Şimdi Ara

Kablosuz Hoparlör Yapma Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar hobi olarak elektroniğe ilgim vardır , geçen bir şey geldi aklıma. Bende bir tane bataryası bozuk bluetooth hoparlör var küçük çin malı olandan ama batarya hariç bi problem yok yani bilgisayara,telefona kablosuz olarak bağlanıp güzelce ses alabiliyorum. Aklıma gelen şey; Şimdi ben bu BT Hoparlörün içinde kablosuz bağlantı düzeneğini söküp benim 5+1 ses sistemine bağlasam olurmu yani öyle bişey mümkünmüdür acaba içini açıp bir kaç lehimle? Anlayan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim çünkü düşününce olabilir gibi geldi

• Ses sisteminin dahili Amfisi varsa tabiki olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dahili amfi derken şöyle yani vestelin biraz eski bi 5+1 sistemi harici hiçbişey yok dışında hoperlörler hariç
  • Hazırı var. 2 ci el fiyatı 100 tl civarı komple sistem. Malum satış sitesinden philips marka sinema paketi diye arayarak bakabilirsiniz. Böyle bir sistemin hoparlörleri bende 4-5 tane vardı. İhtiyacı olana kargosunu ödeme şartıyla ücretsiz gönderebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhsin kamer kullanıcısına yanıt
    hazırı olmasın işte ben uğraşmak istiyorum biraz
  • Hoparlörün içindeki devre kartının önlü arkalı resmini atabilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BT hoparlör mü işe yarasın yoksa ses sistemine bluetotth dan aktarma yapmak mu istiyosun? İki türlü de olur. BT cihazın hoparlörü, gücü uygun bi cihaza bağlanır. BT kısmının hoparlöre giden çıkışı da ses sistemine geçirilir.
    Bahsedildiği gibi resim atılsa ve ya uzmanları dahil olursa direk sonucu söölicektir.
  • BT hoparlör mü işe yarasın yoksa ses sistemine bluetotth dan aktarma yapmak mu istiyosun? İki türlü de olur. BT cihazın hoparlörü, gücü uygun bi cihaza bağlanır. BT kısmının hoparlöre giden çıkışı da ses sistemine geçirilir.
    Bahsedildiği gibi resim atılsa ve ya uzmanları dahil olursa direk sonucu söölicektir.
  • tamamdır akşam bt hoparlörü söktüğümde buraya resim atıcam
  •  Kablosuz Hoparlör Yapma Hakkında

• Soldaki NS4871 yazan entegre tahminimce çıkış yükselteç entegresi. Zira Şunu buldum, Baştaki harfler firmaya göre değişebiliyor. aynı kodda LM4871 var.
    Datası
    http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm4871.pdf
    Uygulama devresi:
    Entegre girişine bağlı kondansatör kartta bulunup oradan çıkış alınacak.

• Hoparlör kısmının ses çıkışı çok yüksek değil ise 5.1 in line girişini kullanarak ses alabilirsin en kolay yol bu olacaktır.
  • Ama kalite dü?er i?te. Keçiler suyu gözünden içer neden,? Çünkü en temiz su oradadyr.
    Y?te olabildi?ince en kaliteli sesi almak için anfi katynyn giri?inden çyky? almak mantyklydyr.
  • Hocam hoparlör için yapılan çıkıştan alıp ampli devresine giremez mi

• beni aştı gibi bu konular kafam ermedi ya
  • Gktupc G kullanıcısına yanıt
    Olabilir. Ama kalite biraz düşecektir.

• Ben stereo amfiye bağladım çok da güzel oldu. Yalnız bluetooth hoparlörün kartını 7805 ile değil zener ve transistor ile yapılan regülatör ile besle. 4.2V zener yeterli.

• Herşeyden önce sizin 5+1inize bi verici bağlamanın lazım tabi bu verici alıcı ile uyumlu olmak zorunda bunu osekilde yapmak yerine basitçe elektronikcilerde alıcı ve verici si takım olarak satılan cihazlarda var onun yanına basitbi amfi ilistirdinizmi olay tamam olur ( tercihen tda2050 amfi devresi )
    İş inizi görür tabi her çıkış için lazım
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.