlü sözleri.

Ana ba ba ba ba! Kardeşim kimse bu cinayetin neden işlendiğini konuşmayacak mı? İnsan birini öldürecek hele ki karısını. 30 bıçak darbesi bide bir tanede değil.

Sözün özü şu arkadaşım. Erkeği kadın öldürmüş, erkek öldürmüş, kimsenin umrunda değil. Kimse kimseye durduk yere 30 kere bıçak saplamaz. Cinayeti savunmuyorum ama insan psikilojisinin canı ciğeri karısına 30 bıçak saplamak için belli şeylerden geçmesi gerekir. O adama sormak lazım ne oldu da yaptın bunu? Günümüzde edepsizlik hayasızlık almış başını yürümüş, kimseyi " neden " lerini bilmeden yargılamayın.

Kadına şiddeti kesinlikle savunmuyorum. Kadını el üstünde tutalım katılıyorum. Ama rica ederim bunları yaparken erkeği itin bir tarafına sokmayalım.

Alıntıları Göster
    öyle canavarca hisle adam öldürenlerin her zaman sebebi olmuyor hocam, mantıken öyle düşünmüşsün ama ruhsal hastalık (psikopati, psikoz vb.) nedenlerle annesini, babasını, ablasını öldüren bile var, ama beni sinir eden şu bak sen de değinmişsin:

elimizde 2 ayrı cinayet vakası olsun, bir tanesinde katil erkek, öldürülen kadın olsun, öbüründe de durum tam tersi olsun.

bu vakaların ikisini de internette tarafsızca şöyle yayınlayalım:

ordu'da kocası tarafından öldürülen 32 yaşındaki hülya!

ordu'da karısı tarafından öldürülen 30 yaşındaki ahmet!

ilk vakaya gelecek olan yorumlar;

şaşırmadık, yine erkek şiddeti

vay **** çocuğu vay (pozitif ayrımcılık yaparken bile kadın karşıtı bir küfür kullanmaları harika :D )

ne bu kadınların çektiği?

#kadınaşiddete hayır hemen arkasından #eminebulut vb. bir sürü kadın yanlısı hashtag gelir, asla şaşmaz.

ikinci vakaya gelecek olan yorumlar:

kim bilir ne yaptı da kadın kendini savunmak zorunda kaldı

hep kadınlar mı öldürülecekti?

helal olsun kadına, kim bilir nasıl bir adamdı

birde ahaha hep kadınlar öldürülüyordu ya diyip kara mizah yapan tipler olur

toplum öyle bir yozlazmış, öyle bir çıldırmış ki her şey kadın üstünden yürüyor, beyinleri nasıl yıkanmışsa öyle bir programlanmışlar ki sadece sokak hayvanları ve kadınların duyarı hak ettiğini düşünüyorlar, geçen polisin önünde bıçaklanarak öldürülen, can çekişen, polisin de müdahale etmediği çocuğu kaç kişi hatırlıyor? elbette kimse, o çocuk yaşamayı keko tercih eden kızlardan daha çok hak ediyordu, artık erkekler hem mağdur hem de laf işitiyor, efendi, şiddete meyilli olmayan, görgü kurallarına uyan erkekler pısırık olarak görülüp keko, maganda, şiddete meyilli, katil ruhlu, kodum mu oturturum diyen erkekler tercih ediliyor, bu erkekler dayak atınca, işkence yapınca anlık sinir krizlerinden sonra kadınlar yine aşkım diyip bunlarla çıkmaya devam ediyor, ama bu hasta ruhluların öyle bir motivasyonu yok, çoğu hayatı bıçak takmaktan ibaret tipler, sonra kadını öldürünce de kadın cinayeti falan diye haberler çıkıyor erkek terörü diyorlar, zaten şu kadın cinayeti adı altında yayınlanan haberlere dikkat edin, katiller mutlaka yolda görseniz karşı kaldırıma geçeceğiniz dövmeli, kara kuru, saçı sakalı garip, bakışları seri katil gibi olan tipler oluyor, aynı kadına efendi bir erkek çıkma teklifi etse dalga geçer, ama bu kekoların dibinden ayrılmaz, eğer o keko onu öldürmeyip de sakat falan bıraksaydı yine kekoyu savunur, ceza almamasını isterdi.
    Bu hesap tamamen hayal ürünüdür; belirtilen görüşler belirli bir şahsa değil, kozmosun derinliklerinde yaşayan bir Reptilian kabilesine bile ait olabilir. Bu hesap zamanı geldiğinde kendini imha edecektir.

• Çavuş
    50 Mesaj

Tabi ki dediğiniz gibi canavarca hislerle adam öldürenler muhakkak var. Ancak bunun sayısı fazla değildir diye düşünüyorum. Zaten bu mesele konumuzun da dışında, kadına şiddet bile sayılmaz, çünkü aynı kişi aynı hislerle başkalarına da zarar verebilir. Herneyse.

Dedikleriniz çok doğru toplumda algı kesinlikle bu şekilde. Kadın öldürülürse, erkekler için yaşasın cehennem, erkek öldürülürse kim bilir ne halt etti.

Sanırım bu kekoları tercih eden hanımlara karşı ayrıca bir siniriniz var sizin:) Her insan yaptığı eş-sevgili tercihinin bedelini öder muhakkak. Sonuçta suriyelilere baktığımızda da bunu fark edebiliriz. Adamlar bir kavga ediyor hemen demir sopalar kafalara iniyor. Behep müslüman karşındaki can yahu hemen öldürmeye meyilliler. En ufak bir sürtüşme bile çok ciddi sonuçlar doğurabiliyor.

Yani demek istediğim şu, insan canının kıymeti olmadığını düşünen ve buna göre hareket eden biriyle takılırsan, sende öylesin demektir, ve nihayet dediğiniz gibi başına gelenler için üzülmeye gerek yoktur.

Onun dışında masum duygularla serseri erkekleri seven kızlarımızı tenzih ederim, onları da bilinçlendirmek lazım:)
    |
    |
    InnocentHate kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    50 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    BahceHortumu

hocam bakış açınıza büyük oranda katılıyorum

üstteki yorumda da yazmış birisi zaten , dediği gibi bazı erkekler şiddetten başka bişey bilmezler selam versen adamı öldürecek tipler yani bi kadını da ortada hiç birsey yokken basit bi sebeple bile öldürebilecek insanlar

geçen haberlerden hatırlarsınız ordu da sanırım kadının biri uyurken kocasının boğazını satırla kesiyordu çok değil bir kaç gün önce oldu bu olay ama 1 gün bile durmadı medyada bu olay. bunu bi erkek yapmış olsaydı şuan neler neler yapılmıştı kim bilir.
    bu olayın emine bulut cinayetiyle bi farkı yok ama işte burda bahsi geçen erkek olunca herkes görmedim , duymadım , bilmiyorum oynuyor.
    |
    |
Reklamlar
kolayoto.com
SEO
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.