Şimdi Ara

KAÇ MHZ VE HANGİ ERİŞİM SÜRESİNDE ÇALIŞIYOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
1.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle cpu-z de cpu sayfasını da koyar mısınız?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hastaX

Arkadaşlar 3-3-3-9 ve 667 Mhz olarak ayarladım ve aşağıdak diğer seçeneklerde değişiklik yapmadım. c-puz resimdeki gibi gösteriyor. UMARIM DOĞRUDUR. 333 Mhz olması lazım değilmidir neden 315 gösetiroyor hala anlamadım

Trc
    Trwt
    1T/2T Memory Timing [Auto]
    Memory Hole Remapping [Enabled]
    Bottom of 32/bit[31:24] IO space [E0]
    Bottom of UMA DRAM [31:24] [FC]

KAÇ MHZ VE HANGİ ERİŞİM SÜRESİNDE ÇALIŞIYOR

trc yi de 12 veya 16 yap.ayrıca ramlerın 667mhz olmamıs 628mhz olmus...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t3 -- 11 Mart 2007; 10:58:44 >

• Yasika işte CPU ekranı yeterki şu ramler 667 de çalışsın istanbuldan geldi iadesi bile sorun. Ama ben arızalı olduğuna ihtimal vermiyorum, sonuçta kalite diye aldık.. Ayrıca zamanlamaları ram'in üzerinde yazdığı gibi yaptım yine olmadı. Qool&Quiet açıktı bıos dan ve denetim masasından onuda kapattım..

t3 arkadaşım tamam işte bende bunu diyorum 667 mhz de çalışmıyor 2 gündür bunun için uğraşıyorum

• fsb yi 212 yaparsanız ram mevcut bölen ile 333 MHz civvarına çıkacaktır. !!DİKKAT!! CPU overclock olmuş oluyor HT Link değeri de tabi
  • Anladım ama şimdi bu ramlerin kendisine ve işlemciye o/c yapmadan yani default olarak 667 çalışması gerekmez mi o/c ile 667 yapabiliriz, belki 800 mhz de yapabiliriz ama dediğim gibi default olarak 667 de çalışması lazım benim anladığım kadarı ile bu ram lerde bi sorun var benim elim götürür geri verir..........SİZCEEEEE
  • bios varsayılan ayarlarını yükleyerek tekrar bakabilir misinz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasiKa -- 11 Mart 2007; 15:03:36 >
  • bios dan default yaptım ram zamanlamaları ile ilgili herşey şuan Auto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d.t.s. -- 11 Mart 2007; 20:52:24 >
  • buda benim cpu-z değerleri

bendede 266mhz olması gerekirken 245mhz çalışıyor

neden oluyo acaba bu

• quote:

Arkadaşlar Anakart kitapçığına vebıos a baktım sırasıyla ve anladığım kadarı ile::::

DRAM CONFİGURATİON bölümüne girip

Memory Clock Frequency [Auto] ------------------------------------------------------------------bunu manuel olarak değiştirip deneyin
    Konfigürasyon seçenekleri : [Auto] [DDR2 400] [DDR2 533] DDR2 667 [DDR2 800]

Tcl [Auto]
    Konfigürasyon seçenekleri : [Auto] (3) [4] [5] [6]

Trcd [Auto]

Trp [Auto]

Tras [Auto]
    Konfigürasyon seçenekleri : [Auto] [5] [6] [7] [8] (9) ~ [18]

Trc [Auto]
    Konfigürasyon seçenekleri : [Auto] [11] [12] [13] ~ [26]

Trwt [Auto]
    Konfigürasyon seçenekleri : [Auto] [2] [3] [4] ~ [9]

1T/2T Memory Timing [Auto]
    Konfigürasyon seçenekleri : [Auto] [1T] [2T]

Memory Hole Remapping [Enabled]
    Konfigürasyon seçenekleri : [Disabled] [Enabled]

Bottom of 32/bit[31:24] IO space [E0]
    Min=0000, Max=00E0

Bottom of UMA DRAM [31:24] [FC]
    Min=0000, Max=00FC

BUNLARDAN ÖNCE
    -Manuel diyeceğim
    -DDR2 667 seçeceğim
    -Tcl yi (3)
    -Trcd deyi (3)
    -Trp yi (3)
    -Tras ı ise (9) seçeceğim AMA GERİ KALAN SEÇENEKLERİ NE YAPACAĞIM burda takılıyorum. Ayrıca bu değerler (3-3-3-9) iyi mi bi arkadaş manuel olarak bunları yaz dedi daha iyi tavsiyeleriniz varsa oda olur.

• Yasika olmadı denedim yok abicim ben pes ettim Geil in distiribitörünü arıycam sanırım ARENA bide Çizgi Elektronik i arıycam Asus anakart için

JackDaniels haklısın aynı sorun sende de var ve İkimizinde Anakartı ve İşlemcisi aynı Büyük İhtimalle bu sorun Anakart daaa Çizgi Elektronik sitesi forumlarına ben yazdım sende yazı cevap vereceklerdir. Ben netice alırsam sana bildiricemmmm Yasika tekrar saol
  • memnun olurum kolay gelsin
  • quote:

Yasika olmadı denedim yok abicim ben pes ettim Geil in distiribitörünü arıycam sanırım ARENA bide Çizgi Elektronik i arıycam Asus anakart için

JackDaniels haklısın aynı sorun sende de var ve İkimizinde Anakartı ve İşlemcisi aynı Büyük İhtimalle bu sorun Anakart daaa Çizgi Elektronik sitesi forumlarına ben yazdım sende yazı cevap vereceklerdir. Ben netice alırsam sana bildiricemmmm Yasika tekrar saol

arkadaşım imzanda ekran kartı görünmüyor sanırım. anakart onboard ise dediğiniz sorunlar ondan kaynaklanıyor olabilir. bence bunu biraz araştır.
  • quote:

Yasika işte CPU ekranı yeterki şu ramler 667 de çalışsın istanbuldan geldi iadesi bile sorun. Ama ben arızalı olduğuna ihtimal vermiyorum, sonuçta kalite diye aldık.. Ayrıca zamanlamaları ram'in üzerinde yazdığı gibi yaptım yine olmadı. Qool&Quiet açıktı bıos dan ve denetim masasından onuda kapattım..

t3 arkadaşım tamam işte bende bunu diyorum 667 mhz de çalışmıyor 2 gündür bunun için uğraşıyorum

Arkadaşlar bence ram le ilgili değil sorun, bordda bir tanıma sorunu olabilir. fsb/ram oranınıza bios tan 3:5 yapın (Yada fsb/5), zamanlarıda 3.3.3.9 yapın, zaten bunu yapmışsınız ve çalışmış anladığım kadari ile. fsb/ram oranınızı düzeltin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzeg -- 11 Mart 2007; 23:27:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

mesela ben şimdi 2*512 533mhz ram kullanıyorum

tamingleri 4-4-4-12

ama bunların yanına 2*512 667mhz daha ram almayı düşünüyorum

ama bunların tamingi de 5-5-5-15 olacak galiba

ben şimdi bunların dördünüde 667 ve 4-4-4-12 de çalıştırabşilirmiyim mesela

533lerden veya 667lerden su koyan olabilirmi

biosta ayarı varmı bilmiyorum

eve gittiğimde bakabilirim ancak

En düşük ram zamanlaması ile tüm ramler çalışır (Tabi aynı marka ve model alırsanız daha iyi, uyuşum sorunuda olabilir) 5.5.5.15 olanı 4.4.4.12 olarak ta çalışması muhtemel ama 4 adet ram yerine 2*1 alırsanız daha iyi olur.
  • Benim twinmos da böyle çalısıyor
  • Tabi işlemcinizin 200 fsb de çalıştığını varsayarak söyledim 3:5 i, en üstteki ss de öyle görünüyor. Benim default değerlerim aşağıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzeg -- 12 Mart 2007; 0:11:53 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenai

quote:

Yasika olmadı denedim yok abicim ben pes ettim Geil in distiribitörünü arıycam sanırım ARENA bide Çizgi Elektronik i arıycam Asus anakart için

arkadaşım imzanda ekran kartı görünmüyor sanırım. anakart onboard ise dediğiniz sorunlar ondan kaynaklanıyor olabilir. bence bunu biraz araştır.

evet o/b ekran kartı

ne dezavantajı var acaba

• quote:

Orjinalden alıntı: muzeg

quote:

Yasika işte CPU ekranı yeterki şu ramler 667 de çalışsın istanbuldan geldi iadesi bile sorun. Ama ben arızalı olduğuna ihtimal vermiyorum, sonuçta kalite diye aldık.. Ayrıca zamanlamaları ram'in üzerinde yazdığı gibi yaptım yine olmadı. Qool&Quiet açıktı bıos dan ve denetim masasından onuda kapattım..

Arkadaşlar bence ram le ilgili değil sorun, bordda bir tanıma sorunu olabilir. fsb/ram oranınıza bios tan 3:5 yapın (Yada fsb/5), zamanlarıda 3.3.3.9 yapın, zaten bunu yapmışsınız ve çalışmış anladığım kadari ile. fsb/ram oranınızı düzeltin.

*Muzeg kardeş saol ilgilendiğin için ama şu bahsi geçen fsb/ ram konusunu anlamadım bios un neresinden yapacağım ki O/C mi yapmış olacağız böyle yapınca
    *Ayrıca şuan ramlerin üzerindeki orijinal erişim sürelerini kullanıyorum 3-4-4-8 i yani bu senin 3-3-3-9 daha mı iyi değer oluyor
    *Üçüncü sorum c-puz da erişim sürelerinin altında yazan Bank Cycle Time nedir bu senin c-puz resminde gözükmüyor bende ise Auto yaptığımda kendiliğinden (21) çıkıyor

• quote:

*Muzeg kardeş saol ilgilendiğin için ama şu bahsi geçen fsb/ ram konusunu anlamadım bios un neresinden yapacağım ki O/C mi yapmış olacağız böyle yapınca
    *Ayrıca şuan ramlerin üzerindeki orijinal erişim sürelerini kullanıyorum 3-4-4-8 i yani bu senin 3-3-3-9 daha mı iyi değer oluyor
    *Üçüncü sorum c-puz da erişim sürelerinin altında yazan Bank Cycle Time nedir bu senin c-puz resminde gözükmüyor bende ise Auto yaptığımda kendiliğinden (21) çıkıyor

o/c yapmış olmazsın, board ile ramler arasında bir iletişimsizlik var, gerçek frekansında çalıştırmış olursun, timinglerde yaptığın gibi, zamanları 3.4.4.8 yaptığın yerdedir, biosta ama boardlarımız aynı değil tam yerini bilemeyeceğim. 1:1 2:3 3:5 v.s seçeneklerin olduğu yer veya 2:00 3:00 2:50 3:55 v.s diye de olabilir seçenekler, bu kadar yardımcı oldum valla
    Gönderdiğin cpuz resminde cpu/7 olarak görünen yer.

3.4.4.8 de iyi, hangisinde stabilse o nu kullan.

o da aynı üstekiler gibi gecikme süresi ama ilk dördü önemli ondan başka 2-3 tane daha var, boşver onları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzeg -- 12 Mart 2007; 22:45:58 >

• benim anakart bios unda senin dediğin bölüm yok muzeg iyice baktım. Hayret daha dün senin ki gibi 3-3-3-9 oluyordu bu gün pc yi kitliyor bu değerler 3-4-4-8 yapmak zorunda kaldım...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.