Şimdi Ara

Kadıköyde Ortalama Kiraların Nisan Ayında 17.000 TL olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu an belkide 20'ye dayanmıştır. Bu yönetim yapamıyor bu işi yeter artık nereye kadar dibe gideceğiz. Hala savunan varsa %95 vardır bir çıkarı. İstanbul'da 5.000 TL'den aşağı şu an kira yok gibi bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 22 Mayıs 2022; 14:53:31 >

• Ne alaka?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • V2 kullanıcısına yanıt

Söyleyeyim hemen ne alaka olduğunu:

Kadıköyde Ortalama Kiraların Nisan Ayında 17.000 TL olması
  • V2 kullanıcısına yanıt

1 mayıs kayıtlı biri, bloklayın geçin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 22 Mayıs 2022; 15:27:8 >
  • zamları insanlar yapıyor, dünyanın heryerinde pahalılık var

• Dolar 7 iken 2500 lira olan kiralar dolar 16 iken 5000-6000 arası oldu bizim çevrede, çok da anormal bir artış yok. Ekonomiyle doğru orantılı yükseliyor.

Kısacası anormal olan ev fiyatları değil ekonominin kendisi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arz talep.

7 bin yapsa da tutulacak 15 bin yapsa da tutulacak o zaman neden 7 bin yapsın adam ?

• arapaşığı A kullanıcısına yanıt

Mazota zam yaptım ben bundan sonra 30 tl ödeyeceğim

• Gayet doğal bir artış.

Kadıköy’de daireler ortalama 5 milyon TL şu an. Caddeye yakın alırsan 10 milyon TL oluyor. 8-10 milyonluk evlerin kiraları da 3-5 bin olmaz.

• insanlar enflasyona göre kira artışı yaptılar ve %160 gibi bir artış olması normal olanı

• Ev fiyatlarının aşırı arttığı yerde kira fiyatlarının da artması normaldir. Ekonominin uctuğu yerde her şeyin fiyatının da uçması normaldir. Dolayısıyla artık şu üstünüzdeki şaşkınlığı bir atın, silkilenin. Ev sahiplerinden önce, ülke sahiplerine söylenin. Ev sahipleri gariban zaten aldığı kiracıya senelik sözleşme yapılmasına rağmen 10 yıl çıkartmıyor. Kiracı mı ev sahibi belli değil. XD

• Evet ev kiraları inanılmaz derecede arttı. Buna katılıyorum ama 17.000 rakamını nereden bulduğunuzu merak ediyorum.

Sahrayıcedit'te arkadaşım sıfır binada 3+1 evini 8.000 TL'ye geçen hafta kiraya verdi. Bağdat Caddesi'ne doğru yaklaşılırsa fiyatlar söylenen rakamları bulup aşabilir ama Kadıköy'de her yer Bağdat Caddesi değil.

• Valla Kadıköy lüks muhit desek bile bizim etrafta eli yüzü düzgün oturulacak ev 5000 TL olmuş. Şimdi düşünüyorum 5000 TL kira verebilecek kişi ne kadar kazanıyor acaba. Ya da bu asgari ücret ile çalışanlar hep ev sahibi mi ya da kümeste mi yaşıyorlar. Gerçekten inanılmaz şaşkınım.

Allah yardımcısı olsun hepimizin.

• Kira artışı normalmiş

He canım çok normal. İnsanoğlun en temel gereksinimlerinden biri temel gıda biri barınmadır. Şuan insanlar ikisine resmen ulaşamıyor. Çay lan bu çay. 70TL çay mı olur? 1 kilo meyve 50TL mi olur? Bir kalıp peynir 100TL mi olur?

Şuan İstanbul'da kiralar muhit fsrketmeden aşırı bir şekilde artış gösterdi. Bağcılar'da da 4000 5000 civarı. Beşiktaş gibi merkezi yerlerde de 6000 7000 civarı tabi lüks dayalı döşeli evler ayrı fiyat. Asgari ücretin 4000 küsür olduğu yerde standart bir ev 6000 7000 olamaz. Bu adam faturayı, temel ihtiyaçlarını nasıl karşılayacak?

Belki hayatımın maddi olarak en rahat döneminde olan ben 5 aydır adam akıllı bir ev bulamadım. Evin duşakabini yok, mutfak dolapları dökülüyor ve 6000 istiyor. Neden vereyim? Ev benim konfor alanım. Yoğun stresli bir iş sonrası eve gidip 2 bira çakıp uyumak istiyorum. Bunlar neden lüks bu memlekette?

Bir ekonomi nasıl batırılıyorsa buna sebep olanlar acilen gitmeli. Zaten ülke 50 sene geride yıl içinde böyle 1 sene daha geçerse 150 yıl geriye gideriz.

• Kadıköy'de yaşayanın aklı yoktur. Bir kaç yeri dışında tamamen marjinal takılan keko sosyalistlerin tekelinde. Benim küçüklüğüm Kadıköy'de geçti evimiz sahile 10-15 dakika idi. O zamanlar Kadıköy sessiz sakin nezih bir yer idi. Sonra sosyalizm adı altında terör örgütü sempatizanlığı yapanların istilasına uğradı çehresi değişti.

• forcsf F kullanıcısına yanıt

arkadaşın çok ucuza vermiş evini. yabancıya falan rahat 13-14'e verirdi

bizim fatihte 3+1 , 40 senelik binadaki evi daha geçen ay bir ıraklıya 8 'e okuttular.

• Forumda 2 - 3 tane gözü dönmüş fırsatçı ev sahibi var onlar gelmeden kaçın bence. Birde 1 tane emlakçı var sürekli emlakçıları savunuyor hela ondan direkt uzak durun. Tartışacak beyin bile yok. Ben yaşıyım gerisi ölsün kafasında biri o yüzden pek tartışmayın...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.