Şimdi Ara

KAÇ MAAŞINIZ OLSA İPHONE 11 PRO ALIRDINIZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
1
Favori
8.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 10000 olsa alırdım telefon zaten 11000tl 3 sene kullanır sonra da satardım apple piyasası asla bitmiyor hala iphone 6lar bile iyi para ediyor almaya kalktı mı temiz cihazı alması zor

Edit: android sevenler de 11000lik android gibi dusunsun

Adam gelmis ben ios sevmem ki ehe diyip gidiyo konuda tövbe ya Rabbim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza5806 -- 25 Mayıs 2020; 12:22:42 >

• iphone almam veya çok pahalı bir telefon da almazdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabit bir maaşım yok ama 9-12 k arası gelirim var. Daha hiç i phone almadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: linkorn

Sabit bir maaşım yok ama 9-12 k arası gelirim var. Daha hiç i phone almadım.
    11klik android alır mıydın hocam

Bu arada meslek nedir merak ettim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Evet android kullanıyorum zaten. 2k civarı. 3 iş birden yapıyorum gündüz özel ders veriyorum. Akşamları konser ve düğünlerde gecede barda müzisyenlik yapıyorum.

• Gerçekten ihtiyacım olduğunu düşünsem şimdi de alabilirim sıkıntıya girmeden

Şu an iphone 7 kullanıyorum eksik bir durum hissetmiyorum

Ama illa değiştirmem gerekirse yine o an piyasadaki en ucuz iphone'u alırım
    Benim için önemli olan ios'un sadeliği,rahatlığı ve güvenliği

İnan 11 pro hediye gelse iphone 7'im bozulana kadar kutusunu açmam
    Hattı çıkarıp yenisine takmaya, icloud hesabımı girip telefonu etkinleştirmeye bile üşenirim

Neden iphone 11 pro senin için bu kadar önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: bistüri_ucu

Gerçekten ihtiyacım olduğunu düşünsem şimdi de alabilirim sıkıntıya girmeden

Şu an iphone 7 kullanıyorum eksik bir durum hissetmiyorum

Ama illa değiştirmem gerekirse yine o an piyasadaki en ucuz iphone'u alırım
    Benim için önemli olan ios'un sadeliği,rahatlığı ve güvenliği

İnan 11 pro hediye gelse iphone 7'im bozulana kadar kutusunu açmam
    Hattı çıkarıp yenisine takmaya, icloud hesabımı girip telefonu etkinleştirmeye bile üşenirim

Neden iphone 11 pro senin için bu kadar önemli
    Önemli degil reis

Telefonum bozuldu da ona sinirlendikce kafayi yiyip buraya sariyorum

Bi de Amerika arzum var tabiki

Alim gucunu iPhone benzin araba ve et fiyatlarını baz alarak hesaplıyorum ve biz Turkiyede bosa yasiyoruz sonucu çıkıyor

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Yallah apple store a

• quote:

Orijinalden alıntı: sezer.er

Yallah apple store a
    https://www.youtube.com/watch?v=q6Uu7NCRvJA&feature=youtu.be

• 70-100 arası olsa düşünmeden alırdım iphone’un en son çıkanını ama 4 yıl kullanırdım.

• 2500~3000$ olsa alırdım.

1500$ verip 512 gb olanı alırdım.

Herkese iyi bayramlar.

• yurt disinda yasiyorum asgari ucret 1400-1500 euro arasi yine almiyorum yine 1000 euro degerli burda turkiyedekilere sasip kaliyorum 10k ya telefon alanlara
  • 7bin e yakin maasim var. 2000 tl den fazla verip telefon almam. Hadi belki 3bin en fazla. Sonuçta 10binlik telefondan zerre farkı yok. Haa marka manyağı olsaydım bilemiyorum

• iphone veya başka birşey alırken öncelikle alacağım şeyi ne için kullanacağımı iyi tanımlamam gerekir. yani kendimden somut bir örnekleme yaparsak diyelim telefonum bozuldu ve yeni bir telefon almak ihtiyacı hasıl olduysa öncelikle belli kalitede fotoğraf çekebilmesi (işimle ilgili fotoğraf çekip gönderiyorum bulanık fotoğraf olmaması lazım), mail ve whats up kullanırken sıkıntı yaratmaması ve konuşurken ses kalitesinin iyi olması benim için yeterli bunun dışında bana arıza ve sorun çıkarmayacağını düşündüğüm telefonlar arasından en ucuzunu alırdım. gelirimle ayda 15 - 20 ad. iphone alabilecek seviyede olmama rağmen diğer şeylerde de benzer bakış açım vardır. bazen çevre faktörüde devreye girebilir. örneğin çok istemememe ve gereksiz %130 ötv ödememe rağmen insanlar bakıp değerlendirmelerde bulundukları ve birtakım faydalarını gördüğüm için araç konusunda çevre faktörü yüzünden bilindik marka araçları alıyor ve binmek zorunda kalıyorum. not: İngiliz atasözü ucuz mal alacak kadar zengin değilim sözünü de yürekten destekler ve uygularım. burada demek istediğim bütçenden bağımsız ihtiyacını belirlemek sonra o ihtiyaç duyduduğun şeye yeterli paran olup olmadığına bakmak eğer paran varsa almak yoksa bekleyip para bulunca almak.çok acilse de alternatif ucuz yollu çözümler bulmak. gıdadan düşünürsem dışarıdayım acıktım ve cebimde 15 lira var diyelim. bu parayla ne idüğü belirsiz tavuk döner falan yiyeceğime gider bir marketten yarım ekmek arasına ton balığı kor onu yerim.

• 1500 dolar kazansam alırdım

• Almazdım. Muadili Android telefon da almazdım.
  • Almanya'daki asgari ücret kadar alsam alırdım

• 15 günlük maasimla veya işte yarım maaşım üzerinde telefona para vermem

• Aylık kazancım 4-5 bin olsa alırdım.Çünkü harcamam ve sorumluluğum yok.Kişiden kişiye değişir bu.Adam aile babasıdır 10 bin kazanıyordur ama yine alamaz.

Telefona 2000-3000den fazla vermem diyenler olmuş.Bu zevk meselesidir.Kimi gider ayakkabıya 500-600 verir kimi evine 10 bine tv alır.100 liralık ayakkabı veya 1000 liralık tvde işini görür aslında.Ama daha iyisini almak istersin.
  • Yine bir “zenginin parası,züğürdün çenesini yorar” adlı konuya hoşgeldiniz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.