Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

kablosuz elektrik düğmesi hk.

5
Cevap
0
Favori
89
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> kablosuz elektrik düğmesi hk.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    480 Mesaj
    arkadaşlar selam, bir konuda yardımınıza ihtiyacım olacak. Evdeki koridor ışığının 2 anahtarı var, koridorun 2 ucundan da açıp kapatabiliyoruz. Anahtarlardan birinin olduğu yere (anahtar 1 diyelim)ayakkabılık yaptırıcam. bu durumda anahtarı iptal etmem gerekecek, çünkü duvarda yer kalmayacak, ama iptal etmek de istemiyorum. bu anahtarı iptal etmek yerine, kablosuz/uzaktan kumandalı vs.. gibi bir çözümle başka bir yere taşıyabilir miyim?

Bunun için anahtar 1 in düğmesini vs. söküp, yerie 220V'dan beslenen, uzaktan kontrol edilebilen, ve dışarıya çok fazla taşmayan bir çözüm bulabilir miyim? 220V değilde pilli olursa iyi olur, pil değiştirmek sıkıntı olacak çünkü. Bir şey daha.. uzaktan kumanda aslında yine bir elektrik düğmesi şeklinde duvara yapıştırılan bir anahtar şeklinde olursa çok iyi olur, yani sabit olmalı. uzaktan kumanda kaybolur yeri değişir eve girince basması zor olur, düğme daha kolay, ve bu kısım pilli olmalı.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim

|
    |

• Binbaşı
    1036 Mesaj
    Uzaktan kumandalı avize açan kapatan modüller var.Belki işini görür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sizin tesissatınız vaviyen anahtarınızda tabi tek konumlu yani aç kapa değil 2 konumlu basınca birtaraf diyer tarafa basınca başka tarafa konum değiştirir.
    oraya uzaktan kumandalı 2 konumlu bir devre veya cihaz koyarsanız sorun hallolur.
    Ben yıllardır kulanıyorum ama kendim yaptım birkaç devre denedim piyasada uzaktan kumandalı avizeler var onlardaki kumanda sistemi.
    Ama tek konumlu oluyor genelde mağlum ticari olduğu için tek konum (aç kapa)role kullanıyorlar çift konumlu olanlar işinizi görür.ben roleyi değiştirmiştim.
    Fakat şöğle bir promlem çıkıyor elektirik kesilip gelince lamba yanıyor içindeki devrenin basitliğinden.
    ben internette araştırıp buldum ve kendim yaptım elektirik kesilip gelinve yanmıyor yazılım var içinde.
    Şunun gibi
    https://tr.aliexpress.com/item/YAM-Wireless-ON-OFF-3-Ways-3CH-220V-Lamp-Remote-Control-Switch-Receiver-Transmitter-HT034/32808980863.html?spm=a2g10.10010108.1000014.1.4c56185fjUigQS&pvid=c7731f2e-25db-4120-a3a1-f96d8a1cccc2&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.112281.000000000000000&scm-url=1007.13338.112281.000000000000000&scm_id=1007.13338.112281.000000000000000

benim yaptığım buydu
    https://www.elektronika.ba/753/dual-channel-ir-remote-control-v1/
    |
    |

• Yüzbaşı
    500 Mesaj
    Birinci linkteki verdiğim devrenin 220v kısmını iptal edip 5v ile beslerseniz pilli olur ben öğle yaptım birtane çalışıyor.
    Ama elektronikten iyi anlamanız lazım tabi bu dediklerimi yapmak için.
    Ve en önemliside 220v ile çalışırken mutlaka sigortayı kapatmak lazım.
    |
    |
    Aradığım ürünü buldum, merak eden olursa diye aşağıya linki koyuyorum. Kabaca, bir elektrik düğmesini, herhangi bir tadilata gerek kalmadan istediğimiz başşka bir yere alabiliyoruz bu ürün sayesinde. Ayrıca tek butonla birçok lamba yakma veya bir lambayı birçok farklı butonla yakabilme gibi seçenekleri sunan modeller de varmış

https://www.ebay.com/itm/Wireless-Smart-Lamp-Light-Wall-Switch-Home-Single-1-Way-ON-OFF-Remote-Control-/112375682181
    |
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
e-ticaret
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Paykasa
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,200
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.