Şimdi Ara

KAÇ MAAŞINIZ OLSA İPHONE 11 PRO ALIRDINIZ? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
1
Favori
8.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • paranın sınırlı bir kaynak olduğunu anlamakta zorlanıyor çoğu insan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

25 milyar nasil kazanıyorsun hocam? Bunu anlayamadim

Alıntıları Göster
    Aylığım 1700 ile 2300 aradı değişiyor ama € TL değil bizim burda Almanya’da İphone 11 1000 € bizim Burda kendine bir telefon yada araba aldığın zaman sadece %19 vergini ödersin aynısından bitanede devlete almak zorunda değilsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avente

Aylığım 1700 ile 2300 aradı değişiyor ama € TL değil bizim burda Almanya’da İphone 11 1000 € bizim Burda kendine bir telefon yada araba aldığın zaman sadece %19 vergini ödersin aynısından bitanede devlete almak zorunda değilsin

Alıntıları Göster
    Ha tamamdir hocam almanyadayim desene

Burda isciye asgari ucreti çok görüyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 buçuk

• Yıllardır apple kullanıyor 3 yıldırda 7plus 30 milyarda kazansam bi telefona 11000₺ vermem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 29 Mayıs 2020; 11:17:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enJr

paranın sınırlı bir kaynak olduğunu anlamakta zorlanıyor çoğu insan.
    Öyle hocam, 10k maaşı çok zannediyorlar ama, 10-11k lık bir telefon almak demek 12 aya bölünce neredeyse her ay 1k vermek demek bu da maaşın %10'u demek. Ben zaten krediydi, masraflarlardı derken her ay 1-2k para anca arttırabiliyorum, gidip de onu bir telefona veremem. Bence bazı insanların unuttuğu şey şu ki maaşınız artınca gideriniz de artıyor (hayat kaliteniz artıyor tabi aynı zamanda), mesela kiralık evlere değil de satılık evlere bakıyorsunuz, mesela 10 yaşında araba değil de sıfır araba bakıyorsunuz, bu liste böyle gider.
  • Orta segment bir Android telefon kesinlikle min 3.5 sene götürür. Daha fazlasını holding sahibi değilsem almam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Maaşım 50 bin lira bile olsun.
    Bir telefon için en fazla 1500 tl veririm.
    Hoplasa zıplasa kendi kendie iş çevirse 2000tl diyorum ama ona bile bakarım almam
    gider 2 tane 2.el üst model telefon alır işme bakarım.
    Telefon için vermem yani bu kadar parayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TwEeN

Maaşım 50 bin lira bile olsun.
    Bir telefon için en fazla 1500 tl veririm.
    Hoplasa zıplasa kendi kendie iş çevirse 2000tl diyorum ama ona bile bakarım almam
    gider 2 tane 2.el üst model telefon alır işme bakarım.
    Telefon için vermem yani bu kadar parayı.
    Vay be m20 bile almazsin yani 50k maas alsan

• Almam
  • quote:

Vay be m20 bile almazsin yani 50k maas alsan

Alıntıları Göster
    Bana bir yararı yok çünkü o cihaz telefon sadece benim için.
    Açık konuşayım 2 telefon nullanıyrum biri j7 core diğer note 5 onuda zamanında aldığum s4 4g modeli artık görevini tamamladığı için.
    İşime yaracak şeye basarım parayı ama lakin lazım değilse , bana ve işime birşey katmıyorsa gereksiz.
    İşime yatırım yaparım lazım ise 3 tane alırım.Lazım değişse ki 15bin bir telefon evet telefon için vermem.
    Giderim işime yatırım yaparım.

• quote:

Bana bir yararı yok çünkü o cihaz telefon sadece benim için.
    Açık konuşayım 2 telefon nullanıyrum biri j7 core diğer note 5 onuda zamanında aldığum s4 4g modeli artık görevini tamamladığı için.
    İşime yaracak şeye basarım parayı ama lakin lazım değilse , bana ve işime birşey katmıyorsa gereksiz.
    İşime yatırım yaparım lazım ise 3 tane alırım.Lazım değişse ki 15bin bir telefon evet telefon için vermem.
    Giderim işime yatırım yaparım.

Alıntıları Göster
    Ne is yapıyorsun hocam

11000e nasil bir yatirim yükleyebilirsin bir ise

• istesem 1 ayda 3 tane iphone alacak para kazaniyorum fakat cok gereksiz bir harcama belki son nesil ipad alabilirim onuda uzun süre kullanırım
  • hamza kardeş konuna birsürü cevap geliyo 50k 30k kazanıyorum diyenler de oluyo

SORUM ŞUDUR sen bu lavuklara inanıyo musun mesela

alayı sıkıyo

yok 100k kazanıyorum iphone almam tmm kardeş en tutumlusu sensin oke :d üstteki adam ne yazmış mesela profiline girip baktım meraktan full tyt ayt forumunda sınava hazırlanıyo kesin kazanıyosundur o paraları kardeş. neden sallıyonuz ki aga yani ios daha güvenli ve stabil bu bi gerçek 10bin lirayı çok düşünen adam büyük para da kazanamaz. büyük kazanmak büyük riskler almak demektir böyle garantici adamlar da olan paralarını riske atmaz kazandığı neyse onla yetinir. tr şartlarında 50k kazanan kaç kişi vardır onlar da dh forumda mı takılıyodur bilemicem

ayrıca diyelim işletmen var restorant işletiyosun falan mekanın sahibi olarak geliyosun duruma bakıyosun müşterilerle ilgileniyosun şık giyimli zengin duruşlu bi patron mu daha çok saygı görür paçoz patron mu? müşteriler bile der bu nasıl patron. ayna selfiesi atıyosun instaya ip 11 pro ile mi atarsın general mobile ile mi bunların hepsi etkiliyo işte

• quote:

Orijinalden alıntı: xxCrazyBoyxx01

hamza kardeş konuna birsürü cevap geliyo 50k 30k kazanıyorum diyenler de oluyo

SORUM ŞUDUR sen bu lavuklara inanıyo musun mesela

alayı sıkıyo

yok 100k kazanıyorum iphone almam tmm kardeş en tutumlusu sensin oke :d üstteki adam ne yazmış mesela profiline girip baktım meraktan full tyt ayt forumunda sınava hazırlanıyo kesin kazanıyosundur o paraları kardeş. neden sallıyonuz ki aga yani ios daha güvenli ve stabil bu bi gerçek 10bin lirayı çok düşünen adam büyük para da kazanamaz. büyük kazanmak büyük riskler almak demektir böyle garantici adamlar da olan paralarını riske atmaz kazandığı neyse onla yetinir. tr şartlarında 50k kazanan kaç kişi vardır onlar da dh forumda mı takılıyodur bilemicem

ayrıca diyelim işletmen var restorant işletiyosun falan mekanın sahibi olarak geliyosun duruma bakıyosun müşterilerle ilgileniyosun şık giyimli zengin duruşlu bi patron mu daha çok saygı görür paçoz patron mu? müşteriler bile der bu nasıl patron. ayna selfiesi atıyosun instaya ip 11 pro ile mi atarsın general mobile ile mi bunların hepsi etkiliyo işte
    Dhhdjddkjdsg haklisin ne diyim

• bu yaşıma kadar hiç statüye gösterişe para vermedim, sadece ürüne para verdim. mesela 10 bin liralık telefon 3 bin liralık telefondan 3 kat iyi değildir, aradaki kalite farkı belki bin belki 2 bin liradır. geri kalanı manevi haz ve ayrıcalıklı hissetmenin bedelidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ne is yapıyorsun hocam

11000e nasil bir yatirim yükleyebilirsin bir ise

Alıntıları Göster
    Borsa
  • quote:

Borsa

Alıntıları Göster
    Nasil öğrenirim reis borsayı

• Ne kadar param olduğu önemli değil. Ben fiyat performans ürünlerini satın alırım sadece. Fiyat performans ürünlerinin de kendi içlerinde kademeleri var.

Apple hiç bir zmaan f/p ürünü olmadı Türkiye de doğal olarak apple ürünü almak bana göre tamamen marka bağımlılığı ve gereksiz bir hareket.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.