Şimdi Ara

Kaby Lake-X - Skylake X [ i5 7640K / i7 7740X - 7800X / 7820X / i9 7900X / 7920X - X299 Çipset] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
1
Favori
13.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet;Amd İzlekdeşenlerin tanıtımıyla birlikte Skylake-X serisi İ5'ler ile birlikte gereksiz bir işlemci durumuna düştü.
    Daha önce dediğim gibi İnteldeşen (Threadreaper) saçma sapan fiyatlı olan İ9 platformunun kısa bir sürede canına okudu.(cak)
    Amd tarafından güzel haberler gelmeye devam ediyor,hız kesilmeden Ryzen yeni versiyonları ile devam ederlerse,2020 yılında İşlemci pazarı şemsiyesi terse döner.
    Önümüzdeki 6 ay içinde Amd işlemci pazarında %35 üzerine çıkarsa muazzam bir başarı olur.(%31 şuan)
    2018 yılında %40 üzerine çıkarlarsa,2020 yılında bambaşka şeyler konuşuyor olacağız.
  • woundedknee kullanıcısına yanıt
    https://www.cpubenchmark.net/market_share.html

AMD pazar payı 23,60 şuan o meşhur uçtu kaçtı haberi bir aldatmacadan ibaret. Bu siteden alınmış değiştirilmiş bir grafik. Halbuki her gün en azından sadece tarih bile olsa değiştirip güncelliyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 14 Temmuz 2017; 1:58:56 >
  • woundedknee kullanıcısına yanıt
    %31 'e nereden baktınız, paylaşır mısınız bir?

https://www.cpubenchmark.net/market_share.html
    13 Temmuz 2017 2017 3.Çeyrek;
    Intel : %76,60
    Amd : %23,40

Zira bu yukarıdakini diyorsanız şuan doğruyu gösteriyor. Çünkü o gün "Amd, Intel 'den %10 pay kaptı" haberleri yalandı. Daha doğrusu işleyişte sorun varmış. 1-2 güne düzeldi ve normale döndü. Yalnız 1.çeyrekten itibaren toplamda Amd, Intel 'den %5.3 pay kapmış. Öyle bir anda tabii ki sıçrama olmaz. Her şey yavaş yavaş ilerler. Bir de hazır sistem piyasası var. Amd daha bu piyasaya girecek ve hazır markalarda da bulunacak. Sunucu piyasasında iyice yaygınlaşması gerek. Daha yeni işlemciler çıkaracak, sunucu tarafına gittikçe yoğunlaşacak vs. 2018 ilk çeyreğinde %8 oranında daha pay kapmış olur.

Şuradaki haberde Amd 'nin %10 pay almadığını okuyabilirsiniz;https://seekingalpha.com/article/4085523-amd-gain-10-percent-market-share-quarter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 14 Temmuz 2017; 15:22:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Amazon'da 3 gündür 7800x 7820x 7900x stok dışı görünüyor. Avrupa sitelerinde Amazon.co.uk son 14 adet yazıyor. Bizde stok çoktur fiyatlar maşallah, oralarda adamlar board pahalı demiyor tabi. Eh işte denilecek bir seri olduğu halde iyi satmış.

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    olması gereken bunlar ancak neden benchmarlarda bu derece farklılık var anlayamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    Şuradan da testlere bakabilirsiniz. Testlerde i9 7900x, i7 7820x, i7 7800x vs. var. Başta render uygulamaları ve memory testler var. Oyun testleri 4:50 'de başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 14 Temmuz 2017; 15:27:51 >
  • İşlemci, soğutucu ve soğutucu fanları elime ulaştı. Anakart siparişi de verildi asus prime x299 deluxe olarak. Ramler için biraz daha bekleyeceğim.

Kaby Lake-X - Skylake X [ i5 7640K / i7 7740X -  7800X / 7820X / i9 7900X / 7920X - X299 Çipset]
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Soğutucuyu önce kendi fanları ile test edin. Daha sonra da aldığınız Noctua fanları monte edip deneyin. Aradaki farka bir bakın bakalım. Bu arada termal macunu da Noctua alsaydınız iyi olurdu. Ayrıca işlemciyi otomatik voltajda bırakmayın. Manuel olarak elle artırın. 1.22V ile 4.7Ghz ve 4.8Ghz 'te stabil çalıştıran inceleme siteleri var. 0.9V ve ya 1.06V ile de 4Ghz 'e ayarlayıp sabit bırakan da var. Sistemin geri kalan bileşenleri neler olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 18 Temmuz 2017; 0:01:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Soğutucuyu önce kendi fanları ile test edin. Daha sonra da aldığınız Noctua fanları monte edip deneyin. Aradaki farka bir bakın bakalım. Bu arada termal macunu da Noctua alsaydınız iyi olurdu. Ayrıca işlemciyi otomatik voltajda bırakmayın. Manuel olarak elle artırın. 1.22V ile 4.7Ghz ve 4.8Ghz 'te stabil çalıştıran inceleme siteleri var. 0.9V ve ya 1.06V ile de 4Ghz 'e ayarlayıp sabit bırakan da var. Sistemin geri kalan bileşenleri neler olacak?

Şimdilik oc düşünmüyorum üstad bu haliyle bana yeter, ha belki deneme amaçlı uğraşırım biraz. Corsair'in kendi fanlarının yüzde 60-70 üstünde fazla ses yaptığını okudum yabancı kaynaklarda, bir de tüm kasa fanlarım noctua olduğundan takım bozulmasın istedim.

Sistemin diğer parçaları imzamdaki gibi kasa, psu, ekran kartı, diskler aynı kalacak. z97 den upgrade yapıyorum.

Termal macun mu demiştiniz

Kaby Lake-X - Skylake X [ i5 7640K / i7 7740X -  7800X / 7820X / i9 7900X / 7920X - X299 Çipset]

Hangi işlemciden buna geçiyordunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Hangi işlemciden buna geçiyordunuz?

4790k dan geçiş yapıyorum.

4790k aslında beni hiç üzmedi fakat çoklu çekirdeğe ihtiyacı olan uygulamalarım için 4+4 core yetersiz kalıyor. Ayrıca z97 çipsetin artık eskimesi ddr3 ramler, m2 desteği olmaması v.s derken hem çipseti güncellemek hemde önümüzdeki 5-6 yıl ekran kartı haricinde para harcamayacağım bir upgrade yapmaya karar verdim. Aslında ekran kartımdanda memnunum beni 1-2 yıl daha idare eder, zaten kartların fiyatları uçup kaçmışken doğru düzgün kart bulamıyorken kart upgrade etmek bir süre daha imkansız gibi.

Ryzen'de düşündüm, yeni mimariyi beğenmiştim daha uygun bir fiyata bana lazım olan multi core gücünü elde edebilirdim fakat takıntılı bir insanım söz konusu ram uyumsuzlukları, işlemci sıcaklıklarının doğru ölçülememesi, cold boot ve diğer bios sorunlarını okuyunca soğudum. Yıllardır intel sistemler kullanan biri olarak bu tür sorunları hiç yaşamadım ne ram alsam taktım çalıştı, herşey belli bir stabiliteye sahipti. Bu saatten sonra tam oturmamış bir mimarinin macerasına giremezdim, elbette ryzendeki sorunlar zamanla düzelecektir fakat iş için kullandığım bir sistemde tüm sorunların düzeltilmesini bekleyecek kadar zamanım yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 18 Temmuz 2017; 0:41:5 >

• setek01 kullanıcısına yanıt
    intel çalışanları alıp alıp yorum yazıyordur ne yapsın gariban ya
  • 1 ay kadar önce 7820X aldım. VRM ısınma problemleri nedeniyle kutusunda Asus Rampage VI Apex anakartın satışa çıkmasını bekliyor. İşlemci soğutucusu IHS 'e lehimli olmadığı için (soldered) büyük ihtimalle delid yapıp IHS işlemci arasına sıvı metal macun koyacağım. Soğutmayı tamamı bakır blok ve 2 adet 360mm radyatörle (ekran kartı hariç) yapacağım.
  • Anakartımızda geldi.

Hocam hayırlısı olsun şimdiden :) Güle güle kullanın
    bende beyaz bir konsept düşünüyorumda e gaming ile deluxe arasında kaldım , sizce bu iki karttan hangisini tercih etmeliyim beyaz tema için gri tonları ile e gaming ve ortada ki ROG amblemi beyaz olsa çokta sırıtmaz gibni geldi bana ama yinede

iki kart arasında teknik açıdan beni üzecek ne olabilir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SefirEmre

bende beyaz bir konsept düşünüyorumda e gaming ile deluxe arasında kaldım , sizce bu iki karttan hangisini tercih etmeliyim beyaz tema için gri tonları ile e gaming ve ortada ki ROG amblemi beyaz olsa çokta sırıtmaz gibni geldi bana ama yinede

iki kart arasında teknik açıdan beni üzecek ne olabilir :)

Teknik açıdan büyük farklar yok.

deluxe'de ekstra olarak 1 adet daha ethernet çıkışı, thunderbolt kartı, wifi ad, u.2 desteği, wifi mimo anten desteği ve live dash farkı var. Farklar tamamiyle kullanım amacına ve uzun vadeli beklentilere göre değişir. Fakat beyaz tema istiyorsanız deluxe daha beyaz haliyle, gaming e koyu tonlarda bir kart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lundy

Hocam hayırlısı olsun şimdiden :) Güle güle kullanın

Teşekkür ederim üstad.
    Hocam bir tanesi Strix bir tanesi z170 beyaz olan ben ekran kartını öncelikli HOF 1080 Ti verecegim , eger bulamazsam Strix 1080 ti yoneleceğim kasa fanlar sogutucu psu hazır ekran kartı anakart işlemciye kaldı son durum :)

bunlarda görünümler aşağı yukarı

• i9 K modelleri hakkında bilgi verilmedi mi henüz?
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.