Şimdi Ara

kaç kişi izlemiş eurolig finalini

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2 milyar diye bir rakam dolaşıyordu ekşide
  • 217 ülkede canlı yayınlandığı ve 1 milyar kişinin canlı izlediği söyleniyordu haberlerde.
  • Haha yok 6 milyar. 1 milyar nedir ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ürüng Ayığ Toyon

217 ülkede canlı yayınlandığı ve 1 milyar kişinin canlı izlediği söyleniyordu haberlerde.

Ulan 1 milyar mı

el Classico bile 400milypn izlendi

Galatasaray Real madrid çeyrek final 200 milyon izlendi

1milyarmış:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Watford Dynamite

quote:

Orijinalden alıntı: Ürüng Ayığ Toyon

217 ülkede canlı yayınlandığı ve 1 milyar kişinin canlı izlediği söyleniyordu haberlerde.

Ulan 1 milyar mı

el Classico bile 400milypn izlendi

Galatasaray Real madrid çeyrek final 200 milyon izlendi

1milyarmış:D

Saydın mı birader?
  • açıklanan rakam 217 ülke ve 1.2 milyar kişiydi yanlış hatırlamıyorsam.
    Biz kupayı alınca nedense birden bire değersiz oldu o kupa ama halen dünyanın 2. en önemli basketbol organizasyonu ve kupası euroleague, kazanan da klüpler bazında avrupanın en büyüğü
  • Zorunuza mı gitti la
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lawbreaker

açıklanan rakam 217 ülke ve 1.2 milyar kişiydi yanlış hatırlamıyorsam.
    Biz kupayı alınca nedense birden bire değersiz oldu o kupa ama halen dünyanın 2. en önemli basketbol organizasyonu ve kupası euroleague, kazanan da klüpler bazında avrupanın en büyüğü

ulan fbli yönetici açıklamış sende inanıyosun.

dünya nüfusu 7 milyar çin+hindistan 3 milyar

1 milyar diyorlar max 100 milyondur.

o gün la liga şampiyonluğuda vardı.
    her şeye atlamayın sazanlar

istersen her ülkeden 1 kişi toplamda 200 kişi izlesin avrupanın basketboldaki en büyük kupası bizim müzede
    görmek isterseniz buyrun gelin zira uzun yıllar alacağınızı sanmıyorum (bizim uefa kupamız var yorumu bekliyorum şimdi :D)

• 1,2 milyar nedir arkadaş ??? Çocukları, engellileri vs çıkar dünyada 4 milyar insan var.. her 3 kişiden 1i izlemiş demek oluyor.. Ülkemizde bu oranda izlenim olup olmadığı meçhul..

Ama şu var, maçı canlı değilde saat farkı dolayısıyla sonradan veren kanallar vardı özellikle Çin de.. Maçı sonradan izleyen veya bir şekilde özetlerini izleyen 1 milyar insan vardır..
  • 2016 NBA finali 7. maçını sanırım 30 küsür milyon kişi izlemişti. Bu sadece ABD rakamı mı yoksa tüm dünya mı bilmiyorum. Tüm dünyaysa eğer bununla kıyaslarsak, EL finalinin izlenmesi tahminimce 5 milyon falandır. Yalnızca ABD ise bir kıyas yapamam maalesef.
  • quote:

quote:

quote:

istersen her ülkeden 1 kişi toplamda 200 kişi izlesin avrupanın basketboldaki en büyük kupası bizim müzede
    görmek isterseniz buyrun gelin zira uzun yıllar alacağınızı sanmıyorum (bizim uefa kupamız var yorumu bekliyorum şimdi :D)

Artık bitti o bizim uefa kupamız var lafı, gitsinler o havayı bjk lilere atsınlar. Euroleague şampiyonlar ligi şampiyonluğudur, daha üstünde bir kupa yok. Uefa nın üstü var ama.

• quote:

quote:

quote:

Basketboldan bir habersin sanirim. 2014'de aldik biz o kupayi daha Euroleague kadinlarda. O fazla butcenizle neler yapmistik size hatirlamak istiyorsan tekrar izleyebilirsin. Ve 2017 girdik orda hala tonla para basip kupayi almaya calisiyorsunuz. Fakat her sene birileri gelip elinizden aliyor. Sen simdi dersin o kadinlar yeaaaa. Gormek istiyorsan kupa muzemizde 2014 baskili.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paetzold

quote:

quote:

quote:

Basketboldan bir habersin sanirim. 2014'de aldik biz o kupayi daha Euroleague kadinlarda. O fazla butcenizle neler yapmistik size hatirlamak istiyorsan tekrar izleyebilirsin. Ve 2017 girdik orda hala tonla para basip kupayi almaya calisiyorsunuz. Fakat her sene birileri gelip elinizden aliyor. Sen simdi dersin o kadinlar yeaaaa. Gormek istiyorsan kupa muzemizde 2014 baskili.

yok bihaber değilim hatta ekaterinburgdaki maça son anda gidememiştim, erkek sporları kadınlara göre önde olduğu için öyle yazdım. Zaten dikkat edersen bütçeler popülarite vs kıyas kabul etmez 5 milyona elw alacak kadro kurabilirsin ama erkek baskette son 8 e bile kalman imkansıza yakın. Yıllarca ligin tv yayıncısı bile yoktu geçen yıl trt aldı da insanlar klüp kanalları dışında izleme şansı buldular. Nasıl futbolla erkek basketi kıyaslamak zorsa (bir çok ülke için) kadın basketi de erkek basketle kıyaslamak çok zor. hatta maalesef kadın voleybolun bile gerisinde

• Hocam sacmalamayin Allah askina o istatistik yanlis Amerikanin 4/5'i o maci izliyor hatta sadece o maci degil tum final serisini izliyor. 30 Milyon olmasi imkansiz zaten EL finali de 200Milyonu askindir diye dusunuyorum cunku neredeyse tum Balkan ulkeleri basketbolu cok seviyor.
  • 1.2 milyar yayına ulaşabilen kişi sayısı galiba(200-210 civarı kanal satın alıp yayınladı kendi ülkesinde)

ne kadarı izlemiştir ama bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 25 Mayıs 2017; 2:3:27 >
  • İzleyen sayısı değil. Ama o rakam yine de hatalı.

Final maçı Çin dahil bir çok ülkede yayınlandı. 230 gibi rakamlar söyleniyor. Dünyada 198 ülke var. Birleşmiş milletler tarafından kabul edilen. Kabul edilmeyen ülkeleri de sayarsak rakam 205 filanmış.

Ama dolaşan 230 rakamı doğru gibi durmasa da Euorolig Organizasyonun sahibi olan kurumunun maç yayınlanan ülkeler listesinde 230 ülkede bu maçın yayınlandığı yazılıymış.Yani resmi olarak dünyada sadece 198 ülke var kabul edilmesine rağmen ülke olduğu kabul edilmeyen bölgeleri Euroligi düzenleyen kurum ülke olarak kabul ediyor.

Resmi açıklama da 200 den fazla ülkede maçın yayınlandığı şeklindeymiş.

Maçı kaç kişi izledi bilmek zor tıpkı diğer organizasyonlar da olduğu gibi. Sadece yayınlandığı ülkelerin sayısı ve onların nüfus sayısına bakarak genel bir rakam çıkar.
  • kaç kişi izlemiş dedim herkes laf atmaya başlamış

uefadan büyük olduğunu zannedenler var

manchester ajax finali daha çok izlenmiştir
  • gs lilerin çok zoruna gitmiş anlaşılan , kendileri katılabilmek için can attıkları organizasyonun en büyüğünün Fenerbahçe oluşu
    Hatırlatma yapalım uefa kupası şampiyonlar ligine gidemeyen veya 4 takımlı grupta 3. olupkatıldığı bir nevi teselli kupası CL futbolda neyse EL de erkek basketbolda aynı şey

İyi akşamlar
  • abicim official açıklamalara baksanıza bize soracağınıza

http://www.euroleague.net/final-four/istanbul-2017/news/i/7tjwhwjjlaq9963d/record-broadcast-reach-for-2017-final-four
    http://www.euroleague.net/final-four/istanbul-2017/news/i/7thy7r7ee9ym4fc9/turkish-airlines-euroleague-final-four-opening-press-conference-gets-the-ball-rolling

Sky Mexico brings the Final Four to 51 countries in Central and South America. Fox Sports reaches 50 in Africa. Eurosport broadcasts to 44 in Asia and the Pacific. Bein Mena covers 23 countries in the Middle East. Sport Klub will show the games in 9 countries in the Balkans; Viasat in 7 more in the Baltics and Scandanavia; and LETV in China. In the markets of the participating teams, the games will be on beIn Sports in Turkey, MOVISTAR+ in Spain, ERT and NoVA in Greece and Match TV in Russia.

51+50+44+23+9+7+1

185 ülke yapıyor.

Yazdığına göre avrupada 180 milyon izleyicisi varmış... bi o kadarda amerika olsa ki fazladır.. Afrika Çin ortadoğu vs katarsak yani 1 milyar sanmam ama 500-700 milyonun altında izleneceğini sanmıyorum finalin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.