Şimdi Ara

Kablosuz internetime hırsız dadandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
28
Cevap
0
Favori
679
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> Kablosuz internetime hırsız dadandı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1549 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: merhaba50

Airtouch kutucuğundaki işareti kaldırıp "Kaydet"e basıp cihazı kapatıp açtığınızda Airtouch ışığı sönmüyor mu?

Önceki cevaplarda web arayüzüne şifresiz girdiğinizi belirtmiştiniz. 192.168.2.1'e şifresiz girebildiğinize göre eski şifreniz olmamalı. Dolayısıyla şifre değiştirme kısmında mevcut şifre alanını boş bırakarak yeni bir şifre yazıp kaydet diyebilirsiniz. Böyle yaptığınızda "mevcut şifre hatalı" vb. bir uyarı mı çıkıyor? Neden şifrenin değişmediğini anlamadım.

quote:

Ağ adını gizlersem, yakınlarım şifre girerken, "Ağ Ekle" butonuna basarak benim ağ adımı yazarak mı şifre girecekler,
    Aynen öyle.

192.168.2.1 de şifre girme kutucuğundan başka hiçbir şey yok, olsa olsa bu şifreyi koymuşumdur diyerek denediğim hiçbir şifreyi de kabul etmedi, ilgili ekran görüntüsüne bak hak vereceksin.
    Yalnız şunu da itiraf etmeliyim ki,bana çok ama çok yardımın dokundu, senin sayende hiç alakası olmayan bir kablosuz ağ adı koydum ve bu adı gizledim, airtouch konusunda sen söylemesen, ben o işarete hiç dikkat etmemiştim, yine senin sayende airtouch ışığı da kapanmış oldu.

https://resmim.net/f/ciPhyK.jpg
    |
    |

• Binbaşı
    1575 Mesaj
    Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Bu ekran görüntüsünü attığınız sayfa giriş sayfası burada yapılacak herhangi bir işlem yok. Bu sayfada şifre kutusunu boş bırakarak TAMAM'a basın. Yönetim paneli açılır. Sol taraftan YÖNETİM'e tıklayın. Şifre ayarları sayfası açılır. Mevcut şifre kutusunu boş bırakıp belirlemek istediğiniz şifreyi de yeni şifre kutularına yazıp KAYDET'e tıklayın.
    quote:

Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Bu ekran görüntüsünü attığınız sayfa giriş sayfası burada yapılacak herhangi bir işlem yok. Bu sayfada şifre kutusunu boş bırakarak TAMAM'a basın. Yönetim paneli açılır. Sol taraftan YÖNETİM'e tıklayın. Şifre ayarları sayfası açılır. Mevcut şifre kutusunu boş bırakıp belirlemek istediğiniz şifreyi de yeni şifre kutularına yazıp KAYDET'e tıklayın.

Ben oralara hiç bakmamıştım ki, anlatmak istediğini doğru anladım ise, yani aşağıdaki ekran görüntüsü ise, senden daha öğreneceğim çok şey var demektir.
    Yani şimdi DSL Kullanıcı Adı [email protected] altındaki DSL Şifresini buradan değiştirebiliyormuyum, eğer bu doğru ise ben taaa 444 1 444 ile boşunamı çene yarıştırdım, çıkan müşteri temsilcisi şifrenin nasıl değiştirileceğini bilemedi, telefondan kaçtı :) tekrar aradım bir başkası şifreyi telefonuma gönderdi.
    Doğrumu bu ?

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/650460/8a2147ed-739a-45d7-8f48-812983f42659.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi refikilhan -- 16 Kasım 2017; 22:3:30 >

• Binbaşı
    1575 Mesaj

Yok, ben o şifreyi demiyorum. O şifre servis sağlayıcınızla(Türk Telekom) alakalı.

Ekran görüntüsü attığınız yerden 192.168.2.1'e giriş şifresi ayarlanır. Benim dediğim şifre de 192.168.2.1'e giriş şifresi.
    |
    |
    refikilhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Yok, ben o şifreyi demiyorum. O şifre servis sağlayıcınızla(Türk Telekom) alakalı.

Ekran görüntüsü attığınız yerden 192.168.2.1'e giriş şifresi ayarlanır. Benim dediğim şifre de 192.168.2.1'e giriş şifresi.

O zaman ben yanlış anlamışım, şimdi anladığım kadarı ile 192.168.2.1 yazdıktan sonra şifre yazmadan entere basıp girdiğim yere, şifre yazarak girmemi sağlayacak, bu durumda bizim hırsız benim bilgisayarımı kullanamayacağına göre, oraya şifre koymasam bir şey farkedecek mi ?

Sizin bilgisayarınız ya da başka bir bilgisayar olması önemli değil. Kablosuz ağınıza bağlanan herhangi biri 192.168.2.1'e girebilir. Eğer ağınıza izinsiz olarak bağlanan biri varsa o da adres çubuğuna 192.168.2.1 yazıp sizin yapabildiğiniz bütün işlemleri yapabilir. Şifre koymanızda fayda var.
    |
    |
    refikilhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Sizin bilgisayarınız ya da başka bir bilgisayar olması önemli değil. Kablosuz ağınıza bağlanan herhangi biri 192.168.2.1'e girebilir. Eğer ağınıza izinsiz olarak bağlanan biri varsa o da adres çubuğuna 192.168.2.1 yazıp sizin yapabildiğiniz bütün işlemleri yapabilir. Şifre koymanızda fayda var.

Teşekkürler candostum, bu gün onuda şifreleyeceğim, zaten kaç gündür benim modemin kablosuz ışığı kıpırdamaz oldu, onuda şifrelersem senin sayende artık benim internetim " Çanakkale geçilmez" olacak, inanki bu desteğini hiç unutmayacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: refikilhan

quote:

Teşekkürler candostum, bu gün onuda şifreleyeceğim, zaten kaç gündür benim modemin kablosuz ışığı kıpırdamaz oldu, onuda şifrelersem senin sayende artık benim internetim " Çanakkale geçilmez" olacak, inanki bu desteğini hiç unutmayacağım

Ona da şifre koydum dostum çok sağ ol.
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.