Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
3
Favori
6.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
126 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sammael. -- 10 Temmuz 2021; 2:16:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sadece yorumları okumaya gelen arkadaşlar CSB değil

Yazılanlar doğruysa ortada bir mağduriyet var, bu mağduriyeti ise uygun bir uslüpla gidermeye çalışan bir erkek

Önemli mevzu,
    Konu daha anlaşılır hale getirilip ekşi sözlüğe taşınırsa kitle oluşturulur fakat bir kadının yaşadığı problem kadar ilgi çekeceğini sanmıyorum.
    Bu ülkede kadına yada ite yan gözle bakmayacan yoksa ömrünü hapislerde geçirirsin.erkeğin bir it yavrusu kadar değeri yok. Erkektir yapar anlayışı galiba dünyada sadece bizim ülkede var. Eğer bir kadın sevgilisi için kocasını öldürse, kesin kocası bir şey yapmıştır diyerek kadın kahraman ilan edilir. Erkek öldürüldüğü ile kalmaz O. Ç ilan edilir.bunun gibi onlarca haber bulabilirsiniz

Bende parcalı olarak 2 sene uzaklaştırma aldım hemde boş sebeplerden.

Eski eşim yalanlarından ve evi terk etmesinden dolayı boşanma davası açtım.

Ayrı evlerde kalmaya başladık bu benim için iyi birşeydi ayrı kalmak.

Sonra hiç yanına gitmeme rağmen bir sürü uzaklaştırma kararları gelmeye başladı dedim uzaklaştırma alsın zaten umrumda değil uzağız.

6 ay uzaklaştırmalar bittikten sonra mahkeme kararı ile cocuğumu görmeye gittim göstermedi , vermedi tamam dedim.

sora karakoldan aradılar gözümü büyüterek bakmışım tehdit vari, neyse onada 3 ay uzaklaştırma verdiler.

karakolda ifade verirken polisler benle dalga geçiyordu bana da baksana tehdit eder gibi.

mahkemede de şunu diyor evle ilgilenmedi bakmadı vs uzaklaştırma eve bakmasına cocuğu ile ilgilenmesine mani değilmiş.

uzaklaştırma; 1 sms, 100 metre yaklaşma, telefon etme vs ihlal sayılır ve zorla 3 günden 15 güne kadar kapalı ceza evine hapis ederler.

not: mahkeme kararına rağmen cocuğumu 3-4 kez icra tutanaklı göremedim ceza davası actık hakim anneye ceza vermem dedi ret oldu itiraz da aynı.

özetle, 6284 bizim aile yapımıza göre değil, kadınlar bunu suistimal ediyor bütün kötülükleri ve suistimalleri yanına kar kalıyor.

Arkadaş buraya bir ton yazışma vs.. atmışsın bu zamana kadar bir avukata bunları göstermek, akrabalarını tanık göstermek karşı dava açmak hiç mi aklına gelmedi? 3 aydır her yere aynı şeyleri yazıp duruyorsun provakatör ya da seninde kardeşim gibi akıl sağlığının bozuk olduğunu düşünmeye başladım.

sen bu kişiyi hem hayatımdan çıkardım diyorsun hem de twitterda hakkımızda iftiralar atıyor diyorsun yani takiptesin. eğer attığı bu iftiralarda açık açık adın görünüyorsa dava açarsın, görünmüyorsa zaten niye kafaya takıyorsun. kimin umrunda twitter?

bu kişiyle neden konuşmaya/mesajlamaya devam ediyorsun onu anlamıyorum, kardeş demiyorum diyorsun ee anan baban hala evlatlıktan red etmediyse sen kardeşlikten ret et, mirasmı var ne var da bu sorunlar ortaya çıkıyor? intihar eden ebeveynlerden biri mi?

haftada 1 gelip konu açıyorsun, bu yasa saçma olabilir ama sende hukuki haklarını kullanmıyorsan hukuk ne yapsın? bu yasa olmasa bile sen hukuki haklarını kullanmadığın için bir şekilde haksız çıkacaksın. yasayı kafaya takacağına kendin hangi yasalardan yararlanabilirsin onlara bak.

2-3 ay olmuş hala avukat arıyorum diyorsun.

bana sorarsan ikinizde de antisosyal ve psikopat eğilimler var. annenizin sağlıklı bir gebelik geçirdiğini düşünmüyorum. git bir rapor al göster dünya kaç bucakmış. kardeşin çoktan aldıysa bilemem, öyle tipler var.

deli raporu olduğu için dava açamıyorsun ama o sana açabiliyor, bu sayede para kazanan vardı bu forumdan da baya kişiye dava açtı.

belki sende insanları provoke edip, dava açıp para kazanmayı amaçladığın için bu konuları açıyorsun onu da bilmiyoruz. yarın 100-200 kişiyi savcılığa vermeyeceğinin garantisi yok.

Sizde hata, ne güzel aranıza mesafe koymuşken ne diye tekrar bir macera arayıp konuşmaya başlıyorsunuz? Kapatın sosyal medya hesaplarınızı,telefon numaranızı falan ve muhattap olmayın.

Önceki konularınızda bu şahsın pkkyı övdüğü tweetleri olduğu yazmıştınız. Alın tweetlerin SS'lerini Emniyet Terörle Mücadele ve Siber Suçlara başvuruda bulunun. Bu zamana kadar bunları neden yapmadınız acaba anlamıyorum. Buraya konu açınca bir şey değişmeyecek.
  • Up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konu aşırı hasas ben bir kadın arkadaşımın uzaklaştırma kararı çıkartma dönemine şahit oldum kendisi şiddet görüyordu ve elinde bildiğiniz 2 ayrı darp raporu vardı yaklaşık 2 ay uğraştı çıkartırabilmek için süreç onun için hiç basit geçmedi.

Genelde ilk istenilen şey kanıtlanabilir bir belge olsa da Türkiyede Adalet sistemi çok iyi olmadığı için böyle abuk sabuk olaylar yaşanabilir karşı dava açmak dışında bir durum yok ayrıca sizin kardeşiniz bunu yapıyor diye tüm feministler veya itirafçı kadınlar bu kanunu kötüye kullanıyor demek değil . Belge zaten kadın beyanını değil mağdur beyanına öncelik veriri sadece " kadın" vurgulanıyor orda çünkü bahsi geçen belge bir kadının yaşadığı durum sonucu ortaya çıktı. Yani tam tersi bir durum olsa siz de yaklama kararı çıkartırabiliyordunuz. Belgeyi hazırlayan kişi o kısmı açıklayıcı yazmadığı için bu tazr yanılgılar oluşabiliyor.Ayrıca bu kadar sorunlu bir birey ise neden hiç psikoloğa başvurmadınız neden şiddet'e meğilli olduğunu kanıtlamadınız burda biraz sizin ailenizin suçu da var. Dediğim şeyleri aileniz yapsaydı karşı dava da elinizde çok büyük bir koz olurdu ayrıca tüm akrabalarınızı bu konuda sizi desteklemerli konusunda ikna edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caseon -- 11 Nisan 2021; 16:56:49 >

• Sadece yorumları okumaya gelen arkadaşlar CSB değil

Yazılanlar doğruysa ortada bir mağduriyet var, bu mağduriyeti ise uygun bir uslüpla gidermeye çalışan bir erkek

Önemli mevzu,
    Konu daha anlaşılır hale getirilip ekşi sözlüğe taşınırsa kitle oluşturulur fakat bir kadının yaşadığı problem kadar ilgi çekeceğini sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRI CLICK 0.7 -- 11 Nisan 2021; 16:50:7 >
  • up

• Yalan beyanlarda bulunmuş olsaydı hemem çıkarırlardı. Ailesi bir yaptırım uygulamıyor, akrabaları da bulaşmak istemiyor, kaldık böyle işte.

• TRI CLICK 0.7 kullanıcısına yanıt

Kelepçe kararına başvurarak kendince yaptırım uygulatıyor. Bu 6284 tedbir kararı olmaktan çıktı yaptırım uygulamaya döndü.

• Yarın öbür gün sizinde başınıza gelebilir. İntihar olayını iyice açayım hatta, intihar eden babamdı. Bundan dolayı beni suçladı ve bana saldırmaya başladı.

• Yok düşecek yakamdan öyle veya böyle. Her ne kadar yapmak istemesem de eğer gerekirse ekşiye başlık açıp atacağım artık sırtımdan bu yükü

• Uplayalim arkadaşlar konuyu.

• Daha öncede açıldı bu konu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bekirin kullanıcısına yanıt

Evet daha önce de açmıştım. Hakim kelepçeye itirazımıza Red kararı vermiş. Böyle güzel bir ülkede yaşıyoruz işte.

• Sammael. S kullanıcısına yanıt
    Allah yardımcın olsun. Ben en çok bu şeytan kardeşinin tipini merak ediyorum neye benziyor diye.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bekirin kullanıcısına yanıt

Hukuki olarak sorun olmayacağını bilsem kafalarına dildo yapıştırdıkları fotoğrafı atacaktım ya buraya neyse. Düzgün bir avukat bulup bilgi aldıktan sonra bir şekilde göstereceğim fotoğrafını.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sammael.

Hukuki olarak sorun olmayacağını bilsem kafalarına dildo yapıştırdıkları fotoğrafı atacaktım ya buraya neyse. Düzgün bir avukat bulup bilgi aldıktan sonra bir şekilde göstereceğim fotoğrafını.

Hocam normal fotoğrafını paylaşmak sorun mudur hukuken?

• Twitterda paylaştıkları fotoğrafı paylaşmak suç değil aslında ama bir avukata sormakta fayda var

• geçmiş olsun hocam konuyu yukarıya uplayalım, benim kız kardeşim de hassas dönemlerden geçiyor umarım böyle bir şeye evrimleşmez ben çok korkuyorum böyle insanlardan.

• Sizde hata, ne güzel aranıza mesafe koymuşken ne diye tekrar bir macera arayıp konuşmaya başlıyorsunuz? Kapatın sosyal medya hesaplarınızı,telefon numaranızı falan ve muhattap olmayın.

Önceki konularınızda bu şahsın pkkyı övdüğü tweetleri olduğu yazmıştınız. Alın tweetlerin SS'lerini Emniyet Terörle Mücadele ve Siber Suçlara başvuruda bulunun. Bu zamana kadar bunları neden yapmadınız acaba anlamıyorum. Buraya konu açınca bir şey değişmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 11 Nisan 2021; 23:1:17 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.