Şimdi Ara

Kablosuz cihazlar 1-2 saniye donuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Windows 10 yüklü bilgisayarıma bağlı 2 adet F710 gamepad, 1 adet wireless mouse ve klavye var. Bunlar bazen 1-2 saniyeliğine devreden çıkıyor. Klavye mouse sorun değil ama gamepad ile oyun oynarken çok sıkıntı oluyor. Bunun sebebi ne olabilir? Bu konuda sorun yaşayan oldu mu? İngilizce arattım o kadar bir çözüm bulamadım. Başka forumlarda da konu açtım hala cevap bekliyorum.

• Ben aynı sorunu logitech mouse ile yaşamıştım. Bi ara çözüm bulur gibi oldum ama aynı sorunla tekrar karşılaştım. Kablosuz cihazların bir çoğu(Klavye, mouse, kablosuz modem, telsiz telefon, oyun kontrolcüsü) 2.4 GHz frekansında çalışıyor. Bu cihazların kanalları çakışınca bu tip problemler olabiliyor.

Yardımcı olabilecek müdahaleler:

1- Modemin ve bu modeme bağlanan cihazların 5 GHz bandını destekliyorsa 5 GHz bandını kullan. Eğer modemin 5 GHz desteklemiyorsa kullandığı kanalı değiştirebilirsin. (Google üzerinden ufak bi aramayla kanal değiştirmeyi bulursun)

2-Telsiz telefon kullanıyorsan sorun yaşadığın cihazlarından olabildiğince uzakta tut.

3- Oyun oynarken kablosuz klavye ve mouse'u kapatabilirsin.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: psychomantis

Ben aynı sorunu logitech mouse ile yaşamıştım. Bi ara çözüm bulur gibi oldum ama aynı sorunla tekrar karşılaştım. Kablosuz cihazların bir çoğu(Klavye, mouse, kablosuz modem, telsiz telefon, oyun kontrolcüsü) 2.4 GHz frekansında çalışıyor. Bu cihazların kanalları çakışınca bu tip problemler olabiliyor.

1- Modemin ve bu modeme bağlanan cihazların 5 GHz bandını destekliyorsa 5 GHz bandını kullan. Eğer modemin 5 GHz desteklemiyorsa kullandığı kanalı değiştirebilirsin. (Google üzerinden ufak bi aramayla kanal değiştirmeyi bulursun)

2-Telsiz telefon kullanıyorsan sorun yaşadığın cihazlarından olabildiğince uzakta tut.

Modem ayarlarına baktım da 2.4ghz seçeneği açıkmış kapatma seçeneği var sadece. Bunu yapsam ne değişir sizce?
    Edit: Yok bunu kapatınca tamamen kablosuz ağ kapanıyor :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptonur -- 10 Kasım 2016; 0:9:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lgnd003

quote:

Orijinalden alıntı: psychomantis

Ben aynı sorunu logitech mouse ile yaşamıştım. Bi ara çözüm bulur gibi oldum ama aynı sorunla tekrar karşılaştım. Kablosuz cihazların bir çoğu(Klavye, mouse, kablosuz modem, telsiz telefon, oyun kontrolcüsü) 2.4 GHz frekansında çalışıyor. Bu cihazların kanalları çakışınca bu tip problemler olabiliyor.

Modem ayarlarına baktım da 2.4ghz seçeneği açıkmış kapatma seçeneği var sadece. Bunu yapsam ne değişir sizce?
    Edit: Yok bunu kapatınca tamamen kablosuz ağ kapanıyor :(

Maalesef. 5GHz seçeneği yoksa bu ihtimal devre dışı kalıyor. Modemle alakalı yapabileceğiniz tek şey, eğer modem izin veriyorsa çalıştığı kablosuz kanalını değiştirmek.

• Değiştiriyorum fakat ise yaramiyor kesik kesik donmalar devam ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.