Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

KADIKÖYDE 1.5 TLYE SÜZME MERCİMEK ÇORBASI SATILIYOR..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
34
Cevap
1
Favori
1.576
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> KADIKÖYDE 1.5 TLYE SÜZME MERCİMEK ÇORBASI SATILIYOR..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1 Not
      08 Ekim 2016 11:47:45

valla mükemmel görünüyor bugün denicem teşekkür ederim
      |
      |
      hachiko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 08 Ekim 2016 11:48:14
      Mercimek çorbası mı dedi biri?
      |
      |

Hayat sana limon verirse, mercimek çorbasına sıkarsın...
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      3 Not
      08 Ekim 2016 11:51:21 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: old yeller

Sonucu yaz merak ettim hacı karabiber ve kırmızı biber at ihmal etme baharatı ve havuçla patatesi rendele kare kare kesersen bozuyor..

1 Not
      08 Ekim 2016 11:52:38

tamam hocam yazarım sonucu akşama :)
      |
      |

• Binbaşı
      1032 Mesaj
      08 Ekim 2016 11:53:48
      Yakın zaman da kadıköy tarafına doğru geleceğim. Balık ekmek turşu suyu en iyi nerede yenir içilir öneri tavsiye verin gençlik
      |
      |

MSI GAMING 5||INTEL I7 4790K(4.4)||8GB KINGSTON SAVAGE 1866 MHZ||MSI GX GTX 1070 8G)||SANDISK SSD PLUS 240 GB RAID 0||650 Watt Thermaltake|| ||SEAGATE 1TB SSHD||ASUS 23" VX238H FHD Gaming||
      1 Not
      08 Ekim 2016 19:41:12
      quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

quote:

Sonucu yaz merak ettim hacı karabiber ve kırmızı biber at ihmal etme baharatı ve havuçla patatesi rendele kare kare kesersen bozuyor..

abi et suyuyla yaptık dediğin gibi baharat da attım efsane bişey oldu

3 Not
      08 Ekim 2016 19:43:57 Konu Sahibi
      quote:

quote:

quote:

abi et suyuyla yaptık dediğin gibi baharat da attım efsane bişey oldu

S.s koysana la gidip bende mercimek alayım.. Afiyet olsun koyu oldumu..

1 Not
      08 Ekim 2016 19:49:48

sağol hocam bitirdik yalnız rengine pek dikkat etmedim ama açık değildi
      |
      |

3 Not
      08 Ekim 2016 19:52:23 Konu Sahibi
      quote:

Limon sıktımı taze ekmekle bana bana yeniliyor be hacı az öncede ben mercimek aldım yaparım bu akşamlar..

1 Not
      08 Ekim 2016 19:54:33
      quote:

quote:

Limon sıktımı taze ekmekle bana bana yeniliyor be hacı az öncede ben mercimek aldım yaparım bu akşamlar..

afiyet olsun
      |
      |

• Binbaşı
      1775 Mesaj
      08 Ekim 2016 19:55:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

1 kilo mercimek 5-6 tl zaten, 1 kilodan koca bir tencere çorba çıkar. mercimek bereketlidir kaynatdıkça koyulaşır, çogalır. süzme yapınca iyice çogalır. Fiyat normal.

Fiyat nasıl normal, evden bi dışarı çık da lokantaları gez bakayım

Ben geçen gün mercimeğe 6 lira diyen mekan gördüm, normalde 3.5 tl ye yiyordum o ucuz geldi bi anda gözüme

1 kilo mercimeğin fiyatından çok fazla fiyatı belirleyen hususlar var, lokantanın konumu gibi mesela
      Kadıköy'de o fiyatsa tabi restaurant veya lokanta değildir de plastik tabakta satış filan olabilir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Geçmiş olan dünden hiç yad etme, yarın da gelmemişken feryad etme, düşünme geleceği de geçmişi de, şimdi şen ol da yaşamı berbad etme.
      Ömer Hayyam
    • Binbaşı
      1115 Mesaj
      08 Ekim 2016 19:56:17
      quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: secy

quote:

Geçenlerde arkadaş 1 tl diyordu hadi lan dediydim bugün gördüm 1.5 tl yazıyor..Nasıl iş la bu karnım toktu girip yemedim..Yazıcıoğlunun tam karşısında balık ekmek satıyor hatta..

sadece orda yok ,benim bildiğim kadıköyde aynı tarz mekan 3 tane daha var,hafta içi sürekli kadıköyde olduğumdan dolayı genellikle ev yemekleri yemek istediğim zaman buraları tercih ediyorum.self servis mekanlar oyuzden fiyatı ucuz tutuyorlar diye tahmin ediyorum.

İyi mi tadı la bir de sıcak pide veriyorlarmış.. Gerçi burada da 4 tl yanına salata ezme koyuyorlar ekmek sınırsız. Bu arada süzme mercimek çorbası yapmayı öğrendim evdekiler 2-3 saatte koca tencereyi yalan ediyorlar..

Bir öğrenelim hacı çorbanın maliyeti çok değil aslında ama kira vs diyince nasıl kurtarır diye düşündüm.. @rtuzz

hocam o kendi yaptığın süzme mercimek çorbasının tarifini verir misin bi deniyeyim yıllardır deniyorum ama olmuyor

Bak kaynar suyu birden bocalama mercmeğin üstüne bardak bardak koy ben ilk öyle yaptım bildiğin su çorbası oldu ama ikinci ve üçüncü denemem harika oldu :D Çok bir zoru yok

Blenderi mutlaka kullan ilk mikserle karıştırdım ben heryer duvarlar üstüm başım çorba oldu..

1.5 tl ise uğraşma usta. Yalnız suyu 1 tlye satıyorlar zaten, çorbanın 1.5 tl olması ilginç.

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
      Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
      Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

3 Not
      08 Ekim 2016 19:58:14 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Geçenlerde arkadaş 1 tl diyordu hadi lan dediydim bugün gördüm 1.5 tl yazıyor..Nasıl iş la bu karnım toktu girip yemedim..Yazıcıoğlunun tam karşısında balık ekmek satıyor hatta..

sadece orda yok ,benim bildiğim kadıköyde aynı tarz mekan 3 tane daha var,hafta içi sürekli kadıköyde olduğumdan dolayı genellikle ev yemekleri yemek istediğim zaman buraları tercih ediyorum.self servis mekanlar oyuzden fiyatı ucuz tutuyorlar diye tahmin ediyorum.

İyi mi tadı la bir de sıcak pide veriyorlarmış.. Gerçi burada da 4 tl yanına salata ezme koyuyorlar ekmek sınırsız. Bu arada süzme mercimek çorbası yapmayı öğrendim evdekiler 2-3 saatte koca tencereyi yalan ediyorlar..

Bir öğrenelim hacı çorbanın maliyeti çok değil aslında ama kira vs diyince nasıl kurtarır diye düşündüm.. @rtuzz

hocam o kendi yaptığın süzme mercimek çorbasının tarifini verir misin bi deniyeyim yıllardır deniyorum ama olmuyor

Bak kaynar suyu birden bocalama mercmeğin üstüne bardak bardak koy ben ilk öyle yaptım bildiğin su çorbası oldu ama ikinci ve üçüncü denemem harika oldu :D Çok bir zoru yok

Blenderi mutlaka kullan ilk mikserle karıştırdım ben heryer duvarlar üstüm başım çorba oldu..

1.5 tl ise uğraşma usta. Yalnız suyu 1 tlye satıyorlar zaten, çorbanın 1.5 tl olması ilginç.

1 tlye satıyorlarmış sanırım daha önce.. Evde yapılan daha güzel oluyor hacı.. Bak u akşam yapacam baharatta aldım... Yanına hamsi buğulama salata yaparım.. Kola vede oyşşş...
      |
      |

• Yarbay
      2019 Mesaj
      08 Ekim 2016 20:16:39
      quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

1 kilo mercimek 5-6 tl zaten, 1 kilodan koca bir tencere çorba çıkar. mercimek bereketlidir kaynatdıkça koyulaşır, çogalır. süzme yapınca iyice çogalır. Fiyat normal.

Kaynadıkça koyulaşması, suyun buharlaşıp uçmasından kaynaklanır. Yani teknik olarak çoğalmaz. Ucuz ve besleyici bir bakliyattır sadece ve en temel çorbadır.
      |
      |

• Binbaşı
      1099 Mesaj
      08 Ekim 2016 20:19:48
      quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

quote:

yazıcıoğlunun hemen yan sokağında yeri diyorsan orada yemedim geçerken fiyatlarını görüyorum,fakat aynı tarz mekanlar kadıkoyde bildiğim 4 yerde var ,2 tanesinde sürekli yemek yerim,valla ahçı o gün güzel yaptıysa güzel oluyor(mekanlardaki ahcı lar farklı),bir kere çok suluydu,daha sonra yediklerim dışarda 3-4lira verdiğin çorbayla aynıydı,dedğin gibi altı üstü çorba zaten,pide görmedim gittiğim mekanlardada ekmek vardı taze sınırsız, barbekü soslu tavuk sote,pilav,yoğurt,çorba ,su 10tl ödüyorum

Hocam ben de her gün kadıköydeyim fast food yemekten çürüdüm. Ev yemekleri satan bir yer var boğadan rıhtıma inerken ama orası baya pahalı.
      Sizin dediğiniz yerleri ve o 10 tllik yeri tarif edebilir misiniz ya da ismini söyleyebilir misiniz?

Halitağa caddesiydi sanırım o cadde üzerinde Kadı restoranı var iki tane self servis şeklinde çorbalar vs çok ucuz

|
      |

Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.