Şimdi Ara

KABLOTV VE KABLONET TEKNİK YARDIM [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
891
Cevap
16
Favori
117.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum geçen hafta
 • Cevaplayan Üyeler 381
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 41
 • Ortalama Mesaj Aralığı 4 gün 18 saat 19 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 20
 • Favoriye Eklediklerim 16
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • mr_myth (121 mesaj) serdar_ayberk (41 mesaj) Yazılımcı Online (12 mesaj) bybursa (12 mesaj) 10kerem (12 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (258 mesaj) Mobil (75 mesaj) Tablet (8 mesaj) Mini (5 mesaj) Uygulama (6 mesaj) (4 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> Uydu Teknolojileri ve Dijital Yayın >> KabloTv >> KABLOTV VE KABLONET TEKNİK YARDIM [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Bölüm Yetkilisi
  4774 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Türksat Kablo'nun Analog ve Dijital KabloTV yayınları ile ilgili TEKNİK YARDIM ana konusudur. KabloTV ve Kablonet ile teknik yardım bölümündeki düzenleme önerilerinizi Konu Yetkilisi serdar_ayberk'a iletebilirsiniz.

  Konu ortak bir konudur bu sebeple tüm öneriler değerlendirilecek, birlikte karar verildikten sonra buraya eklenecektir.


  Konu içerisinde Bölüm Kurallarına ve Devir İlanları Kurallarına uygun şekilde hareket etmenizi rica ediyoruz.

  Türksat Kablo Resmi Ana Web Sitesi : www.turksatkablo.com.tr
  Türksat Kablo Resmi KabloTV Resmi Web Sitesi : www.kablotv.com.tr
  Türksat Kablo Resmi Kablonet Resmi Web Sitesi : www.kablonet.com.tr
  Türksat Kablo Resmi Kabloses Resmi Web Sitesi : www.kabloses.com.tr

  İlk site Türksat Kablo'nun ana resmi sitesidir, diğer 3 site ise Türksat Kablo'ya ait olan ve hizmetlerin adlarıyla tescil edilmiş ve ana siteye yönlendirme yapan sitelerdir. Bu alan adlarının (domainlerin) tamamı Türksat tarafından onaylanmıştır.

  Bu siteler (alan adları, domainler) dışındaki diğer siteler resmi değildir. Abonelik, başvuru, iptal gibi işlemlerinizde mağdur olmamanız için resmi kanallardan yapmaya özen göstermenizi rica ederiz. Lütfen kimlik bilgilerinizi yetkili olmayan kurumlarla paylaşmayınız.


  SIKÇA SORULAN SORULAR

  KabloTV Nedir?
  KabloTV şebekesi üzerinden Türksat tarafından sağlanan dijital yayındır.

  KabloTV Nasıl İzlenebilir?
  1. Pozitek, Next veya Neta markalı SetTopBox ismi verilen uydu alıcı benzeri kablo alıcılarla izlenebilir.
  2. ZTE markalı İ-Kutu (İnteraktif HD Kutu) ismi verilen ve durdurup yeniden izleme özelliği olan interaktif kablo alıcılarla izlenebilir.
  3. Televizyonunuzda dahili DVB-C alıcısı mevcut ise Conax modül ve Smart kart vasıtası ile ek bir cihaza ihtiyaç duymadan izlenebilir.

  KabloTV'de Hangi Yayınlar Bulunuyor?
  KabloTV'de uydu yayını içerisinde bulabileceğiniz Ulusal kanallarla birlikte ücretli yayın yapan Yaşam, Belgesel, Kültür, Spor, Sinema ve Dizi kanalları gibi birçok türde ve HD formatında yüksek çözünürlüğe sahip yayın bulunmaktadır.

  KabloTV'nin Avantajları Nelerdir?
  * KabloTV'yi izleyebilmek için uydu antenine ihtiyaç yoktur. Evinize veya iş yerinize Türksat Kablo'nun çekeceği bir anten kablosu ile Dijital TV yayınlarını rahatlıkla izleyebilirsiniz. Bunların yanında aynı anten kablosu ile İnternet (Kablonet) ve telefon (Kabloses) hizmetleri de verilmektedir.
  * KabloTV, yerin altından döşenen kablolar ile yayınlarını ulaştırdığı için, uyduya göre olumsuz hava şartlarından daha az etkilenmektedir.
  * KabloTV'nin servisleri ücretsizdir. Altyapı veya sistemle ilgili bir sorun yaşadığınızda ücretsiz destek alabilirsiniz, sizden kaynaklanmayan sorunlarda herhangi bir ücret ödenmez.


  KABLOTV PAKET SEÇENEKLERİ

  Giriş Paketi
  Ulusal kanalların, Haber Kanallarının, bazı belgesel ve spor kanallarının bulunduğu bir pakettir. Paket içeriği giriş paketi olması sebebiyle çok fazla ücretli kanal barındırmaz. Tematik içerik istemeyenler için uygundur.

  Temel Paket
  Ulusal kanalların, Haber Kanallarının, Belgesel kanallarının, Spor kanallarının, Yaşam kanallarının, Çocuk kanallarının ve ek tematik kanalların bulunduğu temel pakettir.

  Üst Paket
  Temel pakette olan bütün kanalları barındırmaktadır. Bunlara ek olarak farklı spor kanallarını, yabancı dil kanallarını, farklı belgesel kanallarını, dizi ve mutfak kanallarını barındıran bir pakettir.

  Vizioon Sinema Paketi
  6 adet sinema kanalını (Sinema Aile, Sinema Aile 2, Sinema 1001, Sinema 1002, Sinema Komedi ve Sinema Komedi 2) barındıran Sinema paketidir. Giriş, temel ve üst pakete ek olarak satın alınabilmektedir.

  Altın Sinema Paketi
  Vizioon Sinema Paketindeki 6 adet sinema kanalına ek olarak 6 adet sinema kanalı daha içeren Sinema paketidir. İçerisinde Sinema TV, Sinema 2, Sinema Aksiyon, Sinema Aksiyon 2, Sinema Yerli ve Sinema Yerli 2 kanallarıyla birlikte toplam 12 kanal barındırmaktadır. Giriş, temel ve üst pakete ek olarak satın alınabilmektedir.

  Premium Spor Paketi
  4 adet spor kanalını (S Sport, S Sport 2, NBA TV ve Edge Sport) barındıran Spor paketidir. Giriş, temel ve üst pakete ek olarak satın alınabilmektedir.

  beIN Sports Paketi
  6 adet spor kanalını (beIN Sports 1, beIN Sports 2, beIN Sports 3, beIN Sports 4, beIN Sports Max 1, beIN Sports Max 2) barındıran Spor paketidir. Giriş, temel ve üst pakete ek olarak satın alınabilmektedir.

  Türksat KabloTV paket seçenekleri hakkında daha detaylı bilgiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


  EK HİZMETLER

  Conax Modül Kullanıcıları İçin Frekans Listesi
  KabloTV yayınlarını televizyonlarında bulunan DVB-C dahili kablo alıcı üzerinden Conax modül kullanarak izleyen kullanıcılar için Frekans Listesi de bulunmaktadır. Conax modül ve smart (akıllı) kart sayesinde yayınları izleyen kullanıcılar yeni eklenen kanalları bu listeden takip edip kanalları elle ekleyebilirler. Türksat Kablo, KabloTV Frekans listesine buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  KabloTV Paketlerini Kıyaslama
  Hangi kanalın hangi pakette olduğunu öğrenebilmek ve paketleri kıyaslayabilmek için Türksat Kablo tarafından paket kıyaslama hizmeti de verilmektedir. Türksat Kablo, KabloTV paketlerinin kıyaslama listesine buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  Tarife Seçici
  Size uygun tarifeyi bulmak için her zaman foruma danışabilirsiniz. Bunun yanında ihtiyaçlarınıza uygun tarifeyi bulmak için Türksat Kablo'nun Tarife Seçim uygulamasını kullanabilirsiniz. Türksat Kablo, KabloTV Tarife Seçim uygulamasına buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  KabloWebTV
  Türksat Kablo müşterilerine ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir. KabloTV yayınlarını Bilgisayarınızdan, Tabletten veya Cep telefonunuzdan ücretsiz olarak izlemenizi sağlayan bir sistem üzerinden işletilmektedir. KabloWebTV uygulaması ile ilgili bilgi almak ve Web TV'deki içeriğe ulaşmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Kampanyalar
  KabloTV'nin istediği sürelerde taahhüt vererek tarife fiyatlarından indirim elde edilebilmektedir. KabloTV kampanyalarına buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  Tarifeler
  Taahhüt vermeden yayınları izlemek isteyen kullanıcılar kendilerine uygun olan KabloTV tarifesini seçerek KabloTV yayınlarına ulaşabilmektedir. Size uygun tarifeyi seçmek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Online İşlemler
  Türksat Kablo Online İşlemler web uygulamasını kullanarak tarifenizi değiştirebilir, kota durumunuzu sorgulayabilir, yeni paket satın alabilir, şikayet kayıtlarınızı iletebilir, güncel faturanız hakkında bilgi alabilir ve daha birçok işlemi müşteri hizmetlerine bağlanmaya gerek olmadan kolayca yapabilirsiniz. Online İşlemler web uygulaması hakkında daha detaylı bilgi almak ve uygulamaya giriş yapmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Paketlere Göre Kanal Tablosu
  Hangi kanalın hangi Türksat Kablo paketinde olduğunu öğrenmek ve kanala göre seçim yapmak isterseniz PDF formatındaki güncel kanal tablosuna buradaki bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.

  Cihazlar
  Türksat Kablo, KabloTV yayınlarını izleyebilmeniz için Dijital kutu, İnteraktif akıllı kutu veya televizyonunuzda DVB-C kablo alıcı desteği bulunuyorsa Conax modül almanız veya kiralamanız gerekmektedir. Bu cihazların hepsini Türksat Kablo'dan temin edebilirsiniz. Conax modülü Türksat dışındaki güvenilir olduğuna inandığınız firmalardan da temin edebilirsiniz. Cihazlar hakkındaki güncel bilgiye ve kiralama seçeneklerine ulaşmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.


  İÇERİK VE MARKA TELİF HAKLARI

  * KabloTV, Kablonet ve Kabloses hizmetleri Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş.'nin marka tescilli hizmetleridir, bu markaların ve bu markalar altındaki hizmetlerin kullanım haklarından Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş. sorumludur.
  * Konu içerisindeki yönlendirmeler ve bağlantılar Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş.'nin resmi web sitesine yapılmaktadır ve yönlendirilen içeriklerden Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş. sorumludur.
  * Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş.'nin konu içerisinde adı geçen içerikleri değiştirme, iptal etme, hizmetleri sonlandırma, fiyatları değiştirme, içerikleri kısıtlama hakkı saklıdır.
  * Konu içerisindeki tüm içerik ve anlatımlar maczone tarafından Donanım Haber Forumları adına hazırlanmıştır.
  * Konu içeriği 10 Şubat 2010 tarihinde Creative Commons (CC BY-NC-ND) 4.0 ile telif hakkı kapsamında lisanslanmıştır. CC BY-NC-ND Lisansı hakkında detaylı bilgiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
  * CC BY-NC-ND lisansı gereği içeriği alıntı yaparak, kaynak göstererek ancak içeriği değiştirmeden paylaşabilirsiniz. İçeriğin paylaşıldığı yerlerde bu konuya atıf yaparak kaynak göstermek lisans gereği zorunludur. İçeriği ticari amaçla kullanamaz, gelir hedefleyen paylaşımlarda bulunamazsınız.
  * Lisans kodu 288432978 - Legal Kodu

  Bu eser Creative Commons
  Alıntı-GayriTicari-Türetilemez 4.0
  Uluslararası Lisansı ile
  lisanslanmıştır.
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >  |
  |
 • Yarbay
  4156 Mesaj
  tmm ilk soru benden

  bizim alt sokaktan geçiyor üst sokaktan geçiyor köşe başından geçiyor ama bizim sokaktan geçmiyor
  ankara yenimahallede evlerini bilirsiniz max 3-4katlı evler bi aparmanda 4aile vardır site yok yani
  çekmeleri için apartmanca müracağat etmek saçma geldi 4kişi için çekmezler kablolu tv nasıl çektircez bizim sokağa kablolu tv yi çevremdeki her sokakta var bi bizim sokakta yok
 • Yarbay
  5149 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Manyetizma

  tmm ilk soru benden

  bizim alt sokaktan geçiyor üst sokaktan geçiyor köşe başından geçiyor ama bizim sokaktan geçmiyor
  ankara yenimahallede evlerini bilirsiniz max 3-4katlı evler bi aparmanda 4aile vardır site yok yani
  çekmeleri için apartmanca müracağat etmek saçma geldi 4kişi için çekmezler kablolu tv nasıl çektircez bizim sokağa kablolu tv yi çevremdeki her sokakta var bi bizim sokakta yok
  Bi soru da benden. Site bahçesindeki fiberoptik kabloyu dozer kopardı. Gelip ek yaptılar ama sinyal kalitesi düştü kopmalar kesintiler oluyor... Var mı bir çaresi? Teknik ekibi çağırdık sinyaliniz iyi diyorlar gidiyorlar. Ama ne yazık ki iyi değil...
  |
  |
 • Yarbay
  2837 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: SysEdit

  Bi soru da benden. Site bahçesindeki fiberoptik kabloyu dozer kopardı. Gelip ek yaptılar ama sinyal kalitesi düştü kopmalar kesintiler oluyor... Var mı bir çaresi? Teknik ekibi çağırdık sinyaliniz iyi diyorlar gidiyorlar. Ama ne yazık ki iyi değil...

  Alıntıları Göster
  o zaman uydunet hakkında da bilginiz vardır elbet. neden download hızları 2010 a girmeyle birlikte gözle görülür bir şekilde düştü. 512kb abonesiyim gel gör ki hotfile premium hesabımla 40kb nin üzerine çıkamıyorum, eskiden 60kb stabil idi.
  |
  |
 • Çavuş
  83 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: audioslave

  o zaman uydunet hakkında da bilginiz vardır elbet. neden download hızları 2010 a girmeyle birlikte gözle görülür bir şekilde düştü. 512kb abonesiyim gel gör ki hotfile premium hesabımla 40kb nin üzerine çıkamıyorum, eskiden 60kb stabil idi.

  Alıntıları Göster
  al bi de benden :http://forum.donanimhaber.com/m_37727292/tm.htm
  |
  |
 • Teğmen
  136 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Manyetizma

  tmm ilk soru benden

  bizim alt sokaktan geçiyor üst sokaktan geçiyor köşe başından geçiyor ama bizim sokaktan geçmiyor
  ankara yenimahallede evlerini bilirsiniz max 3-4katlı evler bi aparmanda 4aile vardır site yok yani
  çekmeleri için apartmanca müracağat etmek saçma geldi 4kişi için çekmezler kablolu tv nasıl çektircez bizim sokağa kablolu tv yi çevremdeki her sokakta var bi bizim sokakta yok
  koleksiyoncu için soyluyorum alt so9kaktan gecişyor ust sokaktan geciyor evet ama bizim sokakta yok oraya onun cekilmesi için eger tek kişi isterseniz oraya kullanılan malzemenin ucreti sizden talep edilir fakat aynı binadan ornek veriyorum 5 katlı bir binadan 3 kişi isterse ucret talep edilmez yani bir kaç kişiyi ikna etmen lazım yoksa kullanılan malzemenin ucreti aboneden istenir pekte ucuz değildir ;)
  |
  |
 • Teğmen
  136 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: SysEdit

  Bi soru da benden. Site bahçesindeki fiberoptik kabloyu dozer kopardı. Gelip ek yaptılar ama sinyal kalitesi düştü kopmalar kesintiler oluyor... Var mı bir çaresi? Teknik ekibi çağırdık sinyaliniz iyi diyorlar gidiyorlar. Ama ne yazık ki iyi değil...

  Alıntıları Göster
  fiber optik koptuysa muhtemelen onu aynen geriye koymuslardır yani fiberdeki herhangi bi aksilik sizi değil butun bolgeyi yani aşagı yukarı butun mahhalleyi hatta butun ilçeyi etkiler modem ayarınızı kontrol ettirin
  |
  |
 • Teğmen
  136 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: audioslave

  o zaman uydunet hakkında da bilginiz vardır elbet. neden download hızları 2010 a girmeyle birlikte gözle görülür bir şekilde düştü. 512kb abonesiyim gel gör ki hotfile premium hesabımla 40kb nin üzerine çıkamıyorum, eskiden 60kb stabil idi.

  Alıntıları Göster
  kesinlik herhangi bi azalma yoktur... neyse odur.. nedir die soracaksınız eger hattınızda herhangi bir sorun yok ise 512 kb kullanıyorsanız speed test de en az 500 gorursunuz (guvenlik duvarı-anti virüs-anti spyware- anti rootkit gibi programlar hızınızı yavaslatır ) download hızınız dustuyse modemin sinyal aralıgı vardır muhtemelen o bozulmustur... bilmiyorum kopma yasıyormusunuz ama kopma da yasaya bilirsiniz modem ayarlarınızı yaptırın  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr_myth -- 12 Şubat 2010; 1:05:07 >
  |
  |
 • Teğmen
  136 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: efeöge

  al bi de benden :http://forum.donanimhaber.com/m_37727292/tm.htm

  Alıntıları Göster
  ne analog yayında ne de digital nede hd yayında ses problemi die bişi yoktur... goruntu donar ama bozuk gelir ama gec gelir ama ses problemi yoktur cihazı teste gondermenizi tevsiye ederim
  |
  |
 • Teğmen
  136 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: mr_myth

  ne analog yayında ne de digital nede hd yayında ses problemi die bişi yoktur... goruntu donar ama bozuk gelir ama gec gelir ama ses problemi yoktur cihazı teste gondermenizi tevsiye ederim

  Alıntıları Göster
  arkadaşlar akşamdan akşama cvp verebiliyorum gec verdiğim cvp lar için kusuruma bakmayın
  |
  |
 • Yarbay
  2050 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: mr_myth

  arkadaşlar akşamdan akşama cvp verebiliyorum gec verdiğim cvp lar için kusuruma bakmayın

  Alıntıları Göster
  Peki Teledünya'da sık sık Fransız belgesel kanallarının şifrelenmesi hakkında bir yorumun var mı? Artık çıldırtacak derecede kanallar şifreye giriyor...

  Konuyu biraz daha açayim isterseniz. Neta SD Stb kullanıyorum ve çoğu zaman fransız belgesel kanallarının durumu bu şekilde. Yer İstanbul Bahçelievler.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstanbul Beyefendisi -- 12 Şubat 2010; 14:56:50 >
  |
  |
 • Çavuş
  83 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: İstanbul Beyefendisi

  Peki Teledünya'da sık sık Fransız belgesel kanallarının şifrelenmesi hakkında bir yorumun var mı? Artık çıldırtacak derecede kanallar şifreye giriyor...

  Konuyu biraz daha açayim isterseniz. Neta SD Stb kullanıyorum ve çoğu zaman fransız belgesel kanallarının durumu bu şekilde. Yer İstanbul Bahçelievler.  Alıntıları Göster
  Ses 2 saniye geç geliyor işte gelen de görüyor, bu mudur yani teknik danışma?
  |
  |
 • Çavuş
  64 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: efeöge

  Ses 2 saniye geç geliyor işte gelen de görüyor, bu mudur yani teknik danışma?

  Alıntıları Göster
  slm
  teledünyanın hd box ını başka yayın içinde kullanbilirmiyiz d-smart yada digi yada uydu gibi beraber yada teledünyayı kapattırdıktan sonra?
  |
  |
 • Binbaşı
  1663 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ekrmblt

  slm
  teledünyanın hd box ını başka yayın içinde kullanbilirmiyiz d-smart yada digi yada uydu gibi beraber yada teledünyayı kapattırdıktan sonra?

  Alıntıları Göster
  Merhabalar

  Bilginiz olan teknik konulara girer mi bilmem ama Türksat'a attığım aşağıdaki e-postaya bir yanıt gelmedi uzun süredir. Sizin bu konuda bir fikriniz olabilir mi? Teşekkürler...
  quote:

  Merhabalar

  Sony KDL-40E4000 model, DVB-C alıcılı bir LCD TV sahibiyim ve Teledünya yayınını Conax modül sayesinde izliyorum. Televizyonumdan kaynaklandığını tahmin ettiğim bir sorun yüzünden, birkaç kanalda bir problem yaşıyorum; bu kanallarda ses geliyor görüntü gelmiyor; cihazın arkasından kabloyu çıkarıp 10 sn bekleyip geri taktığımda ise hem görüntü hem ses geliyor. Ancak kanal değiştirirsem tekrar döndüğümde aynı sorun oluyor.

  Sorunlu kanallardan Eurosport HD kanalındaki sorun , 2009 yılında TV’ye yapılan yeni bir yazılım güncelleştirmesi sonrası düzeldi. Ancak o dönemde Mesaj TV’de olan sorun düzelmemişti. Sonra zannederim bir frekans değişikliği ya da teknik farklı bir değişiklik oldu ki, Mesaj TV düzeldi, onun yerine El-cezire kanalı bozuldu.

  En son yazılım güncelleştirmelerine rağmen TMB kanalı ile El-cezire kanallarındaki sorun devam ediyor. İlgili kanalların yayın frekanslarını kontrol ettiğimde aynı frekanstaki başka kanallarda sorun yaşamadığını görüyorum.

  Sizden ricam, sözünü ettiğim kanalların (TMB, El-cezire ve eskiden Mesaj TV), bu soruna neden olabilecek, diğer kanallardan farklı ortak bir teknik özelliği var mıdır?

  İlginiz için şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla…
  |
  |
 • Yarbay
  2837 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: efeöge

  Ses 2 saniye geç geliyor işte gelen de görüyor, bu mudur yani teknik danışma?


  arkadaş elinden geldiğince cevap veriyor. kimse bu işi ona zorla yaptırmıyor. ayrıca dikkat ederseniz ki özellikle eurosport hd de canlı olmayan müsabakalarda senkron sorunu yaşanıyor. canlı olanlarda böyle bir sorun yok. o zaman bu durum teledünya dan değil kanalın kendisinden kaynaklı.
  |
  |
 • Yarbay
  4156 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: audioslave

  quote:

  Orijinalden alıntı: efeöge

  Ses 2 saniye geç geliyor işte gelen de görüyor, bu mudur yani teknik danışma?


  arkadaş elinden geldiğince cevap veriyor. kimse bu işi ona zorla yaptırmıyor. ayrıca dikkat ederseniz ki özellikle eurosport hd de canlı olmayan müsabakalarda senkron sorunu yaşanıyor. canlı olanlarda böyle bir sorun yok. o zaman bu durum teledünya dan değil kanalın kendisinden kaynaklı.

  Alıntıları Göster
  saol
  |
  |
 • Teğmen
  136 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Turgut Bey

  Peki Teledünya'da sık sık Fransız belgesel kanallarının şifrelenmesi hakkında bir yorumun var mı? Artık çıldırtacak derecede kanallar şifreye giriyor...

  Konuyu biraz daha açayim isterseniz. Neta SD Stb kullanıyorum ve çoğu zaman fransız belgesel kanallarının durumu bu şekilde. Yer İstanbul Bahçelievler.
  öncelikle merhaba Hocam şifreli kanal die sadece sinema tv ler vardır dierlerin boyle bir sorun yok eger o kanalın frekansında yani sinyalinde dusukluk varsa cihaz cozemeye bilir ve şifreli kanal der
  |
  |
 • Teğmen
  136 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: efeöge

  Ses 2 saniye geç geliyor işte gelen de görüyor, bu mudur yani teknik danışma?


  cihazı teste gonderin cihazda sorun olabilir... dun de dediğim gibi bizde ses problemi olmaz
  |
  |
 • Teğmen
  136 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: hatipoglu

  Merhabalar

  Bilginiz olan teknik konulara girer mi bilmem ama Türksat'a attığım aşağıdaki e-postaya bir yanıt gelmedi uzun süredir. Sizin bu konuda bir fikriniz olabilir mi? Teşekkürler...
  quote:

  Merhabalar

  Sony KDL-40E4000 model, DVB-C alıcılı bir LCD TV sahibiyim ve Teledünya yayınını Conax modül sayesinde izliyorum. Televizyonumdan kaynaklandığını tahmin ettiğim bir sorun yüzünden, birkaç kanalda bir problem yaşıyorum; bu kanallarda ses geliyor görüntü gelmiyor; cihazın arkasından kabloyu çıkarıp 10 sn bekleyip geri taktığımda ise hem görüntü hem ses geliyor. Ancak kanal değiştirirsem tekrar döndüğümde aynı sorun oluyor.

  Sorunlu kanallardan Eurosport HD kanalındaki sorun , 2009 yılında TV’ye yapılan yeni bir yazılım güncelleştirmesi sonrası düzeldi. Ancak o dönemde Mesaj TV’de olan sorun düzelmemişti. Sonra zannederim bir frekans değişikliği ya da teknik farklı bir değişiklik oldu ki, Mesaj TV düzeldi, onun yerine El-cezire kanalı bozuldu.

  En son yazılım güncelleştirmelerine rağmen TMB kanalı ile El-cezire kanallarındaki sorun devam ediyor. İlgili kanalların yayın frekanslarını kontrol ettiğimde aynı frekanstaki başka kanallarda sorun yaşamadığını görüyorum.

  Sizden ricam, sözünü ettiğim kanalların (TMB, El-cezire ve eskiden Mesaj TV), bu soruna neden olabilecek, diğer kanallardan farklı ortak bir teknik özelliği var mıdır?

  İlginiz için şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla…
  conaxlarda genelde bu sorun oluyor conaxlar 2 ture ayrılır be belli fişrmalar belli kalitelerde uretir... mpeg 2 ve mpeg 4 die ayrılır 2 olan digital yayını destekler 4 olan hem digitali hem hd yayını destekler fakat dediğim gibi belli katitelerde uretilirler 90 liradan başlar 190 a kadar gider... anladıgım kadarıyla sizin ki ses gelip yayın gelmiyor... conaxsınızda problem olabilir bu 1. secenek 2. ise bu turksatın gectiği digital yayın cok yeni bi proje 2 aşağı 5 yukarı 1 sene oluyor pek bi geçmişi yok ve her gecen gun kanal ekleniyor ben bu msj ı yazdıgım da universal die bi kanal 14. sıraya eklendi ornek olarak dolayısıyla frekanslarda kaymalar oluyor... siz oncelikle bi digital kanal araması yaptırın sorun devam ederse başka bi conaxla tekrar deneyin
  |
  |
 • Teğmen
  136 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ekrmblt

  slm
  teledünyanın hd box ını başka yayın içinde kullanbilirmiyiz d-smart yada digi yada uydu gibi beraber yada teledünyayı kapattırdıktan sonra?


  kullanmassınız o cihaz kablolu tv için tasarlanmıştır başka turlu uydu anteni vs recever gorevi gormez sadece turksat yayınları içindir
  |
  |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
bankacılar
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.