Şimdi Ara

Kablosuz modem şifremi unuttum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
97.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptop'a format attım şimdi kablosuz modem şifremi girmem gerekiyor ama unuttum. Masaüstü bilgisayardan router'ın arayüzüne bağlanıp şifreme bakayım dedim arayüz ip'sini kabul etmiyor ne yapmalıyım?

Modem: Airties combo

kablosuz router : tp link tl-wr941nd

• dostum modemin arkasında reset tuşu var ona basılı tutman gerek 5-10 snye kadar yanlız internet sağlayıcı kullanıcı adın ve parolanı bir yerlere not etmişsindir umarım modem kurulumunu baştan yapman lazım
  • Resetleme işlemi için;
    30 saniye modeminiz normal konumda açık iken basılı tutun,ondan sonra bir 30 saniye daha modemin güç kablosunu söküp basılı tutun(hiç bir aşamada elinizi reset tuşundan kaldırmayın),ondan sonra bir 30 saniye daha güç kablosunu takıp reset tuşuna basılı tutun.Bunları uyguladıktan sonra modeminiz resetlenmiş hale gelecektir.
  • arkadaşların dediği gibi reset düğmesi var oraya kibrit çöpü yada iğneyle bas 15-20 sn bekle ışıklar yanıp söner daha sonra tekrar kurulum yap
  • aynen öyle kardesım
  • 192.168.2.1
    olarak giremiyormusun?
    ağ bağlantılarından bakabilirsin varsayılan ağ ipsine.
    reset atıp yenidende yapılandırabilirsin.
  • ağ paylaşım merkezinde kablosuz ağ üzerinde sağ tuş durumu tıkla sonra ayrıntıları tıkla ıpv4 varsayılan ağ geçidi karşısında yazan ip adresinden modem arayüzüne erişebilirsin
  • illa reset atman gerekmiyor... Kaldı ki adsl kullanıcı adı ve şifrene ait bir bilgin yoksa, boşuna resetleyip başına iş çıkarma.

Bilgisayarın başlat tuşuna bas, arama çubuğuna cmd yaz enter'a bas.

ipconfig /all komutunu yaz, enter'a bas, çıkan "kablolu ağ bağdaştırıcısı" başlıklı alanda "varsayılan ağ gecidi" yazısının karşısındaki ip numarası, modeminin arayüzüne ait ip'dir.

Tarayıcına bu ip adresini yazarsan, modemine bağlanabilirsin...
  • Öncelikle adres çubuğuna girip 192.168.2.1 yazıp modemin arayüzüne giriyoruz. Burada modem ayarları var oradan değiştirebilirsiniz kolay gelsin herkese. Yapamazsanız burada ayrınlıtı bir şekilde anlatıyor okuyabilirsiniz http://bilgibahcem.blogspot.com.tr/2015/01/internet-sifresi-degistirme-wifi-sifresi.html
    yada buradan izleyebilirsinizhttps://www.youtube.com/watch?v=0EGSP0IVIXY&list=UUl91sMat_cuSPd0wld4bjrg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasannn17 -- 6 Ocak 2015; 2:57:37 >
  • Modem şifresini unutanlar, modem şifresini hatırlamayalar için kesin çözüm arkadaşlar, yazıda yönlendirmeyi tam uygularsanız modem şifrenizi tekrar belirleyebilirsiniz.

https://www.teknozum.com/modem-sifremi-unuttum/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayzen0180 -- 3 Ağustos 2018; 1:18:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip

• Şimdi ben 2. El bi modem alıcam bunun şifresini nasıl değiştiricem bilen varmı? Birde bilgisayarım şu anlık yok bu işi telden halledemezmiyim?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.