Şimdi Ara

Kablosuz Alıp / Kablosuz Dağıtacak Verimli Sistem Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Salonumda -68 civarlarında çeken kablosuz ağa, bilgisayarımla bağlanıp, cmd'den netsh wlan set hostednetwork diyerek dağıtabiliyorum, bu sayede diğer odalarda çekmeyen cihazlarımla hız kayıpsız internete girebiliyorum. Aradığım cihaz bu bilgisayarda yapılan işlemi, kendi başına yapabilecek bir cihaz.

Forumlarda araştırdığım kadarıyla, "Repeater, wds vs. " modları verimsiz çalışıyormuş, dd-wrt kurulumu yaparak verimli bir cihaz/modem elde edebilir miyiz? Ya da en verimli modem/cihaz'ı en ucuza nasıl oluştururuz?

Kısaca verimli bir şekilde menzil arttırımı için gereken cihazlar nelerdir?

Wa kodlu cihazlarda hızda düşme yaşanıyor mu? Bir de wa cihazlarında bir antenden farklı kanalda alım yaparken, diğer antenle farklı kanalda ve isimde dağıtım yapılabilir mi @TP-LINK TURKIYE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertrixfun -- 17 Şubat 2014; 14:00:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mertrixfun

Arkadaşlar,

Salonumda -68 civarlarında çeken kablosuz ağa, bilgisayarımla bağlanıp, cmd'den netsh wlan set hostednetwork diyerek dağıtabiliyorum, bu sayede diğer odalarda çekmeyen cihazlarımla hız kayıpsız internete girebiliyorum. Aradığım cihaz bu bilgisayarda yapılan işlemi, kendi başına yapabilecek bir cihaz.

Forumlarda araştırdığım kadarıyla, "Repeater, wds vs. " modları verimsiz çalışıyormuş, dd-wrt kurulumu yaparak verimli bir cihaz/modem elde edebilir miyiz? Ya da en verimli modem/cihaz'ı en ucuza nasıl oluştururuz?

Kısaca verimli bir şekilde menzil arttırımı için gereken cihazlar nelerdir?

Wa kodlu cihazlarda hızda düşme yaşanıyor mu? Bir de wa cihazlarında bir antenden farklı kanalda alım yaparken, diğer antenle farklı kanalda ve isimde dağıtım yapılabilir mi @TP-LINK TURKIYE

ddwrt modem değil routerler için bir firmwaredir

üniversal repeaterde en az yüzde 40 ilk bir kayibi göze alman gerek ddwrt bunu biraz daha aza indirgeyebilir

kanal olayi sadece iki modemi wds yaparken geçerli bildiğim kadarıyla onun haricinde kanallar bagimsiz olabilir sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mertrixfun kullanıcısına yanıt
    Değerli Müşterimiz;

TL-WA850RE Cihazında yeni firmware ile kablosuz sinyal tekrarlarken aynı anda farklı SSID ile ismini dağıtabilirsiniz.

Saygılarımızla
    TP-LINK TURKIYE
  • Hız kaybı için ne öneriyorsunuz? Bilgisayarımla kablosuz olarak aldığım ağı, kablosuz olarak dağıtırken %10'larda bir hız kaybı oluyor. Range extender kullanımında kayıp ne olur? Eğer birden fazla cihaz gerekliyse de kullanabilirim sorun olmaz. WA901 ile daha hızlı olur mu anten sayısından dolayı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • demo nedir acil cevap yazar mısınız?
  • demo nedir acil cevap yazar mısınız?
  • mertrixfun kullanıcısına yanıt
    Degerli Müşterimiz

Kablosuz sinyal tekrarlamada aradaki mesafeye göre hızda kayıplar meydana gelmektedir. Range Extender cihazlarında mesafeye bağlı olarak performanslı bir yapılandırma gerçekleştirebilirsiniz.

Saygılarımızla
    TP-LINK TURKIYE
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.