Şimdi Ara

kablosuz internet hesabımla kaç kişi nete giriyor? yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
11.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben wireless kullanarak nete giriyorum ve benden başka kimler bu ağı kullanıyor nasıl öğrenebilirim?

• Şifrelediysen kimse kullanamaz ki
  • modemine gir kontrol et.
    şifre koyman lazım her halükarda. wpa koyarsan senden başkası giremez.

Matematiksel olarak anlamlı sürede şifrenin çözülmesi imkansızdır wpa ile.
  • Ben de airties var wpa şifreli olmasına rağmen istisnasız hergün modeminize bağlanan kullanıcı sayısı (12) sınırını aşmıştır modemin arkasındaki portu kullanın uyarısı veriyor

Modeme kimsenin girdiği yok ama 12 kişi giriyormuş gibi ağır mübarek...
  • Arayüzde kablosuz bölümünde mac diye alt bölüm var. Sayfanın en altında All Adds ya da hepsini ekle diye tıklama yeri var. Tıkladığın zaman modeminle internete bağlanan tüm pc lerin mac adresleri yukarıya eklenir. Senden başkaların mac adreslerini kaldırırsan sadece sen girersin. (hem wpa hem de mac şifreleme yapmış olursun)
  • netin sınırsızsa salla.kotalıysa eğer engelle tabiki benim oturduğum apartmanda birine 300 lira fatura gelmiş önüne gelen kullanmış.neden şifresiz çünkü
  • 300 ytl he
    quote:

Orjinalden alıntı: bolu

netin sınırsızsa salla.kotalıysa eğer engelle tabiki benim oturduğum apartmanda birine 300 lira fatura gelmiş önüne gelen kullanmış.neden şifresiz çünkü
  • 300 ytl nasıl gelir ki? Üst limit, sınırsızın %25 fazlası değil mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: x15

Ben de airties var wpa şifreli olmasına rağmen istisnasız hergün modeminize bağlanan kullanıcı sayısı (12) sınırını aşmıştır modemin arkasındaki portu kullanın uyarısı veriyor

Modeme kimsenin girdiği yok ama 12 kişi giriyormuş gibi ağır mübarek...

firmware eski modem modemine baglanmaya calisanlari hafizasinda tutuyor Yeni firmware ni bul modeminin airties.com dan indirip guncelle sorun kalmayacaktir.
  • modemin arayuzunde kablosuz sekmesini tiklayina kablosuz baglanan pc leri gorebilirsin. sifre olarak wpa yaparsan birinin bu sifreyi kirmasi biraz zor ykalsaik 2 3 gun gibi bi sure ugrasmasi gerekir buda bilgiye dayali 1. gunden sonra sıkılırlar sıfre kırmayi birakirlar. sifreni telefon numaran yada tuttugun takim yada 123... ismin vs. gibi seyler yazmaman.

ttnet de bu konu hakkinda sunu yapiyor.

kampanya dahilinde alinan kablosuz modemlerde kablosuz sifre konulmadigi taktirde modeme kablosuz olarak baglanip nete cikilamiyor. Uyari veriyor direk.
  • arkadaşlar benim modemim pirelli evde ayrıca bi de masaütsü olduğu için masaüstünde wirelessı çekmesi için bi usb var onun adı da tip- link pc iki gündür çok yavaş dediklerinize baktım modemle ilgili bişey bulamadım pcde nasıl bakarım kaç kişinin girdiğine?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.